کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای B2
بهتون گفتن سایتو چک کنید؟ معمولا بین 2 هفته تا 2 ماه طول میکشه. ولی بعضی وقتا بیشتر هم طول میکشه. نمیشه تعیین کرد
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، msar
سلام

من لیسانس عمران دارم. لطفا یکی‌ کمکم کنه که می‌شه واسه ویزای کار اقدام کنم؟

مهندس عمران نیاز دارن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-10-08 ساعت 22:26)feri_p90 نوشته:  سلام

من لیسانس عمران دارم. لطفا یکی‌ کمکم کنه که می‌شه واسه ویزای کار اقدام کنم؟

مهندس عمران نیاز دارن؟
من تو این مدت ندیدم کسی با ملیت ایرانی ویزای کار بتونه بگیره! البته من ندیدم.

ولی توی سایت سفارت هم خوندم که این نوع ویزا در حال حاضر برای ایرانیان فعال نیست. که هممون میدونیم خیلی وقته که غیرفعاله.

۱-به ویکی مهاجرسرا مراجعه کنید
wiki.mohajersara.com
2-به سایت زیر مراجعه کنید:
travel.state.gov
ولی کلیتش همینه که گفتم. و توی ویکی خودمون به طور کامل توضیحات داده شده.
موفق باشید و سربلند.

دوستان یه سوال دارم از دوستانی که در مورد گرفتن وقت مصاحبه ید بیضا دارند:
آیا اول فرم ds-160 را پر میکنیم و بعد هی چلنج میکنیم برای گرفتن وقت مصاحبه؟
یا اول چلنج میکنیم و وقت میگیریم و بعد فرم مربوطه را پر میکنیم. یا اصلا فرقی نداره؟
آخه گفته فرم را قبل از ورود به سفارت و جایی گفته چند روز قبل از مصاحبه ولی جایی ندیدم اکسپایر داده باشه براش؟

من اصولا در رکب زدن به خودم و خوددرگیری ید بیضا دارم فعلا معمایی برای خودم طرح کردم که توش موندم شما ها کمکم کنید یا چک مات نشدم ۱۰-۲۰ روز مونده به مسافرت.
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم.
؛حامد؛
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
دوستان سلام
ايا كسي ميدونه ميشه با ويزاي B2 وارد شد و براي كرين كارت اقدام كرد و موفق شد؟
پاسخ
با سلام من خواهرم سیتیزن امریکا هست ایا من میتونم با ویزای توریستی برم امریکا و اگراونجا شغلی پیدا شد ویزای من تبدیل به ویزای کار میشه یا باید برگردمو سئوال دیگه اینکه من کارمند برقم یک فرزند دارم ایا به من ویزای توریستی میدن ممنون میشم اگر راهنمایی کنین
پاسخ
اگه خواهرتون واستون اقدام کرده باشه که نمیتونید با توریستی برید.
احتما تبدیل ویزای توریستی به کاری خیلی ضعیفه. ویزای کاری فقط به کسانی تعلق میگیره که تخصص خاصی دارن و اون شرکت آمریکایی که فرد رو استخدام میکنه باید اعلام کنه که تخصص شما یه جورایی منحصر بفرده و به تخصصتون نیاز داره و افرادی مثل شما رو نمیتونه به این راحتی از توی آمریکا پیدا کنه
ویزای توریستی معمولا به خانواده تعلق نمیگیره. درضمن باید ویزای شینگن داشته باشید و یا سفرهای متعدد خارجی و درآمد و شغل خوب که نشون بده شما به ایران برخواهید گشت
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
(2012-12-28 ساعت 00:47)الهه سابق نوشته:  اگه خواهرتون واستون اقدام کرده باشه که نمیتونید با توریستی برید.
احتما تبدیل ویزای توریستی به کاری خیلی ضعیفه. ویزای کاری فقط به کسانی تعلق میگیره که تخصص خاصی دارن و اون شرکت آمریکایی که فرد رو استخدام میکنه باید اعلام کنه که تخصص شما یه جورایی منحصر بفرده و به تخصصتون نیاز داره و افرادی مثل شما رو نمیتونه به این راحتی از توی آمریکا پیدا کنه
ویزای توریستی معمولا به خانواده تعلق نمیگیره. درضمن باید ویزای شینگن داشته باشید و یا سفرهای متعدد خارجی و درآمد و شغل خوب که نشون بده شما به ایران برخواهید گشت

سلام
با عرض احترام الهه خانوم سابق اقدام کرن گرین کارت برای گرفتن ویزا ی توریستی هیچ نقشی نداره من کیس گرین کارن دارم و ویزای توریستمم گرفتم
فقط بهتره دوستمون قبل از اقدام به گرفتن ویزای امریکا تنهایی یا با خانواده یک ویزای شینگن درست حسابی مثل ویزای آلمان و نه یونان یا ایتالیا داشته باشن که درصد موفقیت شون را خیلی بالا میبره
پاسخ
گرین کارتتون از چه نوعیه؟ گرین کارتی که قراره مثلا یک سال دیگه صادر بشه، مثل گرین کارت ازدواجی و یا فرزند سیتیزن، احتمالش بسیار کمه.
البته حق با شماست اگه چندین سفر اروپایی داشته باشن ممکنه شانسی باشه. من خودم همسرم سیتزنه و پارسال اصلا هنوز واسه گرین کارت اقدام هم نکرده بودم. با این حال واسه توریستی که رفتم، آفیسر گفت چون شوهر شما سیتیزنه شما حق ورود به آمریکا رو ندارید و باید برای گرین کارت اقدام کنید
پاسخ
(2013-01-27 ساعت 12:22)عبدالوحید نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 00:47)الهه سابق نوشته:  اگه خواهرتون واستون اقدام کرده باشه که نمیتونید با توریستی برید.

سلام
با عرض احترام الهه خانوم سابق اقدام کرن گرین کارت برای گرفتن ویزا ی توریستی هیچ نقشی نداره من کیس گرین کارن دارم و ویزای توریستمم گرفتم
فقط بهتره دوستمون قبل از اقدام به گرفتن ویزای آمریکا تنهایی یا با خانواده یک ویزای شینگن درست حسابی مثل ویزای آلمان و نه یونان یا ایتالیا داشته باشن که درصد موفقیت شون را خیلی بالا میبره
عبدالوحید جان خدمت شما عرض کنم که ويزا شينگن برای سفارت امريکا ، شينگن هست و ربطی به آلمان و يا يونان نداره. درست هست که گرفتن ويزا آلمان خيلی سختر هست ولی برای افيسر سفارت امريکا اين مهم هست که شما به کشور های عضو پيمان شينگن رفت باشيد و برگشته باشيد . رفت و برگشت به اروپا براشون مهم هست, که ببينن شما رفتيد فرانسه اسپانيا ايتاليا آلمان و ديده باشيد و برگشته باشيد نه اينکه براشون مهم باشه شما از آلمان يا يونان ويزا گرفته باشيد.
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، حاجی واشنگتن ، msar
اتفاقا آقای عبدالوحید قانون اینه که کسی که واسه مهاجرتی اقدام کرده، نمیتونه ویزای غیرمهاجرتی بگیره چون ماهیت این دو ویزا با هم در تناقضه. هم سفارت اینو بهم گفت و هم از چندتا وکیل پرسیدم.
حالا اگه کسی انقدر سابقش درخشان بوده که آفیسر صد در صد مطمئن بوده که این فرد با وجود پرونده مهاجرتی، ولی قطعا به کشورش برمیگرده، خوب بهش ویزا میده و یه تبصره برای اون قانون قایل میشه. ولی این یه قانون و طی مکاتبه با سفارت میتونید بپرسید
من میگم حتی اقدام هم نکرده بودم، از هر سفارتی میپرسیدم میگفتن صرف اینکه همسرتون سیتیزنه شما نمیتونید ویزای دانشجویی یا توریستی بگیرید. اگه اقدام کرده بودم که دیگه هیچی
پاسخ
تشکر کنندگان: Kurosh_Salehi ، حاجی واشنگتن ، msar
سلام دوستان من ميخواستم براي ويزاي B2 از طريق آنكارا يا دوبي اقدام كنم . دعوتنامه از طرف يه سيتي زن هم دارم ولي ميخوام دخترم رو كه الان كلاس ششم ابتدايي است رو با خودم ببرم . براي اون هم ميخام ويزاي F1 بگيرم و در يك مدرسه روزانه آمريكا ثبت نامش كنم .( قبلا از مدرسه پذيرش گرفتم )
سئوال من اينه كه آيا از اول براي دخترم پاس جدا بگيرم يا اينكه اسم اون تو پاس من باشه ؟
آيا براي مصاحبه اون هم بايد حضور داشته باشه ؟
به نظر شما درصد موفقيت من براي اينكه هم من ويزاي B2 بگيرم و هم اون ويزاي F1 بگيره چقدره ؟
دختر من الان فقط 12 سال داره .
قوانين آمريكا در اين مورد چي ميگن ؟
لطفا هر كسي چيزي در اين مورد ميدونه به من كمك كنه.
مدارك بانكي و شغلي من هم تكميل است.
پاسخ
با سلام مجدد خدمت همه دوستان و تشکر از همه بابت راهنمایی که کردین

من خواهرم واسم اقدام نکرده من میخوام اگر بشه تنها برم بدون خانواده اگر اینجور باشه بازم باید شینگن داشته باشم یا اینکه بخاطر اینکه خانواده من ایران هست احتمال میدن من برگردم در ضمن من مدرک دوره های کوتاه مدت MBA دارم این میتون تو امریکا کمکی باشه واسه پیدا کردن کار اخه شنیدم اونجا خیلی طرفدار داره

بازم ممنون میشم اگر راهنمایی کنین
پاسخ
با سلام یک راهنمایی از دوستان میخواهم
من ویزای استرالیا را دارم یعنی 5 ماه پیش یک سر تورسیتی رفتم و برگشتم الان میخواهم برای آمریکا ان هم ویزای بی 2 اقدام کنم با این شرایط که همسرم ویزای استرالیا را ندارد ایا به جفتمون ویزای آمریکا رو میدن؟
پاسخ
با سلام

من 28 آپریل درخواست ویزا b2 دادم و قبول شد و برگه زد گرفتم بهم گفت چند هفته بیشتر طول نمیکشه الان حدود یک ماه شده که سایت و که چک میکنم میگه منتظر باشید .
من متخصص ای تی هستم هر عددی رو هم بزنی تو اون سایت بهت میگه منتظر باشید . یه جای کار میلنگه!
از دوستان اخیرا کسی درخواست ویزا توریستی داده؟

اینم آدرسی که چک میکنم
http://98.131.161.103/index.asp
شماره کیس: 6XXX ایروان ارسال فرم اول:10 می ارسال دوباره (ازدواج بعد از قبولی ) 6 مارچ 2014 تاریخ کارنت 8 مارچ 2014 تاریخ دریافت نامه دوم :19 مارچ 2014 تاریخ مصاحبه : 15 May برگه آبی بروزرسانی 15 و 16 و17 و 20 می و 11 ژوئن 14 اوت
آخرین جدول سیس ایران

پاسخ
دوست عزیز این چک خوردن ممکنه چندماه طول بکشه. نگران نباشید.

میشه بگین از کدوم کشور اقدام کردین؟ دبی یا آنکارا؟

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان