کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
با سلام
من همسرم درخواست پاس سفید کرده متاسفانه اون زمان که مداررک را ارسال کردیم نمیدونستیم باید حتما خودش در آمریکا باشه به خاطر همین مدارک رو دادیم خواهرم که اونجاست پست کنه بعد همسرم رفت و کار انگشتنگارش هم کرد برگشت حالا نامه اومده چون شما موقع ارسال مدارک خودت اونجا نبودی مخالفت شده آیا میشه اعتراض کرد یا حداقل پولمون رو پس بگیریم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلأم، کسی أز دوستأن برأی دفعه سوم وأسه پاس سفید اقدام کرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-17 ساعت 08:43)meh-tag نوشته:  سلأم، کسی أز دوستأن برأی دفعه سوم وأسه پاس سفید اقدام کرده؟
بله یکی از دوستان برای بار سوم چند وقت پیش اقدام و دریافت هم کرد...جالب این بود که بر طبق قوانین خودشان چون کمتراز 5 سال ازتاریخ اخذ اقامتش میگذشت و دوبار هم دریافت کرده بود برای بار سوم  باید 1 ساله میدادند ولی 2 ساله دادند ! بگمانم از دستشان در رفته بود و فقط به درخواست 730 روز ایشان نگاه کرده بودند !
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770 ، fariba_a
(2017-06-17 ساعت 13:01)shahin61 نوشته:  
(2017-06-17 ساعت 08:43)meh-tag نوشته:  سلأم، کسی أز دوستأن برأی دفعه سوم وأسه پاس سفید اقدام کرده؟
بله یکی از دوستان برای بار سوم چند وقت پیش اقدام و دریافت هم کرد...جالب این بود که بر طبق قوانین خودشان چون کمتراز 5 سال ازتاریخ اخذ اقامتش میگذشت و دوبار هم دریافت کرده بود برای بار سوم  باید 1 ساله میدادند ولی 2 ساله دادند ! بگمانم از دستشان در رفته بود و فقط به درخواست 730 روز ایشان نگاه کرده بودند !
ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، fariba_a
سلام
چند وقت است دوستان اطلاعات و زمان دریافت پاس سفید شون را کمتر اعلام میکنند. این موضوع با عوض شدن شرایط روز آمریکا برای خیلی ها که میخوان برای بار اول یا دوم اقدام کنن خیلی مهم و پر رنگ تر شده, بنابر این از دوستان گرامی که اخیرا (در سال جدید) پاس میگیرن درخواست دارم قبول زحمت کرده و اطلاعات را Share کنند.
بخش زیادی ار کار اکثر ما با اطلاعات دریافتی از این سایت انجام شده , پس یک جوراییی به این سایت مدیون هستیم تا اطلاعاتمون را Share کنیم.
ممنون از همه هموطنان
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، frz61
(2017-06-23 ساعت 09:52)shangoolkhan1 نوشته:  سلام
چند وقت است دوستان اطلاعات و زمان دریافت پاس سفید شون را کمتر اعلام میکنند. این موضوع با عوض شدن شرایط روز آمریکا برای خیلی ها که میخوان برای بار اول یا دوم اقدام کنن خیلی مهم و پر رنگ تر شده, بنابر این از دوستان گرامی که اخیرا (در سال جدید) پاس میگیرن درخواست دارم قبول زحمت کرده و اطلاعات را Share  کنند.
بخش زیادی ار کار اکثر ما با اطلاعات دریافتی از این سایت انجام شده , پس یک جوراییی به این سایت مدیون هستیم تا اطلاعاتمون را Share  کنیم.
ممنون از همه هموطنان
جانا ! سخن از زبان ما میگویی !!
فرمایش شما کاملآ درست است..متآسفانه اخیرآ بعضی از دوستان نه تنها نتایج کار را کمتربه اشتراک میگذارند بلکه وقتی سوآلی هم میکنند و جواب هم میگیرند و به نتیجه ای هم میرسند از درمیان گذاشتن نتیجه کار هم خودداری میکنند در حالیکه اکثر ماها از جمله خود من از همینجا کارمان جلو رفته است..امیداست دوستان بخصوص آنها که اخیرآ به نتیجه میرسند بیشتر به اشتراک بگذارند و حتی اگر نتیجه ای هم حاصل نشده باشد بگویند تا برای دیگر دوستان تجربه شود..البته جای تشکرهم دارد از دوستانی که اشتراک گذاری رابه کرات انجام داده اند. ..اگرچه همان تشکرخشک و خالی هم از طرف بعضی ازسایر دوستان  کمی کمرنگ تر  شده به نسبت سابق..درگذشته نه چندان دور علاوه بر تشکر رتبه دادن هم رواج داشت !
بهرحال : ما ز یاران چشم یاری داشتیم..(نکند که خدای نکرده) خود غلط بوذ آنچه می پنداشتیم !
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، frz61 ، hosseinkht
سلام دوستان خداروشكر پاس سفيدم ٥مي پست شد و به دستم رسيد.
شماره كيس:**٦
تعداد افراد:٢نفر(١ نفر ميرم)
كنسولگري:آنكارا
تاريخ مصاحبه:٨ اكتبر
نتيجه:???يكضرب❤️❤️❤️
اولین ورود:20 فوریه2016
مقصد:واشنگتن دی سی
دریافت گرین کارت:14 آپریل2016
درخواست پاس سفيد:22فوريه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، frz61
(2017-06-23 ساعت 13:04)m_kh نوشته:  سلام دوستان خداروشكر پاس سفيدم ٥مي پست شد و به دستم رسيد.
ممنون از به اشتراک گذاری..پس در مجوع دوماه و دو هفته (حدودآ) طول کشید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-23 ساعت 13:15)shahin61 نوشته:  
(2017-06-23 ساعت 13:04)m_kh نوشته:  سلام دوستان خداروشكر پاس سفيدم ٥مي پست شد و به دستم رسيد.

من ١ فروردين رفتم انگشتنگاري فكر كنم ١٥ ارديبهشت پاسمو پست كردن.
شماره كيس:**٦
تعداد افراد:٢نفر(١ نفر ميرم)
كنسولگري:آنكارا
تاريخ مصاحبه:٨ اكتبر
نتيجه:???يكضرب❤️❤️❤️
اولین ورود:20 فوریه2016
مقصد:واشنگتن دی سی
دریافت گرین کارت:14 آپریل2016
درخواست پاس سفيد:22فوريه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2017-06-23 ساعت 14:47)m_kh نوشته:  
(2017-06-23 ساعت 13:15)shahin61 نوشته:  

من ١ فروردين رفتم انگشتنگاري فكر كنم ١٥ ارديبهشت پاسمو پست كردن.
منظورم از ابتدای درخواست در22 فوریه بود..بهرحال مبارکست..

پاسخ
تشکر کنندگان: m_kh
سلام دوستان ، من ديروز با بليط برگشتى كه داشتم رفتم و انگشت نگاريم رو زودتر از وقتى كه برام مشخص كرده بودن انجام دادم ، از من فقط انگشت نگارى و كردن و عكس گرفتن و گفتن تمام شد، ولى وضعيتم تو سايت تغييرى نكرده كه بگه انگشت نگارى انجام شد الان من بايد بهشون اطلاع بدم كه زودتر رفتم و انجام دادم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من میخوام برای بار دوم برای پاس سفید اقدام کنم اما پاس سفید قبلیم هنوز اکسپایر نشده یه دو سه ماهی مونده ازش آیا نیازه همراه با فرم I-131 که پست میکنم پاس سفید قبلی رو هم پست کنم ؟
یا همون موقع که برای انگشت نگاری میریم باید تحویل بدیم پاس قبلی رو
ممنون
کیس : 2015AS00000### رویت قبولی : 1May سفارت : آنکارا تاریخ مصاحبه : 2Dec تعداد افراد : 3 نفر وضعیت :دریافت گرین کارت
پاسخ
(2017-07-05 ساعت 03:59)amirmz نوشته:  سلام دوستان
من میخوام برای بار دوم برای پاس سفید اقدام کنم اما پاس سفید قبلیم هنوز اکسپایر نشده یه دو سه ماهی مونده ازش آیا نیازه همراه با فرم I-131 که پست میکنم پاس سفید قبلی رو هم پست کنم ؟
یا همون موقع که برای انگشت نگاری میریم باید تحویل بدیم پاس قبلی رو
ممنون
حتمآ باید همراه با تقاضای جدید پاس معتبر فعلی را هم ضمیمه کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: amirmz
سلام.
من و مادرم دو سال پیش به آمریکا اومدیم و برای پاس سفید درخواست دادیم. همه چیز عالی پیش رفت و کار سریع انجام شد. حالا دوباره اومدیم و درخواست دادیم، به مرور با جزییات روند کار رو براتون ارسال میکنم. اما نکته ای که لازم می‌دونم بدونم اینه که با وجود داشتن پاس سفید افسر فرودگاه به ما سخت گرفت و پافشاری می‌کرد که با وجود این مدرک هم شما بیشتر از یک سال نباید خارج از آمریکا باشید که البته حرف غلطیه و من هم اصرار کردم که اینطور نیست و خوشبختانه بالاخره راضی شد. خواستم بگم که حتی با داشتن این مدرک ممکنه افسر سخت گیری گیرتون بیاد که ققط در این مورد باید سعی کنید با آرامش و قاطعیت جواب بدین. این رو هم فراموش نکنید که اونجا میتونید تقاضای مترجم یا وکیل بکنید.
--------
و اما روند پاس جدید:
ارسال مدارک (با درخواست expedition): سوم جولای
به گفته ی سایت fedex پنجم جولای مدارک رسیده

ادامه رو براتون می‌نویسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، gbtm
(2017-07-07 ساعت 05:50)touba نوشته:  سلام.
من و مادرم دو سال پیش به آمریکا اومدیم و برای پاس سفید درخواست دادیم. همه چیز عالی پیش رفت و کار سریع انجام شد. حالا دوباره اومدیم و درخواست دادیم، به مرور با جزییات روند کار رو براتون ارسال میکنم. اما نکته ای که لازم می‌دونم بدونم اینه که با وجود داشتن پاس سفید افسر فرودگاه به ما سخت گرفت و پافشاری می‌کرد که با وجود این مدرک هم شما بیشتر از یک سال نباید خارج از آمریکا باشید که البته حرف غلطیه و من هم اصرار کردم که اینطور نیست و خوشبختانه بالاخره راضی شد. خواستم بگم که حتی با داشتن این مدرک ممکنه افسر سخت گیری گیرتون بیاد که ققط در این مورد باید سعی کنید با آرامش و قاطعیت جواب بدین. این رو هم فراموش نکنید که اونجا میتونید تقاضای مترجم یا وکیل بکنید.
--------
و اما روند پاس جدید:
ارسال مدارک (با درخواست expedition): سوم جولای
به گفته ی سایت fedex پنجم جولای مدارک رسیده

ادامه رو براتون می‌نویسم.
دوست عزیز، یعنی واقعا این جوریه؟ چرا آخه، پاس سفید که کاملا قانونی هس. ما هم پاس سفید گرفتیم ، فقط به خاطر این که از این استرس ها رها بشیم، اما مثل اینکه تمومی نداره. دوستان اگه مورد مشابه بوده بیان و تجربه رو در اختیار ما بزارند.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان