کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2011-09-04 ساعت 09:50)davood_b54 نوشته:  سلام دوستان ممكنه راهنمائي كنيد آخرين مهلت ارسال فرمهاي ds-230 و dsp-122 كي هست ؟

سلام بر شما

هیچ جا من نخوندم که آخرین مهلتی برای ارسال درج شده باشه. ولی همه جا نوشته که " هر چه زودتر بفرستید". نمی دونم کیس نامبرتون چنده ( اگر خواستید لطف کنید و در صفحه خلاصه پیشرفت کار برندگان ۲۰۱۲ کیس نامبرتونو وارد کنید) ولی به هر حال من که کیس نامبرم حدود 43000 است و احتمالا جولای یا اگوست سال بعد مصاحبه بشم فرستادم.
چون طبق اطلاعاتی که تا حالا گرفتم از وقتی این فرما بدستشون برسه کلیرنس شروع می شه و هر چه زودتر کلیدنس شروع بشه خوب زودترم ویزا می گیریم!
موفق باشید و زودتر فرما رو + عکس + صفحه بار کد دار بفرستید.
تشکر کنندگان:
(2011-09-03 ساعت 21:15)ant1981 نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 13:08)outlaw نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 03:23)ant1981 نوشته:  با سلام و عرض تبریک
بنده فرمها رو ارسال کردم و خرید خدمتی بودم ، از واژه های military و army و infantry (ارتش - نیروی زمینی - سرباز ) استفاده کردم و اشاره ای به موضوع خرید نکردم ،به نظر دوستان بعدا تناقضی در مصاحبه بوجود نمیاد؟ چون روی تناقض ها خیلی حساس هستند و نگران شدم. ممنون
case: 47000
Male sent at:15- aug

مدت خدمتو زدی چند ماه اونوقت؟

Previous military service : yes
Branch: army
Rank/ position: infantry
Dates of service: xx-xx-1990
Military speciality: N/A
دوست عزیز توی اون فرم یه از.... تا..... داره واسه تاریخ سربازی.شما اونو کامل زدی؟که بدونن 2 هفتس؟اگه نه یک ای میل بده با توضیح خرید خدمت و 2 هفته یا.....روز که رفتی .به هر حال برات به امتیاز که نرفتی خدمت اینو باید بهشون اطلاع بذی.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: ant1981
ممنون از راهنمایتون ، ولی تو قسمت ۳۴ فرم فقط ۵گزینه بالا ست !!، منظورتون dates of service؟؟ چه متنی باید بزنم ؟؟ ممنون 
تشکر کنندگان:
(2011-09-04 ساعت 19:33)ant1981 نوشته:  ممنون از راهنمایتون ، ولی تو قسمت ۳۴ فرم فقط ۵گزینه بالا ست !!، منظورتون dates of service؟؟ چه متنی باید بزنم ؟؟ ممنون 
بله اونجا باید بزنی مثلا 02/20/1990 03/20/1990 اگه اینکارو نکردی با یه ایمیل اصلاح کن و بگو خرید خدمت بودی.
2 نفر
تشکر کنندگان:
سلام . از دوستان عزيز كسي مي دونه آخرين مهلت ارسال اين فرم كي هست ؟
تشکر کنندگان:
(2011-09-05 ساعت 07:49)davood_b54 نوشته:  سلام . از دوستان عزيز كسي مي دونه آخرين مهلت ارسال اين فرم كي هست ؟

جایی حرفی از مهلت زده نشده ، اما مسلما هرچه زودتر بفرستید پروندتون زودتر باز میشه و این خیلی به نفعتونه
تشکر کنندگان: mitr.p
(2011-09-02 ساعت 12:41)nayereh نوشته:  سلام
دوستان من این فرم DS230 رو برای مادر و پدرم که برنده شدن پر کردم و فرستادم.
فقط نمی دونم این چه داستانیه که تو سایت سفارت آمریکا در آنکارا الان دیدم:
http://turkey.usembassy.gov/general_information2.html
پدر و مادر من هردو بیش از 10 سال پیش بازنشسته شدن و تو فرم ها نوشته بود که شغلشون از 10 سال پیش چیه و منم همون رو که تو فرم خواسته بود نوشتم. ضمنا از یک وکیل هم در امریکا پرسیدم و ایشون هم تاکید کردن همونی که فرم خواسته .
حالا این آنکارا چی می فرماید؟

Common Mistakes made on Applications
Fill in all sections of Form DS-230 completely and accurately.

Question No. 22: Iranian applicants must list all prior employment, not just for the past ten years. Failure to fill this out correctly will result in a delay in the administrative clearance.

باید چی کار کنیم؟ ینی ایرانی ها هی باید این استثنائات رو پیدا کنن؟ ( یکی دیگشم برای گواهی عدم سوئ پیشینه هست که اونم دوستان همه می دونن که لازم نیست برای آنکارا از پلیس ایران عدم سوئ پیشینه گرفت)
می خوام بدونم استثنا دیگری برای ایرانی ها گذاشتن؟
و ضمنا اینکه فرم های پدر و مادر من که نباید دوباره پر بشه و برای kcc فرستاده بشه؟ باید وقت مصاحبه یا حداقل 15 روز قبلش بفرستیم همون آنکارا؟

برامم جالبه که همه جای دنیا چه کشور پیشرفته و په غیره اما و اگر تو کار قانونشون هست!
باسلام تا آنجایی که من متوجه شدم سفارت در آنکارا فرم مخصوصی داره(که به راحتی از سایت قابل دانلود است و می بایست فرم مذکور را به همراه سایر مدارک قبل از مصاحبه تکمیل و ارسال کنیم. در فرم مذکورکلیه سوابق کاری از ابتدا تا کنون- کلیه سوابق تحصیلی و همچنین سفر های خارجی به طور دقیق سوال شده است. من حدس می زنم که عدم ارایه اطلاعات کامل در آن مرحله باعث ایجاد مشکل خواهد شد.خود من نیز در فرم ارسالی در این مرحله از 14 سال سابقه کارم برای اینکه الزامات فرم را رعایت کرده باشم فقط 10 سالش رو نوشتم.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: Hornet
سلام
دوستان اگه کسی هست لطفا سریع جواب بدین
فرم 230 رو برای همسر و بچه ها باید جدا پر کرذ
تشکر کنندگان:
(2011-09-05 ساعت 19:59)balot نوشته:  سلام
دوستان اگه کسی هست لطفا سریع جواب بدین
فرم 230 رو برای همسر و بچه ها باید جدا پر کرذ
بله جدا باید پر کرد. حتی اگر کودک نوزاد هم دارید باید برای او پرکنید.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: balot ، mitr.p
سلام
دیپلم علوم تجربی رو چی باید بنویسی،اگه کسی سریع جواب بده ممنون میشم
تشکر کنندگان:
سلام من چند سئوال دارم
1- فرم ها رو فرستادم و دیدم همه کارنت شدند.به کی سی سی هم میل زدم.که وقت مصاحبه کی هست.جواب دادند که مراحل اداری باید طول بکشه.چطور زمان مصاحبه رو بفهمم اصلا برام زمانی تا یین شده؟یا نه
2- شنیدم شناسنامه ها داره جدید میشه برای ترجمه همان قدیمی ها رو ببریم با اصلشون در سفارت کافیه یا باید جدیدشون کنیم؟
2012,65xxx
دریافت نامه قبولی:2011,15Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:2012,jul25
دریافت نامه دوم:19aprill
مصاحبه:19jun
نقص مدرک
دریافت ویزا 20july
تعداد:2نفر(من ودخترم)
ورود به آمریکا:sep20,2012
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان:
(2011-09-05 ساعت 11:46)MPU نوشته:  
پدر و مادر من هردو بیش از 10 سال پیش بازنشسته شدن و تو فرم ها نوشته بود که شغلشون از 10 سال پیش چیه و منم همون رو که تو فرم خواسته بود نوشتم. ضمنا از یک وکیل هم در امریکا پرسیدم و ایشون هم تاکید کردن همونی که فرم خواسته .

Question No. 22: Iranian applicants must list all prior employment, not just for the past ten years. Failure to fill this out correctly will result in a delay in the administrative clearance.

باید چی کار کنیم؟ ینی ایرانی ها هی باید این استثنائات رو پیدا کنن؟ ( یکی دیگشم برای گواهی عدم سوئ پیشینه هست که اونم دوستان همه می دونن که لازم نیست برای آنکارا از پلیس ایران عدم سوئ پیشینه گرفت)
و ضمنا اینکه فرم های پدر و مادر من که نباید دوباره پر بشه و برای kcc فرستاده بشه؟ باید وقت مصاحبه یا حداقل 15 روز قبلش بفرستیم همون آنکارا؟

برامم جالبه که همه جای دنیا چه کشور پیشرفته و په غیره اما و اگر تو کار قانونشون هست!
باسلام تا آنجایی که من متوجه شدم سفارت در آنکارا فرم مخصوصی داره(که به راحتی از سایت قابل دانلود است و می بایست فرم مذکور را به همراه سایر مدارک قبل از مصاحبه تکمیل و ارسال کنیم. در فرم مذکورکلیه سوابق کاری از ابتدا تا کنون- کلیه سوابق تحصیلی و همچنین سفر های خارجی به طور دقیق سوال شده است. من حدس می زنم که عدم ارایه اطلاعات کامل در آن مرحله باعث ایجاد مشکل خواهد شد.خود من نیز در فرم ارسالی در این مرحله از 14 سال سابقه کارم برای اینکه الزامات فرم را رعایت کرده باشم فقط 10 سالش رو نوشتم.

سلام
بله. ما که محل مصاحبمون آنکاراست، باید حداقل 15 روز قبل از مصاحبه این فرم رو بفرستیم به همون آنکارا با یه سری مدارک.
مشکل هم اگه بخواد پیش بیاد یه کم طولانی شدن پروسه هستش که در نهایت مشکل اساسی نیست. ممنونم از توجهتون
تشکر کنندگان:
(2011-09-07 ساعت 17:47)balot نوشته:  سلام
دیپلم علوم تجربی رو چی باید بنویسی،اگه کسی سریع جواب بده ممنون میشم

experimental sciences diploma
2 نفر
تشکر کنندگان: mitr.p
(2011-09-05 ساعت 11:46)MPU نوشته:  

دوست عزيز اگه امكان داره لينك دانلود فرم هايي رو بايد پر كنيم و براي سفارت آنكار پست كنيم رو ذكر كنيد.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان:
(2011-09-07 ساعت 22:09)shadin_n نوشته:  سلام من چند سئوال دارم
1- فرم ها رو فرستادم و دیدم همه کارنت شدند.به کی سی سی هم میل زدم.که وقت مصاحبه کی هست.جواب دادند که مراحل اداری باید طول بکشه.چطور زمان مصاحبه رو بفهمم اصلا برام زمانی تا یین شده؟یا نه
2- شنیدم شناسنامه ها داره جدید میشه برای ترجمه همان قدیمی ها رو ببریم با اصلشون در سفارت کافیه یا باید جدیدشون کنیم؟

در ضمن از کجا بفهمیم که نامه مدارکمون رسیده به سفارت؟
2012,65xxx
دریافت نامه قبولی:2011,15Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:2012,jul25
دریافت نامه دوم:19aprill
مصاحبه:19jun
نقص مدرک
دریافت ویزا 20july
تعداد:2نفر(من ودخترم)
ورود به آمریکا:sep20,2012
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: