کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل رایگان
سلام، من دانشجوی کارشناسی ارشد حشره شناسی ( کشاورزی)دانشگاه تهران هستم، میخوام جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا و همچنین کار(خصوصاً) برم یکی از کشورهای اروپایی که هم از نظر رشته ام خوب باشه و هم تحصیل رایگان باشه،باید چکار کنم؟ شرایطم اینه که سال اول هستم و تابستان سال 90 دفاع میکنم و سربازی هم دارم و تا الان معدل ارشدم 17 هست و معدل لیسانسم از دانشگاه شیراز 17.23 هست و در ضمن واسه زبان هیچ کاری تا الانم نکردم، لطفا، یکی منو راهنمایی کنه، مرسیRolleyes:
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، winx ، HAZARA ، Tomas ، msar
اسپانیا شرایط خیلی خوبی داره . یکم در موردش تحقیق کن . کاملا رایگان نیست !

اما میتونی بورسیه هم بگیری که از طرف دولت یه چیزی هم میگیری Big Grin
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mohammad.maleki ، winx ، HAZARA ، Tomas ، amiry ، msar
(2011-03-14 ساعت 20:39)مردانی نوشته:  سلام، من دانشجوی کارشناسی ارشد حشره شناسی ( کشاورزی)دانشگاه تهران هستم، میخوام جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا و همچنین کار(خصوصاً) برم یکی از کشورهای اروپایی که هم از نظر رشته ام خوب باشه و هم تحصیل رایگان باشه،باید چکار کنم؟ شرایطم اینه که سال اول هستم و تابستان سال 90 دفاع میکنم و سربازی هم دارم و تا الان معدل ارشدم 17 هست و معدل لیسانسم از دانشگاه شیراز 17.23 هست و در ضمن واسه زبان هیچ کاری تا الانم نکردم، لطفا، یکی منو راهنمایی کنه، مرسیRolleyes:

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، winx ، Tomas ، msar
سلام دوست عزیز الان تحصیل رایگان فکرکنم دانشگاه های المان اونم نه همشون امکان تحصیل وجود داشته باشه
ولی تحصیل با هزینه کم و خیلی کم به ترتیب کشورهای لهستان و اسپانیا شرایط خیلی خوبی دارند
هر دو کشور بالا نیازی به مدرک زبان ندارند و پس از ورود برای شما با هزینه 1200 و 2500 یورو کلاس زبان میزارند که بستگی به نظر خود شما میتونید زبان محلی یا انگلیسی رو یاد بگیریدی
در ضمن یا تحصیل یا کار نمیشه هر دو رو باهم داشت کار تو لهستان و اسپانیا برای دانشجو هفته ای 10 ساعته واگر برای کار دارید میرید به تحصیل فکر نکنید و بلعکس
پاسخ
تشکر کنندگان: mory6 ، winx ، behzadb57 ، Potouck ، HAZARA ، Tomas ، amiry ، سرباز هخامنشی ، King Eagle ، msar
سلام به همه دوستان.
میشه واضح بگین تحصیل توی اسپانیا پولیه یا رایگان؟

اخه میگن تحصیل رایگانه بعد از طرفی میگن باید 20 تومن تو حسابت باشه.اینا همش تناقضه.اگه امکان داره راهنمایی کنید دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، winx ، HAZARA ، Tomas ، msar
اون 20 تومنی که میگن تو حساب باشه برای اینکه شما باید بتونید از پس مخارج خود تو اون کشور بر بیاید و وبال گردن دولت نشید و بخاطر همین از شما میخوان که مدرکی نشون بدید که میتونید هزینه ها رو تامین کنید بخاطر همینه
پاسخ
تشکر کنندگان: winx ، behzadb57 ، HAZARA ، Tomas ، msar
(2011-08-18 ساعت 12:24)mohammad.maleki نوشته:  اون 20 تومنی که میگن تو حساب باشه برای اینکه شما باید بتونید از پس مخارج خود تو اون کشور بر بیاید و وبال گردن دولت نشید و بخاطر همین از شما میخوان که مدرکی نشون بدید که میتونید هزینه ها رو تامین کنید بخاطر همینه

یعنی الان تحصیل در اسپانیا رایگان هست؟میشه شرایطشو برای پذیرش بگید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، HAZARA ، Tomas ، msar
منظورت اینه که بعد از یه مدتی میشه پولتو برداشت کنی؟
یعنی هیچ پولی بابت شهریه نباید پرداخت کرد؟
میشه یه ذره واضح توضیح بدید.
من مهندسی برق خوندم می خوام واسه ارشد یا سوئد یا اسپانیا برم.ولی با چند نفر از دوستان که صحبت کردم گفتن که رایگان نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، winx ، Tomas ، msar
کاملا هم رایگان نیست اما هزینش خیلی کمه یعنی به چشم نمیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: winx ، HAZARA ، Tomas ، msar
دوست خوبم میشه بگی شرط پذیرش چیه؟تحصیل به زبان انگلیسیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، Tomas ، msar
تو همه کشور های دنیا شما برای تحص یل دو راه دارید یا به زبان بین الملی و یا به زبان مادری که انتخاب اون با خودته . شما باید دارای مدرک دیپلم باشید تا بتونید اقدام کنید ولی اگع اطلاعات بیشتری میخواید یا به سایت دانشگاه مورد نظر برید و یا لینک سایت دانشگاه رو تو فروم بذارید تا اطلاعات لازم رو دوستان بگن
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas ، msar
محمد جان اگه واست امکان داره بیشتر توضیح بده؟
من نتونستم جواب سوالامو بگیرم.
منم منظورم این نبود که کلا رایگانه.ولی 6 تومن واسه هر سال هم دیگه واقعا رایگان محسوب نمیشه.
برای مثال من که می خوام 2 سال ارشد بخونم کلا واسه هزینه ی دانشگاه و هزینه ی زندگی تو این 2 سال چقدر باید هزینه کنم؟
از این که وقت می ذاری واسه دوستان واقعا متشکرم.
پاسخ
شما هزینه زندگی رو حساب نمکنید فقط هزینه تحصیل نیست هزینه درمان - اجاره منزل - غذا و ... اینا رو حساب کنید وگر نه هزینه تحصیل تو سال برای شما کمتر از یک میلیون تومان تموم میشه
شما با یه سرچ ساده میتونید میانگین هزینه های یک سال رو دربیارید که البته تو خود سایت دانشگاه هم حتما هست
داشتن مدرک دیپلم
عدم سوءپیشینه
یه رزومه خوب اشنا بودن به زبان اسپانیولی(اگه اشنا باشی بهتره)
اینا همه برای دریافت پذیرش لازمه
----------------------
اون مبلغی هم که سفارت از شما میخواد فقط برای اینکه بفهمن که شما از پس هزینه هاتون برمیاید یا نه!!!!!
اون پول رو نه کسی از شما میگیره نه چیزی
پاسخ
دوست عزیز شما باید از بورسیه های فول فیر استفاده کنید و پیشنهاد میکنم که ادامه پیگیریتون رو در انجمن های مخصوص تحصیل در خارج از کشور مطرح بفرماید چون قطعا پاسخ بهتری دریافت میکنید چون تعداد دوستان مطلع در آن انجمها بسیار بالاتر است. در ضمن به نظر من ابتدا رشته مورد نظر بعد رنکینگ دانشگاه و بعد کشور را انتخاب کنید.
پاسخ
من لیسانس "مترجمی زبان انگلیسی" با معدل "15.98" دارم. میخوام برای ارشد تو ایران بخونم و سپس برای دکترا در خارج از کشور (با انگیزه فراوان!).ولی مطمئن نیستم که مترجمی گرایش خوبی باشه!
چون هدف من اینه که در اینده مهاجرت کنم و از ایران برم(احتمالا برای همیشه). بنابراین میخوام در گرایشی ادامه تحصیل بدم که در اینده بتونم شغلی داشته باشم! چون مترجمی زبان یک رشته بین المللی نیست و فقط تو ایران کاربرد داره...درسته؟!
میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کدوم گرایش رو بخونم که هم امکان ادامه تحصیل (گرفتن پذیرش و بورسیه برای دکترا) در خارج کشور وجود داشته باشه و هم اینکه بازارکار بهتری براش فراهم باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
از بین گرایش های رشته زبان که همین 4تا هست:مترجمی-دبیری-ادبیات-زبانشناسی.
در کدام یک از این رشته ها راحت تر میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
شهریه دانشگاه چطوره؟ میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟
امکان تحصیل رایگان در کدوم دانشگاه ها برای رشته زبان وجود داره؟
ظاهرا مثل اینکه مجبوریم راهی رو که رفتیم ادامه بدیم...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان