کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
سلام دوستان من قراره از ترکیه بیام امریکا و برای اینکه بتونم به شهری که مورد نظر خودم هست برم باید توی اون شهر یه اسپانسر معرفی کنم . وظایف اسپانسری که معمولا پ ن ا ه ن د ه ها معرفی می کنن بیشتر یک تعهد اخلاقیه برای راهنمایی و کمک روانی. ایا دوستان کسی رو توی نیویورک می شناسن که ما بتونیم ازش در خواست کنیم اسپانسرمون بشه. به خاطر اینکه با توجه به بررسی هایی که در مورد شهر های امریکا کردم ، ترجیح می دم نیویورک رو برای اقامتم انتخاب کنم. اگه کسی بتونه در این مورد کمکی بهم بکنه واقعا ممنون می شم .
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام دوستان
من و همسرم فرم های DS-260 و DS-261 را تکمیل و پرداختهاشم انجام دادیم و برای ارسال مدارک AOS نیاز به جوینت اسپانسر یا اسپانسر داریم چرا که همسرم کار نداره و با هم تو ایران زندگی میکنیم همچنین ما کسی و اونجا نداریم باید چیکار کنیم تو رو خدا کمک کنید .....
Category: IR1
2015/SEP/23 ارسال مدارک به USCIS
2015/SEP/25 دریافت مدارک USCIS
2015/OCT/22 تایید مدارک اولیه
2015/JAN/24 ارسال مدارک به NVC
2015/JAN/29 تکمیل فرم DS-261
2015/MAR/23 پرداخت وتایید 120 دلار
2015/MAR/25  پرداخت و تایید 325 دلار
2016/APR/01 تکمیل فرم DS-260
SEP/05/2016 ارسال مدارک به NVC
OCT/23/2016 اعلام نقص مدارک از NVC
....
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
بعد از اینکه فرم ساپورت را پتیشنر یا جوینت اسپانسر تکمیل کردند و برای nvcارسال کردیم آیا به ادرس اونها نامه ای ارسال میشه که نشون بده اونها رو به عنوان اسپانسر ما پذیرفتد و اونها اسپانسر ما شدند؟ یا اینکه فقط به ما اطلاع میدن که اونها شرایط مورد نظر برای اسپانسر شدن را دارند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 20:14)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
بعد از اینکه فرم ساپورت را پتیشنر یا جوینت اسپانسر تکمیل کردند و برای nvcارسال کردیم آیا به ادرس اونها نامه ای ارسال میشه که نشون بده اونها رو به عنوان  اسپانسر ما پذیرفتد و اونها اسپانسر ما شدند؟ یا اینکه فقط به ما اطلاع میدن که اونها شرایط مورد نظر برای اسپانسر شدن را دارند؟

با سلام

خیر نامه ای ارسال نمیشه..و ان وی سی وقتی تکمیل مدارک شما رو اعلام کرد عملا پذیرفته شده.
البته ممکنه روز سفارت هم از شما کپی مدارک مالیاتی جوینت اسپانسر یا پتیشنر رو بخوان( برای من نخواستند ولی
از بعضی از دوستان خواسته بودند.)
جای نگرانی نیست.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، hosseinkht
با سلام به دوستان محترم ؛
بالاخره یکی از دوستان دور حاضر شده که فرم i-864 ما رو پر کنه و بعنوان اسپانسر باشه . ولی من از دوستان با تجربه یه سوالی دارم ؟
این دوست عزیزمون که قرار شده اسپانسر یا جوینت اسپانسر ما بشه بما گفته که من نمیتونم از کمک های دولتی مثل وام و فود استمپ و بیمه درمان استفاده کنم چرا که مسئولیت مالی برای ایشون داره میخواستم ببینم که این مطلب راسته ؟
یا تا زمان موقتی اینجوری ؟ یعنی من پام به امریکا برسه حتی نمیتونم بعنوان همسر یه شهروند آمریکایی که بدنیا اومده اونجاست ز مزایای قانونی استفاده کنم ؟
دوستان محترم اگه اطلاعات کافی دارن منو راهنمایی کنن ... ممنون از راهنماییتون
Category: IR1
2015/SEP/23 ارسال مدارک به USCIS
2015/SEP/25 دریافت مدارک USCIS
2015/OCT/22 تایید مدارک اولیه
2015/JAN/24 ارسال مدارک به NVC
2015/JAN/29 تکمیل فرم DS-261
2015/MAR/23 پرداخت وتایید 120 دلار
2015/MAR/25  پرداخت و تایید 325 دلار
2016/APR/01 تکمیل فرم DS-260
SEP/05/2016 ارسال مدارک به NVC
OCT/23/2016 اعلام نقص مدارک از NVC
....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-23 ساعت 13:54)mohsen rostami نوشته:  با سلام به دوستان محترم ؛
بالاخره یکی از دوستان دور حاضر شده که فرم i-864  ما رو پر کنه و بعنوان اسپانسر باشه . ولی من از دوستان با تجربه یه سوالی دارم ؟
این دوست عزیزمون که قرار شده اسپانسر یا جوینت اسپانسر ما بشه بما گفته که من نمیتونم از کمک های دولتی مثل وام و فود استمپ و بیمه درمان استفاده کنم چرا که مسئولیت مالی برای ایشون داره میخواستم ببینم که این مطلب راسته ؟
یا تا زمان موقتی اینجوری ؟ یعنی من پام به آمریکا برسه حتی نمیتونم بعنوان همسر یه شهروند آمریکایی که بدنیا اومده اونجاست ز مزایای قانونی استفاده کنم ؟

در خصوص وام شما می تونید وام عمومی استفاده کنید و از وامها و یا پرداختهایی که افراد مستضعف ( خخخ) خدمات حمایتی ایالتی و کارتهای خرید غذا رایگان که فقرا می دن نمی تونید استفاده کنید و اگر استفاده کنید از اسپانسر شما هزینه اش رو می گرن
در خصوص بیمه
بیمه های اجتماعی عمومی شامل حال شما نمیشه تا سی تی زن بشید
بیمه های اجباری کار شامل حال شما میشه و به اسپانسر شما ربطی نداره
استفاه از خدمات اورژانس بدون پرداخت برای اسپانسر شما مشکل ساز میشه

اسپانسر شما تا زمان شهروندی شما این شرایط رو داره.

همسر شما به عنوان یک سیتیزن از کلیه حقوق برخوردار هستند و به اسپاسنر شما ربطی نداره.
این شما هستید که حامی دارید نه همسر شما.

پس از ورود به آمریکا دریافت اجازه کار شما یک شهروند ( یکمی درجه دو) هستید و حقوق قانونی دارید.
کار کنید بیمه داشته باشید و اگر بانکی به شما وام بده که بگیرید و خانه بخرید ملیاردها دلار در بیارید ولی بازم اسپانسر شما هست تا سیتیزن بشید.

واضحه؟؟
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، پري57 ، hosseinkht
(2016-05-23 ساعت 16:49)ep30lon نوشته:  
بالاخره یکی از دوستان دور حاضر شده که فرم i-864  ما رو پر کنه و بعنوان اسپانسر باشه . ولی من از دوستان با تجربه یه سوالی دارم ؟
یا تا زمان موقتی اینجوری ؟ یعنی من پام به آمریکا برسه حتی نمیتونم بعنوان همسر یه شهروند آمریکایی که بدنیا اومده اونجاست ز مزایای قانونی استفاده کنم ؟

در خصوص وام شما می تونید وام عمومی استفاده کنید و از وامها و یا پرداختهایی که افراد مستضعف ( خخخ) خدمات حمایتی ایالتی و کارتهای خرید غذا رایگان که فقرا می دن نمی تونید استفاده کنید و اگر استفاده کنید از اسپانسر شما هزینه اش رو می گرن
در خصوص بیمه

همسر شما به عنوان یک سیتیزن از کلیه حقوق برخوردار هستند و به اسپاسنر شما ربطی نداره.

پس از ورود به آمریکا دریافت اجازه کار شما یک شهروند ( یکمی درجه دو) هستید و حقوق قانونی دارید.
کار کنید بیمه داشته باشید و اگر بانکی به شما وام بده که بگیرید و خانه بخرید ملیاردها دلار در بیارید ولی بازم اسپانسر شما هست تا سیتیزن بشید.

واضحه؟؟

سلام دوست عزيز

البته در مورد خدمات اورژانس طبق اون چيزي كه در فرم I-864P نوشته، شامل Means-tested نميشه و مشكلي براي اسپانسر بوجود نمياره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-26 ساعت 09:42)hosseinkht نوشته:  
(2016-05-23 ساعت 16:49)ep30lon نوشته:  

در خصوص بیمه

واضحه؟؟

سلام دوست عزيز

البته در مورد خدمات اورژانس طبق اون چيزي كه در فرم I-864P نوشته، شامل Means-tested  نميشه و مشكلي براي اسپانسر بوجود نمياره.

agree to be jointly and severally liable for payment of any and all obligations owed by the sponsor under the affidavit of support to the sponsor under the affidavit of support to the sponsored immigrants, to any agency of the federal government, to any agency of the state or local government, or to any other private entity that provides means-tested public benefits;

من خیلی زبانم خوب نیست ولی کل پاراگراف از نظر معنی و ارتباط به هم ارتباط جمله ای داره.
اشاره کامل به خدمات عمومی فدرال دولتی ، محلی و خصوصی و هر آنچه که در بین است.
خدمات اورژانس در سراس آمریکا مشمول هزینه است ولی مثل ایران که شما زنگ می زنی آمبولانس میاد می بره بیمارستان و خدمات و ... ولی در موقع ترخیص اگر پول داشته باشی که تسویه حساب میکنی تمام
اگر نداشته باشی می ری خدمات اجتماعی و بقیه ماجرا
حتی خود یک آمریکایی اگر بره بیمارستان و بدون تسویه حساب بیاد بیرون براش " بد کردیت حساب میشه"
و چون شخص دارای اسپانسر خودش هنوز چیزی نداره برای اسپانسرش این " بد کردیت" میشه.
خیلی هم سخت نگیریم حالا ... مهریه رو کی داره کی گرفته .خخخخخخخ
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht
سلام دوستان ..کیس من نامزدی هست .من 14 جولای در ایروان نوبت مصاحبه دارم ...در فرم DS 160 خرج سفر به امریکا رو زدم self...یعنی با خودمه ..اما نمیدونم ایا باید الان فرم خاصی رو پر کنم؟ایا حساب بانکی خاصی میخوان از من؟باید موجودب براشون بگیرم؟
بعد اینکه همسر من درامد کافی نداره و ما میخوایم اسپانسر بگیریم ...چه فرمهایی باید پر کنن ...البته میدونم باید تکس 3 سال اخر رو با اخرین فیش حقوقی بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-20 ساعت 21:40)yarim نوشته:  سلام دوستان ..کیس من نامزدی هست .من 14 جولای در ایروان نوبت مصاحبه دارم ...در فرم DS 160 خرج سفر به آمریکا رو زدم self...یعنی با خودمه ..اما نمیدونم ایا باید الان فرم خاصی رو پر کنم؟ایا حساب بانکی خاصی میخوان از من؟باید موجودب براشون بگیرم؟
بعد اینکه همسر من درامد کافی نداره و ما میخوایم اسپانسر بگیریم ...چه فرمهایی باید پر کنن ...البته میدونم باید تکس 3 سال اخر رو با اخرین فیش حقوقی بدن.

با سلام

فرم اسپانسر برای همسر شما (اسپانسر اصلی)و جوینت اسپانسر (اسپانسر دوم)فرم i864 هست که همسر شما
و اسپانسر دوم باید جداگانه پر کنند و امضا کنند.
و همانطور که فرمودید تکس و فیش حقوقی هم ضمیمه باشه(البته اگه اسپانسر دوم شما سالهای سال هست که امریکا
هست و درامدش هم به نسبت خوبه..زیاد بهش سر اینکه تکس سه سال اخر باشه و کل فیش های حقوقی رو بده اصرار نکنید
...همون سال اخر هم میتونه قبول باشه ولی همسر شما همه مدارک سه سال اخر رو بدند)
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
ممنون دوست عزیز از پاسختون... ولی نامزد من نمیخواد که اسپانسر بشه ...ما یه اسپانسر دیگه میخوایم بگیریم ...و الان متوجه شدم که چه مدارکی باید جمع بشه ...اما در مورد خودم که در فرم Ds 160 خرجم و زدمself ایا نیاز به پر کردن فرم هست؟و اینکه حسابم باید چه مقدار باشه ...و اینکه موجودی میخوان؟ایا باید ترجمه بشه؟و اینکه چقدر موجودی از من میخوان.ممنون میشم اگر اطلاعاتی کسی داده راهنمایی کنه.9
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-21 ساعت 12:40)yarim نوشته:  ممنون دوست عزیز از پاسختون... ولی نامزد من نمیخواد که اسپانسر بشه ...ما یه اسپانسر دیگه میخوایم بگیریم ...و الان متوجه شدم که چه مدارکی باید جمع بشه ...اما در مورد خودم که در فرم Ds 160 خرجم و زدمself ایا نیاز به پر کردن فرم هست؟و اینکه حسابم باید چه مقدار باشه ...و اینکه موجودی میخوان؟ایا باید ترجمه بشه؟و اینکه چقدر موجودی از من میخوان.ممنون میشم اگر اطلاعاتی کسی داده راهنمایی کنه.9

سلام مجدد
از نظر قانونی اسپانسر اصلی شما نامزدتون هستند ( مثل همه کیس های مهاجرت)
ولی به علت اینکه شرایط مالیشون احتمالا به حد نصاب نرسیده میتونن اسپانسر دوم ( جوینت اسپانسر)
داشته باشید. دقیقا مثل خود من و خیلی از دوستان دیگه.
پس نامزد شما باید فرم خودشون رو پر کنند ،حالا درآمد رو میتونند صفر اعلام کنند.
نامزد شما اگه مالیات ندادند هم این مضوع رو توی یه نامه مینویسیند و اعلام میکنند.
جوینت اسپانسر هم فرم خودش رو پر میکنه.

در مورد سئوال دوم ، معمولا کاری به حساب شما و امکانات مالی شما ندارند و
به امکانات مالی نامزد شما کار دارند و دلیل اینکه اسپانسر دوم میکیرید دقیقا همینه.
ولی خوب ترجمه هم کنید بد نیست.
کلا از بردن مدارک اضافه ضرر نمیکنید ولی تا نخواستند ارائه ندید.

اصولا به نظر میاد کیس شما همه چیزش رو روال هست و جای نگرانی نیست.
امیدوارم با دست پر از مصاحبه برگردید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
یه عالمه ممنونم از کمکت عزیزم ... خیلی استفاده کردم از راهنماییتون...فقط میخواستم بدونم این فرمها رو از کجا باید گیر بیارم ...و اینکه اسپانسر ما درامد سالیانه اش باید چقدر باشه تا قبول کنن و دیگه نیاز نباشه اسپانسر دیگه ای بگیریم...با توجه به اینکه اسپانسر ما همسر و فرزند دارند.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-23 ساعت 17:56)yarim نوشته:  یه عالمه ممنونم از کمکت عزیزم ... خیلی استفاده کردم از راهنماییتون...فقط میخواستم بدونم این فرمها رو از کجا باید گیر بیارم ...و اینکه اسپانسر ما درامد سالیانه اش باید چقدر باشه تا قبول کنن و دیگه نیاز نباشه اسپانسر دیگه ای بگیریم...با توجه به اینکه اسپانسر ما همسر و فرزند دارند.ممنون

سلام مجدد

خواهش میکنم...کار خاصی نبود واقعا

فرم های i864 از طریق سایت ان وی سی قابل دسترس هستند.
کافی هست i-864 رو جستجو کنید.

در مورد درامد اسپانسر یه خط فقر رو اعلام میکنند هر سال که اون رو هم لینکش رو هفته پیش گداشتم( اگر پست های منو
جستجو کنید). بر اساس اینکه چند نفر تحت پوشش ایشون هستند این امار رو دربیارید.
مثلا اگه حانواده چهار نفره هستند فرضا X خط فقر اعلام شده هست.
گفته میشه برای اسپانسری باید درامد 1.2 برابر خط فقر باشه ولی تجربه نشون داده باید 3 یا 4 برابر باشه تا
نیاز به اسپانسر دوم نباشه.
باز هم سئوالی بود در خدمتتون هستم.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
(2016-06-23 ساعت 17:56)yarim نوشته:  یه عالمه ممنونم از کمکت عزیزم ... خیلی استفاده کردم از راهنماییتون...فقط میخواستم بدونم این فرمها رو از کجا باید گیر بیارم ...و اینکه اسپانسر ما درامد سالیانه اش باید چقدر باشه تا قبول کنن و دیگه نیاز نباشه اسپانسر دیگه ای بگیریم...با توجه به اینکه اسپانسر ما همسر و فرزند دارند.ممنون

https://www.uscis.gov/forms
تو این سایت همه فرمها هست
البته من نمیدونم کیس شما چی هست ولی فرم DS-160 برای ویزاهای توریستی هستش Apply For a Nonimmigrant Visa

البته اگر ویزای K1 باشید لازم هست چون ویزاتون در بدو ورود غیر مهاجرتی هست.

برای اسپانسر فرم https://www.uscis.gov/i-864 رو اسپانسر اصلی https://www.uscis.gov/i-864a رو اسپانسر دوم پر می کنه

اگر ویزاتون K1 هست فرم https://www.uscis.gov/i-134 باید پر کنید.
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: yarim

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان