کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا
برای کار هیچ فرمولی وجود ندارد. ممکنه شما در سانتا کلارا ( این منطقه غرب سن خوزه است) باشید و شما در سانفرانسیسکو کار پیدا کنید .به همین خاطر گفتم برای شروع . در ضمن سعی کنید روزهای اول حتی الامکان نزدیک وسایل حمل و نقل عمومی باشید یا مراکز خرید.
پاسخ
از نظر آب و هوا سانتاکلارا چطوره؟
چقدر ایرانی داره؟
از نظر امنیت چطوره؟ چون من شنیدم اطراف سانفرانسیسکو شهرهای خطر ناک وجود داره سانتاکلارا چی؟
چقدر با مرکز سانفرانسیسکو فاصله داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad
فواصل و نقشه را با google چک کنید. در google بنویسید maps بعد اسم شهرهای دلخواهتان را ببینید . ولی فکر کنم با ماشین بیشتر از یکساعت راه باشد.
سن خوزه در منطقه سانفرانسیسکو است ولی به این معنی نیست که نزدیک سانفرانسیسکو باشد.
از نظر امنیت فکر کنم بد نباشد به هر حال قیمت جایی که می خواهید بمانید خیلی چیزها را مشخص می کند.
بهتر است یک آژانس املاک ایرانی پیدا کنید و از همین حالا به فکر باشید.
پاسخ
(2011-09-01 ساعت 19:22)sasan_rock نوشته:  سلام
richmond districدر سانفرنسیسکو چه جور جاییه؟دوستان میتونن راهنمایی کنن؟

بیشتر مناطق ریچموند خطرناک است مخصوصا اطراف بلوار کاتینگ که اگر شب از آنجا عبور کنید یک گلوله مهمانتان می کنند. من آنجا مدت کوتاهی زندگی می کردم ولی آن را هرگز توصیه نمی کنم. آنجا محله ای آفریقایی تبار و فقیر نشین است و باندهای مواد مخدر و گنگ های مسلح بر آن مناطق حکومت می کنند. در ریچموند برخی مناطق خوب هم هست که مثل دیگر مناطق خوب سانفرانسیسکو گران است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
با سلام خدمت دوستان سانفرانسیسکو نشین
لطفا مناطق خوب سانفرانسیسکو را برای زندگی معرفی کنید. بلاخره آدم میره آمریکا حداقل یه جای خوب زندگی کنه بعضی از دوستان اعتقاد دارن ایالتهای ارزان قیمت برا شروع بهتره ولی من اعتقاد دارم آدم بایداز یه شهر خوب شروع کنه بهتره ما که میخواهیم از صفر شروع کنیم پس همون بهتر که از یه ایالت مرفه شروع کنیم و خودمونو با شرایط اون وفق بدیم تا در آینده هم اگه از صفر به 20 رسیدیم تو ریاضی بیست بشیم نه در دیکته دوستان نظر شما چیه؟
پاسخ
(2011-09-01 ساعت 20:50)rs232 نوشته:  

بیشتر مناطق ریچموند خطرناک است مخصوصا اطراف بلوار کاتینگ که اگر شب از آنجا عبور کنید یک گلوله مهمانتان می کنند. من آنجا مدت کوتاهی زندگی می کردم ولی آن را هرگز توصیه نمی کنم. آنجا محله ای آفریقایی تبار و فقیر نشین است و باندهای مواد مخدر و گنگ های مسلح بر آن مناطق حکومت می کنند. در ریچموند برخی مناطق خوب هم هست که مثل دیگر مناطق خوب سانفرانسیسکو گران است.
آرش خان من هرچي خواهش كردم كسي در باره زندگي در ساكرامنتو نظري نداد بازم متوسل شدم به شما گفتم اي شايد دوستي آشنايي اطلاعاتي داريد اگر ممكنه لطف كنيد اگرهم نه كه بازم ممنون شما هميشه لطف داريد.

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo
(2011-09-21 ساعت 08:54)hitab نوشته:  
(2011-09-01 ساعت 20:50)rs232 نوشته:  

آرش خان من هرچي خواهش كردم كسي در باره زندگي در ساكرامنتو نظري نداد بازم متوسل شدم به شما گفتم اي شايد دوستي آشنايي اطلاعاتي داريد اگر ممكنه لطف كنيد اگرهم نه كه بازم ممنون شما هميشه لطف داريد.
سکرمنتو جای بدی نیست. چون مرکز کالیفرنیا است تمام اداره های دولتی در آنجا هستند و بسیاری از سکنه هم کارمند دولتی هستند. ایرانی هم در آنجا نسبتا زیاد است و شهر ارزانی است. امنیت شهر هم در مناطق خوب آن بد نیست. آب و هوای آن در زمستان سردتر و در تابستان گرمتر از سنفرانسیسکو است ولی قابل تحمل است. پوشش گیاهی آن با مناطق اطراف سنفرانسیسکو متفاوت است و کمی خشک تر است و بافت گیاهی آن فرق می کند. چند کازینو هم در اطراف سانفرانسیسکو وجود دارد و به شهر رینو که در ایالت نوادا قرار دارد فقط 3 ساعت فاصله دارد. با سنفرانسیسکو در خلوت ترین ساعت حدود دو ساعت و نیم فاصله است و در ساعت بد ترافیک حدود پنج ساعت رفتن به سنفرانسیسکو طول می کشد.
این همه چیزهایی بود که از آنجا می دانم
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام
از فرودگاه سن فرانسیسکو تا سن خوزه آیا با اتوبوس یا مترو میشه رفت ؟ یا اینکه فقط تاکسی داره و قیمت تاکسی چقدر میشه تا اونجا ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Ehaqiqi ، امیر مهاجر ، Tomas ، kavirr ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo ، alirezanz
تا سن خوزه مترو يا همون بارت وجود نداره اما تا مقدار كمي إز راه رو ميتونين با بارت و نيمي ديگه رو با تاكسي برين ولي متاسفانه هزينه تاكسي واقعا بالاست اگر بتونين كسي إز آشنايي كمك بگيريد به صرفه تره
پاسخ
دوستان ساکن سنفرانسیسکو ..
ما برای مدت 6 روز قصد داریم با ماشین از اورنج کانتی بیائیم سنفرانسیسکو ..لطفا جاهای دیدنی شهرتون رو که ارزش دیدن داره اینجا بگید که من دیگه گوگل گردی نکنم ..Smile
من شنیدم برای بازدید از زندان آلکاتراز باید از دو سه روز قبل بلیط تهیه کرد ..اگه ممکنه بگید از چه سایتی و چطوری میشه این کار رو کرد ..
پاسخ
تشکر کنندگان: majid89 ، rs232 ، امیر مهاجر ، Tomas ، Pedram.mt ، asal1907 ، HAZARA ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo ، alirezanz
میخواستم بدونم قیمت خونه تو منطقه valley چقدر هست ؟از دوستان کسی میدونه چون یه چیزی تو مایه های 200000 دلار پول دارم میخوام برم امریکا فقط هم سن فرانسیسکو رو دوست دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo
(2012-08-18 ساعت 03:48)laili نوشته:  دوستان ساکن سنفرانسیسکو ..
ما برای مدت 6 روز قصد داریم با ماشین از اورنج کانتی بیائیم سنفرانسیسکو ..لطفا جاهای دیدنی شهرتون رو که ارزش دیدن داره اینجا بگید که من دیگه گوگل گردی نکنم ..Smile
من شنیدم برای بازدید از زندان آلکاتراز باید از دو سه روز قبل بلیط تهیه کرد ..اگه ممکنه بگید از چه سایتی و چطوری میشه این کار رو کرد ..

http://www.sanfranciscosightseeing.com/
On me dit que le temps qui glisse est un salaud
Que de nos chagrins il s'en fait des manteaux
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، alirezanz
سلام دوستان، من تازه اومدم سانفرانسیسکو، مجردم 25 سالمه، دنبال خونه و همخونه ای می گردم. اگه کسی کمکی کی تونه بکنه، خوشحال می شم پیام خصوصی بده
شماره کیس: 22xxx
کنسولگری: ankara
تاریخ مصاحبه: February
تاریخ دریافت کلیرنس: 9 - may
جمع هزینه ها: ~ 5 میلیون تومن
1 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، shkhmo ، soli asali ، taherifar ، msar ، maryam.azad ، Daneshjo
با سلام و تشکر فراوان از بچه های عزیز مهاجر سرا بابت اطلاعات ارزشمندشون راجب سن فرنسیسکو که واقعا مفید بوده فقط میخواستم خواهش کنم که بیشتر و جامعتر راجب وضعیت مسکن در سانفرانسیسکو برامون بنویسید چون من میخوام برم اونجا و اگر امکان پذیر باشه به سوالات زیر جواب بدید:
1-مجموع کل هزینه ماهیانه برای یک مرد مجرد در سانفرانسیسکو چقدر میشه؟
2-به نظر شما تا چند ماه من باید از جیب خرج کنم تا کار بتونم پیدا کنم(رشته ام مهندسی الکترونیک هستش و 3 سال سابقه کار تعمیرات در فیلد اتوماسیون و کنترل و ابزاردقیق دارم و زبان انگلیسی نیز در حد صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن بلدم و reading نیز خوبم)؟
یک دنیا سپاس و تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar ، Daneshjo ، alirezanz
سلام دوستان .من ۱۵ سال هست که در سن فرانسیسکو و حومه زندگی‌ می‌کنم . نکتهٔ مهمی‌ که در مورد این شهر قدیمی‌ وجود دارد ، آبو هوای همیشه سرد و بعدی اون هست و هوای مه‌ گرفته . که خیلی‌ وقت‌ها خسته کنندس . خیلی‌ هم گرون و خونه‌ها و آپارتمانها گران و کلا هزینهٔ زندگی‌ بالاست و خود شهر جز برای گردش جای مناسبی واسه شروع زندگی‌ نیست . حومش مثل شهر‌های برکلی ، ولنوت کریک ، کنکورد که با قطار ۳۰ دقیقه فاصله دارند تا شهر خیلی‌ مناسب تر ، خلوت تر و آروم تر و خلاصه مدل فیلمهای سینما هست . هواشم با اینکه ۲۰ دقیقه با سن فرانسیسکو فاصله داره ، گرم و دلم پذیره . خیلی‌ هم ارزون تره . سن فرانسیسکو زیباست ، ولی‌ برای گردش . کلا شهر بازی هست نسبت به جاهای دیگهٔ آمریکا ، از همجنس گراها تا کشیدن ماری جوانا در خیابون یا کلا چیزی عجیب و قریب که در خیلی‌ از شهرهای آمریکا دیده نمی‌شه . بازار کار هم درش سخت پیدا می‌شه و کلا من دوستش ندارم Smile
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان