کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2017-09-15 ساعت 07:54)vchip نوشته:  
(2017-07-24 ساعت 13:24)shahin61 نوشته:  
(2017-07-24 ساعت 11:46)samirakn نوشته:  سلام، دوست عزیز، یه جورایی برای هر کی فرق می کنه. برا ما ۵ ماه طول کشید.
دقیقآ درست فرمودید.. به زمان درخواست و ایالتی که از آنجا پست میکنید بستگی دارد..اینکه در آنزمان واز آن ایالت چقدر درخواست ارسال شده باشد..
برای من 45 روز طول کشید.

سلام

برای من و خانومم کمتر از 45 روز پس از ارسال درخواست اومد واقعا باور کردنی نبود ولی برای بچه ها هنوز بعد 3 ماه از ارسال درخواست نیومده . دیگه کلافم کرده و  نگران شدم . البته با uscis  تماس گرفتم گفت تا 4 ماه روتینه .

سلام. خواستم بگم پاس بچه هام هم اومد . دقیقا 4 ماه از زمان درخواست .
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2017-10-08 ساعت 18:30)shahin61 نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 18:12)Ali--usa نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 17:56)shahin61 نوشته:  دوسال.
بدون هیچ مشگلی.

بعد در زمان سیتی زن شدن گویا این 2 سال و 6 ماه قبلش محاسبه نخواهد شد ، درسته؟
کلا دوستان برای سیتی زن شدن باید 48 ماه و یک روز مستمر داخل خاک آمریکا زندگی کنی؟ درسته
اگر از پاس سفید استفاده کرده باشید بله.4 سال و یکروز بعدازورود..البته بشرط اینکه بعداز آن زیر 6 ماه در خارج از کشور بمانید
درحالت عادی 5 سال  پس از تاریخ صدور کارت با رعایت فوانین مربوطه.

ممنونم از پاسخهای شما
از دوستان جدیدا کسی تجربه 2 سال خروج از آمریکا با پاس سفید رو داشته؟
چون به من یکی گفت بالای یک سال رو اذیت میکنن حتی با پاس سفید
خواستم بپرسم سورس این دستورالعملها دقیقا کجا هست؟

من درست متوجه نشدم اگه از پاس سفید استفاده کنیم 4 سال و یک روز؟
یا بعد از صدور گرین کارت 5 سال

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-09 ساعت 17:17)Ali--usa نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 18:30)shahin61 نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 18:12)Ali--usa نوشته:  بعد در زمان سیتی زن شدن گویا این 2 سال و 6 ماه قبلش محاسبه نخواهد شد ، درسته؟
کلا دوستان برای سیتی زن شدن باید 48 ماه و یک روز مستمر داخل خاک آمریکا زندگی کنی؟ درسته
اگر از پاس سفید استفاده کرده باشید بله.4 سال و یکروز بعدازورود..البته بشرط اینکه بعداز آن زیر 6 ماه در خارج از کشور بمانید
درحالت عادی 5 سال  پس از تاریخ صدور کارت با رعایت فوانین مربوطه.

ممنونم از پاسخهای شما
از دوستان جدیدا کسی تجربه 2 سال خروج از آمریکا با پاس سفید رو داشته؟
چون به من یکی گفت بالای یک سال رو اذیت میکنن حتی با پاس سفید
خواستم بپرسم سورس این دستورالعملها دقیقا کجا هست؟

من درست متوجه نشدم اگه از پاس سفید استفاده کنیم 4 سال و یک روز؟
یا بعد از صدور گرین کارت 5 سال
خیلی از دوستان اخیرا هم بدون هیچ مشگلی با پاس سفید چند روزی قبل از انقضای پاس وارد شده اند.
منبع در uscis.gov   قسمت راهنمایی فرم  i-131
 در مورد سیتزنی هم اگر از پاس سفید استفاده کرده باشید چهارسال و یکروز بعداز اخرین ورود.(بدون توجه بتاریخ صدور کارت سبز).
و ۵ سال پس از صدور کارت سبز ، اگر در این مدت هیچوقت ۶ ماه ببالا در خارج از کشور نمانده باشید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali--usa ، hosseinkht
(2017-10-06 ساعت 20:50)vchip نوشته:  
(2017-10-06 ساعت 00:13)farper نوشته:  
(2017-10-05 ساعت 13:01)vchip نوشته:  سلام . من این کارو کردم . وقت برای هر موقعی میدن بگیرید و با همون رسید وقتتون برید و بگید که میخواهید زمان وقتتون رو تغییر بدید . معمولا جمعه ها حتی بدون وقت قبلی هم راه میدن . نکته دیگر اینکه برای انگشت نگاری احتیاجی به وقت گرفتن نیست با همین نامه مراجعه میکنید اگر وقت انگشت نگاری در سیستم مشخص شده باشه اونو واستون پرینت میگیرن و انگشت نگاری رو انجام میدید . اگر وقت انگشت نگاری تو سیستم نباشه باید با همون برگه وقت برید قسمت مهاجرت که به یک باجه میفرستنتون و با افیسر صحبت میکنید . ایشون میتونند هم بهتون وقت نزدیک بدن و هم پروسه نامه دوم رو تسریع کنند. این مراحل رو من در سن خوزه انجام دادم .
ممنون از راهنماییتون یعنی من فردا برم دفتر uscis رسید وقتمم ببرم بعد بگم میخوام زود تر انگشت نگاری کنم و پرینت نامه رو بگیرم یا اینکه برم مستقیم به دفتر asc و همین کار ها رو بکنم؟

برید دفتر USCIS  منطقتون و بگید میخواهید رمان وقت قبلی ملاقات رو تغییر بدید Reschedule  .  من با این گفته تونستم افیسر رو ببینم و ازش خواستم که زمان انگشت نگاری رو با توجه به بلیطم جلو بندازه که انجام دادند . البته باید تو سیستم وقت انگشت نگاری ثبت شده باشه . حتی اگر برای 1 ماه بعد باشه .در غیر اینصورت بهتون میگند که صبر کنید تا در سیستم ثبت شه . که باز هم جای نگرانی نیست از افیسر درخواست کمید وقت ملاقات جدید بهتون بده که اینکارو میکنند.
ممنونم از راهنماییتون جمعه بدون داشتن وقت ملاقات رفتم دفتر USCIS که گفتن چون وقت ملاقات نداری نمیشه برو وقت بگیر حالا واسه هر تاریخی بود بیار بعنوان walk in بهت نوبت میدیم چون تا دوشنبه تعطیل بود امروز رفتم دوباذه دفترشون که افیسر هرچی پرسیدم گفت تو داری بهم بی احترامی میکنی و نمیفهمی من چی میگم و گوش نمیدی و از این حرف ها یه خانوم خیلی مسنی بود که با اینکه فقط سوال پرسیده بودم ازش ولی بعد از کلی معذرت خواهی ازش بلاخره راضی شد و دست داد و چند تا از آدرس های اداره ی انگشت نگاری رو داد گفت من نمیتونم کاری برات بکنم برو اینا شاید بتونن بعدش هم بای بایی کرد و اومدیم رفتیم به یکی از این اداره ها که با همون نامه اول و بلیط برگشت نانه دومم رو هم پرینت گرفت و گفت جمعه صبح بیا واسه انگشت نگاری😀😀 ممنونم از همه دوستان که راهنمایی و کمک کردن
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، hosseinkht
سلام دوستان
ایا برای بچه 4 ساله هم لازم هست درخواست پاس سفید بشه یا صرف اینکه والدینش پاس سفید دارند بچه با داشتن گرین کارت میتونه بعد از مدت 2 سال همراهشون وارد بشه
پاسخ
(2017-10-17 ساعت 16:59)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
ایا برای بچه 4 ساله هم لازم هست درخواست پاس سفید بشه یا صرف اینکه والدینش پاس سفید دارند بچه با داشتن گرین کارت میتونه بعد از مدت 2 سال همراهشون وارد بشه
اگر کارت سبز دارد ختمآ باید تقاضا کنید ولی  فرم را خودتان امضا کنید.
فقط نیازی به انگشت نگاری و در نتیجه هزینه 85 دلاری آنرا ندارید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht

بله دوست عزیز حتما فرم i 131 رو برای بچه پرکنید و خودتون محل امضا رو امضا کنید وگرنه فرمتون برای امضا برگشت میخوره.....اوضاع و احوال اداراتشون هم اینقدر بی ریخته که برای بچه 3 ساله بنده زمان انگشت نگاری تعیین کردن!!!! روی پاکت هم حتما بنویسید EXPEDITE تا سریعتر رسیدگی کنن....

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht ، shahin61
(2017-10-17 ساعت 19:59)mfarazz نوشته:  

بله دوست عزیز حتما فرم i 131 رو برای بچه پرکنید و خودتون محل امضا رو امضا کنید وگرنه فرمتون برای امضا برگشت میخوره.....اوضاع و احوال اداراتشون هم اینقدر بی ریخته که برای بچه 3 ساله بنده زمان انگشت نگاری تعیین کردن!!!! روی پاکت هم حتما بنویسید EXPEDITE تا سریعتر رسیدگی کنن....

موفق باشید

خيلي ممنون از پاسختون
دوستمون اقا شاهين نوشتند كه نياز به انگشت نگاري براي بچه نيست. اونوقت در مورد كيس شما كه براي بچتون زمان انگشت نگاري تعيين كردند چيكار كرديد؟ بچه را براي انگشت نگاري برديد يا نه؟ و اينكه شما مبلغي كه براي بچتون پرداخت كرديد چقدر بود؟
پاسخ

موفق باشید

سلام . از بچه ها هم انگشت نگاری میکنند و عکس هم میگیرند . منتها نه تمام انگشتان . فقط یک انگشت . موقع اسکن بارکد هم باید پیش بچه باشید و اطلاعات را دبل چک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht ، shahin61
(2017-10-18 ساعت 10:03)vchip نوشته:  

موفق باشید

سلام . از بچه ها هم انگشت نگاری میکنند و عکس هم میگیرند . منتها نه تمام انگشتان . فقط یک انگشت . موقع اسکن بارکد هم باید پیش بچه باشید و اطلاعات را دبل چک کنید.
تجربه خوبی را به اشتراک گذاشتید.ممنون.
فرزند شما چند سالشون هست ؟ایا هزینه انگشت نگاری داده بودید برایشان ؟

پاسخ
(2017-10-18 ساعت 15:16)shahin61 نوشته:  
(2017-10-18 ساعت 10:03)vchip نوشته:  
(2017-10-17 ساعت 19:59)mfarazz نوشته:  بله دوست عزیز حتما فرم i 131 رو برای بچه پرکنید و خودتون محل امضا رو امضا کنید وگرنه فرمتون برای امضا برگشت میخوره.....اوضاع و احوال اداراتشون هم اینقدر بی ریخته که برای بچه 3 ساله بنده زمان انگشت نگاری تعیین کردن!!!! روی پاکت هم حتما بنویسید EXPEDITE تا سریعتر رسیدگی کنن....

موفق باشید

تجربه خوبی را به اشتراک گذاشتید.ممنون.
فرزند شما چند سالشون هست ؟ایا هزینه انگشت نگاری داده بودید برایشان ؟

سلام . 9 سال . نه هزینه نداده بودم . فقط هزینه پاس 575 دلار
پاسخ
(2017-10-17 ساعت 20:06)hosseinkht نوشته:  

موفق باشید

خيلي ممنون از پاسختون
دوستمون اقا شاهين نوشتند كه نياز به انگشت نگاري براي بچه نيست. اونوقت در مورد كيس شما كه براي بچتون زمان انگشت نگاري تعيين كردند چيكار كرديد؟ بچه را براي انگشت نگاري برديد يا نه؟ و اينكه شما مبلغي كه براي بچتون پرداخت كرديد چقدر بود؟
در دستورالعمل صدور پاس سفید قید شده ،زیر 14 سال و بالاتر از 79 سال نیازی به بیومتریک چک ندارند. بله رفتیم و مسئولش با تعجب انجام داد که چرا برای بچه 3 ساله بیومترک چک صادر کردن..... Smile Big Grin
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
(2017-10-18 ساعت 19:08)mfarazz نوشته:  
(2017-10-17 ساعت 20:06)hosseinkht نوشته:  
(2017-10-17 ساعت 19:59)mfarazz نوشته:  بله دوست عزیز حتما فرم i 131 رو برای بچه پرکنید و خودتون محل امضا رو امضا کنید وگرنه فرمتون برای امضا برگشت میخوره.....اوضاع و احوال اداراتشون هم اینقدر بی ریخته که برای بچه 3 ساله بنده زمان انگشت نگاری تعیین کردن!!!! روی پاکت هم حتما بنویسید EXPEDITE تا سریعتر رسیدگی کنن....

موفق باشید

خيلي ممنون از پاسختون
در دستورالعمل صدور پاس سفید قید شده ،زیر 14 سال و بالاتر از 79 سال نیازی به بیومتریک چک ندارند. بله رفتیم و مسئولش با تعجب انجام داد که چرا برای بچه 3 ساله بیومترک چک صادر کردن..... Smile  Big Grin
اینطور که از پاسخهای دوستان مشخص است این مورد انگست نگاری از کودکان  باید اخیرآ باب شده باشد..
اگر از دوستان کسی این مورد را قبل از 2016 یا 2015 تجربه کرده است از به اشتراک گذاشتن تجربه شان سپاسگذاری میکنم..

پاسخ
سلام دوستان
میخواستم بدونم برای پست مدارک فرقی میکنه که usps مراجعه کنیم یا به ups?
و اینکه برای پست اکسپرس و یا پست معمولی ادرسی که میزنیم فرق میکنه؟
ممنون میشم جواب بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-20 ساعت 12:04)faegheh_niazmand نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم برای پست مدارک فرقی میکنه که usps مراجعه کنیم یا به ups?
و اینکه برای پست اکسپرس و یا پست معمولی ادرسی که میزنیم فرق میکنه؟
ممنون میشم جواب بدین
سلام..فرقی ندارد.
بله آدرس ها فرق میکند.

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان