کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
خیر تا از ایران فارغ التحصیل نشی طرحت رو نخری یا تموم نکنی . نمیتونی هیچ مدرکی بگیری چون تا مدارکت رو ایران تایید نکنه ecfmg کاری پیش نمیبره این قوانین برای دانشجویان کشورهای دیگه است پس اگه هنوز دانشجویی باید صبر کنی تا درست تموم بشه بعد اقدام کنی امیدوارم که جوابت رو گرفته باشی
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان هیچ کس از nbde. اطلاهاتی نداره

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من همه مطالب این تاپیک را خوندم,ولی فکر میکنم یکم مطالب قدیمیه.اگر کسی جدیدا در ECFMG ثبت نام کرده , میشه مراحلش را توضیح بده؟ایا همون طور که در صفحه 2 توضیح داده شده است یا تغییر کرده؟
ممنون از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان قديمي اين تاپيك ديگه سر نمي زنن؟ كسي خبري نداره ازشون ؟ مثلا ياشار
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من این میل رو الان از ECFMG دریافت کردم. میشه فارسسی بگید دقیقا چی می خواد؟؟؟
ممنونم
you are required to submit your final medical school transcripts in the original language and a word for word English translation. You may submit your transcripts along with your Certification of Identification Form (Form 186).
پاسخ
تشکر کنندگان:
آخه هر چی رو می خواستن براشون فرستادمSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
اول بریم سراغ دانشجوها. شما می تونین قبل از فارع التحصیلی تو امتحانات شرکت کنین ولی چند تا شرط داره. ۱- شما باید حداقل دوره علوم پایه رو گذرونده باشین. ۲- باید به محض اینکه مدرکتون (منظورم همون دانش نامه است) صادر شد اون رو براشون بفرستین. ۳- حواستون به اون ۷ سالی که تو پست مربوط به USMLE نوشتم باشه. در پروسه ثبت نام شما اگه دانشگاهتون عضو EMSWP باشه IWA برای شما فرم 186 رو می فرسته (که بعد از تایید ۵ سال اعتبار داره) ولی اگه نباشه (که احتمالاً دانشگاههای ایران عضو EMSWP نیستن) فرم 183 رو براتون می فرسته (که برای هر بار ثبت نام در هریک از امتحان ها باید پر بشه). حالا اینکه IWA و فرم 186 چی هستن رو در ادامه می گم. فرم 183 رو نمی دونم چه شکلی یه چون شامل حال من نمی شد.

این چیزیه که یاشار تو صفحه دو نوشته . ایمیل ECFMG هم منکر این امکان دانشجوهای ایرانی نمیشه . ولی من که به کلی گیج شدم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
متاسفانه تاپيك هاي مربوط به USMLE به تاريخ پيوستن. و ما همچنان دلتنگ ياشار هستيم و منتظريم تا بياد از تجربه هاش تو امتحان بگه .ايشالا كه تركونده
پاسخ
تشکر کنندگان: sadaf44
(2015-06-11 ساعت 09:21)mohsenhpd نوشته:  سلام دوستان. من این میل رو الان از ECFMG دریافت کردم. میشه فارسسی بگید دقیقا چی می خواد؟؟؟
ممنونم
you are required to submit your final medical school transcripts in the original language and a word for word English translation. You may submit your transcripts along with your Certification of Identification Form (Form 186).

دوست عزیز منظورشان کپی اصل دانشنامه و ترجمه رسمی دانشنامه و ریز نمرات میباشد پس نتیجه میگیریم تا فارغ التحصیل نشی و تکلیف طرح رو مشخص نکنی حداقل برای دانشگاههای ایران هیچکدوم بهت تا فارغ التحصیل نشی هیچ مدرکی نمیتونی ازشون بگیری متاسفانه من مطمئن هستم نمیتونی از ecfmgتایید برای امتحانات step بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: sadaf44
سلام.لطفا کسانی که امتحانات USMLE رو دادند از تجربیات و توصیه هاشون برامون بگن.مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
بنده تخصصی در فیلد شما ندارم.تنها تجربه ام را در اختیار شما میذارم.ببخشید جزییات ندارم. ECFMG دانشنامه تحصیلی فارغ التحصیلان پزشکی مهاجر را برای آمریکا و کانادا تایید میکنه. خواهرم کاناداست از طریق سایت MCC.CA اپلای کرد داشنامه ریزنمراتش راداد دوتافرم و عکس امضا کرد. MCC.CA مدارک را به ECFMG واقع در فیلادلفیا فرستاد.اونهام فرستادند دانشگاه شهید بهشتی برای تائید.
کلیه مراحل از تو سایتش قابل چک کردنه. وقتی ایران رسید بهتره شخصی بره دانشگاه پیگیر بشه خود دانشگاه اینطور میخاد..بعدا دلیلش را میگم... مارج(عید) ایران بودم که مدارک رسید دانشگاه. رفتم آموزش -فارغ التحصیلان-امور بین الملل. انصافا همگی کمک کردند(کلا یک ساعت کار داشت) سریعا مدارک تایید و امضا و مهربرجسته شد. چون عکس بدون روسری بود حراست اجازه مهر نمیداد.بهرحال قبل گذاشتن تو پاکت مهروموم ازش عکس گرفتم برای خودم هم داشته باشم. راستی از فیلادلفیا پاکت نامه ای برای برگردوندن میدن که نوع پست عادی USPS هست. دانشگاه اون را بهتون نمیده. بلکه پاکت مخصوص خودشون را میده دستتون پست کنیدو بهتر هم هست. اکسپرس با پست کارانت یا اسکای نت فقط 80تومن میشه و سه روزه رسید فیلادلفیا دفتر ECFMG .چندین هفنه بعدش هم تائید تو سایت آمد.دقیق نمیدونم شاید کل پروسه دوماه طول کشید. جالب اینکه دو سه روز بعد از تائید پرونده مون بخاطر تحریمها گفتند مدارک ایرانیها تائید نمیشه. البته خدا را شکر بعد دوهفته ظاهرا کنسل شد http://www.bbc.com/persian/iran/2015/05/...tion_ecfmg
راستی روزی که اونجا بودم مادری دنبال تاییدیه بود. نمیدونم چطور بدون گذروندن طرح و کار معادل سنوات تحصیل دخترش (فکر کنم DENVER کاردیو میخوند) قبلا دانشنامه گرفته بود رفته بود...خلاصه بدجوری تو دردسر افتاده بود. دانشگاه معادلش 20 میلیون تومن پول میخاست که بنظرم باز هم خیلی منصفانه بود بجای اون همه مشقت کشیدنهاش. خلاصه مثل سربازی قابل خرید هم هست... ولی مهم این بود که حراست دانشجو را زیر سوال برده بود اصلا چطور دانشنامه گرفتی...از ایران خارج کردی؟ خلاصه همه امضاکنندگان زیر سئوال رفته بودند + خانمه...
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، sadaf44 ، mojy2014 ، Amir-Behnaz ، sina454
(2015-06-21 ساعت 07:18)rahbar نوشته:  بنده تخصصی در فیلد شما ندارم.تنها تجربه ام را در اختیار شما میذارم.ببخشید جزییات ندارم. ECFMG دانشنامه تحصیلی فارغ التحصیلان پزشکی مهاجر را برای آمریکا و کانادا تایید میکنه. خواهرم کاناداست از طریق سایت MCC.CA اپلای کرد داشنامه ریزنمراتش راداد دوتافرم و عکس امضا کرد. MCC.CA مدارک را به ECFMG واقع در فیلادلفیا فرستاد.اونهام فرستادند دانشگاه شهید بهشتی برای تائید.
کلیه مراحل از تو سایتش قابل چک کردنه. وقتی ایران رسید بهتره شخصی بره دانشگاه پیگیر بشه خود دانشگاه اینطور میخاد..بعدا دلیلش را میگم... مارج(عید) ایران بودم که مدارک رسید دانشگاه. رفتم آموزش -فارغ التحصیلان-امور بین الملل. انصافا همگی کمک کردند(کلا یک ساعت کار داشت) سریعا مدارک تایید و امضا و مهربرجسته شد. چون عکس بدون روسری بود حراست اجازه مهر نمیداد.بهرحال قبل گذاشتن تو پاکت مهروموم ازش عکس گرفتم برای خودم هم داشته باشم. راستی از فیلادلفیا پاکت نامه ای برای برگردوندن میدن که نوع پست عادی USPS هست. دانشگاه اون را بهتون نمیده. بلکه پاکت مخصوص خودشون را میده دستتون پست کنیدو بهتر هم هست. اکسپرس با پست کارانت یا اسکای نت فقط 80تومن میشه و سه روزه رسید فیلادلفیا دفتر ECFMG .چندین هفنه بعدش هم تائید تو سایت آمد.دقیق نمیدونم شاید کل پروسه دوماه طول کشید. جالب اینکه دو سه روز بعد از تائید پرونده مون بخاطر تحریمها گفتند مدارک ایرانیها تائید نمیشه. البته خدا را شکر بعد دوهفته ظاهرا کنسل شد http://www.bbc.com/persian/iran/۲۰۱۵/05/...tion_ecfmg
راستی روزی که اونجا بودم مادری دنبال تاییدیه بود. نمیدونم چطور بدون گذروندن طرح و کار معادل سنوات تحصیل دخترش (فکر کنم DENVER کاردیو میخوند) قبلا دانشنامه گرفته بود رفته بود...خلاصه بدجوری تو دردسر افتاده بود. دانشگاه معادلش 20 میلیون تومن پول میخاست که بنظرم باز هم خیلی منصفانه بود بجای اون همه مشقت کشیدنهاش. خلاصه مثل سربازی قابل خرید هم هست... ولی مهم این بود که حراست دانشجو را زیر سوال برده بود اصلا چطور دانشنامه گرفتی...از ایران خارج کردی؟ خلاصه همه امضاکنندگان زیر سئوال رفته بودند + خانمه...
سلام.ممنونم از توضیحات مفیدتون.امیدوارم در تمامی مراحا موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar
(2015-06-21 ساعت 07:18)rahbar نوشته:  بنده تخصصی در فیلد شما ندارم.تنها تجربه ام را در اختیار شما میذارم.ببخشید جزییات ندارم. ECFMG دانشنامه تحصیلی فارغ التحصیلان پزشکی مهاجر را برای آمریکا و کانادا تایید میکنه. خواهرم کاناداست از طریق سایت MCC.CA اپلای کرد داشنامه ریزنمراتش راداد دوتافرم و عکس امضا کرد. MCC.CA مدارک را به ECFMG واقع در فیلادلفیا فرستاد.اونهام فرستادند دانشگاه شهید بهشتی برای تائید.
کلیه مراحل از تو سایتش قابل چک کردنه. وقتی ایران رسید بهتره شخصی بره دانشگاه پیگیر بشه خود دانشگاه اینطور میخاد..بعدا دلیلش را میگم... مارج(عید) ایران بودم که مدارک رسید دانشگاه. رفتم آموزش -فارغ التحصیلان-امور بین الملل. انصافا همگی کمک کردند(کلا یک ساعت کار داشت) سریعا مدارک تایید و امضا و مهربرجسته شد. چون عکس بدون روسری بود حراست اجازه مهر نمیداد.بهرحال قبل گذاشتن تو پاکت مهروموم ازش عکس گرفتم برای خودم هم داشته باشم. راستی از فیلادلفیا پاکت نامه ای برای برگردوندن میدن که نوع پست عادی USPS هست. دانشگاه اون را بهتون نمیده. بلکه پاکت مخصوص خودشون را میده دستتون پست کنیدو بهتر هم هست. اکسپرس با پست کارانت یا اسکای نت فقط 80تومن میشه و سه روزه رسید فیلادلفیا دفتر ECFMG .چندین هفنه بعدش هم تائید تو سایت آمد.دقیق نمیدونم شاید کل پروسه دوماه طول کشید. جالب اینکه دو سه روز بعد از تائید پرونده مون بخاطر تحریمها گفتند مدارک ایرانیها تائید نمیشه. البته خدا را شکر بعد دوهفته ظاهرا کنسل شد http://www.bbc.com/persian/iran/۲۰۱۵/05/...tion_ecfmg
سلام.ممنونم از توضیحات مفیدتون.امیدوارم در تمامی مراحا موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیر
ممنون از راهنماییتون
یه سوال داشتم تمام مراحل ما انجام شده ولی اون مدراک نهایی که. Ecfmg میفرسته برای تایید نهایی هنوز به دست دانشگاه نرسیده میتونی بگی حدودا چقدر طول کشید برای شما
و یادت هست به همراه فرم ۳۲۷ برای تایید دانشنامه چی براتون فرستاد ?ممنون میشم اگه راهنمایی کنی
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: 123a
SINA454: لطفا توجه داشته باشید پروسه خواهرم از کانادا شروع شده بود.شاید با اینجا متفاوت باشه تایمینگش. ازش پرسیدم سوالات شما را. فرم دوم همان رضایتنامه افشای اسرار و تبادل اطلاعات و از این لوس بازیهای اینجاها بود...
از PHYSICIAN APPLY تلفنی پرسیده بود(ببخشید قبلا به اشتباه گفتم توسایت چک میکرد)وخبردار شد پکیج رسیده شهیدبهشتی...
بعلاوه گفت از همکاران شنیده دانشگاه آزاد انگار خودش کارها را انجام میده و میفرسته شاید اونجا طولانی تر بشه... حدود 7 هفته از زمان اپلای در کانادا طول کشید تهران رسید. یک هفته رسیدن تهران و برگردوندن. دو هفته ای فیلادلفیا به کانادا تائید داد.کلا شاید ده هفته..شاید همین داستان توقف تائید و دوباره به جریان افتادنش کار شما را طولانی کرده..نگران نباشید ایشالا زود تائید میشه.
با آرزوی موفقیت برای همه مهاجرین خصوصا مدیکال فیلدیها
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، Amir-Behnaz ، 123a

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان