کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زبان فرانسه برای مصاحبه: معرفی منابع، متدها و دوره ها
(2011-06-04 ساعت 18:40)alirezarahmani نوشته:  
(2011-06-03 ساعت 01:28)maxsoulfly نوشته:  دوستان لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید

اصولا ما بعد از مهاجرت به کبک میریم کلاس فرانسه و احتمالا از نوع دولتی هم میریم که یه پول تو جیبی‌ هم بگیریم. Big Grin میدونم که اونجا موسسات خصوصی هم فرانسه تدریس می‌کنن که بدیهیه که باید پول بدیم. Cool

حالا سوال من اینه:

آیا میشه برای خوندن فرانسه در یکی‌ از این موسسات و یا یه کالج ثبت نام کرد و ویزا گرفت. و مثلا ۵-۶ ماه رو در مونترال فرانسه بخونیم و بعد برگردیم ایران. ( شبیه این دوره‌های آموزشی انگلیسی‌ در انگلستان، و یا دوره‌های فرانسوی در فرانسه). می‌خوام بدونم که چنین دوره هایی رو میتونیم در مونترال بگذرونیم؟

اینجوری هم فرانسه یاد میگیریم ( چون احتمالا ۶ماه درس خوندن در اونجا بهتر از ۶ماه درس خوندن در ایرانه!!!) و هم امتیاز سابقه سکونت در کبک رو میگیریم.Rolleyes

بله دوست عزیز اتفاقا سفارت فرانسه در تهران این کارو برای شما انجام میده برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.ambafrance-ir.org/sommaire.php3?id_rubrique=2 مراجعه کنید

سلام لینک که فرستادید برای اموزش زبان فرانسه در کبک دوست عزیز من نتونستم چیزی در این رابطه پیدا کنم میشه راهنمایی کنید مرسی
(2011-05-10 ساعت 11:26)schazi نوشته:  سلام به همگی
من زبان فرانسه ام خوبه،تو مکالمه سطح پیشرفته مشکلی ندارم، ولی برای از بین بردن استرسم از مصاحبه دلم می خواد یه کلاس talk show یا همچین چیزی به زبان فرانسه پیدا کنم که فقط مکالمه آزاد باشه و در سطح پیشرفته برگذار شه ! کسی تو تهران یا کرج همچین کلاسی سراغ داره؟؟!

سلام دوست عزیز
کلاس زبان HLH کلاس مکالمه ازاد داره من از بچه های این جا شنیدم خوبه
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، zina s ، msar
دوست عزیز!

جناب علیرضا رحمانی!

لینکی‌ رو که داده بودین بررسی کردم ولی‌ متاسفانه چیزی دستگیرم نشد.Sad

بنده قصد دارم که ویزا برای کانادا بگیرم و در کبک فرانسه بخونم (قصد تحصیل در رشته زبان فرانسه در یک دانشگاه ندارم). صرفا خواندن زبان فرانسه، مشابه آنچه که در ایران می‌خوانیم. در یکی‌ از موسسات خصوصی و شاید یک کالج(اگه هزینه کالج زیاد نباشه).

آیا شما مطمئنی که سفارت فرانسه در کبک کلاس برگزار میکنه؟ به نظرم یه مقدار عجیبه. البته من کورس‌های آموزش فرانسه در کشور فرانسه رو پیدا کردم ولی‌ هدفم آموزش فرانسه در کبک استTongue.

ممنون میشم که راهنمایی کنین
.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
باسلام
من نیز برای یادگیری زبان فرانسه میتونم این مجموعه رو پیشنهاد کنم خودآموز ،خودآموز
rosetta stone
franch از شرکت پرورش انفورماتیک پایتخت برای لیول 1و2و3 شامل 4 سی دی 8500تومان خیلی خوب بود امتحان کنید دراکثر کتاب فروشیها موجود است.

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، msar
(2011-06-05 ساعت 01:17)maxsoulfly نوشته:  دوست عزیز!

جناب علیرضا رحمانی!

لینکی‌ رو که داده بودین بررسی کردم ولی‌ متاسفانه چیزی دستگیرم نشد.Sad

بنده قصد دارم که ویزا برای کانادا بگیرم و در کبک فرانسه بخونم (قصد تحصیل در رشته زبان فرانسه در یک دانشگاه ندارم). صرفا خواندن زبان فرانسه، مشابه آنچه که در ایران می‌خوانیم. در یکی‌ از موسسات خصوصی و شاید یک کالج(اگه هزینه کالج زیاد نباشه).

آیا شما مطمئنی که سفارت فرانسه در کبک کلاس برگزار میکنه؟ به نظرم یه مقدار عجیبه. البته من کورس‌های آموزش فرانسه در کشور فرانسه رو پیدا کردم ولی‌ هدفم آموزش فرانسه در کبک استTongue.

سلام
میشه من را هم راهنمایی کنید خیلی سایتها رو گشتم ولی چیزی راجع به اینکه می تونیم توکبک درس فرانسه بخونیم نشنیدم تو رو خدا اگه منبع موثقی وجود داره به من هم بگید امتیاز کم اوردم شاید اینطوری جبران کنم
ممنون میشم که راهنمایی کنین

پاسخ
پارین جان!

این لینک رو بهش یه نگاه بنداز

general french رو تیک بزن و سرچ کن. من دارم می‌گردم ولی‌ فعلا جای ارزون پیدا نکردم. Sad
اگه هزینه برات مهم نیست میتونی‌ کلاس پیدا کنی‌. حالا اینکه ویزا میدان یا نه رو من نمیدونم.

اگه شما هم چیزی تو همین لینک یا جای دیگه پیدا کردی خبر بده.

http://www.languagescanada.ca/en/study
.
.
پاسخ
عرض کنم که دوست عزیز
این مقوله که شما فرمودید رو من قبلا شنیده بودم که سفارت فرانسه یه کارایی می کنه اما می گن که شرایط کمی عوض شده اما کماکان به نظر من تو ایران برای مدارک فرانسه دلف و... تنها سفارت فرانسه هست که اقدام می کنه و آزمون ورودی دانشگاه ها رو هم خود سفارت می گیره اما راجع باقی جزویات اطلاعات کافی ندارم
On me dit que le temps qui glisse est un salaud
Que de nos chagrins il s'en fait des manteaux
پاسخ
از آنجا که مهارت های شنیدن و صحبت کردن دارای امتیاز بیشتری برای مهاجرت به کبک هستند، کسانیکه به هر دلیلی نمی توانند در کلاس شرکت کنند، می توانند از متدهای شنیداری استفاده کنند.
متد میشل توماس در هفت سی دی برای شروع بسیار مناسب است.
اگر با تورنت آشنایی دارید می توانید منابع صوتی میشل توماس برای زبان فرانسه را از اینجا دریافت کنید.

وبلاگ آموزش زبان فرانسه نیز دارای منابع بسیار مفیدی برای آموزش این زبان است.

پ.ن. نام تاپیک تغییر کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، nochen ، msar
(2011-02-04 ساعت 23:52)علی فلاحی نوشته:  سلام به همه دوستانی که دارن خودشونو واسه مصاحبه فرانسه آماده می کنند. خواستم بدین شکل به همه بگم هر راهنمایی می تونن به هم بکنن دریغ نکنن. اگه کتاب هاب مفید، سایت های مفید، استادهای خوب واسه مصاحبه می شناسن به هم معرفی کنند. از اونجایی که تو امتحان شنیدار و گفتار خیلی مهمه برای نمونه خودم یک داستان زدم تو وبلاگم تا همه بتونن دانلود کنند (شامل فایل صوتی می شود - www.alifallahi.blogfa.com). خوشحال می شوم کتاب هام و داستانامو با بقیه تقسیم کنم و اونا هم بهم کتاب داستان همراه با فایل صوتی برای تقویت شنیدار بدهند. از همه دوستان متشکرم.
باز هم سلام به همه دوستان - نمونه سوالات TEF
همه ما خوب میدونیم که امتحان TEF که تا دیروز هیچ خریداری نداشت اکنون باید 6 ماه تو نوبت باشی تا بتونی واسه این امتحان ثبت نام کنی! بگذریم چندین نمونه از سوالات TEF را واستون داخل وبلاگ زدم تا بتوانید بیشتر با این امتحان آشنا بشوید. خودم هفته گذشته این امتحان را دادم و اگه کسی سوالی داشته باشه میتونم تجربیاتمو در اختیارش بزارم.

پاسخ
من میخوام مهاجرت کنم به کبک..فرانسه هیچی بلد نیستم..میخواستم ببینم کجا کلاس برم بهتره؟؟دوستان چه کلاسی رو پیشنهاد میکنن؟؟اگه میشه در پیام خصوصی بگین اگر از نظر سایت مشکل داره که اسم موسسه نوشته بشه...چه کتابهایی رو بخونم که 4 5 ماهه خودم رو برسونم؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، maxsoulfly ، msar
دوست عزیز!

من چند وقتی‌ هست که دارم فرانسه می‌خونم و این چیزهایی که می‌خوام بگم ، تجربیات و نظرات شخصی‌ منه و هیچ دلیل علمی‌ نداره.

شما گفتین که بتونین تو ۴-۵ ماه خودتون رو برسونین. به کجا؟ و به چه سطحی؟ Cool

به نظر من تو ۴-۵ ماه به هیچ وجه به سطحی که بتونین راحت صحبت کنین نمیرسین. ما هم گول همین حرف رو خوردیم. همه میگفتن ۶ ماه بخونی‌ حلهٔ ، ولی‌ اصلا اینجوری که اساتید میفرمودن نبود و نیست.Sad

یکی‌ از دوستان من با سطح B۲ از دانشگاهی تو فرانسه پذیرش گرفت و میگفت وقتی‌ رسید اونجا هیچی‌ نمیفهمید که چی‌ میگن و خیلی‌ مشکل داشت، دیگه حالا شما خودت لهجه و صحبت کردن تو کبک رو در نظر بگیر.Tongue

ولی‌ اگه منظورتون اینه که فقط بتونین مصاحبه رو رد کنین، فکر می‌کنم که اگه وقتتون اینقدر کمه، باید فشرده و بکوب بشینین فرانسه بخونین. و احتمالا با ۶ ماه کلاس خصوصی و روزانه چند ساعت خوندن مصاحبه رو موفق میشین. ولی‌ اینکه فکر کنین دیگه حلهٔ و فرانسه فول میشین، بعید به نظر میرسه. در کلّ منظورم اینه که اصلا رو ۴-۵ ماه حساب نکنین و اصلا دستِ کم نگیرین. البته متد ، استعداد فردی ، مدرس و .. همه تاثیر دارن ولی‌ باز برای اینکه فرانکفن باشین باید زحمت بکشین.

من کتاب campus رو می‌خونم و راضی‌ هستم. کتاب قفله رو نخوندم ولی‌ تعریف زیادی ازش شندیم. میگن که اون هم کتاب خوبیه. ولی‌ کتاب cafe رو پیشنهاد نمیکنم. کتابش یه جوریه، نمیشه ازش ایراد خاصی‌ بگیری ولی‌ هر کی‌ cafe میخونه خیلی‌ طول میکشه تا بتونه تا صحبت کنه. ولی‌ با campus و قفله خیلی‌ سریع تر راه میفتین.

البته در کنارِ همه این‌ها شما باید تلاش و پشتکار هم داشته باشین و کتاب‌های تکمیلی و اضافه هم بخونین و مخصوصاً باید خیلی‌ رو شنیدن کار کنین (من خودم این بخش رو مشکل دارم)Tongue

اینا چیز هایی بود که الان به ذهنم رسید. باز اگه سوالی بود یا چیزی به ذهنم رسید در خدمتم
.
.
پاسخ
سلام دوستان
من میخوام طی 2 تا 3 ماه آماده بشم برای امتحان TCFQ یا TEFAQ
البته کتاب 1 را تموم کردم یعنی تاسطح A2
من و همسرم مدرک B1 نیاز داریم من 6و6 زدم و همسرم 5و5
چند سوال از دوستانیکه امتحان دادند دارم (مخصوصا کسانی که هر دو امتحان را دادند)
1 - در امتحان TCFQ بهتر میشه نمره آورد یا TEFAQ؟
2 - چگونه در این 3 ماه بخونم که موفق شم؟ ( در واقع برنامه درسی)
3 - دنبال یک کلاس فوق العاده میگردم برای آمادگی جایی را میشناسید ؟
4- یا استاد واقعا فوق العاده ای سراغ دارید برای آمادگی؟
5 - کسی میدونه آیا آزمونگران این دو امتحان خودشون کلاس خصوصی دارند یا نه؟
ممنون میشم یک نفر سریع پاسخ جامع و کاملی به من بده
سپاس
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
پاسخ
(2011-04-01 ساعت 11:33)mohajerusa2011 نوشته:  
(2011-02-04 ساعت 23:52)علی فلاحی نوشته:  سلام به همه دوستانی که دارن خودشونو واسه مصاحبه فرانسه آماده می کنند. خواستم بدین شکل به همه بگم هر راهنمایی می تونن به هم بکنن دریغ نکنن. اگه کتاب هاب مفید، سایت های مفید، استادهای خوب واسه مصاحبه می شناسن به هم معرفی کنند. از اونجایی که تو امتحان شنیدار و گفتار خیلی مهمه برای نمونه خودم یک داستان زدم تو وبلاگم تا همه بتونن دانلود کنند (شامل فایل صوتی می شود - www.alifallahi.blogfa.com). خوشحال می شوم کتاب هام و داستانامو با بقیه تقسیم کنم و اونا هم بهم کتاب داستان همراه با فایل صوتی برای تقویت شنیدار بدهند. از همه دوستان متشکرم.

مدیریت محترم سایت لطفا با این کاربر برخورد نمایید چرا که سایت شخصی خود را تبلیغ نموده و این سایت اقدام به فروش و خدمات غیر رایگان می نماید و بیشتر جنبه تبلیغی دارد تا کمک رسانی
ضمنا دوستان خبر جدید این است که سفارت جدیدا نامه هایی جهت ارسال مدرک زبان فرانسه از متقاضیان نموده که بهترین کار برای دریافت مدرک و راحتترین امتحان ، امتحان TCFQ می باشد که فقط 2 قسمت درک مطلب شفاهی و بیان شفاهی امتحان گرفته می شود
این بیچاره قصدش خیره زیاد سخت نگیرین!
پاسخ
برای گرفتن این مدرک TCFQ باید کجا ثبت نام کنیم؟؟سفارت فرانسه این امتحان رو میگیره؟؟
برای این مدرک کلاس امادگی نیست؟؟
من احساس میکنم این تاپیک به چند تا مدیر حرفه ای و خوب نیاز داره...
راستی من که رشته ام جزء رشته های A مورد نیاز کبکه نمره زبان رو توی فرم dcs چند انتخاب کنم بهتره که توی 6 ماه هم بتونم خودم رو برسونم؟؟
پاسخ
http://www.collinslanguage.com/extras/re...fault.aspx

http://www.openculture.com/free_french_lessons

http://www.frenchlanguageguide.com/

http://french.about.com/od/teachingresou..._Tools.htm
پاسخ
سلام من امتیازم درحال حاضر 45 هستش و تا 55 نیاز به 10 امتیاز از زبان دارم و باید خودمو به سطح b1 برسونم و الان هم تازه شروع کردم پکیج رزتا استون رو مطالعه میکنم و 6 ماه هم ماکزیمم وقت دارم نظر شما چیه و چیکار کنم که بتونم خودمو به این سطح برسونم ؟؟؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان