کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
دوستان سلام.برای گرفتن وقت دکتر به سایت دکتر دکتران رجوع کردم .اونجا وقت مصاحبه و تاریخ ورودتون رو میپرسه و گویا خودش وقت رو تعیین میکنه.درسته؟امکان اینکه ما خودمون بتونیم وقت رو تعیین کنیم نیست.؟ در ضمن من که چهارشنبه صبح اول وقت -مصاحبه دارم اگه دوشنبه برم تست پزشکی تا سه شنبه جواب آماده میشه که چهارشنبه اول وقت ببرم؟

در ضمن میخواستم بدونم ساپورت مالی رو که قبلا فرستاده بودمNVC .زمان مصاحبه هم دوباره باید ببرم.؟
راستی تو مدارک اسمی از کارت ملی نیومده .اونم لازمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-03-31 ساعت 01:16)Kamran1977 نوشته:  دوستان سلام.برای گرفتن وقت دکتر به سایت دکتر دکتران رجوع کردم .اونجا وقت مصاحبه و تاریخ ورودتون رو میپرسه و گویا خودش وقت رو تعیین میکنه.درسته؟امکان اینکه ما خودمون بتونیم وقت رو تعیین کنیم نیست.؟ در ضمن من که چهارشنبه صبح اول وقت -مصاحبه دارم اگه دوشنبه برم تست پزشکی تا سه شنبه جواب آماده میشه که چهارشنبه اول وقت ببرم؟

در ضمن میخواستم بدونم ساپورت مالی رو که قبلا فرستاده بودمNVC .زمان مصاحبه هم دوباره باید ببرم.؟

کارت ملی حتما لازم هست.تا جایی که میدونم وقت معاینه پزشکی هم بگیرید ترتیب اثری نمیدن.فکر کنم دوشنبه صبح برسین و همون دوشنبه صبح کارهای پزشکیتون انجام بدین ok باشه.چون خود من دوشنبه وقت سفارتم و پنج شنبه صبح گفتن کارهای پزشکی رو انجام بدم و آماده بشم برای وقت سفارت.
پاسخ
تشکر کنندگان: حامد انجمن ، msar
چطوری باید وقت پزشکی گرفت؟توdubai?
merci
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
(2010-03-31 ساعت 01:16)Kamran1977 نوشته:  دوستان سلام.برای گرفتن وقت دکتر به سایت دکتر دکتران رجوع کردم .اونجا وقت مصاحبه و تاریخ ورودتون رو میپرسه و گویا خودش وقت رو تعیین میکنه.درسته؟امکان اینکه ما خودمون بتونیم وقت رو تعیین کنیم نیست.؟ در ضمن من که چهارشنبه صبح اول وقت -مصاحبه دارم اگه دوشنبه برم تست پزشکی تا سه شنبه جواب آماده میشه که چهارشنبه اول وقت ببرم؟

سلام
برای ساپورت مالی اگر قبلا تکس ریترن و فرستاده باشین و اگر تو آخرین ایمیل که سفارت براتون فرستاده ازتون چیزی نخواسته دیگه لازم نیست فقط از ما کپی پاسپورت ساپورتر و خواستن نمیدونم از شما نخواستن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: حامد انجمن ، msar
(2010-04-04 ساعت 23:12)Soofia نوشته:  چطوری باید وقت پزشکی گرفت؟توdubai?
merci

مديكال وقت نمي خواهد همين جوري برين
پاسخ
سلام سوسن خانم

چون من هم شراطم تا حدودی شبیه شماست استفاده کردم

فقط 1سوال در مورد واکسن MMR دارم: من چند وقت پیش رفتم پاستور و برگه واکسیناسیون گرفتم و فقط mmr رو باید میزدم که رفتم کلینیک 16آذر ولی متصدی اونجا گفت چون شما حتما سال 1382 در طرح همگانی زدید ما فقط برای شما یک نوبت میزنیم و کافی است و پاستور در برگه زرد واکسن نوشته نوبت اول درسال 2003 و نوبت دوم 2010! حالا یعنی دوباره برام اونگان میزنه و 160 دلار پیاده میشم!؟
پاسخ
نه ... برای ما هم همین رو گفت و توی اونگان دیگه بهمون نزدن ... نگران اون نباش، نگران دیفتری-کزاز باش! چون اونو دوباره به من زد!
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، cky ، rrrraaaazzzz ، msar
نه من هم در سال 2003 طرح همگانی زدم و نوبت بعد رو 28 روز مونده بود بروم آنکارا زدم که در کارت واکسنم 2 نوبت ثبت شد و دیگه بهم واکسن ام ام آر رو نزد.
دوستانی که هنوز نرفتن وقت مصاحبه و معاینه پزشکی :
جواب آزمایش خونتونون و کارهی پزشکیتون در صورت سلامت بودن در یک پاکت کرم رنگ کمرنگ قرار میگیره که مهر شده است که اون خانوم ایرانی که تو راهرو سفارت هست ازتون میگیره و به آفیسر میده و سی دی ریه هم پیش خودتون میمونه و باید خیلی مراقب باشید که پاکتش پاره نشه که با خودتون به امریکا ببرین.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، cky ، rrrraaaazzzz ، msar
(2010-04-25 ساعت 06:14)Monica نوشته:  نه ... برای ما هم همین رو گفت و توی اونگان دیگه بهمون نزدن ... نگران اون نباش، نگران دیفتری-کزاز باش! چون اونو دوباره به من زد!

همین دفعه که رفتم پاستور همین یاد آور کزاز-دیفتری(TD) رو برام زد و ثبت کرد تا 10 سال هم معتبره و فکر نکنم دیگه نیازی به زدن مجدد باشه

ممنون
پاسخ
سلام,
منم خانمم سیتیزن آمریکاست و در جریان گرین کارت, منتظر مصاحبه آنکارا هستیم. می خواستم بدونم کو اسپانسر و گواهینامه رانندگی آمریکایی خانمم و پذیرش دانشگاهی من تو آمریکا برای ترم آینده, جای اجاره نامه رو میگیره یا نه؟ ممنون میشم اگه راهمناییمون کنید.

سدرا7
پاسخ
سلام دوستان، من مي خواستم بدونم كه تزريق واكسن مننژيت ضرورت داره؟ انيستيتو پاستور گفت نيازي به تزريق نيست.
پاسخ
بله حتما نیاز هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، Yasi ، msar
آخرین اطلاعات واکسیناسیون جهت ویزای نامزدی و ازدواج
دوستان عزیز
به نظر میرسه که کارت زرد واکسیناسیون بین المللی هلال احمر با انستیتو پاستور هیچ فرقی نداره (بجز در آرم روی کارت) و مطب دکتر اونگان هم اونو قبول میکنه. بنابراین در صورت تمایل میتونین به بخش واکسیناسیون هلال احمر محل شهرتون مراجعه کنید و با ارائه کارت واکسیناسیونهای انجام شده در جاهای دیگه و یا تکمیل واکسیناسیونها در هلال احمر, کارت زرد بگیرین. توجه داشته باشین که ریسک انجام این کار به عهده خودتون هست و اگه خیلی وسواسی هستین بهتره به همون انستیتو پاستور مراجعه کنین که در این زمینه با سابقه تره.
سعی کنین که تاریخ واکسناسیون ها تا حد ممکن به تاریخ مدیکال تست در آنکارا نزدیک باشه تا از تجدید اون جلوگیری بشه.
لطفا اگه اشتباهی در اطلاعات زیر وجود داره حتماً اطلاع بدین تا تصحیح بشه و بصورت بروز در اختیار اعضا باشه.

آدرسهای انستیتو پاستور در تهران:
تهران - میدان پاستور - خیابان پاستور شرقی - خیابان 12 فروردین - مرکز انستیتو پاستور - تلفن 9-66953311 بین ساعات کاری 13- 8 - اتاق 5
تهران - خیابان شریعتی - نرسیده به میدان قدس (دست چپ)- پایگاه شمیران انستیتو پاستور- تلفن 22730014 و 22701777

مراکز هلال احمر هم که در هر شهری شناخته شده هستند.

در مورد دکتر اونگان هم انگار خیلی منفی بافی شده! با آخرین افرادی که با ایشون دیدار داشتن صحبت کردم و همه گفتن فردی بسیار متین و مودب و با شخصیت هست و بعید به نظر نمیرسه که همچین فردی بخواد بخاطر چند دلار واکسنهای اضافی به مراجعینش تزریق کنه و همچین مطالبی همش شایعه بوده. امیداورم که اینجوری باشه.
ایمیل و سایت دکتر اونگان
http://www.doctorun.com
mungan@duzen.com.tr

واکسنهای قابل تزریق در ایران

#واکسن MMR (سرخک, سرخجه و اوریون)
Mumps, Measles, Rubella
احتمالاً در انیستیتو پاستور فقط برای کودکان تزریق بشه. بزرگسالان باید به کلینیکهای خصوصی مورد قبول انیستیتو پاستور (مانند کلینیک دانشگاه تهران واقع در خیابان 16 آذر نبش دانشگاه تهران تلفن 61112838 با هماهنگی قبلی) و یا پزشکان متخصص اطفال مراجعه و بعد از تزریق گواهی پزشک در سربرگ رسمی را که نشان دهنده تزریق در دو مرحله بصورت دوز بوستر حداقل با یک ماه فاصله است رو به انیستیتو پاستور یا هلال احمر جهت ثبت در کارت زرد ارائه بدن.
توجه داشته باشین که احتمالاً واکسن مصرفی پزشک (در صورت بی انصاف بودنش!!) تاریخ گذشته باشه, بنابراین ترجیحاً اصرار کنین که برچسب واکسن رو که حاوی سریال و تاریخ مصرف هست رو روی کارت زرد بچسبونه و بعد مهر و امضا کنه. بدیهی هست که مهر دکتر هم حتماً باید بزبان انگلیسی باشه!
واکسن MMR رو حتما باید "در صورت امکان و تا جایی که امکان داره" نزدیک به زمان مدیکال تست بزنین. شایع هست که اگه از رو تزریق MMR بیش از 15 روز گذشته باشه, دکتر اونگان ملزم هست که تجدیدش میکنه و شامل هزینه اضافی هست.

#واکسن دوگانه یا توام بزرگسالان (کزاز و دیفتری) [در صورتی که واکسن سیاه سرفه رو هم بهش اضافه کنیم میشه واکسن سه گانه یا ثلاث که در مورد بزرگسالان مورد مصرف نداره]
Diphtheria Toxoids, Tetanus
در انیستیتو پاستور, مراکز بهداشت یا هلال احمر تزریق میشه و معمولاً رایگان هست. با توجه به تزریق قبلی در سطح ملی ممکن هست بصورت بوستر یک مرحله ای هم تزریق بشه.

#هپاتیت B
Hepatitis B
این واکسن در انیستیتو پاستور, مراکز بهداشت و یا هلال احمر در سه نوبت با فاصله یک ماه و شش ماه (از دو ماه بعد از تزریق دوم به بعد هم میتونین انجام بدین) بعد از اولین تزریق انجام میشه. به نظر میرسه که در صورت انجام هر کدام از مراحل در شهری دیگر, میتونین گواهی تزریق آن مرحله را در سربرگ رسمی آن مرکز گرفته و جهت ثبت در کارت زرد به انیستیتو پاستور یا هلال احمر ارائه بدین.

#مننژیت
Meningococcal
واکسن روتین ایران هست ولی به نظر میرسه که در انیستیتو پاستور تزریق نمیکنن و باید به هلال احمر مراجعه کنین. در سربازی برای همه سربازها تزریق میشه ولی فقط تا ده سال ایمنی ایجاد میکنه و اعتبارش در کارت فقط دو سال هست. اگر در جای دیگه ای تزریق کردین بازم احتمالا بتونین با ارائه گواهی تزریق در سربرگ رسمی آن مرکز به انیستیتو پاستور یا هلال احمر, جهت ثبت آن اقدام کنین. هزینه تزریق در هلال احمر چهارده هزار تومان است.

#آنفولانزای A
Influenza A
همان واکسن آنفولانزای خوکی است که ظاهرا در انیستیتو پاستور فقط به افراد بالای 50 سال تزریق خواهد شد.

#آنفولانزای HIB - B
Influenza Type B (HIB)
همان واکسن آنفولانزای مرغی یا پرندگان است که ظاهرا در انیستیتو پاستور فقط به افراد بالای 50 سال تزریق خواهد شد.

#پنوموکوک
Pneumococcal
ظاهراً در انیستیتو پاستور فقط به افراد بالای 65 سال تزریق خواهد شد. ظاهراً در هلال احمر در قبال اخذ هزینه و بدون توجه به سن در صورت درخواست تزریق میشه.

#آبله مرغان
Varicella
در ایران فقط در انستیتو پاستور تجریش و با هزینه نود و پنج هزار تومان و یا در امارات یا ترکیه حین مدیکال تست با هزینه شصت دلار تزریق خواهد شد.
در صورتی که قبلاً به آبله مرغان دچار شدین, حتماً به پزشک واکسیناسیون اطلاع بدین چون احتمالاً نیازی به این واکسن نداشته و سابقه بیماری بجای تاریخ واکسیناسیون در کارت زرد ثبت خواهد شد.

واکسنهای تزریق شده در ایران در زمان کودکی

#فلج اطفال
Polio
انیستیتو گفت که تزریق این واکسن در مورد بزرگسالان بی معنی هست و در مورد کودکان هم در سطح ملی قبلاً تزریق شده.

#سیاه سرفه
Pertussis
این واکسن جزو واکسن سه گانه است و در زمان کودکی به همه تزریق شده.

واکسنهای غیر قابل تزریق در ایران

#هپاتیت A
Hepatitis A
به علت کم اهمیت بودن بیماری و قابل درمان بودن در ایران مورد مصرف ندارد.

#روتاویروس
Rotavirus
در ایران تزریق نمیشود و ظاهراً فقط در مورد افراد خاص مورد مصرف دارد.

#پاپیلومای انسانی HPV
Human Papillomavirus (HPV)
در ایران تزریق نمیشود و ظاهراً فقط در مورد افراد خاص مورد مصرف دارد.

#زونا زوستر
Zona zoster
به علت کم اهمیت بودن بیماری و قابل درمان بودن در ایران مورد مصرف ندارد.

در پایان هم با تشکر از عضو عزیز ایمان اسکن هر دو کارت هلال احمر و انستیتو پاستور رو که از ایشون بود دوباره میذارم که در صورت تمایل مقایسه کنین.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
سلام
من چند روز پیش به پاستور اصلی رفتم و در کمتر از 10 دقیقه کارم انجام شد.دکتر خیلی همکاری کرد.و با اینکه کارت هپاتیت قبلی رو گم کرده بودم اونو واسم وارد کرد.اما میگفت اصلا" آبله مرغان به هیچ وجه در ایران تزریق نمیشه و اصلا"واکسنش در ایران نیست،وقتی گفتم در پاستور تجریش تزریق میشه گفت اونجا هم دیگه نمیشه.
مننژیت رو هم تزریق نکردن و گفت نیازی نیست ،هرچه براش توضیح دادم قبول نکرد وفکر میکنم باید برم سراغ هلال احمر.
یه جاهایی صحبت واکسن سرطان دهانه رحم رو شنیدم که اون رو هم باید تزریق کرد که دکتر میگفت نه اصلا"همچین چیزی لازم نیست و این واکسن هم کمیابه.
وآنفولانزا و سیاه سرفه را هم تزریق نکردن.
اگر دوستان اطلاعاعی دارن که حرفایدکتر تا چه حد صحیح هست لطفا"اینجا بنویسن .
با تشکر
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، a6l3i ، msar
(2011-02-15 ساعت 13:30)nedadd نوشته:  سلام
من چند روز پیش به پاستور اصلی رفتم و در کمتر از 10 دقیقه کارم انجام شد.دکتر خیلی همکاری کرد.و با اینکه کارت هپاتیت قبلی رو گم کرده بودم اونو واسم وارد کرد.اما میگفت اصلا" آبله مرغان به هیچ وجه در ایران تزریق نمیشه و اصلا"واکسنش در ایران نیست،وقتی گفتم در پاستور تجریش تزریق میشه گفت اونجا هم دیگه نمیشه.
مننژیت رو هم تزریق نکردن و گفت نیازی نیست ،هرچه براش توضیح دادم قبول نکرد وفکر میکنم باید برم سراغ هلال احمر.
یه جاهایی صحبت واکسن سرطان دهانه رحم رو شنیدم که اون رو هم باید تزریق کرد که دکتر میگفت نه اصلا"همچین چیزی لازم نیست و این واکسن هم کمیابه.
وآنفولانزا و سیاه سرفه را هم تزریق نکردن.
اگر دوستان اطلاعاعی دارن که حرفایدکتر تا چه حد صحیح هست لطفا"اینجا بنویسن .
با تشکر
سلام
من هفته ی گذشته واکسن هامو در پاستور تجریش انجام دادم
تنها واکسن های تزریق شد برام آنفولانزا کزاز و mmrبود
البته در کودکی آبله مرغان گرفته بودم و در آزمایش خونی که در پاستور دادم مثبت بود و نیازی به واکسنش نبود.
واکسن دهانه رحم در ایران تزریق نمیشه و در صورت لزوم به خانم های 11تا 26 سال اونم موقع مدیکال زده میشه و قیمتشم تقریبا زیاده.
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، mercedeh2011 ، حامد انجمن ، rrrraaaazzzz ، a6l3i ، msar ، sib 24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان