کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین شرکت پستی برای ارسال مدارک
(2011-02-09 ساعت 19:03)SAEED 60 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرا
من امروز براي ارسال يك پاكت به دفتر مركزي دي اچ ال رفتم ولي با كمال تعجب به من عنوان كردند كه هيچ مدركي ( اصل ) به امريكا ارسال نميكنيم و فقط كاغد و ترجمه مدارك را به مقصد امريكا خواهيم فرستاد . البته اين موضوع شامل ارسال مدارك به ساير كشورها نخواهد شد و فقط مختص امريكا ميباشد .

بله دوست عزیز من هم متاسفانه با این مشکل روبرو شدم که کار من را یک روز عقب انداخت Tongue اما وقتی به TNT مراجعه کردم اونها قبول کردند فقط یک برگه امضا کردم که مسئولیت اینکه هر بلایی سرش میاد با خودم هست اما واقعا گل کاشتن چون 3 روزه رسید حالا جالب که چند روز قبلش با دی اچ ال چندتا ترجمه فرستاده بودم که 10 روز طول کشید تا برسد .!!
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، SAEED 60 ، frozen mind ، Blaze ، Kaveh90
من تقریبا دو هفته پیش رفتم اداره پست شهرک غرب برای پست یه برگ سند مهم به مقصد آمریکا. وارد که شدم یه راست رفتم به باجه TNT. وقتی آدرسو نوشتم و پولو دادم (39.500 تومن) و همه چیز تموم شد دیدم قبضی که به من داده مال TNT نیست و روش نوشته TPG به معنی «گروه پیشتاز تهران»!

معلوم شد که این گروه در ایران برای TNT کار می کنه. نامه ام به موقع و سر چهارمین روز رسید به مقصد.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Kaveh90 ، hamed_gh ، final destination
(2011-03-06 ساعت 16:18)frozen mind نوشته:  من تقریبا دو هفته پیش رفتم اداره پست شهرک غرب برای پست یه برگ سند مهم به مقصد آمریکا. وارد که شدم یه راست رفتم به باجه TNT. وقتی آدرسو نوشتم و پولو دادم (39.500 تومن) و همه چیز تموم شد دیدم قبضی که به من داده مال TNT نیست و روش نوشته TPG به معنی «گروه پیشتاز تهران»!

معلوم شد که این گروه در ایران برای TNT کار می کنه. نامه ام به موقع و سر چهارمین روز رسید به مقصد.

برای ما هم همینطوری شده بود که برای ما رو همون تی پی جی برد زمانی که می خواستیم اینترنتی چک کنیم بار مون کجاست فهمیدیم.حتی لیوان تبلیغاتی tnt رو به ما دادن. به قول دوستانمون م.م.ل.ک.ت.ی داریماBig Grin
خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2011-03-06 ساعت 17:44)Kaveh90 نوشته:  
(2011-03-06 ساعت 16:18)frozen mind نوشته:  من تقریبا دو هفته پیش رفتم اداره پست شهرک غرب برای پست یه برگ سند مهم به مقصد آمریکا. وارد که شدم یه راست رفتم به باجه TNT. وقتی آدرسو نوشتم و پولو دادم (39.500 تومن) و همه چیز تموم شد دیدم قبضی که به من داده مال TNT نیست و روش نوشته TPG به معنی «گروه پیشتاز تهران»!

برای ما هم همینطوری شده بود که برای ما رو همون تی پی جی برد زمانی که می خواستیم اینترنتی چک کنیم بار مون کجاست فهمیدیم.حتی لیوان تبلیغاتی tnt رو به ما دادن. به قول دوستانمون م.م.ل.ک.ت.ی داریماBig Grin
بنده هم همینطور!!!!البته لیوان هم ندادن و مجبورا با دست آب میخورم!اصلا هم نتونستم بسته ارسالی رو رهگیری کنم!به جای 3 روز 7 روزه رسید!!!مبلغش هم 69500 تومن شد!!! عالی بود مگه نه!!!!!!؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، frozen mind ، User
هفته پیش برای من یک کارت با Aramex فرستادند.45000 تومان هزینه و روز سوم به دستم رسید. اگر هم بخواین خودشون میان مدرک و ازتون میگیرن Shy ( به قول گوشوک سگ لاکی لوک : چه پست مهربوووووووووووونی)
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، rozollina ، sasan_rock ، Kaveh90 ، frozen mind
من با آرامکس زیاد کار کردم و به نظرم از تی ان تی ( که خیلی بی صاحبه) و دی اچ ال خیلی بهتره . سرعت عملش هم بخاطر اینکه هاب اصلیش تو دوبی هست برای ما ایرانیها بهتره
قیمتش از همه هم تو سطح پایینتریه.

(2011-03-07 ساعت 22:57)shahrzad_a نوشته:  هفته پیش برای من یک کارت با Aramex فرستادند.45000 تومان هزینه و روز سوم به دستم رسید. اگر هم بخواین خودشون میان مدرک و ازتون میگیرن Shy ( به قول گوشوک سگ لاکی لوک : چه پست مهربوووووووووووونی)

پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، frozen mind ، Kaveh90
من آمریکا هستم و دانشجویی اومدم اینجا چند ساله و با دفتر دانشجویی در حال کارم. اینکه شما با چه پستی بفرستید مهم هست چون تحریم های اداره های پست هنوز ادامه داره ولی از طریق اروپا که میفرستن شامل تحریم نیست. پس ناراحت نباشید مدرکتون میرسه. فقط کد پیگیری رو داشته باشید و چک کنید. مدارک شما سکوریتی چک میشه و بعد به دست دانشگاه یا دفتر میرسه. معمولا 1 هفته هستش من بیشتر ندیدم
برای فرستادن پذیرشتون بگید با DHl یا TNT بفرستن براتون چون با وجود تحریم هنوز کاغز رو و مدارک رو اجازه میدن. با us post نفرستن واستون که بی چاره میشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، shahrzad_a
من مدارکم رو با TPG فرستادم و جالب اینکه از تحویل گرفتن قبض TPG به جای TNT بسیار متعجب شدم اما مدارک راس سه روز رسید. به نظر من هزینه 60 تومنیش عادلانس.
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، Kaveh90
دوستان کسی تو شهرستان ــه مثلا کردستان نه پست تی ان تی هست نه DHLو نه ارامکس (البته فکر میکنم)!چی کار باید کنه تا مدارک عرض 3-4 روز برسه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2011-04-26 ساعت 15:09)a_2008 نوشته:  دوستان کسی تو شهرستان ــه مثلا کردستان نه پست تی ان تی هست نه DHLو نه ارامکس (البته فکر میکنم)!چی کار باید کنه تا مدارک عرض 3-4 روز برسه؟!

دوست عزيز، بهتره هرچه زودتر تشريف ببرين به يكي از شهرهاي بزرگ كه چنين خدماتي در اونجا وجود داره، يا مدارك رو بدين به مسافر مطمئني كه به جاي شما پستش كنه. ولي اگر من به جاي شما باشم مورد اول رو انتخاب مي كنم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، a_2008
سلام
آرامکس کرمانشاه و اصفهان که نزدیک شماست دفتر داره

(2011-04-26 ساعت 15:09)a_2008 نوشته:  دوستان کسی تو شهرستان ــه مثلا کردستان نه پست تی ان تی هست نه DHLو نه ارامکس (البته فکر میکنم)!چی کار باید کنه تا مدارک عرض 3-4 روز برسه؟!

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mavarfan ، a_2008
یعنی با پست پیشتاز بفرستند خیلی طول میکشه ؟!!میگن 10روزه نهایت 15 روزه میرسه؟!و دیر یا زود رسیدن مشکلی ایجاد میکنه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-09 ساعت 23:57)rozollina نوشته:  
من امروز براي ارسال يك پاكت به دفتر مركزي دي اچ ال رفتم ولي با كمال تعجب به من عنوان كردند كه هيچ مدركي ( اصل ) به امريكا ارسال نميكنيم و فقط كاغد و ترجمه مدارك را به مقصد امريكا خواهيم فرستاد . البته اين موضوع شامل ارسال مدارك به ساير كشورها نخواهد شد و فقط مختص امريكا ميباشد .

بله دوست عزیز من هم متاسفانه با این مشکل روبرو شدم که کار من را یک روز عقب انداخت Tongue اما وقتی به TNT مراجعه کردم اونها قبول کردند فقط یک برگه امضا کردم که مسئولیت اینکه هر بلایی سرش میاد با خودم هست اما واقعا گل کاشتن چون 3 روزه رسید حالا جالب که چند روز قبلش با دی اچ ال چندتا ترجمه فرستاده بودم که 10 روز طول کشید تا برسد .!!

دی اچ ال رو برای همیشه فراموش کنید ما مدارک دانشگاهی سیلد شده فرستادیم بدون اطلاع قبلی بازش کرده بودند و بعد پستش کرده بودند که عملا ارزشی نداشت دوباره از اول پروسه شروع شد فقط این وسط 1 ماه وقت و 50 هزار تومان هزینه رو از دست دادیم . خدایی آدم نمید ونه چی بگه و چکار کنه . یکی نیست بگه آقا اگر بازش میکنید دیگه چرا پستش کردید. هرچند ما گفتیم و کسی نشنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، frozen mind ، Blaze
سلام دوستان
من هر چی گشتم شماره تلفن یا ادرسی از شرکت ارامکس پیدا نکردم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس : 2012AS3XXX
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: Oct
مصاحبه: Nov 20
دریافت ویزا: NOV 22
2 نفر
تاریخ ورود به امریکا:
Feb/29/2012
دریافت گرین کارت: 50 روز بعد
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-28 ساعت 22:24)anab نوشته:  
(2011-02-09 ساعت 23:57)rozollina نوشته:  

دی اچ ال رو برای همیشه فراموش کنید ما مدارک دانشگاهی سیلد شده فرستادیم بدون اطلاع قبلی بازش کرده بودند و بعد پستش کرده بودند که عملا ارزشی نداشت دوباره از اول پروسه شروع شد فقط این وسط 1 ماه وقت و 50 هزار تومان هزینه رو از دست دادیم . خدایی آدم نمید ونه چی بگه و چکار کنه . یکی نیست بگه آقا اگر بازش میکنید دیگه چرا پستش کردید. هرچند ما گفتیم و کسی نشنید.
سلام.دقیق اینی که گفتید درسته و globex هم همین کار رو میکنه و بسته رو به dhl می ده و اونا هم بازش می کنن Sad

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان