کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
(2011-02-15 ساعت 20:12)MARYAM GHAZI نوشته:  
(2011-02-15 ساعت 13:30)nedadd نوشته:  سلام
من چند روز پیش به پاستور اصلی رفتم و در کمتر از 10 دقیقه کارم انجام شد.دکتر خیلی همکاری کرد.و با اینکه کارت هپاتیت قبلی رو گم کرده بودم اونو واسم وارد کرد.اما میگفت اصلا" آبله مرغان به هیچ وجه در ایران تزریق نمیشه و اصلا"واکسنش در ایران نیست،وقتی گفتم در پاستور تجریش تزریق میشه گفت اونجا هم دیگه نمیشه.
مننژیت رو هم تزریق نکردن و گفت نیازی نیست ،هرچه براش توضیح دادم قبول نکرد وفکر میکنم باید برم سراغ هلال احمر.
یه جاهایی صحبت واکسن سرطان دهانه رحم رو شنیدم که اون رو هم باید تزریق کرد که دکتر میگفت نه اصلا"همچین چیزی لازم نیست و این واکسن هم کمیابه.
وآنفولانزا و سیاه سرفه را هم تزریق نکردن.
اگر دوستان اطلاعاعی دارن که حرفایدکتر تا چه حد صحیح هست لطفا"اینجا بنویسن .
با تشکر
سلام
من هفته ی گذشته واکسن هامو در پاستور تجریش انجام دادم
تنها واکسن های تزریق شد برام آنفولانزا کزاز و mmrبود
البته در کودکی آبله مرغان گرفته بودم و در آزمایش خونی که در پاستور دادم مثبت بود و نیازی به واکسنش نبود.
واکسن دهانه رحم در ایران تزریق نمیشه و در صورت لزوم به خانم های 11تا 26 سال اونم موقع مدیکال زده میشه و قیمتشم تقریبا زیاده.
موفق باشید

مرسی از جوابتون
جالبه که پاستور به من گفت اینجا تست آبله مرغان انجام نمیشه و باید خودتون از یک پزشک درخواست بگیرین و آزمایشگاههای تشخیص طبی انجام بدین.در مورد آبله مرغان هم همینو گفت؟
پس به این نتیجه میرسیم که دوستان باید به هر دو پاستور سر بزنن.
شما هم برین هلال احمر و مننژیت رو تزریق کنین و کارتش رو بگیرین.هپاتیت رو هم اگر قبلا"زده باشین پاستور جنوب براتون وارد کارت میکنه.
شما هم موفق باشین.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان: MARYAM GHAZI ، emankh101 ، girl ، msar ، sib 24
من دیروز کارت واکسنم را از پاستور تجریش گرفتم Big Grin اما تست آبله مرغانم منفی بود و دکتر گفت بدنت نسبت به آبله مرغان ایمن نیست از من پرسید که آیا واقعا گرفتم یا نه که منم گفتم بله 2 ساله که بودم خیلی خفیف از برادرم گرفتم اونم گفت چون گرفتی پس من برات تو کارتت وارد میکنم فقط جواب ازمایش را با خودت نبر ،دکتر خیلی لطف کردن Wink بقیه واکسنهام کامل بود من فقط mmr نوبت دوم را زدم ، خلاصه کارت ما هم تکمیل شد فقط آنفولانزا را گفت لازم نیست بزنی حالا در آنکارا شاید نوش جان کنم تا ببینیم هفته دیگر دکتر اونگان چی به ما میزنه Tongue
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، nedadd ، Toranj ، parak51 ، msar ، sib 24
(2011-02-23 ساعت 10:25)rozollina نوشته:  من دیروز کارت واکسنم را از پاستور تجریش گرفتم Big Grin اما تست آبله مرغانم منفی بود و دکتر گفت بدنت نسبت به آبله مرغان ایمن نیست از من پرسید که آیا واقعا گرفتم یا نه که منم گفتم بله 2 ساله که بودم خیلی خفیف از برادرم گرفتم اونم گفت چون گرفتی پس من برات تو کارتت وارد میکنم فقط جواب ازمایش را با خودت نبر ،دکتر خیلی لطف کردن Wink بقیه واکسنهام کامل بود من فقط mmr نوبت دوم را زدم ، خلاصه کارت ما هم تکمیل شد فقط آنفولانزا را گفت لازم نیست بزنی حالا در آنکارا شاید نوش جان کنم تا ببینیم هفته دیگر دکتر اونگان چی به ما میزنه Tongue

سلام
میشه لطفا" واسه اسم تست آبله مرغان کمکم کنی،من به هر دکتری میگم واسم تست آبله مرغان بنویسه میگه نمیدونه چی هست،میگن اون اصطلاح تاتین پزشکیش چیه؟؟؟فرصتم محدوده و واقعا" گیج شدم.اگر کسی میدونه لطفا" کمک کنه.
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-03-11 ساعت 03:36)nedadd نوشته:  
(2011-02-23 ساعت 10:25)rozollina نوشته:  من دیروز کارت واکسنم را از پاستور تجریش گرفتم Big Grin اما تست آبله مرغانم منفی بود و دکتر گفت بدنت نسبت به آبله مرغان ایمن نیست از من پرسید که آیا واقعا گرفتم یا نه که منم گفتم بله 2 ساله که بودم خیلی خفیف از برادرم گرفتم اونم گفت چون گرفتی پس من برات تو کارتت وارد میکنم فقط جواب ازمایش را با خودت نبر ،دکتر خیلی لطف کردن Wink بقیه واکسنهام کامل بود من فقط mmr نوبت دوم را زدم ، خلاصه کارت ما هم تکمیل شد فقط آنفولانزا را گفت لازم نیست بزنی حالا در آنکارا شاید نوش جان کنم تا ببینیم هفته دیگر دکتر اونگان چی به ما میزنه Tongue

سلام
میشه لطفا" واسه اسم تست آبله مرغان کمکم کنی،من به هر دکتری میگم واسم تست آبله مرغان بنویسه میگه نمیدونه چی هست،میگن اون اصطلاح تاتین پزشکیش چیه؟؟؟فرصتم محدوده و واقعا" گیج شدم.اگر کسی میدونه لطفا" کمک کنه.
مرسی
سلام ندا جان
بهت توصیه میکنم اگه آبله مرغان گرفتی حتما تستشو بده و با کارت واکسن ببر. منو رزولینا هر دومون رفتیم پاستور تجریش یه خانم دکتر جوون و مهربون هست اونجا که خودش بهمراه واکسن های مورد نیازت آزمایش خون پادتن آبله مرغانم مینویسه همونجا آزمایش میدی و جوابش یه هفته ای حاضر میشه
انگار پاستور اصلی این روال رو ندارن
بازم سوالی بود بپرس
موفق باشی

پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، nedadd ، دخترمهربون ، a6l3i ، msar

سلام
مرسی

والا عزیزم من اسم دقیق و اصطلاح پزشکیش را نمیدونم همینطور که مریم جان هم گفت خود دکتر پاستور تجریش تو یک برگه نوشت و همان جا از ما ازمایش خون گرفتن شما بهتر به اونجا مراجعه کنی
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، msar
(2011-03-11 ساعت 14:01)rozollina نوشته:  

سلام
مرسی

والا عزیزم من اسم دقیق و اصطلاح پزشکیش را نمیدونم همینطور که مریم جان هم گفت خود دکتر پاستور تجریش تو یک برگه نوشت و همان جا از ما ازمایش خون گرفتن شما بهتر به اونجا مراجعه کنی
مرسی دوست خوبم،ولی مشکل من اینه که تهران نیستم.چند وقت پیش کارت واکسنو از پاستور گرفتم و اونجا گفتن هر پزشک عمومی میتونه اینکارو انجام بده که متاسفانه اینجوری شد.
احتمالا"باید همون آنکارا واکسن رو نوش جان کنم.
موفق باشی عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، msar
یه چیز دیگه که یادم اومد بگم من وقتی داشتم پاکت آزمایش رو به دکتر میدادم گفتم این مال آبله مرغان هستش خانم دکتره ازم خواست جای جوشاشو نشونش بدم!! یعنی فقط به آزمایش اکتفا نکرد. منظورم اینه که جواب خود پاستور هم واسه اینا صد در صد نیست پس شما اگر اصطلاحشم میدونستی و توی شهرتون آزمایش میدادین شاید قبول نمیکرد. اما اگر جاش توی صورتتون هست نشون بدین ایشالا که واکسن نمیزنه (:
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، rozollina ، nedadd ، a6l3i ، msar

سلام
مرسی
[/quote]

آنتی چیکن پاکس و البته واریسلا هم بهش میگن.برای ما دکتر چیکن پاکس نوشت و توی پرانتز روبروش نوشتن واریسلا
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، rozollina ، nedadd ، a6l3i ، msar
(2011-03-11 ساعت 03:36)nedadd نوشته:  [quote='rozollina' pid='97820' dateline='1298440535']

سلام
مرسی

دوست عزیز،همون خانوم دکتر جوون که بچه‌ها تعریفشو می‌کنن،به من گفت که بهترین راه اینکه از یه دکتر متخصص بیماریهای عفونی‌ بخوام واسم آزمایشو بنویسه.اگر بری پیش یه دکتر معتبر و واسش توضیح بعدی که به چه منظور این آزمایشو می‌خوای حتما میتون برات بنویسه
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، nedadd ، msar
Wink 
سلام دوستان
امروز من هم رفتم پاستور تجریش و از شانس ما آن خانم دکتر معروف تشریف برده بودن تعطیلات و من با یک دکتر مرد بنام آقای حضرتی آشنا شدمSad . خلا صه به شما بگم من سال 83 هپاتیت B را سه مرحله زده بودم اما هیچی مدرکی نداشتم . و این آقا دکتر هم قبول نمی کرد می گفت باید تست آنتی بادی بدی!! و تازه بعد عید آماده میشه من که که حسابی قاطی کرده بودم و به ایشان گفتم که من وسط عید باید برم مصاحبه فرصت این کاره ها را ندارم!!Sad
بالاخره بعد از کلی خواهش و تمنا ایشان رضایت دادن که من هپاتیت را زدم. برای من هم دو تا واکسن نوشت که فکر کنم MMR ,TD بود و بنده هم نوش جان کردم . و با دادن 9800 تومان کارت واکسن صادر شد.Tongue

توجه برای دوستان گلم Cool
اگه نخواستید با ماشین برید راحت با مترو خط تجریش را سوار شید و ایستگاه قیطریه پیاده شده و با 100 تمان برید میدان قدس البته پیاده هم 10 دقیقه ای می رسید
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: nedadd ، Lamborghini ، rozollina ، jasmine2953 ، a6l3i ، msar
سلام به همگی
این یک گزارش زنده از آنکاراست امروز 9/1/90 ساعت 2 به وقت محلی آنکارا و 5/3 به وقت ایران.
دیروز واسه آزمایشات پزشکی رفته بودم مطب دکتر ساعت 10 صبح وقت داشتم که عکس سینه و آزمایش خون انجام شد و گفتن ساعت 3 بعدازظهر هم معاینات و واکسنها.دکترد که من رو معاینه کرد خانمی میانسال بود که هر کاری دلش میخواست انجام میداد .توی پاستور و حتی توی اطاق انتظار همه میگفتن آنفولانزا واسه بالای 50 هست ولی اون به من تزریق کرد .همینطور کزازو دیفتری رو با اینکه زده بودم باز تزریق کرد و هر چه بهش گفتم زدم اصلا"گوش نمیکرد موقع واکسن زده بود دنده ترکی و اصلا"فارسی حرف نمیزد و کلا"این دو تا واکسن به اضافه آبله مرغان شد 210 دلار البته عکسو آزمایش خون صبح هم 47 دلار و با 257 دلار پرونده مدیکال بسته شد.الان هم دارم میرم واسه جوابها.
البته توضیحات کامل رو توی سفرنامه حتما"مینویسم ولی اینو واسه دوستانی که مصاحبه نزدیک دارن نوشتم بلکه کمکی باشه.

سلام به همگی
این یک گزارش زنده از آنکاراست امروز 9/1/90 ساعت 2 به وقت محلی آنکارا و 5/3 به وقت ایران.
دیروز واسه آزمایشات پزشکی رفته بودم مطب دکتر ساعت 10 صبح وقت داشتم که عکس سینه و آزمایش خون انجام شد و گفتن ساعت 3 بعدازظهر هم معاینات و واکسنها.دکترد که من رو معاینه کرد خانمی میانسال بود که هر کاری دلش میخواست انجام میداد .توی پاستور و حتی توی اطاق انتظار همه میگفتن آنفولانزا واسه بالای 50 هست ولی اون به من تزریق کرد .همینطور کزازو دیفتری رو با اینکه زده بودم باز تزریق کرد و هر چه بهش گفتم زدم اصلا"گوش نمیکرد موقع واکسن زده بود دنده ترکی و اصلا"فارسی حرف نمیزد و کلا"این دو تا واکسن به اضافه آبله مرغان شد 210 دلار البته عکسو آزمایش خون صبح هم 47 دلار و با 257 دلار پرونده مدیکال بسته شد.الان هم دارم میرم واسه جوابها.
البته توضیحات کامل رو توی سفرنامه حتما"مینویسم ولی اینو واسه دوستانی که مصاحبه نزدیک دارن نوشتم بلکه کمکی باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mehdi_behzadi ، Parniyan ، rozollina ، sasan_rock ، jasmine2953 ، mercedeh2011 ، mmarina ، f1f ، girl ، rrrraaaazzzz ، a6l3i ، msar
سلام دوستان
يه سوال... من مننزيت و آنفولانزا رو در هلال احمر شهرستانم زدم. بقيه واكسن ها رو هم زدم ولي هلال احمر فقط واكسن هاي خودشو وارد كرده و مي گه مسوليت بقيه واكسن ها رو قبول نمي كنه ....اينجا به هر سازماني مراجعه مي كنم- بجز هلال احمر- چيزي از كارت زرد بين المللي نميدونن... كارتي كه هلال احمر بهم داده كارت زرد بين المللي هست.... امكانش هست مثلا به شبكه بهداشت شهرستانم مراجعه كنم و اونا با مهر و امضاي خودشون بقيه واكسن هاي منو وارد كارت هلال احمر كنن؟ يا بايد كارتش جداگانه باشه؟ همچين چيزي قانوني هست و آيا دكتر اونگان قبولش ميكنه؟ آيا همه اعضاي مهاجرسرا از انيستيتو پاستور تهران كارت واكسن گرفتن؟ تكليف اونايي كه از تهران دور هستن و به انيستيتو پاستور دسترسي ندارن چي ميشه؟ مركز يا ارگاني توي شهرستان هست كه مثل پاستور تهران كارت واكسن صادر كنه؟ ممنون ميشم اگه اطلاعاتي دارين بهم مگين... با تشكر
پاسخ
(2011-04-30 ساعت 18:52)Yegane نوشته:  سلام دوستان
يه سوال... من مننزيت و آنفولانزا رو در هلال احمر شهرستانم زدم. بقيه واكسن ها رو هم زدم ولي هلال احمر فقط واكسن هاي خودشو وارد كرده و مي گه مسوليت بقيه واكسن ها رو قبول نمي كنه ....اينجا به هر سازماني مراجعه مي كنم- بجز هلال احمر- چيزي از كارت زرد بين المللي نميدونن... كارتي كه هلال احمر بهم داده كارت زرد بين المللي هست.... امكانش هست مثلا به شبكه بهداشت شهرستانم مراجعه كنم و اونا با مهر و امضاي خودشون بقيه واكسن هاي منو وارد كارت هلال احمر كنن؟ يا بايد كارتش جداگانه باشه؟ همچين چيزي قانوني هست و آيا دكتر اونگان قبولش ميكنه؟ آيا همه اعضاي مهاجرسرا از انيستيتو پاستور تهران كارت واكسن گرفتن؟ تكليف اونايي كه از تهران دور هستن و به انيستيتو پاستور دسترسي ندارن چي ميشه؟ مركز يا ارگاني توي شهرستان هست كه مثل پاستور تهران كارت واكسن صادر كنه؟ ممنون ميشم اگه اطلاعاتي دارين بهم مگين... با تشكر

سلام
من تمام واکسن ها رو در شهرستان زدم و توی یه سفر به تهران ، انیستیتو پاستور آنها رو وارد کارت بین المللی کرد. من چیزی تو شهرستان پبدا نکردم که کارت واکسن بین المللی صادر کنه..یعنی کاری که پاستور تهران می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، a6l3i ، msar
ممنونم از راهنماييتون...يعني اگه يه سر برم تهران كارم يه روزه با انيستيتو پاستور تموم ميشه؟ ميترسم وقت كم بيارم! هفته ديگه چهارشنبه وقت مصاحبه دارم. يكشنبه هم پروازمه به آنكارا.... خدا كنه به موقع كارت واكسنم آماده بشه....راستي از دوستان اعضاي مهاجرسرا كسي هست كه 11 مي وقت مصاحبه آنكارا داشته باشه؟ قرار هست هتل Best Western 2000 اقامت كنم....خوشحال ميشم از اعضاي سايت رو در آنكارا ملاقات كنم...فكر كنم باعث قوت قلب بشه! براي همه آرزوي موفقيت دارم....
پاسخ
(2011-05-01 ساعت 00:04)Yegane نوشته:  ممنونم از راهنماييتون...يعني اگه يه سر برم تهران كارم يه روزه با انيستيتو پاستور تموم ميشه؟ ميترسم وقت كم بيارم! هفته ديگه چهارشنبه وقت مصاحبه دارم. يكشنبه هم پروازمه به آنكارا.... خدا كنه به موقع كارت واكسنم آماده بشه....راستي از دوستان اعضاي مهاجرسرا كسي هست كه 11 مي وقت مصاحبه آنكارا داشته باشه؟ قرار هست هتل Best Western 2000 اقامت كنم....خوشحال ميشم از اعضاي سايت رو در آنكارا ملاقات كنم...فكر كنم باعث قوت قلب بشه! براي همه آرزوي موفقيت دارم....

سلام
نگران نباش یگانه جان ،بله 1روز واسه پاستور کافیه.البته اگربخواین تست آنتی بادی آبله مرغان رو انجام بدین 1هفته بعد جوابش آماده میشه.
موفق باشی وامیدوارم با دست پر برگردی.
پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i ، msar