کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در ابوظبی
Nikan Senior نوشته: دوستان صميمي

ه قول معروف "به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست"

امیدوارم که این مقوله، آغازگر یک دوستی همیشگی بین ما باشه.
به امید دیدار

نیکان عزیز 50 جای دیگه هم پست میفرستادیBig Grin
تو گرین کارت لاتاری 2010-2008 ...اونجا هم جای خالی زیاد بودBig GrinBig GrinBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
مرسی کامران جان قوت قلبی بود واسم
در عوض دنبالشم که از نظر باقی مدارک نقصی نداشته باشم
ولی همیشه گفتم هرچی خدا بخواد همون میشه
و تبریک به همه اونایی که تو این روزای آخر موفق به گرفتن ویزا میشن
تشکر کنندگان:
روزای آخر چراااااااااااااااا؟؟؟ هنوز 3ماه مونده تا پایان لاتاری2009
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من فردا صبح دارم مي رم دبي براي مصاحبه
التماس دعا از همگي
يا حق
تشکر کنندگان: seravin ، admin ، reza22 ، elham ، matrix ، air ، Spiritual ، masih
M!LAD نوشته: سلام به همه دوستان
من فردا صبح دارم مي رم دبي براي مصاحبه
التماس دعا از همگي
يا حق

سلام
من هم یکشنبه میرم، دعا یادتون نرهSmile
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان: Spiritual
ایشالا ویزاتو میگیری
تشکر کنندگان: matrix
منم مطمئن هستم با ويزا بر مي گرديد Smile
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان: matrix ، ramfar
بچه ها سلام
من دوشنبه رفتم سفارت همراه خانمم و دخترم
یه سری مدارکمونو گرفتن و انگشت نگاری هم کردن .خانم دلارام گفت هر سه نفرتون هیچ مشکلی ندارین ولی باید ویزا ها چاپ بشن، بعد یه برگه آبی دادن که اولین آیتم اون تیک خورده بود و گفت که از هفته بعد سایت را چک کنید تا 30 سپتامبر ایشالله شماره پروندتون میاد. صحبتی از اف بی آی چک نکرد ،نمیدونم مال شما ها هم اینطوری بود ؟
حالا اومدم تهران کامل براتون مینویسم.
تا بعد
تشکر کنندگان: Spiritual ، matrix ، masih
سلام بچه ها
یه سوال عجیب !
من برنده 2010 هستم و چند ماه دیگه مصاحبه خواهم داشت . به نظرتون راحتترین و بی خطرترین راهی که میشه انجام داد روز مصاحبه که کلیرنس بخوریم چیه ؟
نقص مدارک چطوره ؟ کدوم مدرک رو ندم ؟
تشکر کنندگان:
حالتون خوبه؟ اگر واقعا دوست دارید نقص مدارک بخورید مدارک اسپانسر و ساپورت مالی رو نشون ندید
ولی چرا این ریسک رو بکنید ؟ اگر افسر اون روز حالش خوب نبود و کیس شما رو رد کرد چیکار میخواهید بکنید؟
تشکر کنندگان:
آخه من مدارکم کامله ولی مشکلم اینه با زمان بندی که کردم که اگه روز مصاحبه ویزا بگیرم با 6 ماه اعتبار آن نمی تونم خارج بشم واسه همین 2ماه کلیرنس احتیاج دارم که با medical جدید دادن فرصت بیشتری داشته باشم
نظرتون چیه ؟ اصلا چطوره زمان مصاحبه رو عوض کنم ؟
تشکر کنندگان:
اگر زمان مصاحبه رو عوض کنید خیلی بهتره میتونید 2 ماه دیرتر برید مصاحبه
تشکر کنندگان:
منم با الهام موافقم وقتي شماره شما كارنت شد ايميل بديد و مصاحبه را 2 تا 3 ماه عقب بندازيد اينجوري خيالتون هم راحتتره
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان:
سلام
من هم سفر نامه خودم را براتون مینویسم:
روز 9 جولای تاریخ مصاحبمون بود به خاطر همین ما یکشنبه شب 5 جولای با پرواز ماهان رفتیم دوبی( هزینه بلیط برای من و خانمم نفری 160 هزار تومن و برای دخترم 140 هزار تومن و ویزا هر نفر 75 هزار تومن) و پرواز خوبی هم بود و حسنی که داره اینه که ترمینال 1 دوبی میشینه.صبح دوشنبه رفتیم به دوبی کلینیک (روبروی سیتی سنتر)
،دوبی کلینیک از ساعت 9 و نیم صبح شروع به کار میکنه که از شانس ما اونروز منشی دکتر تازه ساعت 10 اومد و گفت دکتر امروز بیمارستان هست و صبح نمیاد اما بیایید و کارهاتون رو انجام بدید و بعد از ظهر که دکتر اومد مجدد بیایید و بعد از یک معاینه سرپایی جواب مدیکال تست رو هم بگیرید.
اولین کاری که کرد قد و وزن و فشار خون رو چک کرد ،بعد خون گرفت و بعدش هم عکس از سینه گرفت . از بچه من که 5/5 سالشه نه خون گرفت و نه عکس رادیولوژی.خلاصه بعد از ظهر مجبور شدیم برگردیم و دکتر بعد از معاینه گفت همه چیز OK هست و فقط باید یک واکسن بزنید که همون سه گانه دیفتری ، کزاز و سیاه سرفه هست که ما گفتیم همین 20 روز پیش همراه با MMR ، کزاز زدیم شاید مشکل پیش بیاد که گفت هیچ نگران نباشید.
هزینه مدیکال تست هم همراه با واکسن برای من و همسرم نفری 550 درهم و برای فرزندم هم 200 درهم گرفت و کلا 1300 درهم پرداخت کردیم. تاکید میکنم که کسی مید ایست پلی کلینیک (دکتر مروستی ) نره که حسابی گوش بریده بود از ایرانی هایی که تو سفارت دیدیمشون.( از هر کدوم 1150 درهم گرفته بود - مدیکال و واکسن).
روز اول به همین سادگی گذشت.
پنج شنبه صبح هم ساعت هفت راه افتادیم بریم ابوظبی.
روز قبلش از تاکسی ها پرسیده بودم ،گفته بودن 300 درهم اما این دوست ما که دوبی پیشش بودیم گفت اتوبوس های خیلی مجهز میبرن ابو ظبی ،خلاصه چهارشنبه شب رفتیم یه پرس و جو کردیم تو ترمینال و گفتند که نفری 20 درهم و دو ساعته میرسن. ایستگاه اوتوبوس ها هم روبروی فروشگاه کارفور در بر دبی میباشد.
ما ساعت 45/7 راه افتادیم و درست یک ساعت و نیم بعد یعنی 15/9 رسیدیم ابوظبی.(قابل توجه کسانی که میخوان با اتوبوس برن ، قبل از اینکه اتوبوس راه بیفته به راننده بگید میخوایین برین سفارت آمریکا ،خودش جایی که باید پیاده بشید رو بهتون میگه و صداتون میکنه بعد از اینکه از اتوبوس پیاده شدید همونجا بایستید وبه اولین تاکسی که اومد بگید سفارت امریکا،از ایستگاهی که پیاده میشید تا سفارت حدود 5 دقیقه راه میباشد و کرایه تاکسی هم 5 درهم میشه.)
القصه، حدود ساعت 45/9 یکی یکی صدا کردن و رفتیم تو. وارد ساختمون اصلی که شدیم ازمون پرسیدن که چه کیسی هستید و راهنمایی کردن به اولین باجه که همون باجه صندوق هم هست فاونجا اون خانم آمریکایی که خیلی هم خوش برخورد بود نامه دوم که تاریخ و ساعت مصاحبه بود را ازمون خواست و یک شماره داد بهمون،بعد از حدود نیم ساعت باجه شماره 8 که یک هندی بود و فارسی هم خوب صحبت میکرد صدامون کرد و یک سری مدارک خواست البته فقط اصل ترجمه ها رو و عکس هم دو قطعه خواست و یکی از عکسهایی که پارسال داده بودیم بهمون برگردوند.بعد هم یه قبض داد که رفتیم همون باجه شماره یک و نفری 775 دلار پرداخت کردیم.قابل توجه که اول به درهم گفت که از 2795 درهمی که خودشون اعلام کردن تو نامه دوم بیشتر بود چون اونها نرخ برابری دلار و درهم رو میبینن بعد اعلام میکنن.اما من بهشون گفتم میخوام به دلار پرداخت کنم که اینطور که معلوم بود خوشحال هم شد،خلاصه 3 تا 775 دلار که به عبارت 2325 دلار میشد ،پرداخت کردیم و فیش پرداختی رو دادیم به همون آقای هندی.
بعد از حدود 45 دقیقه صدامون کردن که چشممون به جمال خانم دلارام روشن شد.
اول ازمون پرسید که خب کدومتون اینقدر خوش شانس بودین که گفتم من،بعد گفت شغلت چیه که گفتم و پرسید که دولتیه یا خصوصیه که گفتم خصوصیه،پرسید کجا میخواهید برید ؟که گفتیم ایالت کنتاکی که گفت جای بسیار عالی هستش و خوب کاری میکنید که اونجا رو انتخاب کردین،بعد گفت خدمت کردی که گفتم آره (جالبه که اصلا کارت پایان خدمت و ترجمشو اصلا از من نخواستن).همه اینهارو داشت میزد تو کامپیوتر،بعد از یک دقیقه گفت هر سه نفرتون OK هستید و هیچ مشکلی ندارید و فرمهای پارسال رو که براشون فرستاده بودیم داد بهمون و امضا کردیم .فرم فرزندم هم را داد به من وگفت امضا کن و بنویس Father. بعدش هم گفت باید انگشت نگاری کنید که انگشت نگاری هم کردیم و در آخر هم گفت ویزا هاتون مشکلی نداره ولی باید پرینت بشن (که من منظورش رو نفهمیدم، نمیدون همون اف بی آی چک هست یا نه ) و یه برگه آبی داد بهمون گفت بعد از یک هفته سایتی رو که در این برگه زده چک کنید تا 30 سپتامبر باید اعلام بشه،هر موقع اعلام شد این برگه و پاسپورت هاتون را هرکسی آورد ویزا رو میزنیم تو پاستون.فقط روزهای 4 شنبه نباشه(جمه و شنبه هم که تعطیله)
من ازش پرسیدم امکانش هست که ویزا ندن ،گفت اگر تا 30سپتامبر شماره کیس شما اعلام نشد دیگه ویزا نمیدن ولی پارسال به همه دادن امسال هم میدن.به غیر از ما یه نفر لاتاری بود که اون هم همین سرگذشت مارو داشت و برگه آبی گرفت .بقیه ایرانی ها هم که اونجا بودن و کیس هاشون هم فرق داشت به همین منوال بودن یعنی اونی که هم مادرش سیتیزن بود و برای پسرش اقدام کرده بود به همین صورت بود و بهش برگه آبی دادن و گفتن از هفته بعد سایت را چک کن.
در مورد این برگه آبی باید بگم که اولین آیتمشو ضربدر زدن ،نمیدون مال بچه هایی که رفتن و همون موقع ویزا تو پاسشون نخورده به همین صورت هست یانه.
این هم سرگذشت ما بود،امیدوارم که همه بچه ها ویزاشون در بیاد.
در مورد برگه آبی هم بد نیست بچه هایی که این برگه دستشونه با هم یه تماسی بگیریم ببینیم مثل همدیگه هست یا نه.
تشکر کنندگان: seravin ، reza22 ، matrix ، Spiritual ، indmehdi ، masih ، ramfar
سلام علی جان
من هم 23 جون آنکارا مصاحبه داشتم و دقیقن همین چیزا که گفتی اونجا پیش اومد. از بابت یکسان بودن برگه های آبی هم مطمئن باش حداقل ماله من یکی که عین خودته. امیدوارم جواب همه زود بیاد.

باقی بقایتان
تشکر کنندگان: ali1339

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان