کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط اخذ ویزای دانشجویی
سلام خدمت دوستان عزیزم.من دوستی دارم که برای ادامه ی تحصیل در کشور آمریکا اپلای کرده و پذیرش گرفته اما فرم i20 هنوز از طرف دانشگاه صادر نشده و بدون اون هم میدونید که نمیشه وقت سفارت گرفت.
از طرفی از یک دانشگاه دیگر هم تو آمریکا پذیرش گرفته و فرم i20 براش اومده.
میشه با این i20 از سفارت وقت گرفت و سپس i20 دیگر که هنوز صادر نشده رو عوض کرد؟؟
چون کلاساش 26 آگوست شروع میشه و باید زودتر برای ویزا اقدام کنه...
لطفا راهنمایی کنید من رو.ممنونTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-28 ساعت 16:58)daad نوشته:  دوستان عزيز
من در حال حاضر دانشجوي رشته الكترونيك هستم تو دانشگاه ازاد يني ليسانس هم ندارم و در مرحله ي كليرنس لاتاري هستيم و تا يك ماه ديگه احتمالن قضيه درست بشه. اگه اين قضيه حل بشه ما عازم خواهيم شد به امريكا
پيشنهادتون به من براي تحصيل اونجا و هزينها ودانشگاه ها چيه؟
زبانم خوبه .تافل رو قبل از نتيجه ي كليرنس بگيرم؟
اونجا بايد اول كالج رفت؟
بلاتكليفمSad

يني ازمون تافل اونجا گرونتره!!؟ بعيد ميدونم ! چون همين جا هم قيمتا بالاست.آيلس شده ٧٠٠ اين طورا.
واسه بورسيه چجوري ميشه اقدام كرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما عازم اوهايو هستيم
اونجا كدوم دانشگاه خوبه واسه برق يا پزشكي؟
كسي خبر داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-05 ساعت 22:28)sheri333 نوشته:  آقا کسی سر از این وقت مصاحبه درمیاره؟! اینجوری اگه باشه که ما تا ابد نمیتونیم وقت بگیریم. فالمثال واسه آنکارا میگن اولین دوشنبه یک ماه قبل فلان ساعت زنگ بزنید و تا یک ساعت وقت دارید! من و دوستم این دوشنبه تمام یک ساعت را زنگ زدیم و کلا اشغال بود بعدش هم گفتن آقا وقتا پر شده! چیکار باید کرد؟
ابوظبی و ایروان رو امتحان کن نسبت به آنکارا بهتر هم هست
به چند دلیل
هزینه های کمتر
راحت تر وقت گرفتن
مدت زمان کمتر برای چک

(2013-05-25 ساعت 14:57)daad نوشته:  
من در حال حاضر دانشجوي رشته الكترونيك هستم تو دانشگاه ازاد يني ليسانس هم ندارم و در مرحله ي كليرنس لاتاري هستيم و تا يك ماه ديگه احتمالن قضيه درست بشه. اگه اين قضيه حل بشه ما عازم خواهيم شد به امريكا
اونجا بايد اول كالج رفت؟
بلاتكليفمSad

يني ازمون تافل اونجا گرونتره!!؟ بعيد ميدونم ! چون همين جا هم قيمتا بالاست.آيلس شده ٧٠٠ اين طورا.

قیمت امتحان آیلس تقریبا همجا یکسان و حدود 200 دلار هست

(2013-03-06 ساعت 11:21)Iran_persia10 نوشته:  با سلام و خسته نباشيد
من كارشناسي ارشد مهندسي شيمي گرايش محيط زيست از دانشگاه آزاد با معدل ١٨هستم.ليسانس هم آزاد بودم با معدل ١٤.نامزدم گرين كارت از طريق لاتاري برده،و الان آمريكاست.از اونجايي كه ميدونيم پروسه ازدواج با كسي كه گرين كارت داره طولانيه،ميخواستم راهنماييم كنيد،كه ميتونم ويزاي تحصيلي بگيرم؟ جز نامزدم،فقط فاميل هاي خيلي دورمون آمريكان.ويزاي تحصيلي به نظرتون بهتره،يا توريستي؟براي زبان ميشه به نظرتون اقدام كنم؟ تو سايت ها خونده بودم از طريق كالج هاي زبان هم ميشه.در ضمن با اين قيمت هاي دلار،فكر نكنم توانايي پرداخت هزينه تحصيل در مقطع دكترا بدون هيچگونه بورسي رو داشته باشيم، راهي وجود داره كه ويزاي تحصيلي گرفت ولي اونجا ويزارو تغيير داد و انصراف از تحصيل بديم؟ خيلي سوال پرسيدم. پوزش ميخوام.ولي كاش رضعيت كشورمون بهتر از اينها بشه،تا اين همه استرس و ناراحتي دوري از عزيزانمون و سختي مهاجرت رو ديگه داشته باشيم
پروسه ازدواج که خیلی طولانی هست
اگر ویزای توریستی بخوای بگیری شامل دعوت نامه و اسپانسر میشه و گرفتنش هم از لحاظ زمانی زودتر از تحصیلی هست.و فامیلای دور باید دعوت نامه بدن و ساپورتتون کنن
اگر برای دکتری نمی تونی مخارج رو تامین کنی از طریق زبان اقدام کن که هزینه های 3 ماه زبان بستگی به ایالت از 1500 دلار تا 300 دلار نوسان داره.
و پذیرش هم میدن.
در مورد ویزا هم بعید می دونم بتونی تغییر بدی.من اطلاعی ندارم در این مورد.

(2013-03-11 ساعت 18:22)mar308 نوشته:  سلام دوستان کسی در مورد پذیرش دوره های کوتاه مدت در کالیفرنیا چیزی میدونه که در ابتدا نیازی به تافل هم نداره...اگر میشه منو راهنمایی کنید

دوره کوتاه مدت زبان مد نظرتون هست؟
چه اطلاعاتی میخواین؟
کیس نامبر:20130000AS85xx/مصاحبه: هفته سوم June/ابوظبی/مقصد: سیاتل /برگه آبیCool
کلیر 15 August بعد از 58 روز دریافت ویزا 25 AugustBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-map
(2013-04-08 ساعت 23:06)Ghasem01 نوشته:  سلام من قصد دارم در یک school جلوه های ویژه تحصیل کنم و نیاز به تافل 75 به بالا داره من الان دارم برای تافل درس میخونم سوال من اینکه میشه قبل از گرفتن تافل,مدارک دیگر را کامل کرد یا باید صبر کنم تا تافل ام رو بگیرم.

بستگی به دانشگاه داره
بعضی ها مدارک رو با هم میخوان
بعضی ها هم زمان میدن که مثلا تا 3 ماه دیگه باید مدرک تافل رو بدی
همه اینها برای اپلای اولیه هست.
وقتی مدارک کامل شد و قبول کردند شما رو دیگه مراحل دعوت نامه و ... شروع میشه
کیس نامبر:20130000AS85xx/مصاحبه: هفته سوم June/ابوظبی/مقصد: سیاتل /برگه آبیCool
کلیر 15 August بعد از 58 روز دریافت ویزا 25 AugustBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.ممنون از جوابی که دادی(ari_kiana).میخواستم بدونم وقتی فرم I-20 برات میاد تا وقتی که بری سفارت و اونجا بهت هم ویزا بدن(البته اگر همه چیز درست باشه و بدونه اینکه به مشکل بخوری) چقدر زمان میبره همه این مراحل.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، یک سوال فوری و مهم
من برای ٢ هفته یه دیگه وقت مصاحبه دارم میخام یک حساب بانکی جور کنم بر طبق دلار دولتی. با بانک تماس گرفتم و گفتند ما معادل پول شما رو با ارز مرجع حساب میکنیم که به ازای هر ١دلار ١٢٣٦ تومان ،عددش یه چیزی تو همین حدودها بود. در حالیکه ارز دولتی ٢٥٠٠ تومانه . اینجوری من باید نصف پولی رو که در نظر داشتم تو بانک بریزم. این یکم عجیب و غیرواقعی هستش. آیا انها نمیدونن که ارز دولتی یا مبادله ای این نیست؟ چه تفاوتی بین ارز مرجع و ارز دولتی وجود داره. تو نامه یه بانکی من کدوم نرخ درج بشه بهتره . این نرخ ارز مرجع تازه چندسال اومده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-25 ساعت 15:50)ari_kiana نوشته:  
(2011-01-05 ساعت 22:28)sheri333 نوشته:  آقا کسی سر از این وقت مصاحبه درمیاره؟! اینجوری اگه باشه که ما تا ابد نمیتونیم وقت بگیریم. فالمثال واسه آنکارا میگن اولین دوشنبه یک ماه قبل فلان ساعت زنگ بزنید و تا یک ساعت وقت دارید! من و دوستم این دوشنبه تمام یک ساعت را زنگ زدیم و کلا اشغال بود بعدش هم گفتن آقا وقتا پر شده! چیکار باید کرد؟
ابوظبی و ایروان رو امتحان کن نسبت به آنکارا بهتر هم هست
به چند دلیل
هزینه های کمتر
راحت تر وقت گرفتن
مدت زمان کمتر برای چک

(2013-05-25 ساعت 14:57)daad نوشته:  
اونجا بايد اول كالج رفت؟
بلاتكليفمSad

قیمت امتحان آیلس تقریبا همجا یکسان و حدود 200 دلار هست

(2013-03-06 ساعت 11:21)Iran_persia10 نوشته:  با سلام و خسته نباشيد
من كارشناسي ارشد مهندسي شيمي گرايش محيط زيست از دانشگاه آزاد با معدل ١٨هستم.ليسانس هم آزاد بودم با معدل ١٤.نامزدم گرين كارت از طريق لاتاري برده،و الان آمريكاست.از اونجايي كه ميدونيم پروسه ازدواج با كسي كه گرين كارت داره طولانيه،ميخواستم راهنماييم كنيد،كه ميتونم ويزاي تحصيلي بگيرم؟ جز نامزدم،فقط فاميل هاي خيلي دورمون آمريكان.ويزاي تحصيلي به نظرتون بهتره،يا توريستي؟براي زبان ميشه به نظرتون اقدام كنم؟ تو سايت ها خونده بودم از طريق كالج هاي زبان هم ميشه.در ضمن با اين قيمت هاي دلار،فكر نكنم توانايي پرداخت هزينه تحصيل در مقطع دكترا بدون هيچگونه بورسي رو داشته باشيم، راهي وجود داره كه ويزاي تحصيلي گرفت ولي اونجا ويزارو تغيير داد و انصراف از تحصيل بديم؟ خيلي سوال پرسيدم. پوزش ميخوام.ولي كاش رضعيت كشورمون بهتر از اينها بشه،تا اين همه استرس و ناراحتي دوري از عزيزانمون و سختي مهاجرت رو ديگه داشته باشيم
پروسه ازدواج که خیلی طولانی هست
اگر ویزای توریستی بخوای بگیری شامل دعوت نامه و اسپانسر میشه و گرفتنش هم از لحاظ زمانی زودتر از تحصیلی هست.و فامیلای دور باید دعوت نامه بدن و ساپورتتون کنن
اگر برای دکتری نمی تونی مخارج رو تامین کنی از طریق زبان اقدام کن که هزینه های 3 ماه زبان بستگی به ایالت از 1500 دلار تا 300 دلار نوسان داره.
و پذیرش هم میدن.
در مورد ویزا هم بعید می دونم بتونی تغییر بدی.من اطلاعی ندارم در این مورد.

(2013-03-11 ساعت 18:22)mar308 نوشته:  سلام دوستان کسی در مورد پذیرش دوره های کوتاه مدت در کالیفرنیا چیزی میدونه که در ابتدا نیازی به تافل هم نداره...اگر میشه منو راهنمایی کنید

دوره کوتاه مدت زبان مد نظرتون هست؟
چه اطلاعاتی میخواین؟

زبان یا دوره هایی که مدرک میدن تو دانشگاه مثل وب دیزاین یا گرافیک البته باید لیسانسه باشی, می خواستم مراحل اقدام و پذیرش و بدونم...
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-21 ساعت 22:43)sepidarx نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیزم.من دوستی دارم که برای ادامه ی تحصیل در کشور آمریکا اپلای کرده و پذیرش گرفته اما فرم i20 هنوز از طرف دانشگاه صادر نشده و بدون اون هم میدونید که نمیشه وقت سفارت گرفت.
از طرفی از یک دانشگاه دیگر هم تو آمریکا پذیرش گرفته و فرم i20 براش اومده.
میشه با این i20 از سفارت وقت گرفت و سپس i20 دیگر که هنوز صادر نشده رو عوض کرد؟؟
چون کلاساش 26 آگوست شروع میشه و باید زودتر برای ویزا اقدام کنه...
لطفا راهنمایی کنید من رو.ممنونTongue
سلام
بله میشه. ایشون میتونن وقت رو با i20 قبلی بگیرن وبا i20 که می خوان برن سفارت ولی باید فرم ds160 رو آپدیت کنن جهت اطلاعات بیشتر به فروم مربوطه در اپلای ابراد مراجعه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
خسته نباشید
چرا کسی سوال منو جواب نمیده؟
من فوق لیسانس زبان انگلیسی هستم. دوست دارم دکترامو تو یکی از دانشگاه های آمریکا ادامه بدم.
میتونم همسرم هم با خودم ببرم؟
هزینه تحصیل و زندگی چقدر میشه؟
آیا امکانش هست که ضمن تحصیل کار هم بکنم؟

(2013-08-31 ساعت 19:22)nadi.m نوشته:  سلام
خسته نباشید
من فوق لیسانس زبان انگلیسی هستم. دوست دارم دکترامو تو یکی از دانشگاه های آمریکا ادامه بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Bill
سلام
برای دکترای حقوق بین الملل می خوام برم امریکا
چی کار کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه و تشکر از دوستانی که لطف می کنند و بقیه را راهنمایی می کنند.می خواستم بدونم کسانی که از طریق لاتاری به امریکا رفتند.برادر یا خواهر مجردشون می تونن از طریق پذیرش دانشگاه به آمریکا بیان و اینکه چقدر شانس دارن؟ ممکنه افسر ردشون کنه؟ممنون اگه جواب بدین.
شماره کیس: 7xxx تعداد افراد :3 کارنت :March 12 2013 مصاحبه:هفته اول May ابوظبی
وضعیت:ورود به آمریکا در 27 سپتامبر، لس آنجلس
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، hasti1985
سلام دوستان . من هم همين سوال رو دارم ممكنه اكه كسي اطلاعات در اين زمينه داره راهنمايي كنه . ممنون
[ک.ن:2013AS64XX
مصاحبه:W1APRIL
مکان:ابوظبی
تعداد:3نفر
كلير: جولاي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-01 ساعت 13:21)baharsb نوشته:  سلام
برای دکترای حقوق بین الملل می خوام برم آمریکا
چی کار کنم ؟
حتما تافل بالاي ١٠٠و ازمون لست را بايد با موفقيت بكذرونيد، معمولا در رشته حقوق مستقيما دكترا رفتن سخته جون نظام حقوقي هر كشوري با بقيه فرق داره و اصولا وكلا و تحصيل كردكان اين رشته ابتدا دروه ال ال ام را مي كذرونند تا شانس دكترا داشته باشند٠ موفق باشيد

(2013-09-11 ساعت 16:08)ultra نوشته:  با سلام به همه و تشکر از دوستانی که لطف می کنند و بقیه را راهنمایی می کنند.می خواستم بدونم کسانی که از طریق لاتاری به آمریکا رفتند.برادر یا خواهر مجردشون می تونن از طریق پذیرش دانشگاه به آمریکا بیان و اینکه چقدر شانس دارن؟ ممکنه افسر ردشون کنه؟ممنون اگه جواب بدین.
نميشه نظر قطعي داد اكه همه مدارك و شرايط را داشته باشين و واقعا به قصد ادامه تحصيل و بعدا مراجعه به كشور را داشته باشيد و اين قصد را بنحوي براي افيسر ثابت كنييد شانس ويزا داريد اما اكه قصد شما بخاطر حضور بستكان باشد يك نقطه منفي محسوب مي شود

خسته نباشید

خسته نباشید
همسرتان با ويزاي اف ً٢يا همان ويزاي همراه مي تونن همراه شما بياين ، هزينه تحصيل را بايد در وبسايت دانشكاه جك كنيد، هزينه زندكي بسته به شهر و ايالت متفاوته اصولا در وبسايت دانشكاه تخمين زده شده، ضمن تحصيل مجاز به كار نيست بجز تا جايي كه مي دونم ٢٠ساعت در هفته اونم بعد از ترم يك ، اين مورد اخر را با دانشكاه جك كنيد تا مطمىن شويد
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، barvos
ایا میتوان برای فوق لیسانس رشته متفاوت با رشته لیسانس درخواست بدیم مثلا مهندسی مکانیک خونده می خواد توی مهندسی الکترونیک درخواست بکنه درس بخونه تو امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان