کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مردود شدن در FBI check (کلیر نشدن)!
(2010-11-10 ساعت 14:45)mah نوشته:  من کار دولتی داشتم ، یعنی با جاهای دولتی شخصا برای انجام پروژه هاشون قرارداد می بستم کارمند نبودم.ممکنه ویزا ندن؟
دوست عزیز امکان نداره ویزا ندن اگر به چیزی مشکوک نشن فقط ممکنه بهتون اف بی آی چک بخوره

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام بر دوستان خوبم یک سوال آیا کسانی که تعهد خدمت سربازی را در یکی از سازمانهای دولتی وابسته به ارتش طی کند مثلا"در کارخانه شوینده (غیرنظامی) برای لاتاری به مشگل میخورند؟

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
پاسخ
(2010-11-10 ساعت 18:44)vahidansari نوشته:  سلام بر دوستان خوبم یک سوال آیا کسانی که تعهد خدمت سربازی را در یکی از سازمانهای دولتی وابسته به ارتش طی کند مثلا"در کارخانه شوینده (غیرنظامی) برای لاتاری به مشگل میخورند؟
دوست عزیز لاتاری اصلا ربطی به این موارد نداره فقط بعد از مصاحبه باید یه مدت منتظر بمونید که تا کلیر بشید

پاسخ
تشکر کنندگان: vahidansari ، msar
(2010-11-10 ساعت 14:45)mah نوشته:  من کار دولتی داشتم ، یعنی با جاهای دولتی شخصا برای انجام پروژه هاشون قرارداد می بستم کارمند نبودم.ممکنه ویزا ندن؟

امکان همه چی هست من کار دولتی نداشتم و بهم ویزا ندادن. روی احتمالات مثبت حساب کن دوست عزیز. :-)
دوستان من جوابم رو گرفتم. وکیلم گفت که اون ماده به آفیسرها اجازه میده هر ایرانی که بخوان رد کنن در ویزاهای غیر مهاجرتی. گفت رد کردن به این شکل محدوده و به صورت رندم اتفاق می افته و توصیه کرد شکایت نذارم روش که به فایدس و بهتره که از نو اقدام کنم. من ایشالا باز میخوام واسه مهاجرنی اقدام کنم.

راستی بچه یه سوال دیگه دارم که خیلی حیاتی هست. چون نمیخوام یه پست جدبد واسش باز کنم لطفا همیجا اگه کسی می دونه راهنماییم کنه. من نامزدم ایرانی نیست و به دلایل مشکلات شخصی نمیخوام اسمش وارد شناسنامه من بشه. راهی هست در خارج ایران مثل دوبی مالزی ترکیه فیلیپین یا هرجای دیگه باهم ازدواج کنیم بدون ثبت اسمش در شناسنامه من؟ آخی شنیدم از سفارت ایران استعلام می گیرن واسه اطمینان از مجرد بودن من. می ترسم اونا اسمش رو بیارن تو شناسنامه من کمک کنید لطفا خیلی حیاتی هست.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، اردوان ، msar
(2010-11-11 ساعت 01:18)Beneficiary نوشته:  

امکان همه چی هست من کار دولتی نداشتم و بهم ویزا ندادن. روی احتمالات مثبت حساب کن دوست عزیز. :-)
دوستان من جوابم رو گرفتم. وکیلم گفت که اون ماده به آفیسرها اجازه میده هر ایرانی که بخوان رد کنن در ویزاهای غیر مهاجرتی. گفت رد کردن به این شکل محدوده و به صورت رندم اتفاق می افته و توصیه کرد شکایت نذارم روش که به فایدس و بهتره که از نو اقدام کنم. من ایشالا باز میخوام واسه مهاجرنی اقدام کنم.

راستی بچه یه سوال دیگه دارم که خیلی حیاتی هست. چون نمیخوام یه پست جدبد واسش باز کنم لطفا همیجا اگه کسی می دونه راهنماییم کنه. من نامزدم ایرانی نیست و به دلایل مشکلات شخصی نمیخوام اسمش وارد شناسنامه من بشه. راهی هست در خارج ایران مثل دوبی مالزی ترکیه فیلیپین یا هرجای دیگه باهم ازدواج کنیم بدون ثبت اسمش در شناسنامه من؟ آخی شنیدم از سفارت ایران استعلام می گیرن واسه اطمینان از مجرد بودن من. می ترسم اونا اسمش رو بیارن تو شناسنامه من کمک کنید لطفا خیلی حیاتی هست.

http://www.torkiye.com/lang-fa/ezdevajdartorkiye.cgi
پاسخ
(2010-11-11 ساعت 08:03)yami نوشته:  
(2010-11-11 ساعت 01:18)Beneficiary نوشته:  

http://www.torkiye.com/lang-fa/ezdevajdartorkiye.cgi

بیشتر دونبال دوبی هستم و در لینک شما هم اشاره ای به ثبت شدن یا نشدن اسم ایشون در شناسنامه نشده بود. اما به هم حال ممنون.
پاسخ
بنفیشری جان
اولاً تا جایی که میدونم اخذ برگ گواهی تجرد از ادارات ثبت احوال و سپس بردن اون به اداره ثبت و سجل وزارت امور خارجه یا کنسولگری های ایران جهت برگ تجرد به زبان کشور مقصد, اجباری جهت مراجعه مجدد به کنسولگری و اعلام نتیجه ازدواج و احیاناً ثبت ازدواج واقع شده در شناسنامه ایجاد نمیکنه. من خودم چند سال پیش یکی گرفتم که بعدا به دردم هم نخورد و کسی هم پیگیر نشد که داداش بالاخره ازدواج کردی یا نه و اینکه بیار ثبتش کنیم!!
ثانیا در بند آخر همین لینک میبینی که نوشته که مدارک رو برای جاری شدن عقد دینی و ثبت در شناسنامه به کنسولگری ببرین و این بدین معنی هست که اگه نبری نه کسی مطلع میشه و نه جایی ثبت میشه.
البته باید بگم که من نمیدونم که عدم ثبت و اطلاع ازدواج با اتباع خارجی به ادارات ثبت احوال یا امور خارجه ممکنه بعدا مشکل ساز باشه یا جرم محسوب بشه و در این مورد بهتر خودت پیگیری کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Beneficiary ، msar

(2010-11-11 ساعت 19:28)yami نوشته:  بنفیشری جان
اولاً تا جایی که میدونم اخذ برگ گواهی تجرد از ادارات ثبت احوال و سپس بردن اون به اداره ثبت و سجل وزارت امور خارجه یا کنسولگری های ایران جهت برگ تجرد به زبان کشور مقصد, اجباری جهت مراجعه مجدد به کنسولگری و اعلام نتیجه ازدواج و احیاناً ثبت ازدواج واقع شده در شناسنامه ایجاد نمیکنه. من خودم چند سال پیش یکی گرفتم که بعدا به دردم هم نخورد و کسی هم پیگیر نشد که داداش بالاخره ازدواج کردی یا نه و اینکه بیار ثبتش کنیم!!
ثانیا در بند آخر همین لینک میبینی که نوشته که مدارک رو برای جاری شدن عقد دینی و ثبت در شناسنامه به کنسولگری ببرین و این بدین معنی هست که اگه نبری نه کسی مطلع میشه و نه جایی ثبت میشه.
البته باید بگم که من نمیدونم که عدم ثبت و اطلاع ازدواج با اتباع خارجی به ادارات ثبت احوال یا امور خارجه ممکنه بعدا مشکل ساز باشه یا جرم محسوب بشه و در این مورد بهتر خودت پیگیری کنی.

ممنون از راهنماییت پس به نظر میاد راهی هست. خاک بر سر امارات کنن واقعا. امروز فهمیدم که ازدواج بین مذاهب در امارات ممنوع هست. حالا بچه ها اگه کسی چیز بیشتری میدونه لطفا کمک کنه!

پاسخ
شما میتونی‌ بری یه کشور لأییک که توش یک دین مشخص بصورت قانونی‌ اعمال نشه.این شامل کشورهایی مثل مالزی یا لبنان نمی‌شه.تایلند و ترکیه بنظر میان راست کارتون باشن.
I-129f sent: June 17th
NOA 1: july 27th,dated July 1st
NOA 2: November 17th
Ankara embassy received: December 1st
Currently waiting on 2010 tax return
پاسخ
(2011-01-10 ساعت 01:23)YasMC نوشته:  شما میتونی‌ بری یه کشور لأییک که توش یک دین مشخص بصورت قانونی‌ اعمال نشه.این شامل کشورهایی مثل مالزی یا لبنان نمی‌شه.تایلند و ترکیه بنظر میان راست کارتون باشن.

دوست عزیز به این جمله توجه کن
ترجمه: مشمول ماده اصلاحی 306 در خصوص ارتقای امنیت و صدور روادید، که از صدور ویزاهای غیر مهاجرتی به اتباع کشورهای حامی تروریسم بین الملل ممانعت به عمل می آورد.

شما هر جا که بری تبعه ایرانی فرق نمیکنه کجا باشی.
پاسخ
(2011-01-10 ساعت 01:42)Beneficiary نوشته:  
(2011-01-10 ساعت 01:23)YasMC نوشته:  شما میتونی‌ بری یه کشور لأییک که توش یک دین مشخص بصورت قانونی‌ اعمال نشه.این شامل کشورهایی مثل مالزی یا لبنان نمی‌شه.تایلند و ترکیه بنظر میان راست کارتون باشن.

دوست عزیز به این جمله توجه کن
ترجمه: مشمول ماده اصلاحی 306 در خصوص ارتقای امنیت و صدور روادید، که از صدور ویزاهای غیر مهاجرتی به اتباع کشورهای حامی تروریسم بین الملل ممانعت به عمل می آورد.

شما هر جا که بری تبعه ایرانی فرق نمیکنه کجا باشی.

دوست عزیز،شما سوال کردی که کجا میتونی‌ ازدواج کنی‌،با توجه به اینکه نامزدت ایرانی‌ یا مسلمون نیست.جواب من به اون بود.

در طول این ۲ سالی‌ که من راجع این پروسه‌ خوندمو دیدم،وضعیت شما بهیچوجه غیر عادی نیست. شما میتونی‌ برای هرنوع ویزای که دوست داری اقدام کنی‌،و همیشه این شانس هست که شما بخاطر جنسیتت،بخاطر اینکه سربازی رفتی‌ ( سربازی به صورت اجباری فقط در خاورمیانه وجود داره )، بخاطر اینکه از یه کشور تروریست یا حامی‌ تروریست هستی‌ قبول نشی‌.مهمم نیست ویزات نامزدی باشه یا چیز دیگه.شما میتونی‌ اگه بخوای ازدواج کنی‌ و دوباره اقدام کنی‌،که این از همه نظر بهتره،شما موقعی که برسه گرین کارتت و اجازه کار رو درجا میگیری.ولی‌ به این توجه کن،که شما اگر ازدواج کنی‌،باید یه ازدواج واقعی‌ رو نشون بعدی،مدرکت باید در رابطه با یه زندگی‌ دو نفره با حضوره شما و خانومت باشه،که اینکار برای ایرانیهایی که همسرشون خارجیه و نمیتونه یا نمیخواد تو ایران زندگی‌ کنه خیلی‌ سخته. این اتفاق یعنی‌ مردود شدن شما تو FBI check یه اتفاق کاملا شانسی و رندم بده که عاملش هم جنسیت و هم کشور ایران بود،این اتفاق ممکن برای شما درصورتی که برای ویزای ازدواجی هم اقدام کنی‌ بیفته.من مشابه این اتفاقو برای مراکشیها زیاد دیدم بیفته بنا به دلیل مختلف.ولی‌ به هرحال به هر دلیل که قبولشون نکردن،اینا دوباره درخواست دادن(k-1) و بیشترشون قبول شدن.این اتفاق هیچ تأثیری تو شانس دوباره شما نداره.

این تمام اطلاعات من در این مورد بود.حالا تصمیم با خودته و امیدوارم این دفعه شانست بهتر باشه.
PS:بذار اینو دوباره هم بگم اتفاقی‌ که واسه شما افتاد،شانسی بود،مثلا ۱% ممکن که این اتفاق دوباره بیفته،شما امیدتو از دست نده
I-129f sent: June 17th
NOA 1: july 27th,dated July 1st
NOA 2: November 17th
Ankara embassy received: December 1st
Currently waiting on 2010 tax return
پاسخ
سلام دوستان
من یک سئوال دارم اگر کسی ازدواج کرده باشه ولی اسمش در شناسنامه المثنی ثبت نشده باشه و با همون شناسنامه المثنی هم اقدام به گرفتن ویزای نامزدی کرده باشه باز هم سفارت امریکا متوجه میشه یا نه؟و ممکن توی اف بی ای چک رد بشه یعنی اینها میتونن از اداره ثبت احوال ایران استعلام بگیرن-اگر کسی اطلاع درست و موثقی داره لطفا بگید
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
(2011-08-26 ساعت 16:07)piboo نوشته:  سلام دوستان
من یک سئوال دارم اگر کسی ازدواج کرده باشه ولی اسمش در شناسنامه المثنی ثبت نشده باشه و با همون شناسنامه المثنی هم اقدام به گرفتن ویزای نامزدی کرده باشه باز هم سفارت امریکا متوجه میشه یا نه؟و ممکن توی اف بی ای چک رد بشه یعنی اینها میتونن از اداره ثبت احوال ایران استعلام بگیرن-اگر کسی اطلاع درست و موثقی داره لطفا بگید

سلام دوست عزیز.مگه شما اینکار و انجام دادید؟
پاسخ
(2011-08-26 ساعت 16:07)piboo نوشته:  سلام دوستان

دقیقا نمیدونم کی و چطور ممکنه بفهمن ولی اینو میدونم که هر زمانی بفهمن حتی بعد از گرفتن سیتیزن شیپی, زندان به جرم کلاه گذاشتن سر دولت و شهروند آمریکا رو شاخشه و بعدش هم بی برو برگرد اخراج از آمریکا حتی اگه طرف شهروندی غیر آمریکاییشم از دست داده باشه که در اینصورت زندانش رو تمدید میکنن!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، msar
(2011-08-26 ساعت 22:13)sinswimer نوشته:  
(2010-10-26 ساعت 23:49)Beneficiary نوشته:  آقایون و خانوما ببینید ...

وای, من خیلی ...

منم خداییش خیلی تو فکر این دوستمون بودم و هستم. حتی یکی دو هفته پیش بهش ایمیل زدم که حالی ازش بپرسم و از تجربیات خودم در اینجا براش بنویسم که متاسفانه جوابی نداد. هر جا هست و هر کاری میکنه, امیدوارم موفق باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان