کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
(2015-06-22 ساعت 02:07)rahbar نوشته:  SINA454: لطفا توجه داشته باشید پروسه خواهرم از کانادا شروع شده بود.شاید با اینجا متفاوت باشه تایمینگش. ازش پرسیدم سوالات شما را. فرم دوم همان رضایتنامه افشای اسرار و تبادل اطلاعات و از این لوس بازیهای اینجاها بود...
از PHYSICIAN APPLY تلفنی پرسیده بود(ببخشید قبلا به اشتباه گفتم توسایت چک میکرد)وخبردار شد پکیج رسیده شهیدبهشتی...
بعلاوه گفت از همکاران شنیده دانشگاه آزاد انگار خودش کارها را انجام میده و میفرسته شاید اونجا طولانی تر بشه... حدود ۷ هفته از زمان اپلای در کانادا طول کشید تهران رسید. یک هفته رسیدن تهران و برگردوندن. دو هفته ای فیلادلفیا به کانادا تائید داد.کلا شاید ده هفته..شاید همین داستان توقف تائید و دوباره به جریان افتادنش کار شما را طولانی کرده..نگران نباشید ایشالا زود تائید میشه.
با آرزوی موفقیت برای همه مهاجرین خصوصا مدیکال فیلدیها

ممنون
انشالله کار همه دوستان ردیف بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، sadaf44 ، 123a
سلام. من همه ی پیامارو خوندم. ولی بازم چندتا سوال برام پیش اومد.ممنون میشم اگه جواب بدین. اول بگم که من دانشجو هستم هنوز، سال 5 یا تقریبا 6 دیگه. من میخوام از این تابستون جدی شروع کنم و استپ یک و دو رو با هم پیش ببرم با فوکوس بیشتر روی استپ دو به خاطر امتحان پره. اگه کسی این شرایطو داره و دلش میخواد خوشحال میشم که این قضیه ی استادی پارتنر و امتحان کنم.
اول اینکه بین دوبی و ترکیه و ارمنستان و این جور جاها کجا رو پیشنهاد میکنین واسه امتحان دادن؟ کدوم زمان از سال رو پیشنهاد میکنین؟
بعد اینکه فرض کنین من استپ 1 و 2 رو دادم الان واسه استپ 3 باید برم آمریکا بعد از 80 روز جوابش میاد باید برگردم ایران این مدتو؟ با این فرض که من هییییچ کانتکتی تو آمریکا ندارم. اصلا همون جا که میرسین آمریکا حالا چیزی قبلش هست که بدونی باید کجا بری و چیکار کنی گم نشی یه وقت! (به نظر مسخره میاد میدونم ولی آدم باید تا اخر راهو برنامه بریزه بعد شروع کنه به خوندن من تازه اینجای راهم که باید از همه چی مطمئن شم. و اینا سوالاییه که هیشکی جواب نمیده معمولا چون به نظرشون همه اینارو میدونن دیگه)
باز فرض کنید اون جوابش اومد چند روز بعدش esfmg منو certified میکنه و من میتونم اپلای کنم؟ یعنی تا آماده شدن مدارک کامل زمان زیادی میبره؟ میشه قبل همه اینا recommandation letter گرفت یا باید بذاریم بعد امتحانا؟
بعد چند جا اپلای میکنین؟ یا یه جا اگه اون رد کرد میرین بعدی؟ بعد اگه قبولت کنن تازه باید بری مصاحبه و اگه مصاحبه رو قبول شی اون وقت میتونی بگی match شدی؟ یعنی میخوام بپرسم مچ شدن تعریفش قبول شدن توی مصاحبه است؟ حالا اگه چندجا بفرستی و چندجا match شی فقط باید یکیشو بری دیگه. حالتو نمیگیرن بعدا؟
و سوال آخر هم این که اصلا استپ 3 تو این پروسه ها نقشی نداره نه؟
ضمنا با تشکر فراوان از آقای رضا و یاشار بابت پستای پربارشون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
..........
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی هست بخواد شروع کنه واسه استپ یک؟من دارم شروع میکنم با بیوشیمی
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
سلام.میشه یه نفر جواب بده به سوالای من؟ چرا اینجا یهو اینقدر ساکت شد. بهترین جایی بود که من تونستم به جواب خیلی سوالام برسم. حیفه. خواهش میکنم اونایی که تجربه دارن بیان به اشتراک بذارن مهم نیست تکراری یا از کدوم قسمت این داستان. همش واسه ماها که اول راهیم مهمه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-20 ساعت 22:57)nbs2 نوشته:  سلام.میشه یه نفر جواب بده به سوالای من؟ چرا اینجا یهو اینقدر ساکت شد. بهترین جایی بود که من تونستم به جواب خیلی سوالام برسم. حیفه. خواهش میکنم اونایی که تجربه دارن بیان به اشتراک بذارن مهم نیست تکراری یا از کدوم قسمت این داستان. همش واسه ماها که اول راهیم مهمه.

سلام. دوست من شما سوالاتتون خیلییییییییییییییی کلی هستش. لطف کنید جزء به جزء بپرسید تا جواب بدیم. Wink
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: mojy2014
سلام دوستان
از دوستان کسی هست که جدیدا فرم ۳۲۷ و TRANSFER CREDIT TRANSCRIPT را از ecfmg توسط دانشگاه دریافت کرده باشه?چون برای من ۲ بار طی یکسال فرستاده شده هنوز به دانشگاه نرسیده! متاسفانه به دلیل تحریم با dhl ,fedx نمیشه فرستاد'
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه گر منظور TRANSFER CREDIT TRANSCRIPT همون ترجمه مدارک پزشکی و ریز نمرات هست یعنی مییشه بدون دریافت این نامه دانشگاه براشون این مدارک رو بفرسته?
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-22 ساعت 08:20)jojo_hami نوشته:  
(2015-08-20 ساعت 22:57)nbs2 نوشته:  سلام.میشه یه نفر جواب بده به سوالای من؟ چرا اینجا یهو اینقدر ساکت شد. بهترین جایی بود که من تونستم به جواب خیلی سوالام برسم. حیفه. خواهش میکنم اونایی که تجربه دارن بیان به اشتراک بذارن مهم نیست تکراری یا از کدوم قسمت این داستان. همش واسه ماها که اول راهیم مهمه.

سلام. دوست من شما سوالاتتون خیلییییییییییییییی کلی هستش. لطف کنید جزء به جزء بپرسید تا جواب بدیم. Wink

بله چشم. مرسی
1- آیا استپ 3 برای اپلای کردن اصلا مورد نیاز نمیباشد؟
2- چه مدت پس از اعلام نتایج امتحان استپ 2 CS میتوان اپلای کرد؟ یعنی منظورم این است که شما دقیقا کی نامه مینویسین به دانشگاه ها که درخواست بدین؟
3- بعد از روز امتحان استپ 2 CS جوابش 80 روز بعد میآید. حالا معمولا بر میگردید ایران این 80 روز را و دوباره برای مصاحبه به آمریکا میروید ؟(مثلا تو 4 ماه دو بار میرین آمریکا یا همونجا میمونین مصاحبه هم میرین بعد بر میگردین. منظورم اینه تو فاصله ی زمانی کلینیکال اسکیل تا مچ شدن شما چی کار میکنین؟)
4- این قضیه ی research چیست که خیلی جاها میگویند؟(مثلا یه جا دیدم نوشته بودن دو سال اول که research هستین حقوق ندارین باید پول داششته باشین!)
5- کل این پروسه از شروع امتحان دادن تا لحظه ای که رزیدنت میشین حدودن چقدر هزینش میشه؟ (حدودی بگین مثلا 500 میلیون بسه؟)
6- اگه تو آمریکا کسیو نداشته باشین اصلا باید چی کار کنین به جاش؟
با تشکر و عرض پوزش که اینقدر زیادن سوالام. من شرمنده ام.
پاسخ
تشکر کنندگان:

بله چشم. مرسی
1- آیا استپ 3 برای اپلای کردن اصلا مورد نیاز نمیباشد؟
2- چه مدت پس از اعلام نتایج امتحان استپ 2 CS میتوان اپلای کرد؟ یعنی منظورم این است که شما دقیقا کی نامه مینویسین به دانشگاه ها که درخواست بدین؟
3- بعد از روز امتحان استپ 2 CS جوابش 80 روز بعد میآید. حالا معمولا بر میگردید ایران این 80 روز را و دوباره برای مصاحبه به آمریکا میروید ؟(مثلا تو 4 ماه دو بار میرین آمریکا یا همونجا میمونین مصاحبه هم میرین بعد بر میگردین. منظورم اینه تو فاصله ی زمانی کلینیکال اسکیل تا مچ شدن شما چی کار میکنین؟)
4- این قضیه ی research چیست که خیلی جاها میگویند؟(مثلا یه جا دیدم نوشته بودن دو سال اول که research هستین حقوق ندارین باید پول داششته باشین!)
5- کل این پروسه از شروع امتحان دادن تا لحظه ای که رزیدنت میشین حدودن چقدر هزینش میشه؟ (حدودی بگین مثلا 500 میلیون بسه؟)
6- اگه تو آمریکا کسیو نداشته باشین اصلا باید چی کار کنین به جاش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. ببخشید من تا سال6 دانشجوییم اصلا فکر نمیکردم یه روزی بخوام برم الان که این تصمیمو گرفتم. ریز نمراتم خیلی خوب نیست یعنی در حد 14 تا 15 هست به طور میانگین. نمره ی 17 18 19 هم دارم البته میانگینو گقتم.یکی دو تا نمره ی زیر 13 هم از زمان علوم پایه دارم بیوشیمی و بافت شناسی... معدل تا پایان استاجریم حدود 15.80 هست. نمرات اینترنی بهتر هست ولی فک نکنم برای اونا مهم باشه نه؟
با توجه به این مساله آیا اصلا امکانش هست با این سطح نمرات من پذیرفته بشم؟ فرض کنید نمرات امتحان یو اس ام ال ای هم حدود 230 باشه یا یه چیز متوسط من حدودشو نمیدونم که نمره متوسط یعنی چقدر. به طور کلی معدل و نمرات چقدر تاثیر داره؟ مثلا یه بیمارستانی مثل LOYOLA در شیکاگو اگه بخوام در خواست بدم؟ اگر امکانش نیست راه دیگه ای هست که جبرانش کنم؟ مثلا مقاله ای چیزی؟
میشه یک مروری هم بکنید به شهرها و بیمارستانایی که هم خوب هستند برای زندگی و برنامه ی پزشکی و هم اگه دانشجویان خارجی در خواست بدن پذیرفته میشن؟
سوال آخر هم اینکه اگر من اونجا تخصص بگیرم برگردم ایران به یه دانشگاه تو ایران درخواست کار بدم راحت قبول میکنن یا سخت؟ یعنی بین من و یکی که تو ایران درس خونده کدوممون ارجحیم؟ توی آمریکا چطور رزیدنتی تموم شد حتما باید برگردیم نمیشه بمونیم همونجا؟ شزایط کار بعد از رزیدنتی اونجا چطوره؟ اونایی که رفتن و دیدن محیطش چطوره؟ کمک کنید خیلی دو دلم و نمیدونم چیکار کنم که هم به آرزوهای بزرگم برسم هم همه ی زندگیم به فنا نره. ممنون میشم اگه کسی جواب بده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
"متأسفانه، به خاطر پذیرش نسبتاً محدود و رقابت شدید، دانشجویان خارجی شانس زیادی برای پذیرش در برنامه های M.D. ندارند. این برنامه ها فقط از داوطلبین ساکن ایالات یا بخش های ویژه ای از ایالات متحده ثبت نام می کنند، و حتی آن دسته از برنامه هایی که از داوطلبین خارجی نیز ثبت نام به عمل می آورند معمولاً فقط تعداد معدودی از داوطلبین خارجی که مدرک کارشناسی خود را در ایالات متحده اخذ کرده اند را می پذیرند. به هر حال بسیاری از فارغ التحصیلان خارجی رشته های پزشکی (یا به اختصار IMG) می توانند دوره رزیدنتی خود را در ایالات متحده به اتمام برسانند.
باید توجه داشته باشید که مسیر نیل به رزیدنتی چندان آسان نیست و معمولاً فرصت های موجود شدیداً رقابت آمیز هستند. قبل از آغاز دوره، دانش پزشکی خود، مهارت های زبان انگلیسی، پیشینه تحصیلی، توانایی سفر به ایالات متحده برای شرکت در آزمون ها و مصاحبه ها، و میزان تناسب برنامه های تحصیلی خود با نیازهای کشور زادگاه خود را به نحوی واقع بینانه ارزیابی کنید ( انتظار می رود وزارت بهداشت و درمان از درخواست ویزای نهایی شما پشتیبانی کند). اگر بعد از بررسی همه موارد فوق به این نتیجه رسیدید که آماده پیوستن به هزاران IMG هستید که هر ساله در دورهای رزیدنتی ایالات متحده شرکت می کنند، مطالب ارائه شده در زیر می تواند برای شما مفید باشد."(https://www.educationusairan.com/farsi/f...-residency)
آیا واقعا به همین سختی و ترسناکی هست که این سایت راهنمایی کرده؟ یعنی اصلا شانسی نیست من قبول شم که یه دانشجوی متوسط هستم؟ Sad((((
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-01 ساعت 23:08)jupinee نوشته:  "متأسفانه، به خاطر پذیرش نسبتاً محدود و رقابت شدید، دانشجویان خارجی شانس زیادی برای پذیرش در برنامه های M.D. ندارند. این برنامه ها فقط از داوطلبین ساکن ایالات یا بخش های ویژه ای از ایالات متحده ثبت نام می کنند، و حتی آن دسته از برنامه هایی که از داوطلبین خارجی نیز ثبت نام به عمل می آورند معمولاً فقط تعداد معدودی از داوطلبین خارجی که مدرک کارشناسی خود را در ایالات متحده اخذ کرده اند را می پذیرند. به هر حال بسیاری از فارغ التحصیلان خارجی رشته های پزشکی (یا به اختصار IMG) می توانند دوره رزیدنتی خود را در ایالات متحده به اتمام برسانند.
باید توجه داشته باشید که مسیر نیل به رزیدنتی چندان آسان نیست و معمولاً فرصت های موجود شدیداً رقابت آمیز هستند. قبل از آغاز دوره، دانش پزشکی خود، مهارت های زبان انگلیسی، پیشینه تحصیلی، توانایی سفر به ایالات متحده برای شرکت در آزمون ها و مصاحبه ها، و میزان تناسب برنامه های تحصیلی خود با نیازهای کشور زادگاه خود را به نحوی واقع بینانه ارزیابی کنید ( انتظار می رود وزارت بهداشت و درمان از درخواست ویزای نهایی شما پشتیبانی کند). اگر بعد از بررسی همه موارد فوق به این نتیجه رسیدید که آماده پیوستن به هزاران IMG هستید که هر ساله در دورهای رزیدنتی ایالات متحده شرکت می کنند، مطالب ارائه شده در زیر می تواند برای شما مفید باشد."(https://www.educationusairan.com/farsi/f...-residency)
آیا واقعا به همین سختی و ترسناکی هست که این سایت راهنمایی کرده؟ یعنی اصلا شانسی نیست من قبول شم که یه دانشجوی متوسط هستم؟ Sad((((

کی اینو گفته؟؟؟؟...کاملا غلطه. هر سال کلی آدم پذیرش میگیرن تو امریکا. نمرات دوره ی تحصیل هم مهم نیستو مهم نمرات خود usmleو کار و رزومه ی کاری امریکاست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-17 ساعت 00:50)nbs2 نوشته:  

بله چشم. مرسی
۱- آیا استپ ۳ برای اپلای کردن اصلا مورد نیاز نمیباشد؟
۲- چه مدت پس از اعلام نتایج امتحان استپ ۲ CS میتوان اپلای کرد؟ یعنی منظورم این است که شما دقیقا کی نامه مینویسین به دانشگاه ها که درخواست بدین؟
۳- بعد از روز امتحان استپ ۲ CS جوابش 80 روز بعد میآید. حالا معمولا بر میگردید ایران این 80 روز را و دوباره برای مصاحبه به آمریکا میروید ؟(مثلا تو ۴ ماه دو بار میرین آمریکا یا همونجا میمونین مصاحبه هم میرین بعد بر میگردین. منظورم اینه تو فاصله ی زمانی کلینیکال اسکیل تا مچ شدن شما چی کار میکنین؟)
۴- این قضیه ی research چیست که خیلی جاها میگویند؟(مثلا یه جا دیدم نوشته بودن دو سال اول که research هستین حقوق ندارین باید پول داششته باشین!)
۵- کل این پروسه از شروع امتحان دادن تا لحظه ای که رزیدنت میشین حدودن چقدر هزینش میشه؟ (حدودی بگین مثلا 500 میلیون بسه؟)
۶- اگه تو آمریکا کسیو نداشته باشین اصلا باید چی کار کنین به جاش؟

1-نه
2-دقیقشو نمیدونم
3-نمیدونم بازم
4-ریسرچ برای قوی کردن رزومه جهت گرفتن پذیرش لازمه. مهمتر از اون دوره های کار بالینی در امریکا هست.
5-پونصد میلیون؟!!!! چه خبره مگه؟!!!..Big Grin
6-منظورتون چیه؟؟؟ خب خیلیا اینجا هیچکس را ندارن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام

برای امتحان step2 cs کسی ثبت نام کرده دنبال study partner هستم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز
سوالی دارم که بسیار مقدماتی و پیش پا افتاده است.
آیا بعنوان اولین اقدام ما میتوانیم به دانشگاه مراجعه کنیم و از انها بخواهیم که ریز نمرات و دانشنامه را به ما بدهند قبل از اینکه در ECFMG ثبت نام کنیم یا بدون اینکه بخواهیم با ECFMG مکاتبه کنند؟ یا لازم است اول در سایت ثبت نام کنیم بعد از دانشگاه مدارک را آزاد کنیم (چهت اطلاع من از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم و دوره تعهدات من به اتمام رسیده است)

ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان