کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2016-12-17 ساعت 21:14)abdimirdamad نوشته:  بچه ها ما دالاس تگزاسيم. مداركمون را به اين ادرس پست كرديم. كمك كنيد ببينيم اين ادرس درسته؟؟ يه كم نگران شدم.
USCIS
Attn: I-131 TPS
2501 S. State Hwy. 121 Business
Ste. 400
Lewisville, TX 75067
درست است.جای نگرانی نیست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-17 ساعت 21:41)shahin61 نوشته:  
(2016-12-17 ساعت 21:14)abdimirdamad نوشته:  بچه ها ما دالاس تگزاسيم. مداركمون را به اين ادرس پست كرديم. كمك كنيد ببينيم اين ادرس درسته؟؟ يه كم نگران شدم.
USCIS
Attn: I-131 TPS
2501 S. State Hwy. 121 Business
Ste. 400
Lewisville, TX 75067
درست است.جای نگرانی نیست.

ممنون از لطفت
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
دوستان من مدارک پاس سفید رو ایران آماده کرده بودم و اصلا حواسم نبود باید صفحه مهر شده ویزا رو بفرستم. حالا مدارک رو ارسال کردم و ایمیل هم گرفتم که مدارک به دستشون رسیده. ایا با توجه به اینکه صفحه ویزا بدون مهر هست کیس ما ریجکت میشه؟ میشه راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها امروز تمام مدارك من را برگردوندن !!! فرم اي797 چه فرميه؟؟ يه فرم هم برام گذاشته كه از ٢٣ دسامبر في از ٣٦٠ دلار به ٥٧٥ دلار تغيير ميكنه!!!
يه بار ديگه مداركي را كه بايد ميفرستادم را به من ميگيد!!!شايد اشتباهي كردم يا مدركي را كم فرستادم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-20 ساعت 12:18)abdimirdamad نوشته:  بچه ها امروز تمام مدارك من را برگردوندن !!! فرم اي797 چه فرميه؟؟ يه فرم هم برام گذاشته كه از ٢٣ دسامبر في از ٣٦٠ دلار به ٥٧٥ دلار تغيير ميكنه!!!
يه بار ديگه مداركي را كه بايد ميفرستادم را به من ميگيد!!!شايد اشتباهي كردم يا مدركي را كم فرستادم...
يه جايي تو فرم مدن زمان اقامت قبليم رو زدم ٦تا يكسال كه دو سه روزي كمتر از شش ماه بوده ممكنه به اين خاطر باشه!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-20 ساعت 12:59)abdimirdamad نوشته:  
(2016-12-20 ساعت 12:18)abdimirdamad نوشته:  بچه ها امروز تمام مدارك من را برگردوندن !!! فرم   اي797 چه فرميه؟؟ يه فرم هم برام گذاشته كه از ٢٣ دسامبر في از ٣٦٠ دلار به ٥٧٥ دلار تغيير ميكنه!!!
يه جايي تو فرم مدن زمان اقامت قبليم رو زدم ٦تا يكسال كه دو سه روزي كمتر از شش ماه بوده ممكنه به اين خاطر باشه!؟

از اون شاید نباشه. فرمها رو همه امضا شده فرستادید؟ فکر کنم برای بچه کوچک هم کسی باید امضا کنه برای هر بزرگسال نفری 445$ مانی اردر گذاشتید؟ تو پست های دیده بودم به این دلایل رد شده بودن. تو فرمی که فرستادن براتون شاید دلیل گفته شده باشه. یا تو سایت چک کنید یا اگر تماس بگیرید کاستمر سرویس احتمالا دلیل رو بگن.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
انتری پرمیت من بعد از 5 ماه و نیم از انگشت نگاری دیروز رسید. مدارکو فنیکس ارسال کرده بودم.
مشکل خاصی نبوده فقط ظاهرا سرشون شلوغه، گفتم اگر کسی دیر شده رسیدنه پرمیتش نگران نشه، طول میکشه. البته می تونید با کاستمر سرویس هم چک کنید.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
(2016-12-20 ساعت 14:30)nargesi نوشته:  
(2016-12-20 ساعت 12:59)abdimirdamad نوشته:  
(2016-12-20 ساعت 12:18)abdimirdamad نوشته:  بچه ها امروز تمام مدارك من را برگردوندن !!! فرم   اي797 چه فرميه؟؟ يه فرم هم برام گذاشته كه از ٢٣ دسامبر في از ٣٦٠ دلار به ٥٧٥ دلار تغيير ميكنه!!!

از اون شاید نباشه.  فرمها رو همه امضا شده فرستادید؟ فکر کنم برای بچه کوچک هم کسی باید امضا کنه برای هر بزرگسال نفری 445$ مانی اردر گذاشتید؟ تو پست های دیده بودم به این دلایل رد شده بودن. تو فرمی که فرستادن براتون شاید دلیل گفته شده باشه. یا تو سایت چک کنید یا اگر تماس بگیرید کاستمر سرویس احتمالا دلیل رو بگن.
اینکه مدت را 6 ماه تا یک سال ذکر کرده ابد در حالیکه دوسه روز کمتر از 6 ماه بوده ابد مشگلی نباید باشد.
ولی فرم ب شماره i-797 تا آنجا که بخاطر دارم مربوط به تعویض کارت سبز یا ویزا ی داده شده است...آیا کارت شما مشگلی داشته ؟(نوع کارت سبز شما چیست ؟ کاری؟ محدود 2 ساله ؟)
افزایش مبلغ پرداخت هم که نوشته 575 دلار از 23 دسامبر هم چیزی ندیدم ضمن اینکه هنوز این تاریخ نرسیده است.
کاش متن نامه را میگذاشتید که علت برگشت فرم را ذکر کرده باشد.ولی احتمالا ممکن هست که جایی از فرم را اشتباه پر کرده باشید.
کپی کارت سبز(پشت و رو) همراه با فرم و مانی اوردر چیز هاییست که میخواهند.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان مهاجرسرایی

اگر زمان ورود به یک فرد ایراد بگیرند که چرا هر 6 ماه یک دفعه مراجعه می کنید و یک ماه اینجا هستید و ایشان رو بفرستند بخش مهاجرت و در پاس ایشان بنویسند شما باید reentry بگیرد باز هم این فرد میتواند با این وجود بعد از انگشت نگاری از امریکا خارج شود و بعدا پاس سفید برای ایشان توسط پست یا مسافر ارسال شود ؟ یعنی به علت تذکری که در مرز ورود گرفتند مشکلی پیش نمیادکه بدون دریافت پاس سفید بعد از انگشت نگاری خاک امریکا را ترک کنند؟
یک مورد دیگه ایا دعوت به انگشت نگاری به منزله این می باشد که قطعا درخواست شما برای دریافت پاسپورت سفید قبول شده است و قطعا پاسپورت سفید برای شما صادر و ارسال خواهد شد؟ و اینکه تا حالا شده ازکسی دوباره بخواهند برای انگشت نگاری مجدد به علت مشکلاتی مراجعه کنند؟
و سوال آخر آیا می شود بعد از انگشت نگاری مکاتبه ای با جایی انجام داد که پروسه صدور را پاس سفید این فرد رو سریع تر انجام دهند چون ممکن است زیر 4 ماه لازم باشد ایشان به امریکا باز گردند؟اگر امکانش هست با کجا و یا چه ادرسی باید مکاتبه نمایند؟
اگر همه امکان ندارد اگر فرد بخواهد قبل از صدور پاس سفید به امریکا برگردد آیا امکان پذیر هست ؟ چون افیسر به ایشان گفته حتما اگر مجدد میخوای از امریکا خارج بشی قبل از اینکه 6 ماه اینجا باشی باید reentry در نوبت بعد داشته باشی ...

جهت اطلاع دوستان جدیدا حتی اگر فردی زیر 6 ماه هم به امریکا مراجعه کند و مجدد اگر کمتر از 6 ماه در امریکا اقامت داشته باشد و از امریکا خارج شود افیسر مرز ورودی ممکن است در بازگشت مجدد ایراد بگیرند و اجازه ورود ندهند و حتی گرین کارت رو ازشون بگیرند. یعنی دیگه 6 ماه یک دفعه هم مهم نیست برید و چه برسه دیگه به یک سال که حتما ایراد خواهند گرفت.

باسپاس
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
[عکس: 36fec0ca1667ec0855759649881bb19c.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان:
[عکس: bfcd88c446c431a1b1a0fb3640af39ce.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان:
[IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161220/b58ada93af62e3d75b196106c02342d6.jpg[/IMG
پاسخ
تشکر کنندگان:
[عکس: c7de9e46a6945ab947a5b9e8f15ffe80.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-20 ساعت 19:52)bsbali نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرایی

اگر زمان ورود به یک فرد ایراد بگیرند که چرا هر 6 ماه یک دفعه مراجعه می کنید و یک ماه اینجا هستید و ایشان رو بفرستند بخش مهاجرت و در پاس ایشان بنویسند شما باید reentry  بگیرد باز هم این فرد میتواند با این وجود بعد از انگشت نگاری از آمریکا خارج شود و بعدا پاس سفید برای ایشان توسط پست یا مسافر ارسال شود ؟ یعنی به علت تذکری که در مرز ورود گرفتند  مشکلی پیش نمیادکه بدون دریافت پاس سفید بعد از انگشت نگاری خاک آمریکا را ترک کنند؟
یک مورد دیگه ایا دعوت به انگشت نگاری به منزله این می باشد که قطعا درخواست شما برای دریافت پاسپورت سفید قبول شده است و قطعا پاسپورت سفید برای شما صادر و ارسال خواهد شد؟ و اینکه تا حالا شده ازکسی دوباره بخواهند برای انگشت نگاری مجدد به علت مشکلاتی  مراجعه کنند؟
و سوال آخر آیا می شود بعد از انگشت نگاری مکاتبه ای با جایی انجام داد که پروسه صدور را پاس سفید این فرد رو سریع تر انجام دهند چون ممکن است زیر 4 ماه لازم باشد ایشان به آمریکا باز گردند؟اگر امکانش هست با کجا و یا چه ادرسی باید مکاتبه نمایند؟
اگر همه امکان ندارد اگر فرد بخواهد قبل از صدور پاس سفید به آمریکا برگردد آیا امکان پذیر هست ؟ چون افیسر به ایشان گفته حتما اگر مجدد میخوای از آمریکا خارج بشی قبل از اینکه 6 ماه اینجا باشی باید reentry در نوبت بعد داشته باشی ...

جهت اطلاع دوستان جدیدا حتی اگر فردی زیر 6 ماه هم به آمریکا مراجعه کند و مجدد اگر کمتر از 6 ماه در آمریکا اقامت داشته باشد و از آمریکا خارج شود افیسر مرز ورودی ممکن است در بازگشت مجدد ایراد بگیرند و اجازه ورود ندهند و حتی گرین کارت رو ازشون بگیرند. یعنی دیگه 6 ماه یک دفعه هم مهم نیست برید و چه برسه دیگه به یک سال که حتما ایراد خواهند گرفت.

باسپاس
اولآ بر طبق مقررات مربوطه شما میتوانید کشور را پس از انجام موفقت آمیز مرحله انگشت نگاری ترک کنید و نیازی به اقامت تا اخذ پاس نیست.
اگر چه مواردی بوده است که مشگلی در انگشت نگاری پیش آمده که مجددآ باید تکرار میشده ..ولی به ندرت .
فکر نمیکنم پیگیری جهت ارسال پاس اثری داشته یاشد و صدور پاس مراحل خودش را طی میکند که گاه پیش آمده که 6 ماه هم بطول انجامیده.پس اگر نیاز به بازگشت در شرایط خاصی را دارید بد نیست که اقلآ کپی مدارک انجام مراحل پاس وانگشت نگاری را داشته باشید.
ظاهرآ مقررات رفت و آمد مانند گذشته نخواهد بود و شاید سخت تر هم بشود...پس چه بهتر کسانیکه آمادگی اقامت کوتاه مدت را ندارند از همان ابتدا برای پاس سفید اقدام کنند.
فراموش نکنید که بر طبق مقررات موجود فعلی شما تا سه بار میتوانید تقاضا کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali
(2016-12-20 ساعت 14:50)shahin61 نوشته:  
(2016-12-20 ساعت 14:30)nargesi نوشته:  
(2016-12-20 ساعت 12:59)abdimirdamad نوشته:  يه جايي تو فرم مدن زمان اقامت قبليم رو زدم ٦تا يكسال كه دو سه روزي كمتر از شش ماه بوده ممكنه به اين خاطر باشه!؟

از اون شاید نباشه.  فرمها رو همه امضا شده فرستادید؟ فکر کنم برای بچه کوچک هم کسی باید امضا کنه برای هر بزرگسال نفری 445$ مانی اردر گذاشتید؟ تو پست های دیده بودم به این دلایل رد شده بودن. تو فرمی که فرستادن براتون شاید دلیل گفته شده باشه. یا تو سایت چک کنید یا اگر تماس بگیرید کاستمر سرویس احتمالا دلیل رو بگن.
اینکه مدت را 6 ماه تا یک سال ذکر کرده ابد در حالیکه دوسه روز کمتر از 6 ماه بوده ابد مشگلی نباید باشد.
ولی فرم ب شماره i-797 تا آنجا که بخاطر دارم مربوط به تعویض کارت سبز یا ویزا ی داده شده است...آیا کارت شما مشگلی داشته ؟(نوع کارت سبز شما چیست ؟ کاری؟ محدود 2 ساله ؟)
افزایش مبلغ پرداخت هم که نوشته 575 دلار از 23 دسامبر هم چیزی ندیدم ضمن اینکه هنوز این تاریخ نرسیده است.
کاش متن نامه را میگذاشتید که علت برگشت فرم را ذکر کرده باشد.ولی احتمالا ممکن هست که جایی از فرم را اشتباه پر کرده باشید.
کپی کارت سبز(پشت و رو) همراه با فرم و مانی اوردر چیز هاییست که میخواهند.

كارت سبز ما تا ٩ سال ديگه اعتبار داره
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان