کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2017-04-10 ساعت 01:17)marco250 نوشته:  
(2017-04-09 ساعت 09:56)shahin61 نوشته:  
(2017-04-09 ساعت 02:27)marco250 نوشته:  من متوجه نشدم این ۱۰.۰۰۰ دلار از کجا امد ؟
ممنون می شوم  یکم این مسئله رو بیشتر توضیح بدید.
هماتطور که گفتم برای خودم هم پیش آمده بود که تجربه شد.شما هرگاه موجودی در هر حسابتون  10 یا بالاتر یشه یاید 2 فرم در بانک پر کنید.که یکیش مال IRS هست...نامه ای که برا من اومده بود حتی تهدید کرده بود که اگه تا فلان تاریخ نوضیح ندین حساب موقتآ مسدود میشه...چیز مهمی هم نبود..اینکه چه کسی و برای چه این پول را فرستاده...
اخیرآ که این تاپیک وضعیت مالیاتی را دیدم به آفای جمشیدی در کالیفرنیا که مدیر محترم معرفی کرده بودند هم زنگ زدم که ایشان هم تایید کردند..

جالبه من که تا حالا همچین چیزی ندیده بودم.
من خودم  ۳ تا حساب  تو ۲ بانک مختلف دارم که همشون بالای ۱۰.۰۰۰ دلار موجودی داره و تا حالا یاد ندارم که بانک بهم زنگ زده باشه و یا  فرمی پر کرده باشم.
من فقط فرم FinCen 105 که برای دپارتمان Treasury  هست رو موقع دکلر کردن ارز در فرودگاه پر می کنم. بعدش دیگه نه فرمی پر می کنم و نه توضیحی بانک ازمن می خواد.
شاید همون کافی بوده براشون..
من در بدو ورود 10 تابیشتر نبرده بودم که در فرم نوشتم ولی یعدآ متعددآ واریزی داشتم ...
همانطور که نوشتم آقای جمشیدی هم اینرا تآکید کردن....علت پرسیدنم از ایشان بیشتر بخاطر این یود که فکر کردم شاید آن بانک بخصوص اینطور عمل میکند. ولی ایشان گفت که شامل کلیه باتکهاست..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-09 ساعت 22:13)Scorsizi5374 نوشته:  
(2017-04-09 ساعت 09:56)shahin61 نوشته:  
(2017-04-09 ساعت 02:27)marco250 نوشته:  من متوجه نشدم این ۱۰.۰۰۰ دلار از کجا امد ؟
ممنون می شوم  یکم این مسئله رو بیشتر توضیح بدید.
هماتطور که گفتم برای خودم هم پیش آمده بود که تجربه شد.شما هرگاه موجودی در هر حسابتون  10 یا بالاتر یشه یاید 2 فرم در بانک پر کنید.که یکیش مال IRS هست...نامه ای که برا من اومده بود حتی تهدید کرده بود که اگه تا فلان تاریخ نوضیح ندین حساب موقتآ مسدود میشه...چیز مهمی هم نبود..اینکه چه کسی و برای چه این پول را فرستاده...
اخیرآ که این تاپیک وضعیت مالیاتی را دیدم به آفای جمشیدی در کالیفرنیا که مدیر محترم معرفی کرده بودند هم زنگ زدم که ایشان هم تایید کردند..

من سال آینده بطور دایم باید برم و نیاز با انتقال پول دارم به حساب اونجا.چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟ 10000 تا 10000 تا منتقل کنم به چند حساب؟ آیا باید مالیاتش رو بدم؟ چکار باید کرد؟

اگه بتونی پول رو از فرودگاه های ایران رد کنی دیگه مشکلی نداری. تو فرم گمرک امریکا که تو هواپیما توزیع می کنند ، گزینه مقدار ارز همراهت رو بالای ۱۰.۰۰۰ دلار تیک بزن. تو فرودگاه هم تا حالا از من مدارکی نخواستن. من فقط در موقع خروج به کانتر مخصوصی هدایت می شوم که انجا افسر گمرک ، مدارک مسافرتی رو ازم می خواد و خودش فرم FinCen 105 که مخصوص دپارتمان خزانه داری هست برات پر می کنه و تو فقط امضا می کنی.
هیچ محدودیتی هم برای ورود ارز نداری به قول یکی از افسرهای گمرک گفت میلیونها دلار با خودت بیار و دکلر کن و تو این کشور حالشو ببر Big Grin
اصلا هم احتیاج به دکلر کردن به IRS نداری. آخر هم با روی خوش و مدارک و کارت گمرک رو مهر می زنه و می تونی خارج بشی.
فقط حواست باشه که به افسری که فرم رو برات پر کرد بهش بگی که یک کپی از اون فرم رو برای خودت لازم داری. چون اون فرم تک برگی هست خودش می رود و برات یک کپی از ان فرم می گیره و تحویلت می ده.
برای واریز به حسابت هم سعی کن که هر ماه زیر ۱۰.۰۰۰ دلار به حسابت دپوزیت کنی ( یعنی تو قسمت Deposit هر استیتمنت کلا مبلغ زیر ۱۰.۰۰۰ دلار قید شود) چون اگه این مبلغ بیشتر از ۱۰.۰۰۰ دلار باشه رو حسابت یک Red Flag گذاشته می شود و ممکنه که HQ بانکت ازت توضیح بخواد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Scorsizi5374
(2017-04-10 ساعت 01:49)shahin61 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 01:35)marco250 نوشته:  
(2017-04-09 ساعت 22:13)Scorsizi5374 نوشته:  من سال آینده بطور دایم باید برم و نیاز با انتقال پول دارم به حساب اونجا.چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟ 10000 تا 10000 تا منتقل کنم به چند حساب؟ آیا باید مالیاتش رو بدم؟ چکار باید کرد؟

اگه بتونی پول رو از فرودگاه های ایران رد کنی دیگه مشکلی نداری. تو فرم گمرک آمریکا که تو هواپیما توزیع می کنند ، گزینه مقدار ارز همراهت رو بالای ۱۰.۰۰۰ دلار تیک بزن.  تو فرودگاه هم تا حالا از من مدارکی نخواستن. من فقط در موقع خروج به کانتر مخصوصی هدایت می شوم که انجا افسر گمرک ، مدارک مسافرتی رو ازم می خواد و خودش فرم FinCen 105 که مخصوص دپارتمان خزانه داری هست برات پر می کنه و تو فقط  امضا می کنی.
هیچ محدودیتی هم برای ورود ارز نداری به قول یکی از افسرهای گمرک  گفت میلیونها دلار با خودت بیار و دکلر کن و تو این کشور حالشو ببر  Big Grin
اصلا هم احتیاج به دکلر کردن به IRS  نداری. آخر هم با روی خوش و مدارک و کارت گمرک رو مهر می زنه و می تونی خارج بشی.
فقط حواست باشه که به افسری که فرم رو برات پر کرد بهش بگی که یک کپی از اون فرم رو برای خودت لازم داری. چون اون فرم تک برگی هست خودش می رود و برات یک کپی از ان فرم می گیره و تحویلت می ده.
برای واریز به حسابت هم سعی کن که هر ماه زیر ۱۰.۰۰۰ دلار به حسابت دپوزیت کنی ( یعنی تو قسمت Deposit هر استیتمنت کلا مبلغ زیر ۱۰.۰۰۰ دلار قید شود) چون اگه این مبلغ بیشتر از ۱۰.۰۰۰ دلار باشه رو حسابت یک Red Flag گذاشته می شود و ممکنه که HQ بانکت ازت توضیح بخواد.
آیا این رقم 10 به پایین مطمین هستد ماهیانه است یا هر بار ؟؟

۱۰۰٪ مطمئن هستم چون از کارمند بانکم که اتفاقا ایرانی هست سئوال کردم و هم اینکه خودم توی ۲ سال تقریبا هر ماه این واریز رو انجام دادم.
همانطور که نوشتم : کلا مبلغ دپازیت شده در هر استیتمنت ماهانه ،نباید از ۱۰.۰۰۰ دلار بیشتر باشد، حال می خواد تو این مبلغ تو یک ترنزاکشن دپازیت شده باشد و یا تقسیم به چند ترنزاکشن از چند شعبه مختلف.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2017-04-10 ساعت 02:36)marco250 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 01:49)shahin61 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 01:35)marco250 نوشته:  اگه بتونی پول رو از فرودگاه های ایران رد کنی دیگه مشکلی نداری. تو فرم گمرک آمریکا که تو هواپیما توزیع می کنند ، گزینه مقدار ارز همراهت رو بالای ۱۰.۰۰۰ دلار تیک بزن.  تو فرودگاه هم تا حالا از من مدارکی نخواستن. من فقط در موقع خروج به کانتر مخصوصی هدایت می شوم که انجا افسر گمرک ، مدارک مسافرتی رو ازم می خواد و خودش فرم FinCen 105 که مخصوص دپارتمان خزانه داری هست برات پر می کنه و تو فقط  امضا می کنی.
هیچ محدودیتی هم برای ورود ارز نداری به قول یکی از افسرهای گمرک  گفت میلیونها دلار با خودت بیار و دکلر کن و تو این کشور حالشو ببر  Big Grin
اصلا هم احتیاج به دکلر کردن به IRS  نداری. آخر هم با روی خوش و مدارک و کارت گمرک رو مهر می زنه و می تونی خارج بشی.
آیا این رقم 10 به پایین مطمین هستد ماهیانه است یا هر بار ؟؟

۱۰۰٪ مطمئن هستم چون از کارمند بانکم که اتفاقا ایرانی هست سئوال کردم و هم اینکه خودم توی ۲ سال تقریبا هر ماه این واریز رو انجام دادم.
همانطور که نوشتم : کلا مبلغ دپازیت شده در هر استیتمنت ماهانه ،نباید از ۱۰.۰۰۰ دلار بیشتر باشد، حال می خواد تو این مبلغ تو یک ترنزاکشن دپازیت شده باشد و یا تقسیم به چند ترنزاکشن از چند شعبه مختلف.

یعنی اگر هر deposit   ده هزار باشد ماهیانه بعد چند ماه به کل مبلغ که بالای 10 هزار هست کاری ندارن؟ انتقال از ایران که بیش از 5000 تا نفری ممنوعه.از طریق صرافی انتقال چطور هست؟ ممنون از توضیحاتتون واقعا مفید بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-10 ساعت 11:20)Scorsizi5374 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 01:49)shahin61 نوشته:  آیا این رقم 10 به پایین مطمین هستد ماهیانه است یا هر بار ؟؟

یعنی اگر هر deposit   ده هزار باشد ماهیانه بعد چند ماه به کل مبلغ که بالای 10 هزار هست کاری ندارن؟ انتقال از ایران که بیش از 5000 تا نفری ممنوعه.از طریق صرافی انتقال چطور هست؟ ممنون از توضیحاتتون واقعا مفید بود
اینطور که دوستمان گفتن ظاهرآ نباید کاری داشته باشن..
از ایران هم تا حالا که گیری من ندیدم داشته باشن..ولی یکی از دوستان سفری به دوبی داشت و اگر اشتباه نکنم چک بانکی در وجه بانک خودش گرفته و برده بود.(بخاطر احتمال گیر دادن در ایران).
اگه صرافی معتبر و قابل اطمینانی سراغ داشته باشیدفکر نکنم مشگلی باشد.ولی کمی هزینه برداراست.البته آنها هم از طریق بانکهای واسطه در منطقه عمل میکنند و کمی زمان میبرد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، بعد از دوسال پس از اخذ پاس سفید زمان ورود تاریخ انقضا پاس در نظر گرفته می شه یا باید از زمان خروج مون بیشتر از 2 سال نگذشته باشه، برای مثال تاریخ خروج ما 30 سپتامبر 2015 بوده و تاریخ انقضا پاس ها 20 اکتبر 2017، میشه قبل از 20 اکتبر بریم یا حتما باید قبل از 30 سپتامبر بریم؟
C.N : 2013AS31xx/ مصاحبه : آنکارا w3 jan/کلیرنس/افراد کیس : دو نفر کلیر بعد از 216 روز اخذ ویزا 9 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2017-04-10 ساعت 16:53)zohre02 نوشته:  سلام دوستان، بعد از دوسال پس از اخذ پاس سفید زمان ورود تاریخ انقضا پاس در نظر گرفته می شه یا باید از زمان خروج مون بیشتر از 2 سال نگذشته باشه، برای مثال تاریخ خروج ما 30 سپتامبر 2015 بوده و تاریخ انقضا پاس ها 20 اکتبر 2017، میشه قبل از 20 اکتبر بریم یا حتما باید قبل از 30 سپتامبر بریم؟
قبل از تاریخ انقضای پاس سفید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-10 ساعت 01:49)shahin61 نوشته:  آیا این رقم 10 به پایین مطمین هستد ماهیانه است یا هر بار ؟؟

من نگفتم هر دپوزیت ، مجموع کل دپوزیتهای شما در هر ماه بیشتر از ۱۰.۰۰۰۰ دلار نباید باشه وگرنه ممکنه برای Red Flag که سیستم بصورت اتوماتیک روی حساب شما می گذارد شما رو بازخواست بکنند. همانطور که گفتم ممکنه ، من یک بار اشتباه کردم واین رقم بالای ۱۰.۰۰۰ دلار شد ولی خبری نشد و به خیر گذشت. Big Grin
مثل اینکه سقف انتقال پول نقد از ایران جدیدا شده ۱۰.۰۰۰ دلار ، ولی مطمئن نیستم. ولی ملت با ریسک خودشون بالای این رقم خارج می کنند . من تا حالا کسی رو ندیده و نشنیده ام که گیر داده باشند.
آخرین بار که من ۲۰.۰۰۰ دلار همراهم بود تو فرودگاه قطر برای اولین بار بهم گیر دادن و ازم مقدار پول داخل کیف خانمم رو سئوال کردن و وقتی که رقم رو بهشون گفتم مافوق اون مامور بهش گفت که اشکالی نداره چون دو نفر هستند. در صورتی که به انها ربطی نداشت چون من مسافر ترانزیت بودم. ولی نخواستم باهاشون کل کل کنم چون استاپم کم بود.
تو پستهای قبل هم اشاره کردم که بهترین راه انتقال پول ، وایر کردن پول از یک کشور ثالث مثل ترکیه و امارات از طریق صرافی هست . درسته که هزینه داره ولی خیال ادم راحته . فقط حواستان باشید که حتما از صرافی بخواهید که از حساب خود صرافی و یا حداقل از حساب بانکی یک صرافی پول وایر بشه چون حساب شخص و یا حساب شرکت غیر صرافی ریسکی هست. در آخر اضافه کنم که حتما از صراف طرف قراردادتان ، کپی برگه وایر رو برای روز مبادا بخواهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Scorsizi5374
(2017-04-10 ساعت 16:10)shahin61 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 02:36)marco250 نوشته:  ۱۰۰٪ مطمئن هستم چون از کارمند بانکم که اتفاقا ایرانی هست سئوال کردم و هم اینکه خودم توی ۲ سال تقریبا هر ماه این واریز رو انجام دادم.

از ایران هم تا حالا که گیری من ندیدم داشته باشن..ولی یکی از دوستان سفری به دوبی داشت و اگر اشتباه نکنم چک بانکی در وجه بانک خودش گرفته و برده بود.(بخاطر احتمال گیر دادن در ایران).
اگه صرافی معتبر و قابل اطمینانی سراغ داشته باشیدفکر نکنم مشگلی باشد.ولی کمی هزینه برداراست.البته آنها هم از طریق بانکهای واسطه در منطقه عمل میکنند و کمی زمان میبرد.

صرافی پول رو بحساب بانکی میریزه .باز همون مساله بالای 10000 پیش نمیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-10 ساعت 21:48)Scorsizi5374 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 16:10)shahin61 نوشته:  
(2017-04-10 ساعت 11:20)Scorsizi5374 نوشته:  یعنی اگر هر deposit   ده هزار باشد ماهیانه بعد چند ماه به کل مبلغ که بالای 10 هزار هست کاری ندارن؟ انتقال از ایران که بیش از 5000 تا نفری ممنوعه.از طریق صرافی انتقال چطور هست؟ ممنون از توضیحاتتون واقعا مفید بود

صرافی پول رو بحساب بانکی میریزه .باز همون مساله بالای 10000 پیش نمیاد؟

صرافی اگه پول رو از خارج از آمریکا وایر بکنه ، هیچ مشکلی پیش نمی آد و اصلا بانکها گیر به مقدارش نمی دهند چون قبل از اینکه پول به حساب شما واریز بشه از طریق فدرال رزرو نیویورک بازبینی سورس انجام می شه. من آخرین بار تو ژانویه ۷۰.۰۰۰ دلار از همین طریق وایر زدم بدون هیچ مشکل و سین و جیم. فقط بهتره قبلش بانکتان رو در جریان این انتقال بگذارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Scorsizi5374
(1974-09-01 ساعت 03:34)babak12 نوشته:  سلامم دوستان
ميخواستم از تجربه گرفتن پاس سفيد براتون بگم
من از ايران اقدام كردم توسط يكي از دوستانم كه مداركو براي ايشون پست كردم البته مدارك پر شده و امضاء شده
كه فقط ايشون براي من مدارك پست كردن
و بعد از حدودا سه هفته نامه انگشت نگاري من ارسال شد
ولي به دليل مشغله زيادي كه داشتم نمي تونستم در تاريخ اعلامي اونجا باشم ،
به همين دليل براي اون مركز نامه نوشتم ( توسط دوستم )كه تاريخ انگشت نگاري عقب تر بي افته
كه بعد از حدود سه هفته از تاريخ ارسال نامه ،امروز نامه جديدي ارسال شده كه تاريخ جديدي براي انگشت نگاري به من دادن.
اين تمام مراحلي بود كه از اول اقدام كردم
البته هيچ توصيه اي براي اقدام از ايران ندارم
من اين ريسكو كردم چون شرايطم طوري بود كه نمي تونستم براي مدت طولاني اونجا باشم
پس اگر شما شرايطشو داريد حتما طبق روال قانوني اقدام كنيد
موفق باشيد
سلام.ميشه براي من كامل بنويسيد كه چه مداركي رو پست كرديد به غير از فرم ١٣١ و اينكه ايا نامه اضافي هم براشون پست كرديد؟و money order را به چه صورتي گرفتيد؟دوستون براتون گرفت؟مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان:ميشه مراحل گرفتن پاس سفيد بنويسيد به صورت چك ليست.و در مورد نامه اضافي چي ؟چون قبلا بايد نامه اضافي توي پاكت مي زاشتيم.money order كسي ديگه مي تونه برامون بگيره توي امريكا؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
خيلي ممنون ميشم اگه به صورت چك ليست بنويسيد كه چه مداركي براي پاس سفيد لازم است.وmoney order را در اداره پست ميشه تهيه كرد؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من میخوام 29 می برم و برای پاس سفید برای خودم و خانواده اقدام کنم . به این شکل که خانواده 15 جون میان امریکا و برای همگی برای 28 جون بلیط برگشت بگیرم . سوالم اینه که ایا به نظر شما زمانبندیم درست است ؟ حدودا از 29 ام چند روز بعد نامه برای انگشت نگاری میاد؟ آیا 3 هفته از شروع ارسال مدارک تا زمان انگشت نگاری زمان کافی هست؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-12 ساعت 14:29)vchip نوشته:  سلام.
من میخوام 29 می برم و برای پاس سفید برای خودم و خانواده اقدام کنم . به این شکل که خانواده 15 جون میان آمریکا و برای همگی برای 28 جون بلیط برگشت بگیرم . سوالم اینه که ایا به نظر شما زمانبندیم درست است ؟  حدودا از 29 ام چند روز بعد نامه برای انگشت نگاری میاد؟ آیا 3 هفته از شروع ارسال مدارک تا زمان انگشت نگاری زمان کافی هست؟
ممنون
ایتطوز که معلوم هست این اولین ورود شما و خاتواده نیست که وارد میشوید و حتمآ کارت سبز دارید.
شما فعلآ آخرین ورژن فرم را به تعداد افراد خانواده پرینت بگیرید و آنهارا پس از پر کردن بدهید هریک فرم خودرا امضا کنند.
بعداز ورودتان بلافاصله فرم هارا بصورت اکسپرس در یک پاکت پست کنیداحتمالآ جوابش برای انگشت نگاری قبل از تاریخ برگشت خواهد آمد که باید بدون توجه بتاریخ انگشت نگاری بروید و با نشان دادن بلیط برگشت انجام دهید.
راه دیگر گرفتن وقت از USCIS برای انگشت نگاری است مثلآ برای 20 جون..
البته قانونآ کسیکه تقاضا میکند باید بصورت فیزیکی درکشور حضور داشته باشد..ولی امیدوارم حضور شما به معنای حضور همه افراد خانواده باشد ! و مشگلی پیش نیاید.

پاسخ
تشکر کنندگان: vchip

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان