کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق ثبت اختراع
مرسی درسته ولی برای ورزشکاران ایا برای مدال اوران در مسابقات بین المللی امکان دریافت اقامت وجود داره
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام من گرین کارت دارم ومیخوام بدونم میتونم برای خواهرم که مخترع یک دستگاه ورزشی (ثبت اختراع شده )ویزا بگیرم چگونه ؟؟ممنون
پاسخ
سلام خدمت دوستان عزیز
من فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه علم و صنعت (لیسانس) و آی تی گرایش تجارت الکترونیک دانشگاه شیراز (فوق لیسانس) هستم
5 عنوان کتاب در زمینه برنامه نویسی و کامپیوتر در بزرگترین انتشارات کتب کامپیوتری ایران به چاپ رسوندم
سابقه تدریس در دانشگاه به مدت 4 سال رو دارم
دارای چند مقاله کنفرانسی داخلی و بین الملی در حوزه کامپیوتر هستم
دو اختراع دارم که اونها رو در نمایشگاه بین المللی ثبت اختراعات تایوان 2012 شرکت دادم، یکی مدال طلا و یکی هم مدال نقره گرفت
اختراعاتم نرم افزار بودند و هر دو در حوزه پزشکی
دارای 2 مصاحبه در این زمینه در داخل کشور هستم (با خبرنگاران نشریات استانی)
دانشگاه علوم پزشکی مازندران و تهران هم طرح هامو در حوزه پزشکی تایید کردن
بیش از 10 سال سابقه برنامه نویسی دارم و در 3 آزمون رسمی مایکروسافت شرکت کردم که نهایتا منجر به اخذ مدرک MDBA شد
با این اوصاف آیا شانسی برای اخذ اقامت آمریکا را دارم؟؟؟ در صورت مثبت بودن پاسخ برای کدام نوع ویزا باید اقدام کنم؟؟؟

سپاس از دوستانی که پاسخ میدن
پاسخ
سلام
دوستانی که قصد ثبت اختراع دارند هنگام تعیین مرجع استعلام اختراع و اظهارنامه توصیه می کنم تحت هیچ شرایطی اداره کل گسترش علم سنجی دانشگاه ازاد رو به عنوان مرجع استعلام انتخاب نکنید
چون مشاهده شده که اختراعات بی دلیل توسط این مرجع رد می شوند و نام اختراعاتی را ذکر می کنند که در عمل هیچ سنخیتی با اختراع فرد متقاضی نداره و یک متن هم می نویسند که این متن در مکان های مختلف و شرایط های مختلف در مراحل مختلف ثبت اختراع که یک کار حقوقی است تغییر معنا میده و ضمن گرفتن و وقت و هزینه از متقاضی در انتها به ضرر فرد متقاضی تبدیل میشه
که اسنادش هم موجوده )
توصیه می شود این مرجع استعلام رو انتخاب نکنید . فعلا مراجع استعلامی که خوب دراومده و همه از ان راضی هستن پژوهش های علم و صنعتی ایران با دانشگاه صنعتی اصفهان و پارک و علم فناوری سمنان و ... است
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ظاهرا پارک علم و فناوری استان سمنان به ادرس http://sstp.ir در ارزیابی اختراع مشکل داره تجربه خودمو می نویسم . اختراعی را در سال 96 به این مرکز ارسال کردم . بعد از 3 ماه پاسخ استعلام اختراع اومد که نوشته بودن 3 تا داور نظر دادن و نظرشون این بوده که اختراع به لحاط تکنیک و عملکرد نو نیست و سابقه اجرا دارد و از این رو نوآوری گام ابتکاری نداشته و نمی تواند به عنوان اختراع ثبت شود .و هیچ مستندی هم ضمیمه نکرده بودند.

بعد از کلی گشتن در پتنت افیس ها یک نمونه مشابه در نسخه قبلی اختراع رو پیدا کردم که دارای ایراد بود و در سال 2011 در کشور امریکا ثبت شده بود با این تفاوت که اختراع من قابلیت های بیشتری داشت ( یعنی دارای نوآوری بود ) وقتی به تاریخچه ثبت اختراع امریکایی مراجعه کردم دیدم اختراعی شبیه اختراع من قبل از اون و بعد از اون به ثبت نرسیده ! یعنی اینکه اختراع من نوآورری داره.

اعتراض به ابلاغیه رد رو وارد کردم بعد اینکه اعتراض ثبت شد نامه استعلام مجدد به پارک علم و فناوری استان سمنان صادر شد و قرار شد که داوری مجدد انجام بشه . بعد از دو ماه جواب جدید اومد که نوشته بودن : دستگاهی ساخته نشده و طرح قابل بررسی نیست و طرح عنوان شده صرفا کپی برداری از مقالات خارجی بوده و مباحث به کلیات تئوری ختم شده و در نتیجه در حد ایده است و قابل بررسی نیست !!!

من ضمن اینکه جمله داور را رد می کنم و این جمله رو قبول ندارم یاداور می شوم که این دو جمله که حدود 6 ماه طول کشید تا به اداره ثبت ارسال بشه در واقع از نظر تئوری با قانون ثبت اختراعات هماهنگ نیست . چون اینا قبلش گفته بودن که طرح از نظر تکنیک و عملکرد سابقه پیشین داره و نوآوری نداره ، هنوز تکلیف اون پاسخ رو روشن نکردند اون وقت چگونه می خواهند دستگاهی که به قول خودشان قبلا ثبت شده مجدد مورد بررسی و ثبت قرار دهند ؟ این زمانی برای متقاضی قابل اجرا است که به صراحت اعلام می کردند که ما در ارزیابی اول دچار اشتباه شده ایم ، در غیر این صورت چه تضمینی وجود خواهد داشت تا طرح و دستگاه مجدد با این بهانه رد نشود؟ در نتیجه پاسخ اول پاسخ دوم رو نقض میکنه و پاسخ دوم پاسخ اول رو نقض می کنه و صرفا با کلمات بازی کرده اند .

دوستان لطفا به متن های جواب استعلام دقت کنند و مطابق آیین نامه عمل کنند تا سرشان کلاه نرود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان