کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
درود بر همگی، دو سوال داشتم، از دوستانی که اطلاع دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.
۱) من و خانواده دو سال پیش پاس سفید گرفتیم و از امریکا خارج شدیم. حدود ۶ ماه پیش وارد امریکا شدیم ولی بنا بر دلایلی دوباره به ایران برگشتیم. هنوز مهلت پاس سفید ما یک ماه باقی مونده. آیا با توجه به اینکه یکبار وارد شدیم، پاس سفید هنوز اعتبار داره و ما می تونیم برای بار دوم تقاضا بدیم؟
۲) آیا برای تقاضای بار دوم حتما باید داخل امریکا باشیم؟ چون به هر حال یکبار انگشت نگاری کردن و اگر هم
مدارکی نیاز هست دوستانمان در آمریکا بفرستن،.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2019-07-07 ساعت 01:52)كsamaneh.r7 نوشته:  درود بر همگی،  دو سوال داشتم، از دوستانی که اطلاع دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.
۱) من و خانواده دو سال پیش پاس سفید گرفتیم و از امریکا خارج شدیم. حدود ۶ ماه پیش وارد امریکا شدیم ولی بنا بر دلایلی دوباره به ایران برگشتیم. هنوز مهلت پاس سفید ما یک ماه باقی مونده. آیا با توجه به اینکه یکبار وارد شدیم، پاس سفید هنوز اعتبار داره و ما می تونیم برای بار دوم تقاضا بدیم؟
۲) آیا برای تقاضای بار دوم حتما باید داخل امریکا باشیم؟ چون به هر حال یکبار انگشت نگاری کردن و  اگر هم
مدارکی نیاز هست دوستانمان در آمریکا بفرستن،.
١-يله
٢-بله حتما بايد وارد شده باشيد.و تمام مراحل را مثل پاس اول انجام دهيد.
حتي براي پاس سوم هم بهمين نحو .
در ضمن جواب شما را داده بودم ، نميدونم چرا پاك شده!
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کسی اینجا هست پاس سفید دوم یا سومشو گرفته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
میخوام بدونم پاس قبلی رو باید با مدارک به uscis پست کنیم یا روز بایومتریک تحویل بدیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-12-17 ساعت 00:36)shahramsedigh نوشته:  سلام
میخوام بدونم پاس قبلی رو باید با مدارک به uscis پست کنیم یا روز بایومتریک تحویل بدیم؟
خودم فهمیدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من پاس سفید درخواست دادم و برای ی کدی اومده کجا می تونم این کد بزنم و پیگیری کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-12-20 ساعت 16:38)shahramsedigh نوشته:  
خودم فهمیدم
سلام
من وهمسرم دو بار گرفتیم
راهنمایی تکمیل پاس سفید

https://www.mohajersara.org/forum/thread...e-238.html

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام . من پاس سفید دوساله گرفتم و یک ماه دیگه اکسپایر میشه. اما من تا سه ماه آینده به علت مشکلات شخصی نمیتونم وارد امریکا بشم. آیا اگر دو یا سه ماه بعد از تاریخ اکسپایر شدن پاس سفیدم وارد امریکا بشم مشکلی پیش میاد؟ آیا میتونم کرونا رو بهونه کنم؟؟ کسی تجربه وارد شدن بعد از اکسپایر شدن پاس سفیدشو داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. خیلی نگرانم
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2020-05-29 ساعت 10:19)mohandes123 نوشته:  سلام . من پاس سفید دوساله گرفتم و یک ماه دیگه اکسپایر میشه. اما من تا سه ماه آینده به علت مشکلات شخصی نمیتونم وارد امریکا بشم. آیا اگر دو یا سه ماه بعد از تاریخ اکسپایر شدن پاس سفیدم وارد امریکا بشم مشکلی پیش میاد؟ آیا میتونم کرونا رو بهونه کنم؟؟ کسی تجربه وارد شدن بعد از اکسپایر شدن پاس سفیدشو داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. خیلی نگرانم
من با دوماه تآخیر اومدم اخیرا ، هیچ ایرادی نگرفتن چون میدونن پروازا با تآخیر یا کنسلی انجام میشه.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-01-30 ساعت 04:29)mahdif نوشته:  
(2019-12-20 ساعت 16:38)shahramsedigh نوشته:  
خودم فهمیدم
سلام
من وهمسرم دو بار گرفتیم
راهنمایی تکمیل پاس سفید

https://www.mohajersara.org/forum/thread...e-238.html

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من دوبار پاس سفید گرفتم و حدود یکسال از تاریخی که باید میرفتم گذشته به دلیل اینکه پزشک هستم و طرح میگذروندم در مراکز کرونا 
الان طرحم تموم شده و واقعا نمیدونم که باید چیکار کنم 
چقد احتمالش هست که با بردن مدارکی که در مرکز کرونا مجبور به کار بودم قبول کنن ؟
و اینکه چجوری میتونم ی وقت سفارت ترکیه بگیرم که با مدارک برم و صحبت کنم ؟
اگه از دوستان کسی شرایط مشابه داشته ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-03 ساعت 11:28)mah-gh نوشته:  با سلام به همگی
دوستان سوالی داشتم ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید بهم بگید. شما می دونید اگر کسی که گیرین کارت داره ولی به مدت زیاد بیرون بوده و بعدش هم با تشکیل دادگاه و دادن تعهد تونسته گیرین کارتشو نگه داره و حالا در جا بخواد در خواست پاس سفید بده (یعنی دوباره بخواد 2 سال نره هر چند به صورت قانونی) آیا مشکلی براش پیش میاد یا نه؟
با تشکر و موفق باشید
سلام من از تاریخ پاس سفیدم یکسال گذشته ممکنه با همین شرایط دادگاه و تعهد حل بشه ؟من پزشکم و طرح داشتم اجباری نتونستم سر وقت برم ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-10 ساعت 22:20)sohi نوشته:  
(2011-08-10 ساعت 13:01)Toranj نوشته:  
(2011-08-08 ساعت 22:55)sohi نوشته:  شنيده بودم كسي كه re-entry permit داره وقتي بعد از دو سال بخواد بره امريكا بايد واسه هميشه اونجا بمونه يا حداقل براي مدت زيادي،ايا صحت داره؟
اخه يكي از دوستانم تا مدتي بعد اين دو سالش تموم ميشه،و وقتي هم كه سر ٢سال ميخواد بره تا ٢،٣ ماه بيشتر نميتونه بمونه،ميخوام بدونم ايا گرين كارتش رو باطل ميكنن؟

SOHI جان
سلام
کسی‌ که یک بار پاس سفید گرفته (مثل شوهر بنده) بد از اینکه ۲ سال از پاس سفید استفاده کرد "چون با پاس سفید می‌شه ۲ سال وارد آمریکا نشد" ولی‌ بد از اینکه ۲ سال تموم شد باید هر ۶ ماه یکبار وارد آمریکا بشه تا گرین کارتش باطل نشه یعنی‌ بد از اینکه وارد آمریکا شد میتونه هر وقت بخواد بمونه ولی‌ اگه وارد ایران شد حتما باید ۵ ۶ ماه بد دوباره به امریکا بره !! چون الان خیلی‌ سختیگیریها زیاد شده و کسی‌ که گرین کرد داره حتما باید سر ۵/۶ ماه وارد بشه

سلام
یکی از دلایلی که دوست من پاس سفید گرفت این بود که هر 6 ماه یکبار وارد امریکا میشد و بعد از 2،3 هفته بر میگشت.
دفعه ی اخر که حدودا 2  سال پیش بود تو فرودگاه بهش گیر دادن و میخواستن که گرین کارتش رو بگیرن اما با تشکیل دادگاه و ... بهش گفتن که تو که مشکل رفت و امد داری پاس سفید بگیر تا فعلا واسه دو سال راحت باشی.
حالا که میخواد بره و بازم 2،3 ماه بیشتر نمیتونه باشه(اخه چرا گرین کارت گرفتی؟!) میخواد بدونه که دوباره بهش گیر سه پیچ نمیدن؟!با توجه به اینکه شنیده بودم کسی که مدت اعتبار پاس سفیدش تموم میشه حداقل واسه 6 ماه باید امریکا بمونه؟
سلام من و پدرم دوبار پاسسفید گرفتیم و هر دوبار دوسال ایران بودیم و حدود یک ماه آمریکا بودیم و برگشتیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من اکتبر 2017 گرین کارت گرفتم و بعد از اینکه برای پاس سفید اقدام کردم، 30 نوامبر 2017 به ایران برگشتم. پاس سفیدم با تاریخ صدور 12 ژانویه 2018 اومد و من 11 ژانویه 2019 از ایران به آمریکا برگشتم و تا الان تو امریکا زنگدگی میکنم. الان نمیدونم کی باید برای سیتیزن شیپی اقدام کنم. گیج شدم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان