کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رانندگی با گواهینامه ایران در کالیفرنیا
(2014-02-27 ساعت 13:31)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-02-27 ساعت 01:25)poone59 نوشته:  
(2014-02-11 ساعت 14:54)mechanicalengineer نوشته:  دوستان اینکه میگن برای کالیفرنیا ترجمه گواهینامه ایران بهتر از تبدیل اون به گواهینامه بین اللمللیه درسته ؟ و چند وقت معتبره /

تا وقتی گواهینامه ایرانی شما معتبر باشه، یعنی تا تاریخ انقضای گواهینامه تون در ایران که تاریخش تو ترجمه هم میخوره، می تونید از ترجمه و اصل گواهینامه استفاده کنید. dmv اینجا ( تو کالیفرنیا) از من اصل و ترجمه گواهینامه ام رو خواست نه گواهینامه بین المللی. به نظر میاد که اینجا فقط ترجمه لازمتون میشه ( البته همراه با اصل گواهینامه ایرانی) اما باز هم ضرر که نداره، هم ترجمه کنید و هم بین المللی.
اگر قراره که همه پروسه رو دوباره انجام بدی و هم ایین نامه و هم شهر ، پس برای چی ا
ین گواهینامه ایران رو ازتون میخوان ، تاثیری داره یا فقط برای ماههای اول مفیده تا گواهینامه اونجا رو بگیری؟

کسانی که تازه امتحان دادن ، فایل ایین نامه کالیفرنیارو دارن برای ما بذارند قبل اومدن یه نیگاه بندازیم؟

هم این فایده رو داره که از همون روز اول می تونید با گواهینامه ایرانی و ترجمه ش رانندگی کنید و هم اینکه اگه گواهینامه و ترجمه اش رو همراه ببرید بلافاصله بعد از قبولی تو امتحان آیین نامه دی ام وی بهتون یه گواهینامه موقت میده که می تونید راحت و به تنهایی باهاش رانندگی کنید. اونهایی که گواهینامه یه ایالت دیگه یا یه کشور خارجی رو ندارند حتی بعد از قبولی تو امتحان هم تا مدتی، که فکر کنم 6 ماه باشه اجازه ندارند تنهایی رانندگی کنند و حتما همیشه باید یه شخص بزرگسال که گواهینامه معتبر از کالیفرنیا داشته باشه همراهشون باشه. شما هم اگه گواهینامه ایران رو ارائه ندی همینطور میشه. ضمنا برای بچه های زیر 18 سال چون قبلا رانندگی نکردند بعد از قبولی تو امتحان آیین نامه 50 ساعت آموزش رانندگی اجباری وجود داره که باید حتما بگذرونند که 10 ساعت هم تو شب هست که مهارتهای رانندگی رو یاد بگیرند و بعد امتحان شهر رو بدند البته نمی دونم که بالای 18 سال هم اگه کسی قبلا اصلا گواهینامه نداشته یا همراهش نیست و نمیتونه نشون بده که ثابت کنه که قبلا رانندگی کرده و بلده باز هم باید اون تعداد ساعت رو با مربی آموزش ببینه یا نه. ولی به هر حال شما لازم داری ترجمه و اصل گواهینامه ایران رو دیگه چون حتی اگه آموزش اجباری نباشه هم باز اینکه تا چند ماه یکی همیشه باید همراهت باشه جدا دردسر میشه و تقریبا شدنی نیست. حالا یه گواهینامه ترجمه کردن هم که کاری نداره جان من. نه گرون میشه، نه سخته، نه خیلی طول میکشه و نه سنگینه که آوردنش سخت باشه. چرا مقاومت میکنید خوب؟ Wink بگیرید دیگه، هم اصل و هم ترجمه لازمتون میشه.
اینم لینک کتابچه آیین نامه کالیفرنیا به انگلیسی:
http://apps.dmv.ca.gov/pubs/dl600.pdf
اینم به فارسی ( که البته مال سال 2012 هستش اما همچنان رو سایتشون همین هست و من اخیرا دی ام وی هم بودم نگاه انداختم اونجا هم هنوز خودشون همین رو دارن برای مراجعینشون پس معتبره):
http://apps.dmv.ca.gov/pubs/foreign_hdbk/dl600F.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi2014 ، mechanicalengineer ، A_A ، feidom30 ، taherifar ، goliii ، Melon2015 ، infernal667 ، msht82 ، storagemeter
(2014-02-28 ساعت 07:39)poone59 نوشته:  
(2014-02-11 ساعت 14:54)mechanicalengineer نوشته:  دوستان اینکه میگن برای کالیفرنیا ترجمه گواهینامه ایران بهتر از تبدیل اون به گواهینامه بین اللمللیه درسته ؟ و چند وقت معتبره /

تا وقتی گواهینامه ایرانی شما معتبر باشه، یعنی تا تاریخ انقضای گواهینامه تون در ایران که تاریخش تو ترجمه هم میخوره، می تونید از ترجمه و اصل گواهینامه استفاده کنید. dmv اینجا ( تو کالیفرنیا) از من اصل و ترجمه گواهینامه ام رو خواست نه گواهینامه بین المللی. به نظر میاد که اینجا فقط ترجمه لازمتون میشه ( البته همراه با اصل گواهینامه ایرانی) اما باز هم ضرر که نداره، هم ترجمه کنید و هم بین المللی.
اگر قراره که همه پروسه رو دوباره انجام بدی و هم ایین نامه و هم شهر ، پس برای چی ا
ین گواهینامه ایران رو ازتون میخوان ، تاثیری داره یا فقط برای ماههای اول مفیده تا گواهینامه اونجا رو بگیری؟

کسانی که تازه امتحان دادن ، فایل ایین نامه کالیفرنیارو دارن برای ما بذارند قبل اومدن یه نیگاه بندازیم؟

هم این فایده رو داره که از همون روز اول می تونید با گواهینامه ایرانی و ترجمه ش رانندگی کنید و هم اینکه اگه گواهینامه و ترجمه اش رو همراه ببرید بلافاصله بعد از قبولی تو امتحان آیین نامه دی ام وی بهتون یه گواهینامه موقت میده که می تونید راحت و به تنهایی باهاش رانندگی کنید. اونهایی که گواهینامه یه ایالت دیگه یا یه کشور خارجی رو ندارند حتی بعد از قبولی تو امتحان هم تا مدتی، که فکر کنم 6 ماه باشه اجازه ندارند تنهایی رانندگی کنند و حتما همیشه باید یه شخص بزرگسال که گواهینامه معتبر از کالیفرنیا داشته باشه همراهشون باشه. شما هم اگه گواهینامه ایران رو ارائه ندی همینطور میشه. ضمنا برای بچه های زیر 18 سال چون قبلا رانندگی نکردند بعد از قبولی تو امتحان آیین نامه 50 ساعت آموزش رانندگی اجباری وجود داره که باید حتما بگذرونند که 10 ساعت هم تو شب هست که مهارتهای رانندگی رو یاد بگیرند و بعد امتحان شهر رو بدند البته نمی دونم که بالای 18 سال هم اگه کسی قبلا اصلا گواهینامه نداشته یا همراهش نیست و نمیتونه نشون بده که ثابت کنه که قبلا رانندگی کرده و بلده باز هم باید اون تعداد ساعت رو با مربی آموزش ببینه یا نه. ولی به هر حال شما لازم داری ترجمه و اصل گواهینامه ایران رو دیگه چون حتی اگه آموزش اجباری نباشه هم باز اینکه تا چند ماه یکی همیشه باید همراهت باشه جدا دردسر میشه و تقریبا شدنی نیست. حالا یه گواهینامه ترجمه کردن هم که کاری نداره جان من. نه گرون میشه، نه سخته، نه خیلی طول میکشه و نه سنگینه که آوردنش سخت باشه. چرا مقاومت میکنید خوب؟ Wink بگیرید دیگه، هم اصل و هم ترجمه لازمتون میشه.
اینم به فارسی ( که البته مال سال 2012 هستش اما همچنان رو سایتشون همین هست و من اخیرا دی ام وی هم بودم نگاه انداختم اونجا هم هنوز خودشون همین رو دارن برای مراجعینشون پس معتبره):
ممنون از پونه
راستش گواهیناممو دادم تعویض و حالا یه جورایی دقیقه 90 میشه اگه جدیدش برام بیاد Smile برا این پرسیدم و گرنه منم وزنش کردم سبک بودBig Grin ! مرسی از لینکتون
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: poone59 ، taherifar ، ریحانا ، infernal667
(2014-03-01 ساعت 18:42)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-02-28 ساعت 07:39)poone59 نوشته:  

ممنون از پونه
راستش گواهیناممو دادم تعویض و حالا یه جورایی دقیقه 90 میشه اگه جدیدش برام بیاد Smile برا این پرسیدم و گرنه منم وزنش کردم سبک بودBig Grin ! مرسی از لینکتون

خوب برای اونم راه حل سراغ دارم Wink با بلیط و کپی بلیط و کارت شناسایی ( به نظرم پاسپورت رو هم ببرید) برید شهرک آزمایش اونجا خودشون برای کسایی که مسافر خارج از کشور هستن، تسریع در انجام کار می زنند و گواهینامه تعویضی 15 روزه با پست به دستتون میرسه، این روش خیلی مرسومه، خیلی از مسافرای خارج این کار رو می کنن و اونها هم نه نمیگن به کسی.
تازه اینم میشه که بیاید اینجا بعد هر وقت گواهینامه تون حاضر شد خانواده یا دوست و آشنایی ترجمه اش کنه و اصل و ترجمه رو برای شما بفرسته. تا اون موقع هم شما گرین کارت و ssn رو گرفتی و اقدام میکنید برای گواهینامه کالیفرنیا، اینطوری فقط روزهای اول نمیتونید مثل یک توریست رانندگی کنید با گواهینامه ایرانی ولی برای گرفتن گواهینامه آمریکایی راحتید دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان: mechanicalengineer ، mohsenmb ، shadi2014 ، taherifar ، Melon2015 ، msht82
(2014-02-27 ساعت 11:41)Shezem نوشته:  
(2011-08-11 ساعت 21:28)loveusa2010 نوشته:  جهت اطلاع دوستان
من دیروز رفتم برا امتحان آیین نامه !
5$ دادم و مدارکم اسکن شد و عکسمم گرفتم و رفتم برا امتحان.

برا امتحان تو شهر هم در صورت قبولی 23.5 $ دار باید بسلفم!

فقط برای آگاهی بیشتر در این مورد برای دوستان خواستم بگویم که من هم از آمریکا گواهینامه گرفتم ( از کالیفرنیا ) که تمامش کمتر از ۵۰ دلارشد. اما قبل از آمریکا ، در آلمان هم گواهینامه گرفته بودم که یه چیزی تو مایه‌های ۹۰۰ ( بله نهصد!) یورو شد.!

در حال حاضر گرفتن گواهینامه تو کالیفرنیا کلاً 33$ خرج داره که همون اول کلش رو میگیرند ، دیگه اونجوری نیست که در صورت قبولی پرداخت بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، shadi2014 ، taherifar ، sasa6557
ترجمه گواهينامه نيز به تايديه دادگسترى يا وزارت امر خارجه داره يا نه؟
do the best with what you have and where you are
شماره کیس: 2014AS000001xxx،تاریخ رویت قبولی: 1 MAY، کنسولگری: آنکارا، ارسال فرمهای سری اول: JULY-Email،تأییدیه :یک هفته بعد، تعداد نفرات:1 نفر، کارنت شدن کیس: AUG/15، نامه دوم: 20 NOV، مصاحبه: ژانویه، دریافت ویزا: ژانویه (یک ضرب)، ورود به آمریکا: اگه خدا بخواد به زودی، دریافت گرین کارت:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2014-05-02 ساعت 02:52)fakhrinejad نوشته:  ترجمه گواهينامه نيز به تايديه دادگسترى يا وزارت امر خارجه داره يا نه؟

سلام دوستان عزیز منم همین سوالو دارم. ترجمه گواهينامه باید حتما تایید بشه؟
پاسخ
(2014-06-01 ساعت 22:18)shadi2014 نوشته:  
(2014-05-02 ساعت 02:52)fakhrinejad نوشته:  ترجمه گواهينامه نيز به تايديه دادگسترى يا وزارت امر خارجه داره يا نه؟

سلام دوستان عزیز منم همین سوالو دارم. ترجمه گواهينامه باید حتما تایید بشه؟

دوستای عزیز به نظر من روزه شک دار نگیرید. تاییدیه گرفتن از دادگستری و امور خارجه نه پیچیده است، نه زمانبره و نه گرونه. خودتون هم که قرار نیست شخصا مراجعه کنید که سختتون باشه که. برای من عجیبه که خیلی ها سر این داستان شک و تردید دارند و این سوال هی تکرار میشه. برای سفارت خوب بله، تعداد مدارک زیاده و اختلاف قیمت قابل توجه میشه ( که تازه اون اختلاف قیمت هم لابه لای هزینه های مهاجرت هیچی نیست واقعا) اما خوب بارها گفته و ثابت شده که برای سفارت تاییدیه لازم نیست ولی ترجمه گواهینامه رو به نظر من حتما تایید کنید. ترجمه گواهینامه من هم تایید دادگستری رو داشت و هم امور خارجه، به شما هم توصیه میکنم که به تایید هر دو برسونید، شاید هم لازم نباشه واقعا اما هیچ ضرری هم که نداره. کار از محکم کاری عیب نمی کنه. یه روی سکه اینه که بدون تایید دادگستری و امور خارجه معتبر نباشه، خوب با خودتون فکر کنید که اگه بدون تایید اومدید و یک در صد قبول نکردند چی؟ کلی ضرر می کنید و به دردسر می افتید. حالا روی دیگه سکه هم اینه که بدون تایید بیارید و قبول کنند، خوب اونموقع هم تازه فقط یه پول تمبر که در مجموع کمتر از 10 هزار تومنه برد کردید. ارزش ریسک کردن نداره به نظر من. بازم خود دانید.
پاسخ
بچه ها راست میگین که با گواهینامه ایران میشه تو کالیفرنیا رانندگی کرد؟ درسته یا نه؟ فقط 2 ماه؟ مرسیRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اعتبار گواهينامه بين المللي چند ماهه؟
و اگه بعد از انقضا باز هم بفرستيم ايران وتمديدش كنيم آيا باز اعتبار داره؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-24 ساعت 11:49)msr839 نوشته:  دوستان اعتبار گواهينامه بين المللي چند ماهه؟
و اگه بعد از انقضا باز هم بفرستيم ايران وتمديدش كنيم آيا باز اعتبار داره؟
ظاهرا باید امتحان کتبی رو بدید و وقتی اون رو پاس کنید با گواهینامه قبلیتون حدود 6 ماهه ! بهترین راه اینه که هر چه زودتر گواهینامه اینجا رو بگیرید و اگر امتحانش رو به فارسی بدید، کلا چهار یا پنج نمونه بیشتر وجود نداره که همونا رو از انلاین سرچ کنید و بخونید و برای behin the wheel هم کلیپ بو تیوپ ببینید همش همونه !
موفق باشید
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خیلی ممنون از توضیحات شما در اینصورت که شما می فرمایید و بعد از قبولی در ازمون تئوری و گرفتن گواهی نامه موقت دو ماه فرصت داریم تا گواهی نانه کالیفرنیا رو بگیریم؟و برای گرفتن گواهی نامه موقت ssn و id card لازم هست یا نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خیلی ممنون از توضیحات شما در اینصورت که شما می فرمایید و بعد از قبولی در ازمون تئوری و گرفتن گواهی نامه موقت دو ماه فرصت داریم تا گواهی نانه کالیفرنیا رو بگیریم؟و برای گرفتن گواهی نامه موقت ssn و id card لازم هست یا نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-17 ساعت 22:48)msht82 نوشته:  سلام خیلی ممنون از توضیحات شما در اینصورت که شما می فرمایید و بعد از قبولی در ازمون تئوری و گرفتن گواهی نامه موقت دو ماه فرصت داریم تا گواهی نانه کالیفرنیا رو بگیریم؟و برای گرفتن گواهی نامه موقت ssn و id card لازم هست یا نیست ؟

دوست عزیز برای گرفتن گواهینامه سوشیال لازم هس بعد از قبولی در امتحان کتبی تا یکسال فرصت دارید که امتحان شهر رو بدید
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-19 ساعت 20:25)shadi79 نوشته:  
(2016-04-17 ساعت 22:48)msht82 نوشته:  سلام خیلی ممنون از توضیحات شما در اینصورت که شما می فرمایید و بعد از قبولی در ازمون تئوری و گرفتن گواهی نامه موقت دو ماه فرصت داریم تا گواهی نانه کالیفرنیا رو بگیریم؟و برای گرفتن گواهی نامه موقت ssn و id card لازم هست یا نیست ؟

دوست عزیز برای گرفتن گواهینامه سوشیال لازم هس بعد از قبولی در امتحان کتبی تا یکسال فرصت دارید که امتحان شهر رو بدید
متوجه هستم که گواهینامه کالیفرنیا ssn میخواد ولی من سوالم،در رابطه با گواهینامه موقت بود که دوستان مطرح کردند و میخوام بدونم کاربرد این گواهینامه چی هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-30 ساعت 04:08) می خانmsht82 نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 20:25)shadi79 نوشته:  [quote='msht82' pid='702643' dateline='1460917127']

متوجه هستم که گواهینامه  کالیفرنیا ssn میخواد ولی من سوالم،در رابطه با گواهینامه موقت بود که دوستان مطرح کردند و میخوام بدونم کاربرد این گواهینامه چی هست
[/quote
برای گرفتن گواهینامه از همون اول سوشیال لازم هس
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان