کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2017-08-21 ساعت 19:50)shahin61 نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:47)parsab نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:45)shahin61 نوشته:  برای کسیکه از پاس سفید استفاده کرده است  خیر.
خیلی ممنون.
فقط میشه لینکی رفرنسی چیزی بفرستین که مطمین شم؟
در چند صفحه قبل یکی از دوستان لینکش را گذاشبه است.
ازین گذشته وقتی از پاس سفید استفاده میشود عواقبی هم دارد.

چه عواقبی؟
ما هیچ وقت بیشتر از یک ماه هم بیرون نبودیم چه برسه به شیش ماه و تکس هم پرداخت کردیم. 2.5 سال هم فیزیکال پرزنس داریم
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2017-08-21 ساعت 19:52)parsab نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:50)shahin61 نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:47)parsab نوشته:  خیلی ممنون.
فقط میشه لینکی رفرنسی چیزی بفرستین که مطمین شم؟
در چند صفحه قبل یکی از دوستان لینکش را گذاشبه است.

چه عواقبی؟
ما هیچ وقت بیشتر از یک ماه هم بیرون نبودیم چه برسه به شیش ماه  و تکس هم پرداخت کردیم. 2.5 سال هم فیزیکال پرزنس داریم
بله. درست میفرمایید ولی در مقطعی بیش از یک سال در خارج بوده اید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-21 ساعت 19:54)shahin61 نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:52)parsab نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:50)shahin61 نوشته:  در چند صفحه قبل یکی از دوستان لینکش را گذاشبه است.

چه عواقبی؟
ما هیچ وقت بیشتر از یک ماه هم بیرون نبودیم چه برسه به شیش ماه  و تکس هم پرداخت کردیم. 2.5 سال هم فیزیکال پرزنس داریم

بله ولی وقتی پاس سفید دارید یعنی از لحاظ مهاجرتی کار غیرقانونی نکرده اید و خود قانون هم میگه افراد پاس سفید دار بعد از 4 سال و یک روز میتونن تقاضای سیتیزنی کنن و صرف پاس سفید داشتن هیچ مشکلی برای سیتیزن شدن ایجاد نمیکنه. لطفا اکر غیر از اینه بیشتر توضیح بدید ببینم کجای کار ایراد داره
پاسخ
(2017-08-21 ساعت 19:58)parsab نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:54)shahin61 نوشته:  
(2017-08-21 ساعت 19:52)parsab نوشته:  چه عواقبی؟

بله ولی وقتی پاس سفید دارید یعنی از لحاظ مهاجرتی کار غیرقانونی نکرده اید و خود قانون هم میگه افراد پاس سفید دار بعد از 4 سال و یک روز میتونن تقاضای سیتیزنی کنن و صرف پاس سفید داشتن هیچ مشکلی برای سیتیزن شدن ایجاد نمیکنه. لطفا اکر غیر از اینه بیشتر توضیح بدید ببینم کجای کار ایراد داره
دقیقآ درست میفرمایید. کار غیر قانونی نیست گرفتن پاس و اجازه رسمی خروج..ولی بر طبق قانون سیتیزنی خروج بیش از یکسال کمی شرایط زمانی درخواست را  به نسبت شرایط معمولی یک فرد مقیم تغییر میدهد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من اخیرا در اگوست درخواست پاس سفید دادم .قبلا پست های دوستان اینجا خوانده بودم لازم دیدم تجربه خودم را در میان بگذارم خصوصا در باره وقت انگشت نگاری که در نامه دوم مشخص میشود. 1- من درست روز بعد از ورودم با مراجعه به پست مانی اردر و کپی گرین کارت و فرم پر شده و امضا شده را پست کردم . اگرچه پست اکسپرس گردم ولی بدلیل تعطیلات اخر هفته 4 روز بعد از پست رسیده بود و بررسی انرا دو روز بعد شروع کرده بودند . یعنی دقیقا یک هفته بعد برای من پیامک امد که درخواستت رسیده و رسید ان برایت پست میشود که میشود همان نامه اول . یک هفته دیگر طول کشید که نامه اول به دستم رسید. و تایید انرا نیز روی وب سایت میدیدم. در نامه اول گفته شده بود که باید منتظر نامه دوم که تاریخ و مکان انگشت نگاری هست باشم . بعد از سه هفته از اقدام اولیه فرستادن مانی اردر و اپلیکیشن نامه دوم رسید دستم که تاریخ ده روز بعدش را برای انگشت نگاری داده بود.
1- حداقل زمان ممکن از اغاز تا انگشت نگاری را حداقل 5 هفته در نظر بگبرد به شرطی که خارج از نوبت بروید و ازتئن انگشت نگاری کنند
2- به هیج عنوان فقط با نامه اول انگشت نگاری صورت نمی گیرد . چون نامه اول فقط تایید دریافت پول است یعنی فقط یک رسید است و می گوید که درخواست شما تحت بررسی است.
3- نامه دوم است که اولا یعنی  درخواست شما پذیرفته شده و دوم دارای یک بارکد است که حتما باید ارایه کنید تا پرونده شما در دسترس برای انگشت نگاری باشد.
4-شما میتوانید به محض دریافت نامه دوم بدون نوبت قبلی به مرکز مربوطه مراجعه کنید و با دلیل کافی مثل بلیط برگشت درخواست انگشت نگاری کنید که معمولا موافقت می کنند
5- تمام پروسه ما 4 هفته طول کشید ولی حتما برای اطمینان حداقل 5 هفته را در نظر بگیرید.
6- در نامه دوم نوشته که شما میتوانید درخواست عقب انداختن تاریخ انگشت نگاری را بدهید که باید پایین همان نامه بنویسسی و دوباره پست کنید . تعیین تاریخ جدید تقریبا بعهده انهاست ولی حداکثر میشود 4 ماه درخواست تاخیر کرد(از لحاظ زمان و اینکه ایا موافقت می کنند تردید دارم )
7- در پست های قبلی می خواندم که دوستی گفته با نامه اول رفته و کارش انجام شده. اول که بنطر من چون بارکد لازم هست و باید پرونده اپرو و باز شده باشد .بدون نامه دوم تقریبا محال است. مگر اینکه مثلا نامه دوم صادر شده بوده و بدست دوست ما نرسیده بوده و شاید خود اداره از اسم یA نامبر و غیره فایلش را پیدا کرده که این هم بعید است در ادارات دولتی فقط برااساس رویه معمول کار می کنند و درخواست اضافی یا بدون مدرک را اصلا نمی پدیرند.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر فرم n-400 را دو سه ماه زودتر بفرستیم چه کار میکنن؟! کسی تجربه ای داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من 22 اگست وارد دالاس شدم و 23 اگست فرم درخواست I-131 بهمراه مدارك مربوطه و ماني اردر را پست كردم
24 اگست از طريق پست چك كردم به دستشون رسيده.
اپديت شد اطلاع ميدم.

محل انگشت نگاري را چه جوري مشخص ميكنند؟ با توجه به ادرسي كه تو فرم نوشتيم كه ميخوايم پاس سفيد بهش ارسال بشه ؟ يا اينكه ميشه يه محل ديگه براي انگشت نگاري تو يه شهر ديگه هم باشه؟
پاسخ
(2017-08-25 ساعت 20:53)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
من 22 اگست وارد دالاس شدم و 23 اگست فرم درخواست I-131 بهمراه مدارك مربوطه و ماني اردر را پست كردم
اپديت شد اطلاع ميدم.

محل انگشت نگاري را چه جوري مشخص ميكنند؟ با توجه به ادرسي كه تو فرم نوشتيم كه ميخوايم پاس سفيد بهش ارسال بشه ؟ يا اينكه ميشه يه محل ديگه براي انگشت نگاري تو يه شهر ديگه هم باشه؟
سلام دوست عزیز..خوشحال شدم.
آدرس مرکز انگشت نگاری با توجه به آدرسی که داده اید و در نزدیکترین مرکز بشما خواهد بود.موفق باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht
(2017-08-25 ساعت 21:56)shahin61 نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 20:53)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
اپديت شد اطلاع ميدم.

سلام دوست عزیز..خوشحال شدم.
آدرس مرکز انگشت نگاری با توجه به آدرسی که داده اید و در نزدیکترین مرکز بشما خواهد بود.موفق باشید.

خيلي ممنون از پاسختون

تو مراحل گرفتن پاس سفيد كه نامه هاي اول و دوم و ...مياد، اين نامه ها ايميل ميشند يا با پست ارسال ميشند؟ و اينكه توي كل پروسه با شماره تلفني كه نوشتيم تماسي ميگيرند يا نه؟
سيم كارتي كه شمارش را تو فرم نوشتم مشكل داره شايد مجبور شم سيم كارت و شمارم را عوض كنم. ميخوام ببينم ممكنه مشكلي ايجاد كنه!

متشكرم
پاسخ
خيلي ممنون از پاسختون

تو مراحل گرفتن پاس سفيد كه نامه هاي اول و دوم و ...مياد، اين نامه ها ايميل ميشند يا با پست ارسال ميشند؟ و اينكه توي كل پروسه با شماره تلفني كه نوشتيم تماسي ميگيرند يا نه؟
سيم كارتي كه شمارش را تو فرم نوشتم مشكل داره شايد مجبور شم سيم كارت و شمارم را عوض كنم. ميخوام ببينم ممكنه مشكلي ايجاد كنه!

متشكرم
[/quote]
تنها موردی که ممکنه ایمیل یا اس ام اس  بیاد همون تاییدیه دریافت مدارک هست.ازین ببعد فرم ها پست خواهد شد.
نامه دوم را که تاریخ و مکان انگشت نگاری درج میشود قبل ار موعد ببرید بهمان مرکز و با نشان دادن بلیط برگشت احتمال زیاد دارد که اگر صبح اول وقت بروید برایتان انجام دهند..

پاسخ
سلام دوستان من اخیرا در اگوست درخواست پاس سفید دادم .قبلا پست های دوستان اینجا خوانده بودم لازم دیدم تجربه خودم را در میان بگذارم خصوصا در باره وقت انگشت نگاری که در نامه دوم مشخص میشود. 1- من درست روز بعد از ورودم با مراجعه به پست مانی اردر و کپی گرین کارت و فرم پر شده و امضا شده را پست کردم . اگرچه پست اکسپرس گردم ولی بدلیل تعطیلات اخر هفته 4 روز بعد از پست رسیده بود و بررسی انرا دو روز بعد شروع کرده بودند . یعنی دقیقا یک هفته بعد برای من پیامک امد که درخواستت رسیده و رسید ان برایت پست میشود که میشود همان نامه اول . یک هفته دیگر طول کشید که نامه اول به دستم رسید. و تایید انرا نیز روی وب سایت میدیدم. در نامه اول گفته شده بود که باید منتظر نامه دوم که تاریخ و مکان انگشت نگاری هست باشم . بعد از سه هفته از اقدام اولیه فرستادن مانی اردر و اپلیکیشن نامه دوم رسید دستم که تاریخ ده روز بعدش را برای انگشت نگاری داده بود.
1- حداقل زمان ممکن از اغاز تا انگشت نگاری را حداقل 5 هفته در نظر بگبرد به شرطی که خارج از نوبت بروید و ازتئن انگشت نگاری کنند
2- به هیج عنوان فقط با نامه اول انگشت نگاری صورت نمی گیرد . چون نامه اول فقط تایید دریافت پول است یعنی فقط یک رسید است و می گوید که درخواست شما تحت بررسی است.
3- نامه دوم است که اولا یعنی درخواست شما پذیرفته شده و دوم دارای یک بارکد است که حتما باید ارایه کنید تا پرونده شما در دسترس برای انگشت نگاری باشد.
4-شما میتوانید به محض دریافت نامه دوم بدون نوبت قبلی به مرکز مربوطه مراجعه کنید و با دلیل کافی مثل بلیط برگشت درخواست انگشت نگاری کنید که معمولا موافقت می کنند
5- تمام پروسه ما 4 هفته طول کشید ولی حتما برای اطمینان حداقل 5 هفته را در نظر بگیرید.
6- در نامه دوم نوشته که شما میتوانید درخواست عقب انداختن تاریخ انگشت نگاری را بدهید که باید پایین همان نامه بنویسسی و دوباره پست کنید . تعیین تاریخ جدید تقریبا بعهده انهاست ولی حداکثر میشود 4 ماه درخواست تاخیر کرد(از لحاظ زمان و اینکه ایا موافقت می کنند تردید دارم )
7- در پست های قبلی می خواندم که دوستی گفته با نامه اول رفته و کارش انجام شده. اول که بنطر من چون بارکد لازم هست و باید پرونده اپرو و باز شده باشد .بدون نامه دوم تقریبا محال است. مگر اینکه مثلا نامه دوم صادر شده بوده و بدست دوست ما نرسیده بوده و شاید خود اداره از اسم یA نامبر و غیره فایلش را پیدا کرده که این هم بعید است در ادارات دولتی فقط برااساس رویه معمول کار می کنند و درخواست اضافی یا بدون مدرک را اصلا نمی پدیرند.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
در مورد آپديت هاي كيس من:
امروز يه ايميل دريافت كردم كه نوشته USCIS Acceptance Confirmation و يه رسيد نامبر داده كه LIN شروع ميشه.
اگه اين همون تاييد دريافت مدارك هست كه پس كيس من به اين شكل شد:
23 اگست ارسال فرم همراه با ماني اردر با پست اكسپرس
29 اگست ايميل تاييد دريافت مدارك
پاسخ
(2017-08-30 ساعت 02:49)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
امروز يه ايميل دريافت كردم كه نوشته USCIS Acceptance Confirmation و يه رسيد نامبر داده كه LIN شروع ميشه.
اگه اين همون تاييد دريافت مدارك هست كه پس كيس من به اين  شكل شد:
29 اگست  ايميل تاييد دريافت مدارك
حالا اگه میتونید یه وقت ملاقات از نزدیکتیرین دفتر uscis بگیرید و حضوری با نشان دادن بلیط برگشت میشه خارج ار نوبت نامه انگشت نگاری گرفت.

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht ، dv2017
(2017-08-30 ساعت 08:24)shahin61 نوشته:  
حالا اگه میتونید یه وقت ملاقات از نزدیکتیرین دفتر uscis بگیرید و حضوری با نشان دادن بلیط برگشت میشه خارج ار نوبت نامه انگشت نگاری گرفت.

خيلي ممنون شاهين جان
من يه اپوينتمنت گرفتم از دفتر uscis‌ منتها اولين نوبتش براي دو هفته ديگه بود.
البته من بليط برگشتم براي 4 اكتبره. يعني تقريبا 35 روز ديگه. فكر ميكني قبول ميكنند كه انگشت نگاري كنند يا ميگند هنوز خيلي فاصله هست؟
يا اينكه صبر كنم تو اين فاصله نامش مياد؟
پاسخ
(2017-08-31 ساعت 00:45)hosseinkht نوشته:  
(2017-08-30 ساعت 08:24)shahin61 نوشته:  

خيلي ممنون شاهين جان
من يه اپوينتمنت گرفتم از دفتر uscis‌ منتها  اولين نوبتش براي دو هفته ديگه بود.
البته من بليط برگشتم براي 4 اكتبره. يعني تقريبا 35 روز ديگه. فكر ميكني قبول ميكنند كه انگشت نگاري كنند يا ميگند هنوز خيلي فاصله هست؟
يا اينكه صبر كنم تو اين فاصله نامش مياد؟
قابلی نداشت!
شما حتمآ سر وفتی که گرفتید بروید و به احتمال زیاد نامه فوری برای انجام انگشت نگاری خواهند داد..اگر هم ندادند شما از آپشن قبلی  ینی رفتن قبل از موعد ولی حتمآ اول وفت استفاده کنید.

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان