کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجویانی که سربازی نرفته اند ...
Question 
با سلام و خسته نباشید .

یک سوال از خدمتتون داشتم اینکه آیا کسانی که دانشجو هستند و اشتغال به تحصیل دانشگاهی دارند اصلا میتونن از کشور خارج بشن؟ حتی با قید سند , و اگر میتونن خارج بشن میتونن موفق به کسب گرین کارت لاتاری بشن یا خیر؟؟
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک..Cool
تشکر کنندگان:
منم همین مشکل رو دارم و بهترین راهی که تا حالا پیدا کردم گرفتن پاسپورت زیارتی است.
البته یک سری مشکلات دیگه هم هست. مثلاً مدارک تحصیلی که باید به سفارت ارائه بدی رو هم بهت نمیدن که هنوز راهی برای اون پیدا نکردم.
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
یعنی دانشگاه دیپلم دبیرستانتون رو هم نمیده ؟؟؟ من اگه جای شما بودم دانشگاه رو میبوسیدم میزاشتم کنار Wink خب پاسپورت زیارتی هم که بگیرید نمیتونید باهاش برین ترکیه برای مصاحبه, قاچاقی نمیشه تا ترکیه رفت بعد که ویزا گرفتین دیگه ایران بر نگردین؟ ...
تشکر کنندگان:
دانشگاه دیپلم رو نمیده. اگه ببوسیدشو بزارید کنار هم تا وقتی که وضعیت سربازیت مشخص نباشه نمیده..
پاسپورت زیارتی هم که بگیری باهاش هر حایی میتونی بری ولی بعد از اونجا یه سرم میری سوریه که مهر سوریه هم توش بخوره.
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
اگه شما با همون پاسپورت زیارتی رفتی ترکیه برای مصاحبه اونجا موقع ویزا دادن درمورد سربازیت سوال نمیکنن؟؟ من شنیده بودم که درباره وضعیت سربازی و این چیزا هم سوال میشه .. دیپلم رو چی کار میکنی؟ واقعا خیلی زور داره آدم برنده بشه همچین بد شانسی بیاره :/ ولی هر جوری شده بورو یه وقت بی خیال نشی Wink
تشکر کنندگان:
این مشکلها رو که میشه حلشون کرد، من مشکلات اساسی تری دارم که اگه یه سرچ رو تاپیکهای ارسالی من بزنی می بینی..!
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
من جوابمو نگرفتم آخر توی مصاحبه به سربازی گیر میدن یا نه/؟ و اگه ویزا گرفتیم با پاسپورت زیارتی میشه رفت آمریکا یا نه؟؟
تشکر کنندگان:
R@mtin نوشته: 1- توی مصاحبه به سربازی گیر میدن یا نه؟
2- اگه ویزا گرفتیم با پاسپورت زیارتی میشه رفت آمریکا یا نه؟؟

1- نه اونا به سربازی رفتن شما کاری ندارن همین که پاسپورت داشته باشید، معتبر باشه و با اون به سفارت برسید کافیه.
2- من اطلاع دقیقی ندارم. اگر پاسپورت شما مثل همین پاسپورت های معمولی باشد (که به احتمال یقین این گونه هست) و فقط برای گرفتن و مسافرت کردن به گذاشتن وثیقه نیاز دارید، به احتمال بسیار زیاد هیچ مشکلی نخواهید داشت و تنها وثیقه شما را (که فکر کنم 15 میلیون باشه) دولت ضبط خواهد کرد! دیگران اگر تجربه ای دارند کمک کنند. البته موارد خوبی هم در سایت خوب http://www.applyabroad.org مطرح شده که بد نیست انجمن گرفتن گذرنامه، مشکل سربازی و خروج از کشور آن را به دقت بخوانید.
اگر چیزی دستگیرتان شد لطفاً برای استفاده دیگران خلاصه آنرا اینجا بنویسید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
سلام.
پاسپورت زیارتی هیچ فرقی با پاسپورت معمولی نداره و منظور پاسپورتیه که برای رفتن به یکی از سه کشور عربستان، عراق یا سوریه میدن. اعتبارش هم مثل پاسپوتهای معمولی 5 ساله ست. تنها فرقی که داره اینه که یه مهر توش میزنن که دارنده این پاسپورت تا تاریخ فلان(معمولا تا دو ماه بعد از درخواست خرئج برای زیارت) می تواند یکبار از کشور خارج شود و این مهر فقط برای قوانین داخلی ایرانه و ربطی به کشوری که میخوای بری نداره پس در مصاحبه بهت گیر نمیدن.
با پاسپورت زیارتی هر جایی میشه رفت ولی اگه برنگردی 15 میلیون وثیقه ای که گذاشتی رو باید بیخیال بشی. اگر هم به کشور دیگه ای به غیر از اونجایی که براش پاسپورت گرفتی بری و برگردی به احتمال زیاد وثیقه تو پس نمیدن(اینو مطمئن نیستم) ولی اگه برای مصاحبه بخوای بری ترکیه بهترین کار اینه که درخواستتو برای سوریه بدی و بعد از رفتن به ترکیه و انجام مصاحبه یه سفر به سوریه هم بری که مهر سوریه تو پاسپورتت بخوره اینجوری دیگه وثیقه تم پس میدن.
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
ممنون از جواب ها لینک هایی که دادین , من اونا رو مطالعه کردم تقریبا همین مطالبی که شما و جی مستر گفتین دستگیرم شد , فقط یک سوال دیگه: نمیشه برای مصاحبه قاچاقی رفت ترکیه تا اون 15 ملیون رو هم از دست ندیم ؟ میدونم اونجا پاسپورت ارم میخوان ولی راهی پیدا نمیشه؟؟
تشکر کنندگان:
اگر یه کم خطر بکنید حتماً می توانید راه های غیر قانونی ای پیدا کنید اما من اصلاً آنها را توصیه نمی کنم. همیشه راه های قانونی بی خطر ترین راه هستند و درصد موفقیت در آنها به مراتب بیشتر از راه های دیگر هست.
تشکر کنندگان:
دوست من بهترين راه حل اينه كه از يكى از دانشگه هاى US پذيرش بگيرى حتى اگر شده با هزينه شخصى. پذيرش از دانشگاه هاى درجه دوم US سخت نيست فقت نياز دارى كه TOEFL يا اگر مهندسى خوندى GRE هم بدى. ميتونى حتا از دانشگه هيه دره پيت كشورى ديگه مثل تركيه يا مالزى هم پزيرش بگيرى. وقتى كه رفتى وزارت علوم اگر پذيرش MASTER درى كه 3 سال بهت وقت ميدن و اگر PHD هست كه تا 6 سال بهت وقت ميدن. البته وسيقه 15 ميلينى را ميزارى ولى تا 3 تا 6 سال خيالت جمع هست كه پولت را برنميدارند. بهتر هست كه دنبال كار هاى غير قانونى نرى. من الان سال بعد PHD تموم ميشه ولى نميدونم چه كار كنم. شيد برم يه PHD ديگه در US بخونم يا...ولى اينو بدون كه اين مشكل سربازى هميشه دنبالت ميمونه Sad. ولى اگر قانون 2 سال زندگى در خارج ايران فعال شه اونوقت ميتنى سربازيت را بخرى. مشكل اينه كه اين قانون برى كسانيست كه قبل از 83 از ايران خارج شدند. ولى من 85 خارج شدم. اميدوارم كه اين قانون دوباره اصلاح شود.....همانطور كه رفيق صمد اشاره كرده بهتره كه از APPLYABROAD كمك بگيرى. اونجا بچه ها خيلى اطلا عاتشون خيلى زياده. هيچ وقتم نا اوميد نباش. وضعيتت از من كه بد تر نيست Smile
تشکر کنندگان:
یک خبر:

http://tiknews.org/display/?ID=69472&page=1

۲۷ مهر ماه ۱۳۸۷ ساعت : ۴۷ , ۱۷
خبرگزاري انتخاب :

مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح، از كاهش وثيقه خروج از كشور دانشجويان مشمول سربازي از 15 به پنج ميليون تومان خبر داد.

سردار موسي كمالي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح در زمينه كاهش وثيقه خروج از كشور مشمولان سربازي در شرايط خاص، گفت: بنابر توصيه‌ دولت مبني بر اين كه براي خروج از كشور دانشجويان مشمول سربازي، تسهيلاتي در نظر گرفته شود و مبلغ وثيقه خروج كاهش پيدا كند، ستاد كل نيروهاي مسلح پس از بررسي به اين نتيجه رسيد كه دانشجويان مشمول سربازي بتوانند براي كارهاي علمي و زيارت خانه خدا با حداكثر پنج ميليون تومان وثيقه از كشور خارج شوند.

وي در پاسخ به احتمال برخي سوءاستفاده‌ها از كاهش وثيقه خروج از كشور مشمولان، سفرهاي تحت پوشش اين كاهش وثيقه براي مشمولان را عموما سفرهاي زيارتي خانه خدا، عمره دانشجويي و همچنين سفرهاي مرتبط با پروژه‌ها و كارهاي علمي خواند و تاكيد كرد: در مورد سفر به خارج از كشور مشمولان در زمينه‌هاي علمي، فرد مشمول بايد تضميني از دانشگاه مربوطه، اخذ و علاوه بر اين، دعوتنامه‌اي مرتبط با سفر ارائه كند.

مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در ادامه يادآورشد: در زمينه وثيقه خروج از كشور مشمولان همه موارد جزء به جزء بررسي و چك مي‌شود و اين گونه نيست كه هر مشمولي بخواهد به بهانه انجام كارهاي علمي به خارج از كشور سفر كند، اجازه دريافت كند.

وي خاطرنشان كرد: در زمينه خروج از كشور مشمولان نظارت جدي، اعمال و با متخلفان به طور جدي برخورد خواهد شد.
تشکر کنندگان:
سلام
من که 1 سال پیش داشتم معاف میشدم از افسر که اونجا نشسته بود همین موضوع رو سوال کردم و اون گفت با پاسپورت زیارتی فقط میتونی به 3 تا کشور سفر کنی و بجز انها اجازه ی خروج به هیچ کشور دیگه ای رو نمیدن.
البته تا الان امکان داره تغییر کرده باشه. بهرهال این اطلاعات من بود در این مورد
تشکر کنندگان:
بهترین راه اینه که 1-با یک وکیل مطلع مشاوره کنی
2-کتاب ایین نامه و بخشنامههای سربازی رو بخری و مطالعه کنی
3-مستقیم به واحد مشاوره حوزه یا نیروی انتظامی بدون مطرح کردن اصل مو ضوع مراجعه کنی
4-زیارتی بهترین روش هست اما پر هزینه "؟اما موجوری{سوریه"لبنان"مکه"عراق از همه بهتر مرزه هوایی}و با یک توقف با بلیط دوم به آنکارا و...
5-اگرم برگشتی ایران موردی نداره من پسر عموم یک کاری کرد کارستون پاسو پس که نداد هیچ "پولشم پس گرفت و رفت"زیارتی بود
6-بری سربازی
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان