کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رانندگی با گواهینامه ایران در کالیفرنیا
شما می توانید با گواهینامه ایران در کالیفرنیا رانندگي کنید. برای این کار باید به اداره DMV بروید و امتحان کتبی آیین نامه را بدهید و پس از قبول شدن در امتحان آیین نامه می توانید از اداره DMV درخواست گواهینامه موقت بکنید. برای درخواست گواهینامه موقت ترجمه گواهینامه ایران و نامه قبولی در آیین نامه (در حقیقت Permit) شما ضروری است.
این گواهینامه موقت به مدت دو ماه قابل استفاده است و شما می توانید به تنهایی در اتومبیل خود رانندگی کنید.
برای نمونه من اینجا گواهینامه موقت خودم آپلود کردم.
[عکس: attachment.php?aid=1892]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
(2011-01-15 ساعت 04:00)msnazi نوشته:  شما می توانید با گواهینامه ایران در کالیفرنیا رانندگي کنید. برای این کار باید به اداره DMV بروید و امتحان کتبی آیین نامه را بدهید و پس از قبول شدن در امتحان آیین نامه می توانید از اداره DMV درخواست گواهینامه موقت بکنید. برای درخواست گواهینامه موقت ترجمه گواهینامه ایران و نامه قبولی در آیین نامه (در حقیقت Permit) شما ضروری است.
این گواهینامه موقت به مدت دو ماه قابل استفاده است و شما می توانید به تنهایی در اتومبیل خود رانندگی کنید.

وقتی گواهینامه کالیفرنیا رو می خواهید بگیرید دوباره امتحان ایین نامه باید بدین؟؟
با چه شرایطی می تونین این گواهینامه رو داشته باشید؟ اگه اقامت کالیفرنیا داشته باشید می تونین این گواهینامه رو بگیرید؟ اول کتابچه رانندگی نوشته : Adults Visiting California
Visitors over 18 years old with a
valid driver license from their home
state or country may drive in California
without getting a California
driver license as long as their home
state license is valid.
با اینی که شما میگین فرق داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، taherifar

کاملا درسته شما میتونید با گواهینامه ایران از روز که ارائه بدید 2 ماه رانندگی کنید
منم همین کار رو کردم با این تفاوت که ترجمه هم نداشتم ، فقط ازم خواست تا شماره گواهینامه رو که فارسی بود براش بخونم بعدش برگه قبلی رو کند برگه جدید زد که تاریخ شروع و پایان داره
گواهینامه من هم از این گواهینامه های جدید ایران بود اون خانمی که من باهاش صحبت می کردم تا حالا ندیده بود از بغل دستیش پرسید اونم بهش گفت آره این گواهینامه جدید ایرانه خلاصه کلی وارد بودد

و1- برای امتحان 31 دلار dmv ازم گرفت که نمیدونم برای شهر هم کافیه یا باید برای اونم جدا شارژ داد
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، AmericanHamid ، mohsen66 ، EKAM ، shekari ، taherifar ، goliii ، ginjer
منم تجربه خودم رو میگم.
من بعد از اینکه امتحان آیین نامه رو قبول شدم خانومی که مسئول دادن گواهینامه موقت بود به من گفت گواهینامه ایران رو داری؟ که من متاسفانه همراه نداشتم نه خودشو نه بین الممللیشو (که گرفته بودم و خونه جا گذاشته بودم) ولی چیزی بهم نگفت و گواهینامه موقت رو بهم داد و بعد از یکماه هم اصلیش اومد.
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، AmericanHamid ، EKAM ، shekari ، taherifar ، goliii ، ginjer

دوستان پس نقش گواهینامه بین المللی این وسط چیه؟

اصلا بدرد میخوره؟Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، anahita 62 ، taherifar
با توجه به تحقیقات وسیع و گسترده من در ایالت کالیفرنیا گواهینامه بین المللی هیچ مفید نیست و کاربرد ندارد .
یکی به نفع سازمان ایرانگردی و جهانگردی
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، Rock ، marjani ، taherifar ، goliii ، ginjer
(2011-02-18 ساعت 05:28)shahrzad_a نوشته:  
(2011-01-15 ساعت 04:00)msnazi نوشته:  شما می توانید با گواهینامه ایران در کالیفرنیا رانندگي کنید. برای این کار باید به اداره DMV بروید و امتحان کتبی آیین نامه را بدهید و پس از قبول شدن در امتحان آیین نامه می توانید از اداره DMV درخواست گواهینامه موقت بکنید. برای درخواست گواهینامه موقت ترجمه گواهینامه ایران و نامه قبولی در آیین نامه (در حقیقت Permit) شما ضروری است.

وقتی گواهینامه کالیفرنیا رو می خواهید بگیرید دوباره امتحان ایین نامه باید بدین؟؟
با چه شرایطی می تونین این گواهینامه رو داشته باشید؟ اگه اقامت کالیفرنیا داشته باشید می تونین این گواهینامه رو بگیرید؟ اول کتابچه رانندگی نوشته : Adults Visiting California
Visitors over 18 years old with a
valid driver license from their home
state or country may drive in California
without getting a California
driver license as long as their home
state license is valid.
با اینی که شما میگین فرق داره ؟

شما باید پاسپورت رو با خودتون ببرید و لازم نیست ثابت کنید ساکن کالیفرنیا هستید. امتحان آیین نامه رو یکبار می دید و کافیه
فرقش با اونهایی که گواهینامه ایران رو ندارند اینه که اونها پرمیت می گیرند که باهاش به تنهایی تو ماشنی نمیشه رانندگی کرد اما اونهایی که گواهینامه ایران رو دارند می تونند گواهینامه موقت بگیرند و رانندگی کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، hamed_gh ، California ، AmericanHamid ، shatsi ، taherifar

والا به من گفتن تو dmv که می‌تونم با گواهینامه ایران رانندگی کنم اما مثل اینکه بیمه ها قبول ندران

برا گرفتن گواهی نامه ssn هم لازم نیس و از من که هم گواهینامه ایران هم بین‌المللی داشتم امتحان کتبی‌ و عملی‌ رو گرفتن.
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، AmericanHamid ، pv-n ، anahita 62 ، taherifar
(2011-03-29 ساعت 23:26)msnazi نوشته:  شما باید پاسپورت رو با خودتون ببرید و لازم نیست ثابت کنید ساکن کالیفرنیا هستید. امتحان آیین نامه رو یکبار می دید و کافیه
فرقش با اونهایی که گواهینامه ایران رو ندارند اینه که اونها پرمیت می گیرند که باهاش به تنهایی تو ماشنی نمیشه رانندگی کرد اما اونهایی که گواهینامه ایران رو دارند می تونند گواهینامه موقت بگیرند و رانندگی کنند.

می تونم باهاش ماشین هم کرایه کنم نه ؟؟ اما باز مشکل بیمه باقی میمونه و نمی تونم باهاش امتحان عملی بدم Sad
همه چی اینجا تو یه حلقه باطل میفته!
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، taherifar
(2011-03-30 ساعت 03:44)shahrzad_a نوشته:  
(2011-03-29 ساعت 23:26)msnazi نوشته:  شما باید پاسپورت رو با خودتون ببرید و لازم نیست ثابت کنید ساکن کالیفرنیا هستید. امتحان آیین نامه رو یکبار می دید و کافیه

می تونم باهاش ماشین هم کرایه کنم نه ؟؟ اما باز مشکل بیمه باقی میمونه و نمی تونم باهاش امتحان عملی بدم Sad
همه چی اینجا تو یه حلقه باطل میفته!

شما حتی با گواهینامه بین المللی هم میتونید ماشین کرایه کنید، ماشین بخرید و بیمه کنید چه برسه به گواهینامه موقت. لزومی نداره که حتما با گواهینامه آمریکا باشه. در اینجا به شما ماشین میفروشند کرایه میدهند بیمه هم می دهند ،ولی فقط در صورتی میتونید با ماشین خودتون امتحان بدید که به کمک گواهینامه ایرانتون از دی ام وی گواهینامه موقت گرفته باشید.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2011-03-30 ساعت 07:13)rasarasa نوشته:  شما حتی با گواهینامه بین المللی هم میتونید ماشین کرایه کنید، ماشین بخرید و بیمه کنید چه برسه به گواهینامه موقت. لزومی نداره که حتما با گواهینامه آمریکا باشه. در اینجا به شما ماشین میفروشند کرایه میدهند بیمه هم می دهند ،ولی فقط در صورتی میتونید با ماشین خودتون امتحان بدید که به کمک گواهینامه ایرانتون از دی ام وی گواهینامه موقت گرفته باشید.

Big Grin Smile Big Grin همیشه بعد از خوندن جوابت آدم دوباره امیدوار میشه. مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، inekoee ، anahita 62 ، taherifar ، ginjer ، ریحانا
امروز میرم امتحان بدم. امیدوارم هم قبول شم و هم پرمیت رو بتونم بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، goliii
خوب قبول شدم. اما ظاهرا پرمیت رو نگرفتم. 3 نفر اونجا گفتن می تونم این پرمیت رو بگیرم. گواهینامه ام رو هم دیدند. اونی هم که پرمیت می داد گفت می تونی تنهایی رانندگی کنی. اما بعد دیدم تو پرمیت گفته باید همراه کسی بشینم. دوباره برگشتم , گفتن بله می تونی با گواهینامه خودت و این پرمیت رانندگی کنی اما چون ما نمی تونیم بخونیمش نمی تونیم اون پرمیت رو بهت بدیم.اما اگر پلیس ازت خواست هر دو رو نشون بده!!!! شاید تونست بخونه Sad( وقتی گیر دادم که می شه ترجمه بیارمو... تقریبا انداختتم بیرون . حالا به نظرتون میشه تنهایی رانندگی کنم یا باید آویزون ملت بشم و منت بکشم ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahmood_eng ، California ، AmericanHamid ، taherifar ، goliii ، ریحانا ، Memolk
(2011-04-09 ساعت 01:16)shahrzad_a نوشته:  خوب قبول شدم. اما ظاهرا پرمیت رو نگرفتم. 3 نفر اونجا گفتن می تونم این پرمیت رو بگیرم. گواهینامه ام رو هم دیدند. اونی هم که پرمیت می داد گفت می تونی تنهایی رانندگی کنی. اما بعد دیدم تو پرمیت گفته باید همراه کسی بشینم. دوباره برگشتم , گفتن بله می تونی با گواهینامه خودت و این پرمیت رانندگی کنی اما چون ما نمی تونیم بخونیمش نمی تونیم اون پرمیت رو بهت بدیم.اما اگر پلیس ازت خواست هر دو رو نشون بده!!!! شاید تونست بخونه Sad( وقتی گیر دادم که می شه ترجمه بیارمو... تقریبا انداختتم بیرون . حالا به نظرتون میشه تنهایی رانندگی کنم یا باید آویزون ملت بشم و منت بکشم ؟؟

اولا تبریک میگم

به نظر من نگران نباشید میتونید تنهایی رانندگی‌ کنید البته چن مرتبه با کسی‌ باشید تا عادت کنید به قوانین!

بعدش هم شما میتونید راحت امتحان عملی‌ رو هم بدین و گواهی نامه بگیرین و خودتونو از این دردسر راحت کنید

امتحان عملی‌ راحته! dmv ویدئو‌های آموزشی‌ تو سایتش داره و همچنین اگه با یه شرکت تعلیم رانندگی‌ یک جلسه در محدوده امتحان بچرخید راحت میتونید قبول شید! روزه شک دار نگیرید!
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: California ، AmericanHamid ، daria ، shatsi ، pv-n ، taherifar ، goliii
آخه من می خوام بدونم می تونم تنها برم امتحان بدم یا باید با کسی برم؟ پرمیت شماها چطوری بود؟ به نظرتون گواهینامه رو بدم ترجمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان