کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل رایگان
(2011-08-23 ساعت 00:00)cyrus2500 نوشته:  من لیسانس "مترجمی زبان انگلیسی" با معدل "15.98" دارم. میخوام برای ارشد تو ایران بخونم و سپس برای دکترا در خارج از کشور (با انگیزه فراوان!).ولی مطمئن نیستم که مترجمی گرایش خوبی باشه!
چون هدف من اینه که در اینده مهاجرت کنم و از ایران برم(احتمالا برای همیشه). بنابراین میخوام در گرایشی ادامه تحصیل بدم که در اینده بتونم شغلی داشته باشم! چون مترجمی زبان یک رشته بین المللی نیست و فقط تو ایران کاربرد داره...درسته؟!
میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کدوم گرایش رو بخونم که هم امکان ادامه تحصیل (گرفتن پذیرش و بورسیه برای دکترا) در خارج کشور وجود داشته باشه و هم اینکه بازارکار بهتری براش فراهم باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
از بین گرایش های رشته زبان که همین 4تا هست:مترجمی-دبیری-ادبیات-زبانشناسی.
در کدام یک از این رشته ها راحت تر میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
شهریه دانشگاه چطوره؟ میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟
امکان تحصیل رایگان در کدوم دانشگاه ها برای رشته زبان وجود داره؟
ظاهرا مثل اینکه مجبوریم راهی رو که رفتیم ادامه بدیم...

دوست عزیز قبل از طرح پرسش می تونین مطالب همه تاپیک های مربوطه رو بخونین شاید به پاسختون برسین

ضمن اینکه برای رسیدن به جواب سوالتون نیازی نیست اون رو در همه تاپیک ها کپی پیست کنین

سایر پستهاتون پاک شد

پاسخ سوالتون رو از همین تاپیک پیگیری کنین

ممنون از همکاری شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mohammad.maleki ، ابی22 ، farzad-it ، HAZARA ، Tomas ، msar
دوست عزیز دانشگاه های اتریش هم نسبتا مجانی هستن...
اینجا ما چند مدل دانشگاه رسمی داریم که من چهارتاشون رو میشناسم...
دانشگاه وین که برای رشته های علوم انسانی هست و چند تا رشته فنی رو هم ساپورت میکنه که این دانشگاه برای بچه هایی که از کشورهای جهان سوم میان مجانیه و ترمی فقط 16 یورو هست.
دانشگاه کشاورزی( علوم زمین ) و فنی و اقتصاد هر کدوم ترمی 380 یورو هستن...
زبان رسمی برای تدریس المانی هست ولی توی مقاطع بالا گاهی ممکنه رشته شما به زبان انگلیسی هم تدریس بشه اگه این باشه که هیچ ولی اگه زبانش فقط آلمانی باشه در بدو ورود باید 2 یا 3 ترم زبان بخونی که هزینه اون ترمی 410 یورو هست.
اما فقط هزینه تحصیل رو نباید در نظر گرفت بلکه هزینه اجاره خونه با خوابگاه و خورد و خوراک و بلیط رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی و بیمه و تلفن و اینترنت رو هم باید در نظر بگیری . که برای یه نفر آدم کمتر از ماهی 600 تا نخواهد بود.
پاسخ
من دانشجوی ترم آخر معماری هستم از دانشگاه بین المللی شیراز فارغ التحصیل میشم با معدل حدود 16. برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بعضی از دوستام بهم اسپانیا و فرانسه رو پیشنهاد دادن. شرایط و هزینه تحصیل تو کدومشون برام ارزون تر در میاد حدودا سالی چقدر باید هزینه کنم تا ارشدم رو بگیرم . لطفا راهنماییم کنید که دوره ارشد معماری چند سال طول می کشه و اجازه کار دارم یا نه؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas ، msar
درود بر شما
من احتیاج به کمک و راهنماییی دارم.
قصد تحصیل در رشته پزشکی دارم لزوما نمیخوام کشوری اروپایی باشه
فقط هزینه تحصیل خیلی زیاد نباشه.اجازه کار هم داشته باشم .
مدرک و دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه.
در حال حاضرمن25 سالمه
دیپلمم تجربیه که معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم کمه. 12هست.
لیسانس مهندسی کشاورزی علوم دامی دانشگاه ازاد دارم
و خدمت سربازیم هم تازه تموم شده
در حال خوندن زبان انگلیسی هستم که بتونم تا تابستون ایلتس با نمره خوبی بگیرم.
قصدم 100%رفتن از ایران فقط برای تحصیل پزشکیه و حاضرم بی خیال این لیسانسم بشم.لطفا این لطف در حقم بکنید و با راهنمایی کردنم برای رفتن از ایران از بلاتکلیفی خارجم کنید....ad_so@ymail.com
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas ، msar
(2013-01-14 ساعت 17:58)skyfly80 نوشته:  درود بر شما
من احتیاج به کمک و راهنماییی دارم.
قصد تحصیل در رشته پزشکی دارم لزوما نمیخوام کشوری اروپایی باشه
فقط هزینه تحصیل خیلی زیاد نباشه.اجازه کار هم داشته باشم .
مدرک و دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه.
در حال حاضرمن25 سالمه
دیپلمم تجربیه که معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم کمه. 12هست.
لیسانس مهندسی کشاورزی علوم دامی دانشگاه ازاد دارم
و خدمت سربازیم هم تازه تموم شده
در حال خوندن زبان انگلیسی هستم که بتونم تا تابستون ایلتس با نمره خوبی بگیرم.
قصدم 100%رفتن از ایران فقط برای تحصیل پزشکیه و حاضرم بی خیال این لیسانسم بشم.لطفا این لطف در حقم بکنید و با راهنمایی کردنم برای رفتن از ایران از بلاتکلیفی خارجم کنید....ad_so@ymail.com

شما اگه فقط قصدتون ادامه تحصیل و دوباره برگشت به ایرانه به نظر من اصلا منطقی نیست این همه هزینه کنین چون به هر حال اگه کشوری هم پذیرش بگیرین که تحصیل رایگانه باز کلی هزینه زندگیتون میشه اونم با وضعیت ارزش ریال.اجازه کار هم اگه داشته باشین بعید میدونم بتونین همزمان هم در رشته ای مثل پزشکی درس بخونین و هم کار کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas ، skyfly80 ، ParsTrader ، msar
قصد برگشت به ایران بعد از فارغ التحصیلی ندارم.
راهنمایی میخوام .کدوم کشورها با شرایطی که دارم مناسب ترند.دنبال چند تا گزینه خوبم .من به قصد تحصیل پزشکی می خوام برم .به کشوری که دانشگاه مورد قبول باشه هزینه زندگی خیلی بالا نباشه بتونم کار کنم حالا میخواد کار دانشجویی باشه و زمانش محدود باشه به هر حال یه مقدار از هزینه هامو پوشش بده.
الان مهم برام اینه که همچین گزینه پیدا کنم تا روش تمرکز کنم چون به محض اینکه ایلتس بگیرم میخوام برم.لطفا کسی میتونه کمکم کنه راهنماییشو ازم دریغ نکنه.اینم ایمیلم.ad_so@ymail.com با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
(2013-01-16 ساعت 14:39)skyfly80 نوشته:  قصد برگشت به ایران بعد از فارغ التحصیلی ندارم.
راهنمایی میخوام .کدوم کشورها با شرایطی که دارم مناسب ترند.دنبال چند تا گزینه خوبم .من به قصد تحصیل پزشکی می خوام برم .به کشوری که دانشگاه مورد قبول باشه هزینه زندگی خیلی بالا نباشه بتونم کار کنم حالا میخواد کار دانشجویی باشه و زمانش محدود باشه به هر حال یه مقدار از هزینه هامو پوشش بده.
الان مهم برام اینه که همچین گزینه پیدا کنم تا روش تمرکز کنم چون به محض اینکه ایلتس بگیرم میخوام برم.لطفا کسی میتونه کمکم کنه راهنماییشو ازم دریغ نکنه.اینم ایمیلم.ad_so@ymail.com با تشکر

اگه قصد برگشت ندارین دیگه چه اهمیتی داره مدرک مورد تایید وزارت علوم باشه یا نه؟گزینه های رایگان در اروپا من نروژ و فنلاند رو اطلاع دارم خارج از اروپا رو نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، skyfly80 ، nora ، Tomas ، msar
لطفا در مورد فنلاند و نروز بیشتر توضیح بدید زبان تدریسی دانشگاهیشون چیه (چون خودم در حال انگلیسی خوندن هستم و واسه یه زبان دیگه فرصتی ندارم) و اینکه به نظرتون برای شروع به یه کشوری که راحت تر پذیرش در دانشگاهاش میده برم و یک سال اول اونجا پزشکی بخونم و بعد به یه دانشگاه در کشوری مثل نروز یا فنلاند برم چیه....همچین کاری میشه کرد در این مورد چه گزینه هایی مد نظرتونه؟
پاسخ
(2013-01-17 ساعت 11:45)skyfly80 نوشته:  لطفا در مورد فنلاند و نروز بیشتر توضیح بدید زبان تدریسی دانشگاهیشون چیه (چون خودم در حال انگلیسی خوندن هستم و واسه یه زبان دیگه فرصتی ندارم) و اینکه به نظرتون برای شروع به یه کشوری که راحت تر پذیرش در دانشگاهاش میده برم و یک سال اول اونجا پزشکی بخونم و بعد به یه دانشگاه در کشوری مثل نروز یا فنلاند برم چیه....همچین کاری میشه کرد در این مورد چه گزینه هایی مد نظرتونه؟

در کل اگه دنبال گزینه ارزون هستین،هند و مالزی و اذربایجان رو خیلی ها پیشنهاد میدن.بیشتر دانشجوهایی که من در اذربایجان دیدم دندون پزشکی میخوندن و تصورم اینه که حتما دانشگاه دندون پزشکی اش باید خوب باشه که اینقد مورد توجه بوده یا ارزونه که اینقد میرن.

به هر حال برای پذیرش دانشگاه شما به یه فاروم نمیتونی اکتفا کنی و ادرس ایمیل بذاری هر کسی اطلاعات داره برات ایمیل کنه.من چون دانشجویی نیومدم اطلاعات بیشتری نمیتونم بدم.شما با یه سرچ ساده باید فاروم ها یا گروه های دانشجو در کشورهای مختلف در فیض بوق رو پیدا کنی و باهاشون تبادل نظر کنی.خیلی باید وقت بذاری برای جمع اوری اطلاعات تا در نهایت انتخاب درستی بکنی

زبان دانشگاه هم بستگی به رشته تحصیلی و مقطعی که میخوای بخونی داره و هر کشور فرق داره

شروع کن به گشتن در اینترنت ،موفق باشی

http://parsnytt.com/index.php/iranian-in...ion-europe
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، skyfly80 ، Tomas ، msar
من گزینه دیگه ای ندارم واسه مهاجرت اخه نه حرفه خاصی بلدم و نه فامیل و دوست و اشنایی در کشوری خارجی دارم که کمکم کنه تنها گزینه برام تحصیل پس چه بهتر که رشته ای که بهش علاقه دارم و ارزش اتلاف وقتو انرزی پولو عمرمو البته از نظر خودم داره انتخاب کنم.حالا شما به عنوان یه فرد با تجربه راه بهتری به نظرت میرسه که پیش پام بذاری واسه خروج از ایران به کشوری با شرایط زندگی بهتر که بتونم از عهده مخارجشم بر بیام بتونم زندگی عادی شروع کنم.بعد به دنبال رویای ادامه تحصیل برم
پاسخ
(2013-01-17 ساعت 19:40)یه مهاجر نوشته:  
(2013-01-17 ساعت 11:45)skyfly80 نوشته:  لطفا در مورد فنلاند و نروز بیشتر توضیح بدید زبان تدریسی دانشگاهیشون چیه (چون خودم در حال انگلیسی خوندن هستم و واسه یه زبان دیگه فرصتی ندارم) و اینکه به نظرتون برای شروع به یه کشوری که راحت تر پذیرش در دانشگاهاش میده برم و یک سال اول اونجا پزشکی بخونم و بعد به یه دانشگاه در کشوری مثل نروز یا فنلاند برم چیه....همچین کاری میشه کرد در این مورد چه گزینه هایی مد نظرتونه؟

در کل اگه دنبال گزینه ارزون هستین،هند و مالزی و اذربایجان رو خیلی ها پیشنهاد میدن.بیشتر دانشجوهایی که من در اذربایجان دیدم دندون پزشکی میخوندن و تصورم اینه که حتما دانشگاه دندون پزشکی اش باید خوب باشه که اینقد مورد توجه بوده یا ارزونه که اینقد میرن.

به هر حال برای پذیرش دانشگاه شما به یه فاروم نمیتونی اکتفا کنی و ادرس ایمیل بذاری هر کسی اطلاعات داره برات ایمیل کنه.من چون دانشجویی نیومدم اطلاعات بیشتری نمیتونم بدم.شما با یه سرچ ساده باید فاروم ها یا گروه های دانشجو در کشورهای مختلف در فیض بوق رو پیدا کنی و باهاشون تبادل نظر کنی.خیلی باید وقت بذاری برای جمع اوری اطلاعات تا در نهایت انتخاب درستی بکنی

زبان دانشگاه هم بستگی به رشته تحصیلی و مقطعی که میخوای بخونی داره و هر کشور فرق داره

شروع کن به گشتن در اینترنت ،موفق باشی

http://parsnytt.com/index.php/iranian-in...ion-europe

یه مهاجر گلم در مورد اذربایجان زمانی ارزون بود و بسیاری از اذری زبانان به انجا می رفتند هر چند که کیفیت اموزش بسیار پایین می باشد ولی امروزه واحد پولشان با یورو برابر است و بسیار زندگی پر هزینه.
پاسخ
تشکر کنندگان: skyfly80 ، mahannn4779 ، msar
سلام من لیسانس حسابداری دارم و همسرم فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر و الان دانشجوی IT هست و یک پسر 5 ماهه داریم به نظر شما کجا میتونیم مهاجرت کنیم که آینده خوبی داشته باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
کشور فنلاند هم یه زمانی رایگان بود الان جدیدا میخواد پول بگیره
مطلب مهم اینکه با توجه به اینکه دولت فنلاند تصمیم داره که برای دانشجویان خارجی هزینه تحصیلی دریافت کنه این هزینه حدود 4000 یورو در سال هست و هزینه زندگی هم متوسط از 700 تا 1000 یورو شما میتونی درنظر بگیری
هرکسی میخواد بره به اون کشور حتما این مورد توجه داشته باشه
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: khatarnak ، copol
سلام دوستان خسته نباشید من از یه جایی شنیدم که آلمان یه بخش نامه داده که تحصیلو رایگان کرده واسه کسایی که میخوان مهاجرت کنن کسی اطلاعی داره مثلا بشه از طریق تحصیل اقامت گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-15 ساعت 14:59)farzin263 نوشته:  سلام دوستان خسته نباشید من از یه جایی شنیدم که آلمان یه بخش نامه داده که تحصیلو رایگان کرده واسه کسایی که میخوان مهاجرت کنن کسی اطلاعی داره مثلا بشه از طریق تحصیل اقامت گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود، من برگه های مختلفی رو درباره همین گذاشتم در گروه، در بخش های آلمان، بله و این رایگان بودن از امسالو پارسال نیست، چند سالی هست که همه گیر شدند. و اون دانشکده و دانشگاه هایی که دولتی هستند و کم هم نیستند.
زمانی که بشما پذیرش بدند شما میتونید برای روادید به سفارت با داشتن مدارک نیاز پرونده ویزای دانشجویی، درخواست و با ویزاش دانشجویی کنین، و در زمان دانشجویی هم میتونین کار نیمه با درآمد در هر زمینه ای داشته باشید. هزینه یک سال زندگی هم باید درابتدا داشته باشید که بتازگی 8640 اویقو شد. و پس از دوران دانشجویی هم با تمدید ویزا و پرداخت هزینه میتونید تا 18 ماه موندگار برای کاریابی بشید و تا اونزمان هم میتونین باز کار نیمه داشته باشین.
اون برگه هارو بخونید و پرسشی تکراری نبود در همون بخش بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان