کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
بچه ها يه فايلي گذاشته بودند كه به طور واضح نوشته بود instate كسي هست كه حداقل يك سال در ويرجينيا اقامت داشته باشد. البته اين نتيجه گيري بود كه من كردم.الان فايلش رو نتونستم پيدا كنم. سر فرصت همينجا ميگذارمش.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، batis2010 ، shkhmo ، farshadsh ، behfaza ، armin021 ، msar ، atlantis770
salam dostane aziz man farid hastam emrooz in sito didam man toye virginia zendegi mikonam va toye dc kar mikonam va kheili khoshhal misham ke betunam komaki bekonam be kasani ke dar morede dc virginia va maryland etelata mikhahan chon salhast ke tu in states ha hastam
va dar zemn khoshhal misham ba khanomha va aghayone irani ke inja zendegi mikonan betunam khareje az in mohite majazi ham ertebat dashte basham
sbest regard

لطفا حتما از حروف فارسی استفاده کنید
برای تبدیل فینگلیش به فارسی از سایت بهنویس می توانید استفاده کنید
ParsTrader

http://www.behnevis.com/
پاسخ
(2012-03-08 ساعت 11:50)كاميلا نوشته:  بچه ها يه فايلي گذاشته بودند كه به طور واضح نوشته بود instate كسي هست كه حداقل يك سال در ويرجينيا اقامت داشته باشد. البته اين نتيجه گيري بود كه من كردم.الان فايلش رو نتونستم پيدا كنم. سر فرصت همينجا ميگذارمش.

سلام دوست عزيز

من خودم تو ويرجينيا براي مدت كوتاهي اقامت داشتم و تصميم دارم اگر خدا بخواهد براي شروع زندگي در ماههاي آتي اقدام كنم ولي در مورد سئوال شما بايد بگويم كه شرايط in state فقط براي كساني اپلاي ميشه كه حداقل يكسال در آن منطقه زندگي كرده باشن حتي اگر شما در يك ايالت ديگر چندين سال هم اقامت داشته باشيد اگر براي درس خواندن به ايالت ديگري برويد باز بمدت يكسال فاقد شرايط هستيد. متن زير صحت گفته هايم را تائيد ميكند.
Q: How long must I be domiciled in Virginia before I can be considered "in-state"?
A: A student, parent(s) or spouse must be domiciled in Virginia for at least 12 continuous months immediately preceding the first day of classes. This means the student parent(s) or spouse must actually reside in Virginia during this period while simultaneously demonstrating their intent to be domiciled in Virginia. Intent is demonstrated by, among other things, paying resident taxes to Virginia, obtaining a Virginia driver's license, car & voter registrations.

دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
(2012-01-03 ساعت 04:00)lale نوشته:  سلام
کسی تو ایالت ویرجینیا هست که تو شهر fairfax باشه من یه چندتا سوال در مورد این شهر دارم

سلام
من توی fairfax نزدیک fairoaks mall زندگی می کردم خوشحال می شم کمکتون کنم.
(2012-01-25 ساعت 11:22)كاميلا نوشته:  دوستان ساكن ويرجينيا لطفا هر كس هر اطلاعاتي در مورد كالجها داره بيشتر بنويسه.(منظورم كالج هايي هست كه تافل نميخواد.) كالج هاي معتبر؟ رشته هاي خوب؟ نحوه ورود به كالج؟ و ...
ممنون

سلام دوست عزیز
من میتونم به شما در مورد کمکی که خواسته بودید در مورد اجاره اتاق در خانه خانواده هایی را که ایرانی هستند و در نقاط خوب ویرجینیا با هزینه مناسب معرفی کنم. در صورت تمایل خوشحال می شم کاری براتو بکنم.
پاسخ
(2011-07-13 ساعت 13:36)shahrooz59 نوشته:  سلام NEDA ی عزیز
من و همسر و پسر 3 سالم تا 2 ماه دیگه به شهر شما میایم . یه سوال دارم آیا سایتی هست که بشه خونه های اجاره ای رو توش دید؟ و این تخفیفی که گفتید معمولا تو چه ماهیه؟ ممنون میشم جواب بدید؟

دوست عزیز بهترین سایتی که معمولأ اکثر آمریکایی ها برای پیدا کردن خونه استفاده می کنند www.craiglist.com هست .
(2011-12-24 ساعت 15:39)كاميلا نوشته:  
(2011-12-22 ساعت 17:07)Neda نوشته:  Salam
Man dar mosaferatam ca gooshim farsi nadare.
Ishalla bargashtam hatman javabetoono midam.
مرسي ندا خانم.راستش من كسي رو در اونجا ندارم و وقتي شما رو ديدم كه اينجوري با اينكه من رو نميشناسيد ولي حاضريد راهنمائيم كنيد باور كنيد خيلي از استرسم كم شد. انشا.. اگه قسمت بشه و بيام حتما جبران ميكنم.
با توجه به اينكه در بدو ورود اولين مورد پيدا كردن يه جاي مناسب هست آيا به نظر شما اونجا ميشه خانواده اي پيدا كرد كه يك اتاقش رو اجاره بده. آخه تا ما اونجا جا بيفتيم و تا كار پيدا كنيم طول خواهد كشيد و من خيلي ميترسم كه پولم همون اول تموم بشه. حداقل مبلغي كه ميتونم جا گير بيارم چقدره.اصلا امكانات و رفاه و ... مهم نيست چون بچه هم نداريم و نميخوايم پولمون زود ته بكشه.از وضع دلار تو ايران هم كه خبر داريد.لطفا كمك كنيد.ممنونم.
سلام دوست عزیز 
من میتونم به شما در مورد کمکی که خواسته بودید در مورد اجاره اتاق در خانه خانواده هایی را که ایرانی هستند و در نقاط خوب ویرجینیا با هزینه مناسب معرفی کنم. در صورت تمایل خوشحال می شم کاری براتو بکنم.
پاسخ
با تشکر از همه کسانی که با وجود مشغله زیاد میان و به بقیه کمک می کنن
یه سوال از دوستانی که در ویرجینیا زندگی می کنن دارم
اوضاع پیدا کردن کار چطوره راحت می شه کار پیدا کرد یا نه ؟
من مهندس کامپیوترم برای رشته من اونجا کار هست ؟
اصلا چقدر ممکنه ادم تو رشته تحصیلیش بتونه کار پیدا کنه؟
شماره کیس : 2012AS00035XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: 8 مارس
تاریخ مصاحبه: MAY 21
تاریخ رویت جواب کلیرینس : 29 جون
تاریخ دریافت ویزا: 17 جولای
جمع هزینه ها : 10000 عکس + 82000 DHL دوسری + هزینه سفارت 330 دلار + دکتر 240 دلار + 1500000 دو بار سفر به آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، امیر حسن ، آزی ، batis2010 ، shkhmo ، younes77 ، HAZARA ، farshadsh ، behfaza ، armin021 ، امین 13 ، msar
سلام دوستان ويرجينيا نشين
ميخواستم بدونم براي اينكه بخواهيم توي ايالت هاي سفيد نشين (منظورم اينه كه سياه پوستها نباشند) باشيم و از طرفي به واشينگتون هم نزديك باشيم كدوم قسمت ويرجينيا رو بايد انتخاب كنيم؟ ممنون از اينكه وقت ميذاريد جواب ميديد.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، s$s ، batis2010 ، shkhmo ، farshadsh ، behfaza ، امین 13 ، msar ، atlantis770
(2012-04-23 ساعت 14:32)honey62 نوشته:  سلام دوستان ويرجينيا نشين
ميخواستم بدونم براي اينكه بخواهيم توي ايالت هاي سفيد نشين (منظورم اينه كه سياه پوستها نباشند) باشيم و از طرفي به واشينگتون هم نزديك باشيم كدوم قسمت ويرجينيا رو بايد انتخاب كنيم؟ ممنون از اينكه وقت ميذاريد جواب ميديد.

دوست عزیز مناطقی مثل ,Arlington,Alexandria,Vienna,Mclean با مترو حدودا ۲۰-۳۰ دقیقه با واشینگتون دی سی فاصله دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، ozone ، pr.kia ، امیر حسن ، s$s ، batis2010 ، shkhmo ، Solitude ، پدی ، farshadsh ، el333 ، behfaza ، we are one ، armin021 ، امین 13 ، msar ، rbrb-2015 ، copol ، atlantis770
(2012-04-23 ساعت 23:13)najibi نوشته:  
(2012-04-23 ساعت 14:32)honey62 نوشته:  سلام دوستان ويرجينيا نشين

دوست عزیز مناطقی مثل ,Arlington,Alexandria,Vienna,Mclean با مترو حدودا ۲۰-۳۰ دقیقه با واشینگتون دی سی فاصله دارند.
اجارشون هم نسبت به جاهای دیگه بیشتره.

(2012-04-17 ساعت 12:39)pouyakafi نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
بنده یک ماه دیگه برای اولین بار میخوام وارد خاک آمریکا بشم
میخواستم ببینم از دوستان کسی واشنگتن دیسی یا ویرجینیا هستش
اگه کسی هست لطف میکنه پیام خصوصی بذاره تا یه سری سوال در مورد زندگی در اونجا بپرسم
از دوستان اگه کسی رو هم میشناسین که اونجا زندگی میکنه میشه تو یه پیغام خصوصی معرفیش کنین
با تشکر فراوان از همه ی دوستان مهاجرسرا بویژه مدیران سایت
پستهای اول این تاپیک رو من خودم نوشتم. نیازی به پیام خصوصی ندارین. اگر مطالعه کنین، فکر کنم به دردتون بخوره.

(2012-03-19 ساعت 19:31)emran_no نوشته:  با تشکر از همه کسانی که با وجود مشغله زیاد میان و به بقیه کمک می کنن
یه سوال از دوستانی که در ویرجینیا زندگی می کنن دارم
اوضاع پیدا کردن کار چطوره راحت می شه کار پیدا کرد یا نه ؟
من مهندس کامپیوترم برای رشته من اونجا کار هست ؟
اصلا چقدر ممکنه ادم تو رشته تحصیلیش بتونه کار پیدا کنه؟
رشته کامپیوتر خوشبختانه بازار خوبی داره. اینجا. چه گرایشی هستین؟ برنامه نویسی یا شبکه یا ...؟
اینکه چقدر احتمال داره تو رشتتون کار پیدا کنین بستگی به خودتون و میزان پولی داره که میارین. همچنین زبان انگلیسی. باید ببنین چقدر میتونین دوام بیارین تا کار مورد علاقتون رو پیدا کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، Rainy ، pr.kia ، امیر حسن ، honey62 ، batis2010 ، shkhmo ، Solitude ، mitme ، پدی ، farshadsh ، el333 ، behfaza ، we are one ، امین 13 ، msar
سلام
من تازه عضو این سایت شدم و تا دوماه دیگه با همسرم میایم ویرجینیا،Charlottsville
میخواستم بدونم در مورد اون فروشگاه هایی که گفتین همه چی داره،چقد به شهر ما نزدیکه؟ و اطلاعات می خوام در مورد پرواز بی آی ام و ترکیش که کدوم بهتره...

ضمنا از اطلاعاتی که دوستان داده اند متشکرم...
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، HAZARA ، farshadsh ، behfaza ، kage.omid ، امین 13 ، msar
(2012-03-12 ساعت 18:52)Farid_dc نوشته:  
(2011-07-13 ساعت 13:36)shahrooz59 نوشته:  سلام NEDA ی عزیز
من و همسر و پسر 3 سالم تا 2 ماه دیگه به شهر شما میایم . یه سوال دارم آیا سایتی هست که بشه خونه های اجاره ای رو توش دید؟ و این تخفیفی که گفتید معمولا تو چه ماهیه؟ ممنون میشم جواب بدید؟

دوست عزیز بهترین سایتی که معمولأ اکثر آمریکایی ها برای پیدا کردن خونه استفاده می کنند www.craiglist.com هست .
(2011-12-24 ساعت 15:39)كاميلا نوشته:  
(2011-12-22 ساعت 17:07)Neda نوشته:  Salam
Man dar mosaferatam ca gooshim farsi nadare.
Ishalla bargashtam hatman javabetoono midam.
مرسي ندا خانم.راستش من كسي رو در اونجا ندارم و وقتي شما رو ديدم كه اينجوري با اينكه من رو نميشناسيد ولي حاضريد راهنمائيم كنيد باور كنيد خيلي از استرسم كم شد. انشا.. اگه قسمت بشه و بيام حتما جبران ميكنم.
با توجه به اينكه در بدو ورود اولين مورد پيدا كردن يه جاي مناسب هست آيا به نظر شما اونجا ميشه خانواده اي پيدا كرد كه يك اتاقش رو اجاره بده. آخه تا ما اونجا جا بيفتيم و تا كار پيدا كنيم طول خواهد كشيد و من خيلي ميترسم كه پولم همون اول تموم بشه. حداقل مبلغي كه ميتونم جا گير بيارم چقدره.اصلا امكانات و رفاه و ... مهم نيست چون بچه هم نداريم و نميخوايم پولمون زود ته بكشه.از وضع دلار تو ايران هم كه خبر داريد.لطفا كمك كنيد.ممنونم.
سلام دوست عزیز 

سلام ندا خانم
میشه لطفا حدود شرایط و هزینه اجاره یک چنین اطاقی را برای یک زوج بدون بچه و همینطور حدود منطقه و فاصله با واشنگتن رو بدید. پیشاپیش سپاسگذارم.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر حسن ، honey62 ، batis2010 ، HAZARA ، farshadsh ، behfaza ، امین 13 ، msar
سلام دوستان ویرجینیایی عزیز و مهربان 1 هفته دیگه من دارم میام ! عزیزان آدرس کلاس های رایگان زبان یا حداقل شهریه کم رو تو 2 تا شهر ALEXANDRIA و ARLINGTON میخواستم کسی از دوستان اطلاع دارد؟؟؟؟ تو اینترنت هم یه چیزایی رو پیدا کردم ممنون
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، batis2010 ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، امین 13 ، msar
(2012-06-30 ساعت 03:04)emrah66 نوشته:  سلام دوستان ویرجینیایی عزیز و مهربان 1 هفته دیگه من دارم میام ! عزیزان آدرس کلاس های رایگان زبان یا حداقل شهریه کم رو تو 2 تا شهر ALEXANDRIA و ARLINGTON میخواستم کسی از دوستان اطلاع دارد؟؟؟؟ تو اینترنت هم یه چیزایی رو پیدا کردم ممنون

دوستان عزيز ويرجينيا نشين،‌ اين سوال منم هست ممنون ميشم راهنمايي كنيد. يه سوال ديگه هم دارم،‌ اونجا يه طوري هست كه براي رفت و آمد بشه از دوچرخه استفاده كرد؟ گويا هزينه نگهداري ماشين خيلي بالا در مياد.
مرسي
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: s$s ، batis2010 ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، امین 13 ، msar
(2012-07-07 ساعت 15:44)honey62 نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 03:04)emrah66 نوشته:  سلام دوستان ویرجینیایی عزیز و مهربان 1 هفته دیگه من دارم میام ! عزیزان آدرس کلاس های رایگان زبان یا حداقل شهریه کم رو تو 2 تا شهر ALEXANDRIA و ARLINGTON میخواستم کسی از دوستان اطلاع دارد؟؟؟؟ تو اینترنت هم یه چیزایی رو پیدا کردم ممنون

دوستان عزيز ويرجينيا نشين،‌ اين سوال منم هست ممنون ميشم راهنمايي كنيد. يه سوال ديگه هم دارم،‌ اونجا يه طوري هست كه براي رفت و آمد بشه از دوچرخه استفاده كرد؟ گويا هزينه نگهداري ماشين خيلي بالا در مياد.
مرسي

خودم جواب سوال شمارو و خودمو میدم Big Grin بله هست اصن نگران نباشید کلاسهای زبان رایگان یا با شهریه کم وجود دارید مثلا یک نمونه در arlington :
http://www.apsva.us/Page/2016
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، كاميلا ، batis2010 ، farshadsh ، behfaza ، aghaghia ، khder ، امین 13 ، msar ، rbrb-2015 ، golia
دوستان اجاره اتاق برای یکنفر چقدر مییاشد در این ایالت؟
2012AS17000
یکضرب آنکارا
اقامت : واشنگتن دی سی
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، shkhmo ، Solitude ، farshadsh ، behfaza ، امین 13 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان