کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تاپیک جامع مشاوره و راهنمایی مهاجرت به اروپا
سلام به همه دوستان
من برای مهاجرت به اروپا می خواستم اقدام کنم اما نمی دونم کدوم کشور با شرایط من جور هست
لطفاً منو راهنمایی کنید
سن 25 سال - مجرد
مهندس مکانیک - گرایش سیالات فارغ التحصیل 2007
دو سال سابقه کار رسمی در شرکت نفت بعنوان بازرس فنی
دارایی در حدود 30,000 دلار
زبان دارای آیلتس 7 جنرال
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان من همين امروز با اين سايت آشنا شدم و ميشه گفت 40 درصد انجمن هارو مطالعه كردم و واقعا خوشحالم كه همچين جايي با همچنين آدماي پراطلاعاتي وجود داره و حالا هم مي خوام كه لطف كنيد و به من كمك كنيد!

من يك دختر 18 ساله ساكن تهران هستم كه در هنرستان و در رشته ي نقاشي(هنر) درس خواندم و در همان رشته ديپلم گرفتم و با شركت در آزمون سراسري دانشگاه هاي فني و حرفه اي موفق شدم در دانشكده ي فني و حرفه اي دختران كرج قبول بشم و تا حالا هم 1 ترم خواندم!
من هم هميشه قصد داشتم كه ايران رو ترك كنم اما چه جوريشو نمي دونستم!
حالا چند تا سوال دارم:
آيا من مي تونم با داشتن مدرك ديپلم(بدون پيش دانشگاهي) براي ادامه ي تحصيل در اروپا يا آمريكا درخواست بدم؟ چه جوري؟ چه شرايطي داره؟ آيا اجازه ي پدر ملاك هست؟ آيا بايد ازدواج كنم؟ اصلا به من ويزا مي دهند؟
به نظرتان بهتر هست به ادامه ي تحصيل در ايران تا مقطع كارشناسي بپردازم و بعد فكر مهاجرت را بكنم؟ يا با همين فوق ديپلم و يا حتي ديپلم هم ميشه خارج از ايران آينده اي روشن داشته باشم؟
اگر بخواهم مهاجرت كنم چه كشور و چه دانشگاهي مناسب حال من و رشته ي مورد علاقه ام(نقاشي) هست؟
آيا من مي توانم در آن كشور كار كنم و خودم به تنهايي خرج خودم را در بياورم؟
من يك سري تحقيقات انجام دادم توي اينترنت رو كشور هايي كه به نظرم مناسب من هستند اون ها رو در زير به ترتيب اهميت و علاقه ي خودم ميارم و شما لطف كنيد و من رو راهنمايي كنيد كه كدام بهتر و مناسب تر از همه براي من است:
1)سوئد
2)فنلاند
3)ايتاليا
4)اتريش
5)نروژ

از لحاظ مالي هم آنچنان توانايي ندارم و به نظرم بايد به يك كشور ارزان قيمت بروم سوئد رو براي اين از همه مهمتر مي دونم چون خرج تحصيل در دانشگاه هاي آن رايگان است! فنلاند رو هم گذاشتم دوم براي اينكه شنيده بودم عملكردي مثل سوئد داره! ايتاليا و اتريش و نروژ رو هم فقط مي دونم دانشگاه هاي خوبي داره!

چه دانشگاه هايي در اين كشور ها هستن كه من مي تونم براشون اقدام كنم؟ آيا من رو مي پذيرند؟ با چه مدركي و با چه خصوصياتي؟ براي مسكن چي؟

خيلي ممنون مي شم اگر به من كمك كنيد دوستان!
موفق و پيروز باشيد
تشکر کنندگان: indmehdi ، zara man ، tiny ، msar
ماشاا... چقدر سوال!!!
اين همه سوال رو خودتون نوشتين يا گذاشتين روي اتوماتيك!؟ ايشاا... با همين دست و فرمون بريد سه هفته ديگه عازمين! Wink

شنيدم جديداً دانشگاهاي سوئد هم رايگان نيس. به جاش دانشگاهاي آلمان رايگانه.
البته من پيشنهاد مي كنم با همين انرژي كه دارين بريد سراغ زبان انگليسي و تقويتش كنين. همزمان با ادامه تحصيل در ايران و اتمام دانشگاه با معدل بالا امور مربوط به اخذ بورسيه تحصيلي از دانشگاهاي اروپايي رو دستور كار قرار بدين.
الان دانشگاهاي امريكا پذيرش نميدن اما انگليس خيلي راحت پذيرش ميده ولي خيلي هزينه هاش بالاست.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: پاندورا ، laili ، User ، zara man ، tiny ، OverLord ، danny_1990 ، msar
خوب معمولان از ایران واسه ادامه تحصیل تو مقطع شما یه کم مشکله مخصوصاً واسه جاهایی‌ مثل آمریکا که خوب شما اصلا تو برنامت‌ام نیست
ولی‌ واسه یه سوئد می‌شه

من خودم یکی‌ از دوستام این کارو کرد
ولی‌ فکر کنم اونا یه قانونی‌ دارن که باید ۶۰واحد پس کرده باشی‌
فکر کنما
باز اینا رو میتونی‌ تو سایت
www.applyaboard.com
بهتر دنبال کنی‌
خواهر گلم
اگه پیشنهاد شخصی‌ منو می‌خوای سعی‌ کن لیسانس تو ایران بگیری چون ارزون تره و مدرکت تا حدودی‌ام معتبر اگه نمره‌های خوبی‌ بیاری
واسه یه جوون تو سن شما مهاجرت اونم تنها خیلی‌ مشکله ممکن حتی نزاره به هدفت برسی‌ بازم خوب فکر کن
از طرف دیگه زبان‌ام مهمه
وضعیت زبانت چطوره؟
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

تشکر کنندگان: indmehdi ، پاندورا ، zara man ، tiny ، msar
دختران مجرد برای گرفتن پاسپورت نیازی به اجازه پدر ندارن

دانشگاه های سوئد فقط تا ترم پائیز امسال رایگانه

کشورای اتریش،فرانسه،ایتالیا در زمینه رشته های هنری بسیار خوب هستن.بدون حمایت مالی از داخل ایران و اینکه فقط روی کار کردن خودتون در زمان تحصیل بخواین حساب کنین خصوصا رشته های هنری که پرهزینه هستن،خیلی اونچه مدنظرتون هست انجام شدنی نیست.منظورم اینه بیشتر کشورا ساعات کار محدود برای دانشجویان دارن بنابراین خیلی درامد نمی تونین داشته باشین ضمن اینکه پیدا کردن کار برای یه دانشجوئی تازه وارد هم چندان ساده نیست
تشکر کنندگان: indmehdi ، hvm ، OverLord ، پاندورا ، laili ، zara man ، tiny ، msar
همانطوری که شیمای گرامی فرمودند دختران (و زنان)مجرد برای اخذ گذرنامه و خروج از کشور نیاز به اجازه ولی خود را ندارند
در مورد ورود به دانشگاه دیپلم شما کافی نیست (دیپلم 11 ساله را قبول ندارند)
اگر توانایی مالی مناسبی ندارید بهتر است سعی کنید در همین ایران کارشناسی (با نمرات عالی )بگیرید تا احتمال بورسیه شدن خود را افزایش دهید
تا جائیکه من اطلاع دارم تحصیلات در فرانسه نیز رایگان است اما باید حداقل دلف 5 را (یکی از آزمونهای زبان فرانسه)پاس کرده باشید
موفق باشید

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: پاندورا ، یه مهاجر ، laili ، zara man ، tiny ، msar
اول از همه يك تشكر جانانه ازتون مي كنم كه وقت گذاشتيد و منو راهنمايي كرديد!
indmehdiعزيز شما هم اگر به قدر من از ايران و ايرانيان بي وفايي ديده بوديد ممكن بود حتي پناه.نده شويد چه برسه به اينكه به قدر من سوال داشته باشيد:دي
و اما چند سوال ديگه:
اخذ بورسيه چه جوريه؟ يعني اگر من با نمرات عالي كارشناسيمو بگيرم مي تونم درخواست بدم و اون ها منو بورسيه كنن؟ يا اينكه بدون در خواست من، پيشنهاد مي دن؟
بله مي دونم انگليس متاسفانه خيلي گرون هست و مناسب من هم نيست!
به نظر شما كلا براي تحصيل تو رشته ي هنر آمريكا بهتره يا اروپا؟ من شنيدم استراليا هم براي هنري ها خوبه! اما نمي دونم...
nefarioos عزيز من هم دنبال سوئد بودم كه دوستان مي گن هزينه ها براي دانشگاه هاي سوئد دوباره برگشته و خب به نفع من نيست
60 واحد چي بايد پاس كرده باشم؟ در خصوص رشته ي مورد نظرم؟
از توصيه ها و اطلاعاتتون ممنونم @Š!M عزيز
آيا براي خروج از كشور هم اجازه پدر ملاك نيست؟
hvm عزيز من چه جوري مي تونم زبان فرانسه رو ياد بگيرم و دلف رو كه شما فرمودين پاس كنم؟
آيا تحصيل در آموزشگاه هاي زبان تهران مي تونه به من كمك كنه تا از پس دلف بر بيام؟

خب با راهنمايي هاي شما دوستان عزيز من تصميم گرفتم كه در ايران كارشناسي ام را بگيرم و براي ارشد مهاجرت كنم و اما يه سري سوالات ديگه:
توي اين 4 سال من چه كار هايي بايد بكنم تا زمينه ي مهاجرتم رو فراهم كنم؟
آيا مدرك دانشكده هاي فني حرفه اي ايران مورد تاييد اروپا و آمريكا و استراليست؟
براي ليسانس(با توجه به اينكه من الان مشغول تحصيل در مقطع كارداني پيوسته هستم)دانشگاه هاي علمي كاربردي و آزاد اسلامي هم آنجا معتبر هستن يا خير؟
و اما زبان اگر من بخوام به يك كشور كه زبان رسميش انگليسي نيست مهاجرت كنم آيا دانستن انگليسي براي من الزامي هست يا خير؟ و آيا من مي توانم فقط با دانستن زبان انگليسي در هر كشوري(چه اروپايي چه آمريكايي و چه استراليا) تحصيل كنم؟
چه مدركي از زبان انگليسي براي اين كشور ها مورد تاييد هست؟
و اما ايا من مي تونم با خواهرم مهاجرت كنم؟ يعني هر دو در يك دانشگاه يا حداقل در يك شهر ادامه تحصيل بديم؟
خواهر من در رشته مهندسي شيمي در مقطع كارشناسي دانشگاه امير كبير درس مي خونه!
باز هم ممنون مي شم اگه من رو ياري كنيد!
سبز باشيد
تشکر کنندگان: tiny ، msar
درود
1-برای خروج هم اجازه پدر لازم نیست
2-میتوانید در آموزشگاههای زبان ثبت نام کنید و در امتحان دلف شرکت کنید(دلف مراحل مختلفی دارد و با نظارت سفارت انجام میشود)
3-در اغلب کشورهای دنیا دانشگاههایی به زبان انگلیسی موجودند(برای بورسیه شدن باید خودتان درخواست بدهید)
4-مدارک تافل و آیلز برای تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان مورد نیازند
5-با خواهرتان و یا هر کس دیگری میتوانید ادامه تحصیل دهید (البته به امکانات دانشگاه مورد نظر نیز توجه داشته باشید)
6-مدارک تمام دانشگاههای ایران مورد تایید هستند
7-شما هم سبز باشیدWink

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
آه يك سوال را جا انداختم آيا برنده شدن در قرعه كشي لاتاري و اخذ گرين كارت مي تونه به مهاجرت من به كشوري به غير از آمريكا كمك كنه؟
يعني براي يك شهروند آمريكايي مهاجرت به كشور هاي ديگه راحت تر و بي دردسر تر از يك شهروند ايرانيه؟
مسلما میتونه به مهاجرت شما به کشوری غیر از آمریکا کمک کنه اما همچنین میتونه به ابطال گرین کارد شما منجر بشه
توجه داشته باشید که گرین کارد را به کسی میدهند که قصد اقامت دائمی در آمریکا داشته باشد (نه در کشور دیگر)
اما پس از اینکه سیتی زن شدید (بعد از 5 سال)میتوانید هر جای دنیا که دلتان بخواهد مقیم شوید

تشکر کنندگان: پاندورا ، یه مهاجر ، laili ، indmehdi ، zara man ، OverLord ، msar
(2010-06-22 ساعت 13:32)ehsan1201 نوشته:  برای مهاجرت به انگلیس راههای آسونی هم وجود داره و باید نسبت به شرایط خودتون ببینید حائز کدومیکی هستید اینطور که من اطلاع دارم تقریبا 95 درصد کسایی که میخواهند به انگلیس مهاجرت کنند حائز شرایط هستند فقط مسیر درستی را انتخاب نمیکنند یا اطلاعات کافی در این زمینه ندارند. خوشحال میشم اگر بتونم راهنمایی کنم.

سلام احسان جان

لطف کنید منبع کاملی ار این اطلاعات که گفتید در اختارمون قرار بدید که راهنمای عده زیادی از هموطنان است

با تشکر
با سلام

من مقیم امارات هستم از سال 2003 و شرکت دارم و تمایل دارم سیتیزن یک کشور بشم که پاسپورتش ارزش داشته باشه مثل دوران قبل از انقلاب که اعتبار بالایی پاسپورت ایرانی داشت چون هیچ تضمینی به این عرب ها نیست شاید یک روز بگن همه ایرانی ها از امارات برند مثل الان که به ایرانی ها ویزای اقامت دیگه نمیدن مگر از قبل مقیم باشی و تمدید کنید یا شرایط رو برایشون سخت میکنند

در رابطه با اسپانیا و ایتالیا و آلمان به چند نفر تلفنی صحبت کردم اما هر کدوم مزیت کشور مورد نظر خودشون و عیب اونهای دیگه رو میگن حالا من مشکوک موندم کدوم بهتره.

یکی میگه آلمان یکی هم میگه اسپانیا حالا در این فروم چیزایی که خوندم ظاهرا انگلیس خوب است.

از دوستان عزیز که میتونن راهنمایی کنند ممنون میشم.

ثبت شرکت یا راه ساده کم خرج چی هست؟
چقدر طول میکشه و شرایط هر کدام رو کامل بفرمایید.

با تشکر از شما دوستان
دوست عزیز شما که در امارات دارای شرکت هستین و الان قصد گرفتن اقامت دائم یه کشور خوب رو دارین چرا از طریق تجاری اقدام نمی کنین؟ فکر میکنم ارزش داشته باشه که در جائی سرمایه گذاری کنین که بقول خودتون حداقل پاسپورتش اعتبار داشته باشه نه کشورهای عربی که هیچ وقت اقامت دائم و تابعیت به خارجی ها نمیدن
(2010-08-03 ساعت 16:58)@Š!M نوشته:  دوست عزیز شما که در امارات دارای شرکت هستین و الان قصد گرفتن اقامت دائم یه کشور خوب رو دارین چرا از طریق تجاری اقدام نمی کنین؟ فکر میکنم ارزش داشته باشه که در جائی سرمایه گذاری کنین که بقول خودتون حداقل پاسپورتش اعتبار داشته باشه نه کشورهای عربی که هیچ وقت اقامت دائم و تابعیت به خارجی ها نمیدن

سلام

ممنون از پاسختون

لطف کنید به من چند کشور رو پیشنهاد بدید که با سرمایه گزاری کمتر این کار صورت بگیره.

پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم
از طریق سرمایه گذاری در حال حاضر فقط انگلیس و جمهوری چک هستن که میتونین اقدام کنین البته کشور چک رو توصیه نمیکنم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان