کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
سلام به همه ی دوستان عزیز و مدیران محترم. خسته نباشید.
کسی می دونه واسه اخذ اقامت تحصیلی آلمان، میشه به یه موسسه اعتماد کنم؟ یا خودم مستقیماً برم سفارت و اینا؟ تفاوت این دو کار از نظر هزینه چقده؟
و اینکه اگر اقامت گرفتم می تونم داداشم رو به عنوان همراه براش ویزای همراه بگیرم؟ متشکرم.
مرض عادی میشه واسه جماعت بیمار..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-05 ساعت 13:33)leyli chikago نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیز و مدیران محترم. خسته نباشید.
کسی می دونه واسه اخذ اقامت تحصیلی آلمان، میشه به یه موسسه اعتماد کنم؟ یا خودم مستقیماً برم سفارت و اینا؟ تفاوت این دو کار از نظر هزینه چقده؟
و اینکه اگر اقامت گرفتم می تونم داداشم رو به عنوان همراه براش ویزای همراه بگیرم؟ متشکرم.

در مورد سوال اولتون باید بگم کملا به خودتون بستگی داره . کسی نمیتونه به شما پیشنهاد بده کاری رو بکنید یا نه . هزینه هم جا با جا فرق میکنه بالطبع . در مورد سوال آخرتون تا جایی که بنده اطلاع دارم خیر . اما مطمئن نیستم . باز اگه کسی از دوستان اطلاعات جامعی داره لطفا دریغ نکنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، leyli chikago ، ParsTrader ، Karren ، aristotel
(2014-01-05 ساعت 13:33)leyli chikago نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیز و مدیران محترم. خسته نباشید.

سلام لیلی جان،

سوال اولت کاملا بستگی به موسسه داره، که بشناسیش یا نه و کسی‌ که توسط اون موسسه جواب گرفته باشه.

ولی‌ لیلی جان اگر زبانِ آلمانی‌ یا حتا انگلیسی‌ خوب میدونی‌ به نظر من خودت میتونی‌ شخصاً اقدام کنی‌ برای ویزای تحصیلی‌، از نظر هزینش هم هر موسسه مشاوره قیمت خودشو داره (که میتونی‌ از خودشون تلفنی یا حضوری بپرسی‌) ولی‌ اگه خودت اقدام کنی‌ فقط هزینهٔ ترجمهٔ مدارکتو داری و هزینهٔ ویزا.

در مورد برادرت هم، اگه شما اینجا دانشجو باشی‌ ( ترجیحا در مقطع دکترا) میتونی‌ دعوتنامه بفرستی‌ و اینکه به اونا ویزا بازدید بدن یا نه دیگه بستگی به شرایط خودشون داره.

اگه باز هم سالی‌ داشتی از نحوهِ گرفتن پذیرش، یا هر چیز دیگه ، بپرس ، خوشحال میشم اگه بتونم کمکی‌ کنم.
موفق باشی‌ Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، leyli chikago ، barvos ، aristotel
(2014-01-05 ساعت 12:56)palazgolakh نوشته:  ممنون بابت پاسخگویی شما
بنده فعلا دارم درس می خونم تو رشته عمران یعنی هیچ راهی نمی مونه جزء این راه بشه توسط اقوام از کشور برای دریافت اقامت اقدام کرد؟

سلام جناب palazgolakh،

اقوامِ دور هیچ کاری نمی‌تونن برای شما بکنند .

وقتی‌ شما ایران دانشجو عمران هستین و قصد تموم کردنِ درستون را دارید، بهترین راهی‌ که می‌تونم پیشنهاد کنم اقدام برای ادامه تحصیل در آلمان هست. که با شرایط فعلی‌ خییییلی راحت تر میتونید ویزا بگیرید و بعدش هم مشغول به کار بشوید و اقامت بگیرین.

امیدوارم موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، aristotel
(2011-04-28 ساعت 00:35)Sahar-Germany نوشته:  به همه دوستان که قصد آمدن به آلمان را دارند پیشنهاد می‌کنم، بدون از دست دادن زمان شروع به یاد گیری زبان آلمانی‌ نمایند. دانستن زبان آلمانی‌ خیلی‌ به شما کمک خواهد کرد. برای یاد گیری زبان آلمانی‌ بهترین جا مرکز زبان سفارت آلمان در خیابان یخچال می‌باشد با شرکت در کلاس‌های فشرده زبان، شما خیلی‌ زود راه خواهید افتاد. این هم وب سایتش است:

http://monson.nu/Home.aspx

سلام. من یه سوال دارم البته نوشتن این مطلب اینجارو ببخشین.آیا همسرم میتونه با زایمان تو آلمان اقاکت بگیره؟ ما هنوز نیومدیم و همسرم هم 3 ماهه باردار و احتمالا اسفند اونجاییم برا کارای پناهندگی و اقامت.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-10 ساعت 20:37)hunterman نوشته:  
(2011-04-28 ساعت 00:35)Sahar-Germany نوشته:  به همه دوستان که قصد آمدن به آلمان را دارند پیشنهاد می‌کنم، بدون از دست دادن زمان شروع به یاد گیری زبان آلمانی‌ نمایند. دانستن زبان آلمانی‌ خیلی‌ به شما کمک خواهد کرد. برای یاد گیری زبان آلمانی‌ بهترین جا مرکز زبان سفارت آلمان در خیابان یخچال می‌باشد با شرکت در کلاس‌های فشرده زبان، شما خیلی‌ زود راه خواهید افتاد. این هم وب سایتش است:

سلام. من یه سوال دارم البته نوشتن این مطلب اینجارو ببخشین.آیا همسرم میتونه با زایمان تو آلمان اقاکت بگیره؟ ما هنوز نیومدیم و همسرم هم 3 ماهه باردار و احتمالا اسفند اونجاییم برا کارای پناهندگی و اقامت.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین

خیر . با زایمان در آلمان که تبعه آن کشور نیستید نه به مادر و نه به فرزند اقامت داده نمیشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: Mana Moli ، aristotel
(2014-01-11 ساعت 00:33)barvos نوشته:  

خیر . با زایمان در آلمان که تبعه آن کشور نیستید نه به مادر و نه به فرزند اقامت داده نمیشه .

سلام دوست عزیز
با بدنیا اومدن بچه در ۳۰ کشور، به بچه اقامت اون کشور داده می‌شه و کشورهای هم هستن که شرایط خودشون و دارن، حتما این لینکو مطالعه کنید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jus_soli#Ju..._the_world

که بهش قانون خاک میگن و دربارهٔ آلمان :

برای متولدین بعد از ۱ ژانویهٔ ۲۰۰۰، کودکی که حداقل یکی از والدینش اقامت دائمی داشته باشد که این اقامت را حدود ۳ سال نگه‌داشته باشد و همچنین حداقل به مدت ۸ سال در خاک آلمان زندگی کرده باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، hunterman ، gbtm ، aristotel

سلام دوست مهاجرِ عزیز

اگه شرایطتون پناهندگی باشه کمی‌ فرق می‌کنه ، اگر موقع تولد بچه بعد از قبولیِ درخواست پناهندگی شما باشه، بچه Kinderpass و شما هم پاسِ آبی دریافت می‌کنید ولی‌ اگر قبلِ قبولیِ درخواستِ پناهندگی شما بچه به دنیا بیاد ، شرایط‌ش کاملا به شرایط شما وابسته هست و تا زمانِ قبول شدن درخواست پناهندگی شما اقامت بچه هم معلق است.

امیدوارم که جوابتونو گرفته باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، hunterman ، gbtm ، aristotel
سلام...
من مهندس عمران هستم 2 سال سابقه کار در یکی از شرکت های با اسم و رسم (در زمینه خطوط لوله) رو در یکی از فاز های عسلویه دارم...
مدرکم رو از دانشگاه آزاد با معدل 14.25 گرفتم...
همسرم هم مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد داره...
یه مقداری طراحی وب بلدم...نه می تونم بگم آماتورم و نه می تونم بگم حرفه ای و مسلط...
کمی هم عکاسی می دونم...

1- می خوام بدونم راهی هست که بتونم به آلمان مهاجرت کنم؟...
2- آیا می تونم کارت آبی بگیرم؟...
3- آیا می تونم برای کارشناسی ارشد از دانشگاهی پذیرش بگیرم؟...
4- آیا می تونم برای کارشناسی (دوباره) پذیرش بگیرم؟...
5- آیا در صورت پذیرش به همسرم هم ویزای همراه می دن؟...اگر جواب مثبت هست برای ویزای همسرم چقدر زمان لازمه معمولاً؟...
6- در صورت پذیرش خودم و ویزای همراه همسر، آیا به همسرم اجازه کار می دن؟...

ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید...

شغلی؟ (بعید می دونم خودم...)...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-20 ساعت 21:22)Siaavash نوشته:  سلام...
من مهندس عمران هستم 2 سال سابقه کار در یکی از شرکت های با اسم و رسم (در زمینه خطوط لوله) رو در یکی از فاز های عسلویه دارم...
مدرکم رو از دانشگاه آزاد با معدل 14.25 گرفتم...
همسرم هم مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد داره...
یه مقداری طراحی وب بلدم...نه می تونم بگم آماتورم و نه می تونم بگم حرفه ای و مسلط...
کمی هم عکاسی می دونم...

1- می خوام بدونم راهی هست که بتونم به آلمان مهاجرت کنم؟...
2- آیا می تونم کارت آبی بگیرم؟...
3- آیا می تونم برای کارشناسی ارشد از دانشگاهی پذیرش بگیرم؟...
4- آیا می تونم برای کارشناسی (دوباره) پذیرش بگیرم؟...
5- آیا در صورت پذیرش به همسرم هم ویزای همراه می دن؟...اگر جواب مثبت هست برای ویزای همسرم چقدر زمان لازمه معمولاً؟...
6- در صورت پذیرش خودم و ویزای همراه همسر، آیا به همسرم اجازه کار می دن؟...

ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید...

شغلی؟ (بعید می دونم خودم...)...

1- اگر منع خروج نداشته باشید میتونید از تمامی راهها دانشجویی سرمایه گذاری یا کار مهاجرت کنید .
2- نمیدونم .
3 و 4 بله میتونید . باید درخواست بدید اگر موافقت بشه مانعی نیست
5- همزمان باید مدارک بدید و معمولا همزمان جوابتون میاد .
6- بسته به شرایط متفاوته .
پاسخ
تشکر کنندگان: Siaavash ، ParsTrader ، Mana Moli ، Karren ، aristotel ، aristotel
(2014-01-21 ساعت 01:45)barvos نوشته:  1- اگر منع خروج نداشته باشید میتونید از تمامی راهها دانشجویی سرمایه گذاری یا کار مهاجرت کنید .
2- نمیدونم .

چند تا سوال دیگه دارم...
1- برای ویزای کار به چه صورت باید اقدام کنم؟...حتماً باید کارفرمای آلمانی داشته باشم؟...یا ویزای مثلاً چند ماهه می دن برای پیدا کردن کار؟...
2-برای گرفتن ویزا برای پذیرش در مقطع کارشناسی، محدودیت سن وجود داره؟...(جایی دیدم 27 سال!)
3-یه سوال عجیب...اما می خوام بدونم تحصیل تو مقطع کارشناسی با وجود همراه، سالیانه چقدر هزینه داره؟...چقدرش رو می شه از طریق کار دانشجویی درآورد؟...
پاسخ
تشکر کنندگان: Mana Moli
(2014-01-21 ساعت 02:21)Siaavash نوشته:  
(2014-01-21 ساعت 01:45)barvos نوشته:  1- اگر منع خروج نداشته باشید میتونید از تمامی راهها دانشجویی سرمایه گذاری یا کار مهاجرت کنید .
2- نمیدونم .

چند تا سوال دیگه دارم...
1- برای ویزای کار به چه صورت باید اقدام کنم؟...حتماً باید کارفرمای آلمانی داشته باشم؟...یا ویزای مثلاً چند ماهه می دن برای پیدا کردن کار؟...
2-برای گرفتن ویزا برای پذیرش در مقطع کارشناسی، محدودیت سن وجود داره؟...(جایی دیدم 27 سال!)
3-یه سوال عجیب...اما می خوام بدونم تحصیل تو مقطع کارشناسی با وجود همراه، سالیانه چقدر هزینه داره؟...چقدرش رو می شه از طریق کار دانشجویی درآورد؟...

دوست عزیز،

اول یه سوال ، شما زبان آلمانیتون در چه سطحیِ ؟

هم برای کار لازم درین و هم اینکه می‌خواستم براتون چندتا website بفرستم که همشون به زبان آلمانی و جواب اکثر سوالتونو توش میگیرین.
[font=Verdana]شماره کیس:2014AS000006xxx
کنسولگری: فرانکفورت
تعداد نفرات: 2نفر
کارنت شدن کیس: *
مصاحبه:*
دریافت ویزا:*
ورود به آمریکا:*
دریافت گرین کارت:*[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Siaavash ، Karren
فعلاً، تقریباً صفر...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-21 ساعت 12:26)Siaavash نوشته:  فعلاً، تقریباً صفر...

انگلیسی‌ چطور؟ ولی‌ بهرحال شما برای کار و اقامت اینجا به زبان نیز دارین و بدون زبان هم اصلا نمی‌شه یا انگلیسیه خوب (عالی) یا آلمانی‌ ب۲ .

در این وبسیت میتونید شغل مورد نظرتونو جستجو کنید ( به انگلیسی‌)

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html?kgr=as&aa=۱&m=۱&vorschlagsfunktionaktiv=true

این وبسیت هم صفحهٔ مربوط به شماس که به جواب خیلی‌ از سوالاتون میرسین.( می‌تونین بالای صفحه زبان انگلیسی‌ رو انتخاب کنید)

http://www.auswaertiges-amt.de/DE/EinreiseUndAufenthalt/LernenUndArbeiten/ArbeiteninD_node.html#doc۳۷۱۰۱۲bodyText۲

موفق باشین
[font=Verdana]شماره کیس:2014AS000006xxx
کنسولگری: فرانکفورت
تعداد نفرات: 2نفر
کارنت شدن کیس: *
مصاحبه:*
دریافت ویزا:*
ورود به آمریکا:*
دریافت گرین کارت:*[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Siaavash ، barvos ، aristotel
برای آلمانی معلم خصوصی گرفتم...تا بعد از عید فکر کنم از حالت صفر خارج بشم...
زبان انگیسی هم در حدی بلدم که بتونم کارهام رو راه بندازم...اما عالی نیست...

برام مهمه که به آلمان برم...ترجیحم روی راه های قانونی هست...

توی یکی از پست ها دیدم که یه مدرسه هایی (معادل فنی حرفه ای) هست که هم می شه کار کرد و هم تحصیل...
اطلاعاتی در این زمینه موجوده؟...لینکی؟...
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Mana Moli

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان