کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تا حالا پشیمون شدید از رفتن؟
آقا این حرفا رو ول کنین و بگین که تا حالا پشیمون شدین از رفتن یا نه ؟
این بحثا که جاش تو تاپیک آمریکا از خیال تا واقعیته هست.
آمااااااااااا........آما...........
خدایی لذت نفس کشیدن تو هوای پاک.(تازه حالا جایی که ما هستیم انگشت کوچیکیه جاهای پاک به حساب نمیاد).
لذت رانندگی با ماشین خوب و جاده های امن که در تصادفای خیلی نادر شما احتمال داره بمیری.(تازه ماشین ما بازم انگشت کوچیکیه ماشین خوبا هم نیست).البته اگه نمی خرم به خاطر این نیست که نمی تونم.نمی خوام الان زیر قرض برم.والا اینجا مثل ایران نیست و همه می تونن با یه سبک سنگین کردن مخارج ماشین خوب سوار بشن.کاری که تو ایران برای خیلیها تقریبا محاله.
لذت مصاحبت با مردمی که حتی با دونستن اینکه شما خارجی هستی بهتون احترام میزارن.
لذت نبودن برادارن 3پا یا 2پا یا نیروی انتزاعی برای کنترل محسوس و مخصوص و ملموس و ...
لذت دیدن بهترین فیلم های روی پرده به جای قایمکی گرفتن با صد تا سلام و صلوات از ویدئو کلوپ محل.
لذت رفتن به یه جای تفکیک نشده زنان و مردان با کسی که دوستش داری.
لذت رسیدن به برنامه ها و هدفایی که داری البته اگه تلاش کنی.
و صدها مورد دیگه که خدایی الان ذهنم یاری نمی کنه،همه و همه باعث میشه که اگر هم گاهی یه نموره از کار زیاد و فشار روزمره به تنگ بیام یا دلم برای ایران و اون چیزای فراموش نشدنی و از همه مهمتر خانواده خوبم تنگ میشه هرگز فکر بازگشت به سرم نزنه و سرم رو بالا بگیرم و الان با قاطعیت بگم که نه.........من از اومدنم پشیمون نیستم و تا جون در بدن دارم تلاش می کنم که اینجا بمونم و اگر هم برگشتم این رو به حساب پشیمونی نخواهم گذاشت.چون من اینجا رو با هیمن کار نصفه نیمه به شدت دوست دارم و ایکاش کمی زودتر اومده بودم.
موفق باشین.
پاسخ
SCE تو منو متحول کردی.... Smile
من چقد خوشبختم، همه جا آرومه.... دی ری ریم دام دام رام .....
.
.
[عامما خداییش راست گفتی دیگه؟ نگفتی؟ گفتی دیگه]
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، mohammadg846 ، rahbar ، Sam2014 ، maria2000 ، lighthouse
..........
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، Sam2014
(2015-02-11 ساعت 08:10)yami نوشته:  SCE تو منو متحول کردی.... Smile
من چقد خوشبختم، همه جا آرومه.... دی ری ریم دام دام رام .....
.
.
[عامما خداییش راست گفتی دیگه؟ نگفتی؟ گفتی دیگه]
اذیت می کنی یامی ؟Big GrinTongue
حالا خارج از شوخی راست گفتم یا نه ؟
والا به غرعان.اصولا به نظر من جماعتی ناراضی تر ما ایرانیها هنوز خلق نشده.
همیشه و همه جا ناراضی هستیم و همه و همه رو مقصر می دونیم جز...
یامی جام ما از طرفدارای پر و پا قرص پست های شما هستیم بجز اون پست های مربوط به خط تلفن و گوشی این حرفا.Big GrinTongue.آخه من موندم این شرکت ها و پلن ها رو از کجا گیر میاری ؟
موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، hedyhoney ، jojo_hami ، yami ، ziba62ka ، Sam2014 ، hamed shayan ، maria2000 ، pishtaz611
ايرانی فعلی کلا معجون باحاليه .

از يه طرف پول کار نکرده و نعمت خدادادی نفت و انتظاری که اين پول برای ما ايجاد کرده از ما آدم هايی تن پرور و سرمايه حروم کن ساخته و انتظاراتمون رو از هر چيزی به سقف رسونده . يه مثال خيلی کوچولو ... چقدر ديدين تو ايران ملت زمستونا همه شوفاژ ها رو باز کنن ، بعد تو خونه با آستين کوتاه راه برن و از شدت گرما مجبور بشن پنچره ها رو باز کنن. چرا؟ چون فکر ميکنيم سرمايه بی پايان نفت داريم پس حقمونه که از انرژی اينجوری استفاده کنيم

از طرف ديگه بهمون گفتن ( که اصولا اين تاريخ رو هم 90 درصد يونانيها نوشتن ) که يه تاريخ چند هزار ساله داريم و چند هزار سال قبل فلان بوديم و بهمان. خوب اصولا داشتن اين تاريخ بد نيست .کلی ميشه ازش پول در اوورد اما چون ما اينکار رو بلد نيستيم و از اونجا که امروز ايرانی و تاريخش رو نه درست دنيا ميشناسه و نه خودمون و کاملا ايزوله شديم و خيلی از مليت ها آزمون متنفرن و حرفمون نه تنها هيچ جای دنيا برويی نداره که پاسپورتمون کم ازرشمند ترين پاسپورت دنياست، اين هويت مليه يه جورايی مثل يه غده شده تو گلمون و يه سری موجودات ناراضی ازمون ساخته که بيشتر تو دنيای رويا و تصورات بسر ميبريم تا واقعيت.

از طرف ديگه انقدر غرق در دروغ و فريب شديم که بعضی وقتا خودمون هم سر خودمون کلاه ميزاريم و مرز واقعيت و رويا رو گم ميکنيم

حالا اين آدم ها با اين هويت مهاجرت ميکنن به يه کشور جهان اول با يه مايند ست کاملا متفاوت . معجون مشکلات جديد مهاجرتی با هويت قبلی چنان معجون جالبيه که بايد بدنش دست روان شناس ها قرن ها روش تحقيق کنن. نتيجه اينکه ما کلا ناراضی هستيم . اصولا ربطی به ايران و خارج و اينا نداره

و معمولا سهم خودمون در شکست ها و سقوط هامون کمترينه و معمولا همه دلايل شکست اکسترنال هستند و نه اينترنال. ما کامليم مشکل از جای ديگست.

در روياهامون هم معمولا يه دنيای کامل ميسازيم که خود کاملمون داريم توش جولون ميديم. مثل رويايی که از آمريکا تو ايران برای خودمون ميسازيم يا رويايی که بعد از مهاجرت از ايران تو آمريکا برای خودمون ميسازيم
پاسخ
تشکر کنندگان: stealth ، sce ، jojo_hami ، yami ، ziba62ka ، inanna ، hamed shayan ، lighthouse ، azra.amin ، afshin007x
کدوم "پول نفت"آقا؟... آدم یاد جکهای قدیمی یکی میفته خنده اش میگیره....
کدوم تاریخ شونصد هزار ساله... ما از حداقلهای بعد مهاجرت میگیم که شما اسمش را "ناراضی" گذاشتی
مگر کم هستند افرادی که بیشتر از یکساله مهاجرت کردند .. علیرغم داشتن تخصص و مهارت زبانی دربدر دنبال یک کار دوزاری بخور نمیری هستند... این اسمش "مایند ست متفاوت" هست؟
یک دوست دیگری چند تا پست بالاتر جوری نوشته ... مثل اون یارو میگفته سوپر محلشون گوجه میده کیلو پنجاه تومن... انگار ما تو این مملکت نیستیم... مثبت اندیشی خیلی خوبه ولی گمراه کردن دیگران درست نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، yami ، babak.n ، شهلا 1346 ، shahin2737
.............
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-13 ساعت 22:13)rahbar نوشته:  کدوم "پول نفت"آقا؟... آدم یاد جکهای قدیمی یکی میفته خنده اش میگیره....
کدوم تاریخ شونصد هزار ساله... ما از حداقلهای بعد مهاجرت میگیم که شما اسمش را "ناراضی" گذاشتی
مگر کم هستند افرادی که بیشتر از یکساله مهاجرت کردند .. علیرغم داشتن تخصص و مهارت زبانی دربدر دنبال یک کار دوزاری بخور نمیری هستند... این اسمش "مایند ست متفاوت" هست؟
یک دوست دیگری چند تا پست بالاتر جوری نوشته ... مثل اون یارو میگفته سوپر محلشون گوجه میده کیلو پنجاه تومن... انگار ما تو این مملکت نیستیم... مثبت اندیشی خیلی خوبه ولی گمراه کردن دیگران درست نیست.

دوست عزيز چرا حال داغ کردیBig Grin
ولی من يه سوال ازت دارم. چقدر شده از بچگی تا الان وقتی سر سفره نشسته بودی حرف از پول نفتی شده که پولش رو بايد تو سفرت ببينی. پولی که هيچ کاری واسش نکردی اما قراره تو سفرت باشه
اصلا مهم نيست که اين پوله هست يا بوده ها. مهم اون انتظاريه که يه نعمت خدادادی برای من و شما از بچگی ميسازه. اينکه يه چيزی هست که حتی اگه ما زحمتی براش نکشيم همه کمی و کاستيهای ما رو جبران ميکنه. يه چيزی هست که ما ميتونيم با قايم شدن پشتش همه تنبلی ها ، از زير کار در رفتن ها، بی برناميگيها و عدم تلاش برای رسيدن به هدف رو توجيهه کنه. من و شما با اين قصه که حالا يا واقعيته يا خيال بزرگ شديم

اينا از بچگی با دست خودشون بزرگ ميشن. پدر مادره از بچگی بهش ياد ميدن که خودتی و خودت. پولدار يا بی پول از 14 سالگی بايد کار کنن. 18 سالگی مستقل ميشن و پدر و مادر هيچ مسئوليتی نسبت بهشون ندارن. سالها درس ميخونن يا کار ميکنن تا بلاخره به يه جايی ميرسن که ميتونن زندگی خودشون رو بچرخونن . اونوقت شمايی که از ايران با اون مايند ست ، با اون طريقه بزرگ شدن، با اون آموزش ميآی اينجا دوست داری بعد از يکسال جای اونو بگيری. استثاناعات رو بزاريم کنار، اگه اين اتفاق در يکسال بيفته يه جای سيستم اساسی مشکل دارهTongue
بنظر من مهاجر حداقل بايد روی 5 سال بخور و نمير زندگی کردن حساب باز کنه و بعد از 5 سال و با برنامه ريزی درست به جايی برسه
من خودم 8 سال مهاجرت کردم. 6 سال اول فقط و فقط درس و کار با يه پول و زندگی کاملا بخور نمير دانشجويی بوده-- تازه زمانی اومدم بيرون که 24 سالم بوده و مجرد بودم- اما بعد از 6 سال حالا 2 ساله دارم نتيجش رو ميبينم. يعنی زمانی که تونستم مايند ستم رو عوض کنم، زمانی که فهميدم نبايد غر بزنم نبايد از دنيا طلبکار باشم و زمانيکه نشتم فکر کردم چطور اشتباهات خودم يا عدم آشنايی با سيستم باعث شده يه جاهايی تو زندگی عقب برم
بعد شما ميگی يکسال. يعنی انتظار داشتی يه مهاجر بعد از يکسال بخور و نمير زندگی کردن به زندگی رويای آمريکايی برسه!!! اين انتظار که دقيقا همون چيزيه که من ميگم

مهمترين عامل موفقيت در اين کشور ها با برنامه ريزی آهسته و پيوسته رفتن با يه سرعت کاملا مشخص و هميشه آماده بودنه. فقط در جهان سوم و ايران ما راه دهساله رو يکساله و راه يکساله و يک شبه ميرن. مهاجرت يک پروسست
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، alireza62 ، sib 24 ، jojo_hami ، cello86 ، yami ، m.sabet ، shadi79 ، barfi1 ، Officer ، alirz ، hamed shayan
سلام من كه بازم جواب سوالم نگرفتم هر كى يه چيزى ميگه ولى ممنون از همتون [emoji29]

پاسخ
تشکر کنندگان:
..........
[/quote]
با سلام .
در هر صورت بزرگترين مشكل پول در اوردن و بعبارتي پول ساختن است .
براي حل اين مشكل به فايل صوتي :" سايت متمم " آقاي شعبانعلي توجه كنيد .[
[/quote]quote]http://dl.motamem.org/radio-motamem-41-change2.mp3http://dl.motamem.org/radio-motamem-40-change1.mp3
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
دوستان من نمی دونم چرا هر چه بیشتر این تاپیک رو میخونم بیشتر گیج میشم
خواهش میکنم کمی بیشتر وقت بگذارید و صادقانه پاسخ بدید.
شاید به اهمیت این تاپیک پی نبردیم. ونمیدونین چقدر ممکنه توضیحات شما کمک کننده و شاید نجات بخش باشه.
و آیا ما در حال ساختن و پرداختن به سرابی هستیم؟
اونم در سنی که به اش میگن بزرگسالی؟ و این فریب دادن خود و دیگران نیست؟
پرسش تا حد زیادی روشن هست:
از امریکا راضی هستید؟
اگرهم اکنون به شما تلفن کنن و بگن در ایران یه خانه و یک کار تضمین شده دارید حاضرید برگردید؟
شما به اهمیت تجربه و پاسخ هایتان پی نبردید
پس خواهش میکنم بیایید و کمی بیشتر وقت بگذارید. جای دوری نمیره...
F4 category P.D 23Jan2002 Interview َAbd 06Nov2014 Waiting ForA.P Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin007x
(2015-02-21 ساعت 08:50)masmori نوشته:  دوستان من نمی دونم چرا هر چه بیشتر این تاپیک رو میخونم بیشتر گیج میشم
شاید به اهمیت این تاپیک پی نبردیم. ونمیدونین چقدر ممکنه توضیحات شما کمک کننده و شاید نجات بخش باشه.
از آمریکا راضی هستید؟
اگرهم اکنون به شما تلفن کنن و بگن در ایران یه خانه و یک کار تضمین شده دارید حاضرید برگردید؟

دوست عزیز من نگرانیه شما رو درک میکنم
اما به یک نکته اشاره میکنم که:

چیزهایی مثل راضی بودن - خوشبخت بودن -... اینها احساس های شخصی هستند.

دلیل نمیشه اگر من ناراضی هستم شما هم باشید.

فقط تنها چیزی که هست اینه که شما باید با چشمی باز مهاجرت کنید و از اونجا برای خودتون یک جای بی هیچ اشکالی نسازید و به قول معروف پی مدتی سختی رو به تن مبارک بمالیدSmile
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2015-02-21 ساعت 18:55)babak.n نوشته:  
(2015-02-21 ساعت 08:50)masmori نوشته:  دوستان من نمی دونم چرا هر چه بیشتر این تاپیک رو میخونم بیشتر گیج میشم
از آمریکا راضی هستید؟

دوست عزیز من نگرانیه شما رو درک میکنم
اما به یک نکته اشاره میکنم که:

چیزهایی مثل راضی بودن - خوشبخت بودن -... اینها احساس های شخصی هستند.

دلیل نمیشه اگر من ناراضی هستم شما هم باشید.

فقط تنها چیزی که هست اینه که شما باید با چشمی باز مهاجرت کنید و از اونجا برای خودتون یک جای بی هیچ اشکالی نسازید و به قول معروف پی مدتی سختی رو به تن مبارک بمالیدSmile
سلام دوست عزیز
من کاملا با شما موافقم
به نظر من ۲ سال اول مهاجرت جزو سخت ترین سالهای زندگیه!
و این سختی رو کسایی راحتتر تحمل میکنن که سختی کشیده باشن و به قول معروف لای زرورق بزرگ نشده باشن Smile

{{خود را نگران آنچه می دانی یا نمی دانی نکن، نه به گذشته بیندیش نه به آینده، فقط بگذار دستان خدا هر روز، شگفتی های اکنون را برای تو بیاورند.}}
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: masmori ، azra.amin ، pishtaz611
من بیشتر از تا حالا مهاجرت نکردنم پیشمونم تا مهاجرت کردن!

بحث سنگینی بود، یه صلوات بفرستید!
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، shahin2737
(2015-02-21 ساعت 08:50)masmori نوشته:  پرسش تا حد زیادی روشن هست:
از آمریکا راضی هستید؟

من میتونم مهاجرت یک فرد در شرایط کم ثبات از نظر مالی و ... را به یک کشور بهتر به اعتیاد تشبیه کنم!!!

مثل اینه که کسی که میدونه نمیتونه از عهده مخارج مواد مخدرش بربیاد، بره مثلا مواد بزنه که دمی خوش باشه!!

میدونه این خوشی بخاطر نداشتن بنیه مالی یکی دوبار بیش نخواهد بود. از عهده مخارج ادامه لذت بر نخواهد آمد و از طرفی بخاطر عادت و اعتیاد به لذتی بس بالاتر، از زندگی عادی اش هم دیگر امکان لذت بردن نخواهد داشت.

برای اینه که مهاجرانی که میان و حتی شرایط مناسبی ندارند، و به بقیه میگن شما نکنید این کارو، خودشان شخصا بر نمیگردند وطنشون، چون دیگه نمیتونند.

همین بر نگشتن باعث میشه کسی باورشون نکنه، و هی به این جمعیت داره اضافه میشه که میگن ما امدیم و به مشکل افتادیم و راه پس نداریم، شما شرایطش رو ندارید، نیایید!!!! ...

***انگار همه مان یک مدلهایی آتقی سریال آینه عبرت هستیم!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، rahbar ، masmori ، Doogh ، taherifar ، kasra ، ParsTrader ، shahin2737 ، sepideh IR

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان