کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بورس تحصیلی
من در مورد پذیرش لیسانس و مخصوصا رشته های هنری تا حالا تحقیق نکردم. کلا برای پذیرش چندتا چیز هست که باید داشته باشی:
1- تافل/آیلتس 2- معدل خوب 3- برای شما شاید اینکه نشون بدید یه سبکی رو خوب بلدید ولی اصلا من نمی دونم.
برای لیسانس GRE نمی خوان.
چیزی به عنوان بورسیه هم تقریبا فکر می کنم وجود نداره برای پایین تر از دکترا و کار دانشجویی هست که خب خیلی بعیده اگه به هوای اون می خوای اونجا زندگی کنی کافی باشه.
باز هم تاکید می کنم من در مورد رشته های هنری اطلاعات کافی ندارم ولی این موضوعاتی که می گم از بدیهیاته برای پذیرش
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من دانشجوی ارشد ترم دوم اقتصاد انرژی هستم میخواهم برای دکترا بورس بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم بهتره برم و چطور با استادی ارتباط برقرار کنم که بورس بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 16:79 دارم معدا ارشدم فعلا بالای 17 است.
میشه راهنمائی کنید از کجا شروع کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: siakhatar666
(2012-08-10 ساعت 14:30)razandi نوشته:  سلام.
من دانشجوی ارشد ترم دوم اقتصاد انرژی هستم میخواهم برای دکترا بورس بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم بهتره برم و چطور با استادی ارتباط برقرار کنم که بورس بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 16:79 دارم معدا ارشدم فعلا بالای 17 است.
میشه راهنمائی کنید از کجا شروع کنم.

باسلام
دوست عزيز اين سايت بيشتر در مورد گفتگوهاي مهاجرتي و نوع گرفتن انواع و اقسام ويزاهاست. براي اينكه سريعتر به جواب خود برسيد ابتدا به سايت applyabroad با لينك http://www.applyabroad.org/wiki/index.ph...9%81%DB%8C برويد و پس از خواندن مراحل نحوه گرفتن پذيرش در قسمت فروم آن عضو شويد و با پيدا كردن رشته تحصيلي خود تاپيك مربوطه را مطالعه نماييد.
با آرزوي موفقيت براي شما Big Grin
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: ranebr ، siakhatar666
با سلام خدمت مدیران عزیز
من کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و کارم تدریس IELTS و TOEFL.خودمم IELTS 8.5 دارم. معدل ارشدمم 16 به بالاس. تو جولای دارم GRE تو Rome امتحان میدم. میخواستم واسه PhD admission بگیرم.یه سری اطلاعات دارم خودم ولی ممنون میشم تجربه هاشتونو درباره fund, admission در میان بزارید. Thx
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه تهران معدلم15.20 ایلتس7 مقاله isi یکی و رشتم زمین شناسی مهندسی هست
من از چه کشورایی میتونم بورس بگیرم کمی راهنماییم کنین مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام میخواستم بدونم به رشته پرستاری تو آمریکا به ایرانی ها بورسیه میدن یا نه؟ (برای کسی که لیسانس پرستاری داره منظورمه و میخواد فوقش رو آمریکا بگیره) و میخواستم بدونم چه امتحاناتی لازمه ؟ و شرایط پذیرش رو بدونم
با تشکر فراوان و آرزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان...
یه سوال داشتم.ممنون میشم اگه کمکم کنید...
برای گرفتن بورس در مقطع لیسانس از دانشگاه های آمریکا کدوم یک از موردهای زیر میتونه بیشتر به من کمک کنه؟؟
1.مقام در کنفرانس های علمی
2.مقام در مسابقات رباتیک
3.مقام در جشنواره های علمی (خوارزمی...)
4.ثبت اختراع
5.نوشتن مقاله
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من شنیدم که اگر اینجا از یک دانشگاه خوب آمریکا پذیرش بگیری و بورسیه ات کنه (برای دکترا) و فول فاند هم باشی(خرج تحصیل و اقامت با اونا)
در حین تحصیل به هیچ وجه اجازه نداری برگردی ایران.حتی برای یه مدت کوتاه!!

اصلا چنین چیزی صحت داره که نشه برگشت ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. چنین چیزی صحت نداره. بازگشت یا عدم بازگشت به نوع ویزا ربط داره که بعضی ها ترجیح می دهند بمانند و با پایان برسانند تا اینکه دردسر دوباره ویزا گرفتن داشته باشند (درصورتی که زیر ویزای یک بار ورود باشند)

درضمن سوالتان را در بخش دانشجویی و تحصیلی می پرسیدید بهتر بود نه اینکه برای یک سوال یک تاپیک باز کنید.
امیدوارم مدیران منتقل کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Doctor.Vet ، Hedieh20
(2013-08-05 ساعت 20:04)User نوشته:  سلام. چنین چیزی صحت نداره. بازگشت یا عدم بازگشت به نوع ویزا ربط داره که بعضی ها ترجیح می دهند بمانند و با پایان برسانند تا اینکه دردسر دوباره ویزا گرفتن داشته باشند (درصورتی که زیر ویزای یک بار ورود باشند)

درضمن سوالتان را در بخش دانشجویی و تحصیلی می پرسیدید بهتر بود نه اینکه برای یک سوال یک تاپیک باز کنید.
امیدوارم مدیران منتقل کنند.
متشکرم.من هم تعجب کردم
خب مگه با ویزای تحصیلی اگه کمتر از 6 ماه بیاد اینجا و بخواد دوباره برگرده ممکنه برای برگشتش گیر بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برا دکترای حقوق بین الملل می خوام بورسیه بگیرم چی کار کنم
تافل بالای 100 دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
فارغ تحصیل دانشگاه شیرازم مهندسی مکانیک با معدل 15.10 ، نزدیکه 7 ساله بعنوان کارمند رسمی شرکت نفت توی یکی از مناطق عملیاتی کار میکنم الانم دانشجوی ارشد صنایع گرایش مدیریت سیستم و بهره وری هستم البته از نوع مجازی یا e-learning در دانشگاه علم و صنعت، چند تا سوال داشتم اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم:
اول اینکه بهتره با لیسانسم و برای مثلا دکترای پیوسته اقدام کنم و دنبال نوشتن مقاله هم برم؟ یا اینکه با توجه به اینکه ارشدم معدلم به مراتب بهتر خواهد شد با اون اقدام کنم و مقاله هم در مورد رشته ارشدم آماده کنم ،
ضمنا " اینکه واسه دانشگاه های امریکا مجازی بودن رشته ارشدم ضعف محسوب میشه یا همون ranking یا ارزش دانشگاه علم و صنعت رو داره؟
ضمنا" مدارک جانبی دوره هایی که توی محیط کار دیدم و یا سوابق و مدارک ورزشی هم میتونه تاثیری داشته باشه؟Cool
متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزيز من پسري دارم كه در مدرسه تيزهوشان درس مى خواند و سوم راهنمايي است ايا مي تواند در امريكا به تحصيل ادامه دهد ؟يعني مدارس امريكا پذيرش دارند؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من لیسانس روانشناسی بالینی دارم یه مقاله هم دارم معدلم الفه تا سه ماه دیگه آیلتس میگیرم.فکر میکنین شانس گرفتن بورس از آمریکا یا استرلیا رو دارم؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-30 ساعت 11:16)barannn نوشته:  ...این کمک هزینه دانشگاه میدونید حدودا چقدره؟
بستگی به دانشگاهش داره. هر چی دانشگاه مورد نظر رنکینگ بالاتری داشته باشه رقابت برای گرفتن این کمک هزینه ها بیشتره و گرفتنش سخت تر. تازه به رشته تحصیلی هم مربوطه. ولی معمولاً خودشون از متوسط هزینه های هر دانشجو به خوبی آگاه هستند و وقتی به کسی پذیرش بدن از منابع مختلف هزینه های دانشجو رو پوشش میدن. مثلاً اگر شما ماهی 1500 دلار خرجت باشه ممکنه 1000 دلارش رو از استاد راهنمات فاند بگیری و بقیه رو یک کار دانشجویی بهت بدن تا تو زندگیت لنگ نمونی. دانشجو های ایرانی که من اینجا دیدم برای کاهش هزینه ها یک خونه رو دو نفری اجاره می کنند ولی 90 درصدشون ماشین هم می خرند و زندگی قابل قبولی دارند. علاوه بر استاد راهنما و کمک هزینه های دانشگاه یک سری موسسات هم هستند که به دانشجوها بورس تحصیلی میدن. من با یکی از استادهای دانشگاه NC State ایمیلی در تماسم. طرف مشاور دانشجوها در گرفتن بورس های تحصیلی هست. یک لیست بلند بالا برای من فرستاده که بیش از 50 بورس تحصیلی رو معرفی کرده. خودش به من 2 تاشو به طور اختصاصی توصیه کرده:
The Paul & Daisy Soros Fellowships for New Americans
که آدرس وبسایتش اینجاست.
FORD FOUNDATION FELLOWSHIP PROGRAMS
که آدرس وبسایتش اینجاست.
اولیه اصلاً به Fellowship for New Americans معروف هست و بر خلاف خیلی از بورس ها که فقط برای سیتیزن هاست، شامل حال دارندگان گرین کارت هم میشه. من فایل حاوی بورس های تحصیلی رو به این پست ضمیمه می کنم. اگر دوستان علاقمند باشند میتونن تک تک این موارد رو در گوگل سرچ کنن و از شرایط هر کدوم آگاه بشن. در مجموع گرفتن هر کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه ای بر اساس رقابت هست. اگر بورس تحصیلی بگیرین یعنی از همه اونهایی که براش تقاضا دادن بهتر بودین.
اگر سئوالی داشتین همین جا مطرح کنید تا با همکاری همه به جواب درستی برسیم. موفق باشید. سعید

فایل‌های پیوست
.pdf   Graduate fellowships.pdf (اندازه 246.81 KB / تعداد دانلود: 209)
پاسخ
تشکر کنندگان: fairy ، pari pariaaa ، apoornaki ، ParsTrader ، lilac ، nedafarsi ، Rock ، Persischer ، mhb161 ، only_flight ، frozen mind ، khder

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان