کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
(2012-09-05 ساعت 00:28)فردا نوشته:  ببخشید چرا به ترجمه گواهینامه نیاز هست؟ به چه درد می خوره؟
در ویرجینیا, شما اگه بخواین بلافاصله بعد امتحان ائین نامه , امتحان جاده بدین, باید ترجمه‌ی گواهینامتونو داشته باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، Solitude ، shkhmo ، marjan59 ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، parastoo mohajer ، el333 ، behfaza ، kage.omid ، امین 13 ، rbrb-2015
سلام کامیلای عزیز
من خیلی خوشحال میشم بتونم بهتون کمک کنم براتون پیغام هم دادم
من ۱ ساله در ویرجینیا زندگی میکنم به همراهه همسرم و پسره ۴ ساله ام
توی این مدت خیلی از ندا خانوم کمک گرفتم که میتونم بگم بهترین دوستمه اینجا و هر چی از زحماتشون بگم کم گفتم و منم واقعن خوشحال میشم اگه بتونم به کسی کمک کنم .
بازم از ندای عزیزم و همسر محترمشون تشکر میکنم .
پاسخ
سلام.
از Richmond چه اطلاعاتی میتونید به ما بدین؟ چه جور جایه؟
اجاره خونه واسه یه نفر Studio یا Basement.
حمل و نقل عمومی شهریش چطوره چون من امکان داشتن ماشین رو ندارم.

ممنونم و واقعآ کارتون درسته
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، mirzamemar ، behfaza ، khder ، armin021 ، امین 13 ، 1234560 ، atlantis770
(2012-09-14 ساعت 09:06)marjan59 نوشته:  سلام کامیلای عزیز
من خیلی خوشحال میشم بتونم بهتون کمک کنم براتون پیغام هم دادم
من ۱ ساله در ویرجینیا زندگی میکنم به همراهه همسرم و پسره ۴ ساله ام
توی این مدت خیلی از ندا خانوم کمک گرفتم که میتونم بگم بهترین دوستمه اینجا و هر چی از زحماتشون بگم کم گفتم و منم واقعن خوشحال میشم اگه بتونم به کسی کمک کنم .
بازم از ندای عزیزم و همسر محترمشون تشکر میکنم .

مرجان جون عزیز،
خوبی از خودته. ما هم خوشحالیم که دوستای خوبی مثل شما پیدا کردیم. امیدوارم که این دوستیها و کمکها همیشه ادامه داشته باشه.
دیگه با این اوصاف، فردا آبگوشت افتادین پسWink
پاسخ
تشکر کنندگان: marjan59 ، Solitude ، shkhmo ، younes77 ، amiry ، Rainy ، کامیلا ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، parastoo mohajer ، آنی ، behfaza ، mehdi.topol ، y.n ، rbrb-2015 ، atlantis770
سلام
الان کمترین کرایه ماهانه Basement چقدره ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، armin021
سلام من و همسرم داریم تو ایران جواهر شناسی میخونیم و خودم هم کارم تصویر برداری و تدوین فیلم هست و خانمم هم آرایشگر هست آیا میتونیم در ارتباط با کارامون انجا مشغول به کار بشیم
ممنون میشم راهنمایی کنید پسرم هم 9 سالشه Tongue
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، shkhmo ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، armin021 ، 1234560
(2012-09-06 ساعت 16:10)Neda نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 00:28)فردا نوشته:  ببخشید چرا به ترجمه گواهینامه نیاز هست؟ به چه درد می خوره؟
در ویرجینیا, شما اگه بخواین بلافاصله بعد امتحان ائین نامه , امتحان جاده بدین, باید ترجمه‌ی گواهینامتونو داشته باشین

ندا خانم من گواهينامه كاليفرنيا را دارم و هم آيين نامه ويرجينيا رو قبول شدم البته يك سال پيش (فكر كنم بعد يكسال اكسپاير ميشه).
ميخواستم بدونم به من گواهينامه ويرجينيا رو ميدن و چطور است بايد دوباره امتحان بدم يا با دادن گواهينامه هاي مذكور بهم گواهينامه ويرجينيا رو ميدن؟
ممنون از پاسختان
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، armin021 ، atlantis770
نداخانم اجاره یک خانه 3خوابه در شهر شما حدودا چقدره؟
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، farshadsh ، HAZARA ، behfaza ، 1234560
بالاخره من هم اومدمBig Grin
سلام به همه ویرجینیایی ها Big Grin
دوستان اگر دور هم جمع میشن من را هم خبر کنند لطفا.
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، roeentan ، Neda86 ، a.r.a.s.h1 ، Tomas ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، امین 13 ، atlantis770
سلام دوستان عزیز

این 5 صفحه رو تقریباً دو بار خوندم و از اطلاعات همه دوستان استفاده کردم . مخصوصاً از اطلاعات کامل ندای عزیز که هم اسم خودمه Smile

همسرم از دانشگاه GMU تو Fairfax, va واسه دکترا پذیرش گرفته و ما اگه همه چیز خوب پیش بره اواسط ژانویه اونجا خواهیم بود.
ولی چیزی که من رو به شدت سر در گم کرده پیدا کردن محلی واسه اقامته Sad
از اونجا که خیلی از سایت ها رو زیر و رو کردم همچنان با قیمت های بالای 1000 دلار رو به رو میشدم موندیم چی کار باید کرد ! چون اون مدت اول تا فاند همسرم جور شه طبیعتاً باید ریال با ارزشمون!!!! رو خرج کنیم و اینجوری ... خب خودتون میدونید دیگه !

واقعاً اگه پیشنهادی دارید با دل و جون میشنوم !
مثلاً Studio یا Basement مبله ای که واسه یه ماه یا کمتر بهمون اجاره بدن ! (که الته هرچی من سرچ کردم همین ها هم کمتر از 1500 دلار نیافتم)
البته یه سوال برام پیش اومده ! من وقتی برای Fairfax,va سرچ میکنم خونه رو ، تو لیست کلی خونه تو شهرهای اطراف پیشنهاد میده که البته قیمت ها فرقی نمیکنه . میخوام بدونم اینکه دانشگاه تو Fairfax باشه و تو شهرهای دیگه ساکن شد مشکل رفت و آمد پیدا نخواهیم کرد ؟؟! البته این رو هم اضافه کنم که ترجیح میدم جایی زندگی کنم که توش زندگی جریان داشته باشه یا به قول ندای عزیز به مرکز خرید دسترسی داشته باشم . نمیدونم آیا Fairfax این ویژگی ها رو داره ؟

البته نظرم اینه که یک ماه اول رو یه جا موقتاً و ترجیحا نزدیک دانشگاه ساکن شیم و بعد سر فرصت محل زندگی مورد نظرمون رو انتخاب کنیم ! (متاسفانه رو خونه های کمپس دانشگاه نمیشه حساب کرد)

آخ خیلیی گیجم دوستان Sad اگه بتونین یه کم این ذهن آشفته ی من و سر و سامان بدید دعاتون میکنم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، Tomas ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، امین 13
[quote='Neda86' pid='247525' dateline='1354869579']
سلام دوستان عزیز

همسرم از دانشگاه GMU تو Fairfax, va واسه دکترا پذیرش گرفته و ما اگه همه چیز خوب پیش بره اواسط ژانویه اونجا خواهیم بود.
از اونجا که خیلی از سایت ها رو زیر و رو کردم همچنان با قیمت های بالای 1000 دلار رو به رو میشدم موندیم چی کار باید کرد ! چون اون مدت اول تا فاند همسرم جور شه طبیعتاً باید ریال با ارزشمون!!!! رو خرج کنیم و اینجوری ... خب خودتون میدونید دیگه !

واقعاً اگه پیشنهادی دارید با دل و جون میشنوم !

سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز،
من و همسرم دو ماهه که اینجا تو ویرجینیا هستیم و طبیعتا کاملا درکتون می کنیم، نمی دونم تا الان این سایتها رو چک کردید و یا از این شو کیس های رایگان که تو باجه های Free استفاده کنید، مثلا تو صفحه 437 یکی از این شوکیس ها که مال دسامبر هست آپارتمان تو MD نزدیک مترو از 750$ دولار شروع شده. از Real estate yahoo, mikewagner.com, و سایتهای متفاوت می تونید استفاده کنید. امیدوارم که بتونید خونه خوب و راحتی پیدا کنید.
موفق باشید
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، Neda86 ، pr.kia ، Tomas ، farshadsh ، behfaza ، y.n ، khder ، armin021 ، remarya ، rbrb-2015 ، copol
(2012-12-07 ساعت 13:09)Neda86 نوشته:  سلام دوستان عزیز

این 5 صفحه رو تقریباً دو بار خوندم و از اطلاعات همه دوستان استفاده کردم . مخصوصاً از اطلاعات کامل ندای عزیز که هم اسم خودمه Smile

البته نظرم اینه که یک ماه اول رو یه جا موقتاً و ترجیحا نزدیک دانشگاه ساکن شیم و بعد سر فرصت محل زندگی مورد نظرمون رو انتخاب کنیم ! (متاسفانه رو خونه های کمپس دانشگاه نمیشه حساب کرد)

آخ خیلیی گیجم دوستان Sad اگه بتونین یه کم این ذهن آشفته ی من و سر و سامان بدید دعاتون میکنم Big Grin
سلام. این گیجی کاملا طبیعیه و تا اینجا نیایید هم رفع نمیشه. این از این.
در مورد fairfaxو GMU به خدمت شما عرض کنم که من 3 هفته است به امریکا اومدم و کاملا اتفاقی از fairfax سر در اوردم. به نظرم( نمیتونه نظر من دقیق باشه) ولی fairfax اون مشخصاتی را که شما از یک شهر میخواهید داره. البته به هیچ وجه با شهری مثل تهران مقایسه نکنید.
پیشنهاد دوستمون در مریلند که در پست قبلی امده اصلا منطقی نیست چون وقت و هزینه مترو بیچاره میکنه شمارا. بهتره که در fairfax جایی را داشته باشید. اتوبوسهایی وجود دارد که در اگهی های منزل در کریگزلیست هم ممکن است اسمش را شنیده باشید CUE Bus این اتوبوس که از دوخط سبز یک و دو و دوخط طلایی یک و دو تشکیل شده حتما در جرج میسون توقف دارند. حتی دانشجوهای جرج میسون مجانی به این اتوبوسها سوار میشوند و نفری یک دلار و شصت سنت از این بابت جلو هستند!! اصولا fairfax از وجود GMU به خودش میباله. بچه مدرسه ای ها باید کرایه اتوبوس بدهند ولی دانشجوهای جرج میسون نع.
در ضمن جرج میسون مینی بوسهای شاتل هم داره که میدونم به ایستگاه مترو viena ( شما فرض کن مترو گلشهر کرج ) و چند جای دیگه تردد میکنند.
به هرحال پیشنهاد میکنم بازهم اینترنتی سرچ کنید. اگر نیاز به بازدید بود و زیاد دور نباشد ( چون من ماشین ندارم) من میتوانم حضوری بازدید کنم. کاری داشتید درخدمتم.
2012AS58XXX
آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Neda86 ، pr.kia ، Tomas ، farshadsh ، behfaza ، khder ، armin021 ، A_A ، kage.omid ، remarya ، امین 13 ، rbrb-2015 ، copol
دوستان بی نهایت ممنون از پاسخ و توضیحاتتون

من تو سایت Airban دیدم Private room کرایه میدن و به نظر گزینه بدی نمیاد برای اقامت یکی دو هفته ای ! به نظر شما اینها ایده های بهتری هستن یا متل !؟ آخه متاسفانه دانشگاه هیچ رقمه هیچ پیشنهادی برای ما نداره ! و البته این هم مهمه که اون جای اقامت موقت چیزی باشه که بشه از همینجا بوک کرد !
اینها بیشتر نگرانی های منه و همسرم هی میگه حالا بزار رامون بدن : ))) برای اینکه من معتقدم اگه ورود اولیه امون به جایی که قراره حداقل 4 سال توش زندگی کنیم و دیدی که تو هفته های اول اقامت پیدا میکنم و اون آرامش خیال کمک میکنه به اینکه احساس خیلی بهتری به شرایط داشته باشیم . حداقل من راجع به خودم مطمئنم که اینجوریه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، pr.kia ، Tomas ، farshadsh ، behfaza ، armin021 ، remarya ، امین 13
(2012-12-13 ساعت 10:01)Neda86 نوشته:  دوستان بی نهایت ممنون از پاسخ و توضیحاتتون

من تو سایت Airban دیدم Private room کرایه میدن و به نظر گزینه بدی نمیاد برای اقامت یکی دو هفته ای ! به نظر شما اینها ایده های بهتری هستن یا متل !؟ آخه متاسفانه دانشگاه هیچ رقمه هیچ پیشنهادی برای ما نداره ! و البته این هم مهمه که اون جای اقامت موقت چیزی باشه که بشه از همینجا بوک کرد !
اینها بیشتر نگرانی های منه و همسرم هی میگه حالا بزار رامون بدن : ))) برای اینکه من معتقدم اگه ورود اولیه امون به جایی که قراره حداقل 4 سال توش زندگی کنیم و دیدی که تو هفته های اول اقامت پیدا میکنم و اون آرامش خیال کمک میکنه به اینکه احساس خیلی بهتری به شرایط داشته باشیم . حداقل من راجع به خودم مطمئنم که اینجوریه Smile
من تجربه خودم را عرض میکنمSad در مورد متل ارزان قیمت)
برای روزهای اول ورود یک متل از اینترنت پیدا کرده بودم که از فرودگاه یکراست رفتم آنجا. تازه متوجه شدم اینترنت نداره!! حدود 70 دلار هم برای هر شب میخواست. گفتم میتونم تماس بگیرم گفت خیر. کجا میتونم تلفن بزنم؟ گفت پمپ بنزین اونطرف خیابان ولی پول خرد باید داشته باشی. گفتم میشه یه تماس داخل امریکا بگیرید پولش را میدم؟ گفت خیر. گفتم میشه چمدانها اینجا باشه من برم پمپ بنزین؟ گفت خیر. گفتم میشه زنگ بزنید تاکسی بیاد من برم یه متل دیگه؟ مثلا یه شماره گرفت گفت جواب نمیده. همون موقع یه تاکسی مسافر اورد دویوم بیرون بهش گفتم من را تا یه متل ارزون ببر گفت باید جای دیگه برم دنبال مسافر. برگشتم دوباره پرسیدم اینترنت کجا دارند گفت انطرف خیابان سون ایلون. دوباره گفتم چمدونها اینجا باشه من الان میام؟ گفت مسولیت قبول نمیکنم. گفتم به مسولیت خودم گفت شیفتم داره عوض میشه و همکار بعدی نمیدونه. خلاصه هر چی گفتم یه جوابی داد.
دو تا چمدون به چه بزرگی، یه کوله و یک چمدون کوچک را سلانه سلانه کشیدم تا مک دونالد بخاطر دسترسی به اینترنت. هوا هم داشت تاریک میشد. حالا تو مک دونالد برچسب وا فای رو شیشه هست ولی وجود خارجی نداره. یه اسپنیش دداشت غذا میخورد خواهش کردم یه تماس بگیرم پواش را میدم که بزرگوارانه قبول کرد بدون هیچ پولی تماس بگیرم( بزرگواریش بعدش بود البته) حالا گوشی رفیقم جواب نمیده. خواهش کردم منو ببرسونه یه متل ارزون که اینترنت داشته باشه و پولش را میدم که گفت پول نمیخواد!!! و اینکه من اگر کار خوبی انجام بدهم ، خدا یه چیز خوب سر راه من خواهد گذاشت.
من را بدون هیچ هزینه ای به یک متل محقر رسوند و از اسکان من مطمئن شد و رفت. شبی حدود 75 دلار.
به محض اینکه وارد اتاق شدم تازه دوستم زنگ زد که دارم میام دنبالت. من را همان شب برد comfort inn که میشد اسم هتل روش گذاشت. شبی 130 دلار بود ولی ما به قول خودشون یک دیل گرفتیم برای دو هفته 90 دلار با صبحانه. من چون متلهای قبلی را دیده بودم از این هتل بسیار راضی بودم. اتاق بزرگ با اجاق گاز،مایکروفر، اطو و .... کخ به نظر من در این قیمت کاملا ارزنده بود. وقتی هم که بعد از 5 شب همخونه پیدا کردم و میخواستم هتل را ترک کنم بر خلاف تصور من همان 90 دلار حساب کردند نه 130 دلار.
غرض از این همه روده درازی این بود که لزوما چیزی که از اینترنت میبینید همانی نیست که بپسندید. نیازی هم به بوک کردن نیست. چون بعد از ژانویه می ایید باید خلوت باشند و به دنبال مشتری. میتوانید دیل خوب بگیرید.
کسی را میشناسم که 8 ماه در یکی از همین هتل ها زندگی کرده بود چون به صرفه بوده.
اگر خواستید این هتل من بود که ظاهرا نسبتی هم با GMU دارد:
comfort inn university center- fairfax, VA
11180
fairfax Blvd.
در ضمن دست بر قضا یه دختر ایرانی هم رسپشن هست اونجا.
موفق باشید
2012AS58XXX
آنکارا
پاسخ
بچه هایی که وریجینیا هستند اوضاع کار جواهر و سنگ قیمتی انجا چجوری هست کسی می دونه
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، farshadsh ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان