کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکلات مهاجرت از طریق پ ن ا ه ن د گ ی به اروپا
درود درباره -پ ن ا ه ن د گ ی-  باید ابتدا این رو هم بیاد داشت که قوانین هر چندماه یکبار یا چند سال یکبار بدلیل های مختلف شلو سفت و زیرو رو ممکن هست بشند.
از سال2015 به اینور قوانین مختلف و زمینه های مختلفی برای برگردوندن و دوبلین پ ها شد. و ابتدا باید دید از کشوری که راه میفتید آیا کشوری امن شناخته میشه یا نه؟
من زمینه هایی رو میگذارم که راهنماگرند برای این راه، و هرگز این راه رو انتخاب نکنید، و اگر دلیل روشن دارید و جانتون و امنیتتون به مشکل برخورده این رو انتخاب کنید برای مهاجرت. وسوسه نشید، آلمان، سوییس..هلند.. اتریش بهشت نیستند.. هرچند رفاه بالایی دارند اما این رو از یاد نبریم که اگر دکتر هم باشید و متخصص{اگر از دید مدرک و توانایی کاری نگاه کنیم} باز هم در ابتدای این راه تفاوتی با یک پناهنده شاخ افریقا ندارید.
و داشتن مهارت و مدارک و تخصص هم در آینده فرد پ شده و پذیرش پروندش میتونه راه رو هموارتر کنه. و مهمترین چیز در ابتدا در خاک زبان اون کشور هست نه انگلیسی، برای نمونه آلمان، شما باید زبان آلمانی بدونید و یا در زمان رسیدگی به پرونده شما و پذیرفتن و پس از اون برای کاریابی و آموزش این زبان دویچ رو یاد بگیرید و برای یادگیری زبان هم زمینه ای برای شما فراهم می کنند در کمپ یا شهر شما که هیچ کافی نیست و دشوار هست برای اونهایی ک هیچ آشنایی به این زبان ندارند. و در قانونی که چند ماه پیش گذاشته شد بدلیل کمبود زیاد نیروی کار در برخی مهارت ها ناچار شدند در برخی کارها بدون نیاز به زبان اونها رو بکار بگیرند تا همزمان باهاش زبان یادبگیرند و گرنه بدون زبان دویچ نه پیشرفتی هست، نه شهروندی نه گواهی نامه و نه......، و این قانونم همیشه موندگار نیست.

امیدوارم که با بالا رفتن آگاهی ها راه روشن تر و هموار تر و کم هزینه تر بشه.
آدرس های زیر مشکلی ندارند اما در این سایت بازشدنشون با مشکل روبرو هست.

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%AF%D9%88%DB%...86/s-32924

و اطلاعات بنیادی و رسمی درباره پناهندگی و روند آن در جمهوری فدرال آلمان در سایت: زبان و فرهنگ آلمانی:
اگر آدرس باز نشد یا گوگل شد، همین نام بالا رو درش پیدا کنید یا در آدرس فیس بوکش رفته و در راست آدرسش هست.
deutsch20.blogspot.de/2015/11/blog-post.html?m=1

facebook.com/DeuscheSpracheundKultur/?fref=nf

===================================================================================
و welcome2germany:
https://welcome2germany.wordpress.com/
یا
welcome2germany.wordpress.com#sthash.yzuGCfAU.dpuf

=========================================================================
این اپ رو دانلود کنین و زبان پارسی رو پشتیبانی میکنه:
play.google.com/store/apps/details?id=de.br.ankommen

و در اخر مرزهای 4 کشور نیروهای مشترک دارند برای برگردوندن پ ها:
یونان، ایتالی، مجارستان، اتریش. و از هر کشوری که اومده باشید به همون کشور برگردونده میشید. در راستای دلایلی که هست نه برای همه.
پیروز باشین هم میهنان.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Lottery_GC
(2016-10-23 ساعت 22:38)سرباز هخامنشی نوشته:  درود درباره -پ ن ا ه ن د گ ی- باید ابتدا این رو هم بیاد داشت که قوانین هر چندماه یکبار یا چند سال یکبار بدلیل های مختلف شلو سفت و زیرو رو ممکن هست بشند.
از سال2015 به اینور قوانین مختلف و زمینه های مختلفی برای برگردوندن و دوبلین پ ها شد. و ابتدا باید دید از کشوری که راه میفتید آیا کشوری امن شناخته میشه یا نه؟
من زمینه هایی رو میگذارم که راهنماگرند برای این راه، و هرگز این راه رو انتخاب نکنید، و اگر دلیل روشن دارید و جانتون و امنیتتون به مشکل برخورده این رو انتخاب کنید برای مهاجرت. وسوسه نشید، آلمان، سوییس..هلند.. اتریش بهشت نیستند.. هرچند رفاه بالایی دارند اما این رو از یاد نبریم که اگر دکتر هم باشید و متخصص{اگر از دید مدرک و توانایی کاری نگاه کنیم} باز هم در ابتدای این راه تفاوتی با یک پـنـاهــنده شاخ افریقا ندارید.
و داشتن مهارت و مدارک و تخصص هم در آینده فرد پ شده و پذیرش پروندش میتونه راه رو هموارتر کنه. و مهمترین چیز در ابتدا در خاک زبان اون کشور هست نه انگلیسی، برای نمونه آلمان، شما باید زبان آلمانی بدونید و یا در زمان رسیدگی به پرونده شما و پذیرفتن و پس از اون برای کاریابی و آموزش این زبان دویچ رو یاد بگیرید و برای یادگیری زبان هم زمینه ای برای شما فراهم می کنند در کمپ یا شهر شما که هیچ کافی نیست و دشوار هست برای اونهایی ک هیچ آشنایی به این زبان ندارند. و در قانونی که چند ماه پیش گذاشته شد بدلیل کمبود زیاد نیروی کار در برخی مهارت ها ناچار شدند در برخی کارها بدون نیاز به زبان اونها رو بکار بگیرند تا همزمان باهاش زبان یادبگیرند و گرنه بدون زبان دویچ نه پیشرفتی هست، نه شهروندی نه گواهی نامه و نه......، و این قانونم همیشه موندگار نیست.

امیدوارم که با بالا رفتن آگاهی ها راه روشن تر و هموار تر و کم هزینه تر بشه.

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%AF%D9%88%DB%...6/s-100637
و
http://deutsch20.blogspot.de/2015/11/blog-post.html
و
https://welcome2germany.wordpress.com/%D...%8C%D8%AF/

این اپ رو دانلود کنین و زبان پارسی رو پشتیبانی میکنه:
https://play.google.com/store/apps/detai...r.ankommen

و در اخر مرزهای 4 کشور نیروهای مشترک دارند برای برگردوندن پ ها:
یونان، ایتالی، مجارستان، اتریش. و از هر کشوری که اومده باشید به همون کشور برگردونده میشید.
پیروز باشین هم میهنان.

سلام و تشکر از پست خوبتون. یکی از سایت ها باز شد ولی 2تای دیگر خیر.
لطفا اگر سایت های مفید دیگه ای دارید معرفی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-29 ساعت 19:53)Lottery_GC نوشته:  
(2016-10-23 ساعت 22:38)سرباز هخامنشی نوشته:  
سلام و تشکر از پست خوبتون. یکی از سایت ها باز شد ولی 2تای دیگر خیر.
لطفا اگر سایت های مفید دیگه ای دارید معرفی کنید

درود اشکال از آدرس ها نیست من دوباره نگاه کردم، و دوباره آدرس هارو گذاشتم.
هر سایتی رو نمیشه اینجا در این بخش گذاشت، و من خبرهای مهمی رو که ببینم خود خبر روهم میگذارم تا جایی که زمان داشته باشم. اگر نیازی به آگاهی درباره چیزی دارید باید درباره همون چیز به من درخواست بدید تا همون رو بگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و عرض ادب
دوستان من در حال گرفتن ویزای شینگن هستم و از طریق سفارت فرانسه اقدام کرده ام .
از اونجایی که قانون دابلین بسیار سختتر شده در کشور های اروپایی می خواستم بدونم آیا امکان اینکه من بلیطم و به مقصد فرانسه نگیرم بهتره ؟
و سوال بعدی اینکه به نظر شما و با توجه به اطلاعاتیکه شما دارین کدام کشور جهت گرفتن پ ن ا ه ن د گ ی بهتر می باشد؟
ممنون میشم که پاسخگو باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من تو فکر مهاجرت به اروپا هستم که یه سری یه چیز وحشتناک و خیلی سخت رو برام توصیف میکنند و یه سری هم میگن که با شرایطی که من دارن میتونم زندگی و آینده خوبی داشته باشم در کل کسایی نیستن که تجربه کافی داشته باشند و بتونم رو حرفشون حساب کنم.
اینجا میخوام شرایط فعلی خودم رو بگم از دوستانی که تجربه دارن میخوام منو راهنمایی کنن که اگه بیام ممکنه به وضعیت بهتری برسم یا بدتر میشه????
چندین ساله که مستقل زندگی میکنم و خانوادم کنارم نیستن و هیچ وابستگی بهشون ندارم خیلی هم کم میبینمشون.
تخصصم هم برنامه نویسی کامپیوتر و شبکه هست ولی شهرستانی زندگی میکنم که آمار بیکاری بالایی داره واقعا کار پیدا نمیشه. (پشتیبان فنی شاتل بودم شیفت شب ماهی 500 تومن سال 96) خیلی ها هم براش سر و دست میشکوندن از بس کار نیست.
زبان انگلیسی هم در حدی که کارای روزمره م رو بگذرونم بلدم ولی نمیدونم کافیه یا نه.
بهم گفتن از راه هوایی تضمینی میتونن برسوننم ایتالیا یا یونان بدون پاسپورت واقعا ممکنه همچین چیزی?
لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-08 ساعت 08:30)Ehsankan نوشته:  سلام دوستان، من تو فکر مهاجرت به اروپا هستم که یه سری یه چیز وحشتناک و خیلی سخت رو برام توصیف میکنند و یه سری هم میگن که با شرایطی که من دارن میتونم زندگی و آینده خوبی داشته باشم در کل کسایی نیستن که تجربه کافی داشته باشند و بتونم رو حرفشون حساب کنم.
اینجا میخوام شرایط فعلی خودم رو بگم از دوستانی که تجربه دارن میخوام منو راهنمایی کنن که اگه بیام ممکنه به وضعیت بهتری برسم یا بدتر میشه????
چندین ساله که مستقل زندگی میکنم و خانوادم کنارم نیستن و هیچ وابستگی بهشون ندارم خیلی هم کم میبینمشون.
تخصصم هم برنامه نویسی کامپیوتر و شبکه هست ولی شهرستانی زندگی میکنم که آمار بیکاری بالایی داره واقعا کار پیدا نمیشه. (پشتیبان فنی شاتل بودم شیفت شب ماهی 500 تومن سال 96) خیلی ها هم براش سر و دست میشکوندن از بس کار نیست.
زبان انگلیسی هم در حدی که کارای روزمره م رو بگذرونم بلدم ولی نمیدونم کافیه یا نه.
بهم گفتن از راه هوایی تضمینی میتونن برسوننم ایتالیا یا یونان بدون پاسپورت واقعا ممکنه همچین چیزی?
لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن

چه تضمینی؟ پولو پاسپورتت رو میگیرن و وعده انجامش رو میدن سرآخر هم خیلی شانس بیاری پولتو بعد از 6 ماه بهت برگردونه . خام این حرفا نشو . تور بگیربا مدارک کای ، ضمانت بگذار و برو دیگه هم برنگرد . تاکید میکنم با تور برو مثل سوئیس هلند فرانسه و قید ضمانت رو بزن می ارزه. خدا به همرات
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-15 ساعت 18:15)یه مهاجر نوشته:  یکی از مشکلات جدی بسیاری از پناهجویان در آلمان وضعیت سکونتی آنها در هایم یا کمپ های پـنـاهــندگی می باشد. اسکان دهی پناهجویان مطابق فصل سوم قانون آئین دادرسی مراحل پـنـاهــندگی  ((Asylverfahrensgesetz (AsylVfG)

حنیف حیدرنژاد
مددکار اجتماعی و مشاور در امور پـنـاهــندگی و مهاجرین
با سلام و وقت بخیر
شما در کدام کشور حضور دارید و راه ارتباط باهاتون چگونه است ؟ تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-17 ساعت 12:59)pouryabsh نوشته:  سلام . منم چندسال دنبال این کار ( مهاجرت) بودم. یه بار هم پولم را خوردن. ولی چندماه پیش از طریق یه آشنا در اروپا ، یه نفر را معرفی کرد و خداروشکر دو هفته پیش دوستم (با خانمش) رسیدن انگلیس . کارهای خودمم در حال انجامه . اگه کمکی از دستم بر بیاد میتونم براتون انجام بدم . این یارو خیلی ها را خودمون دیدیم که برد. بعد بهش پول دادیم . ایشالا کارای خودمم درست بشه.

سلام دوست عزیز .چطوری میتونم با شما در تماس باشم .ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اخرین وضعیت پناهندگی توی اروپا چجوریه ؟ یونان و المان و سوییس و اتریش و ...
کیس نامبر : ___________، سفارت : ___________، تاریخ مصاحبه :___________، تاریخ صدور ویزا :_____________، تاریخ اولین ورود به آمریکا ‎:___________‎
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان