کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2011-09-12 ساعت 14:03)shadin_n نوشته:  
(2011-09-07 ساعت 22:09)shadin_n نوشته:  سلام من چند سئوال دارم
1- فرم ها رو فرستادم و دیدم همه کارنت شدند.به کی سی سی هم میل زدم.که وقت مصاحبه کی هست.جواب دادند که مراحل اداری باید طول بکشه.چطور زمان مصاحبه رو بفهمم اصلا برام زمانی تا یین شده؟یا نه
2- شنیدم شناسنامه ها داره جدید میشه برای ترجمه همان قدیمی ها رو ببریم با اصلشون در سفارت کافیه یا باید جدیدشون کنیم؟

در ضمن از کجا بفهمیم که نامه مدارکمون رسیده به سفارت؟

1- شما ایمیل زدید که مصاحبه کی هست؟؟؟
احتمالا مدارک رسیده وگرنه میگفتند که مدرکی نیست...برای اطمینان میتونید ایمیل بزنید که ایا مدارک رسیده یا خیر
2- شناسنامه ها خیلی وقته که جدید شده اما سفارت کاری نداره.....روز مصاحبه شناسنامه من جدید و برای همسرم قدیمی بود و اصلا حرفی نزدند.
این جدید شدن شناسنامه دست خودتونه......میتونید برید ثبت احول و جدید کنید ....نکردید هم مهم نیست.....از طرفی هم بهتره که نکنید چون اگه خدایی نکرده تو شناسنامه جدید ی اشکالی بوجود بیاد درست کردنش مکافات داره
موفق باشید
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: shadin_n
(2011-09-12 ساعت 14:18)mitr.p نوشته:  
1- فرم ها رو فرستادم و دیدم همه کارنت شدند.به کی سی سی هم میل زدم.که وقت مصاحبه کی هست.جواب دادند که مراحل اداری باید طول بکشه.چطور زمان مصاحبه رو بفهمم اصلا برام زمانی تا یین شده؟یا نه
2- شنیدم شناسنامه ها داره جدید میشه برای ترجمه همان قدیمی ها رو ببریم با اصلشون در سفارت کافیه یا باید جدیدشون کنیم؟

احتمالا مدارک رسیده وگرنه میگفتند که مدرکی نیست...برای اطمینان میتونید ایمیل بزنید که ایا مدارک رسیده یا خیر
2- شناسنامه ها خیلی وقته که جدید شده اما سفارت کاری نداره.....روز مصاحبه شناسنامه من جدید و برای همسرم قدیمی بود و اصلا حرفی نزدند.
این جدید شدن شناسنامه دست خودتونه......میتونید برید ثبت احول و جدید کنید ....نکردید هم مهم نیست.....از طرفی هم بهتره که نکنید چون اگه خدایی نکرده تو شناسنامه جدید ی اشکالی بوجود بیاد درست کردنش مکافات داره
موفق باشید

از اینکه جواب دادید سپاسگزارم..الان میل میزنم

(2011-09-12 ساعت 14:18)mitr.p نوشته:  

موفق باشید

از اینکه جواب دادید سپاسگزارم..الان میل میزنم
اگر هم رسیده باشه از کجا تاریخ و ساعت مصاحبه رو بفهمم؟
2012,65xxx
دریافت نامه قبولی:2011,15Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:2012,jul25
دریافت نامه دوم:19aprill
مصاحبه:19jun
نقص مدرک
دریافت ویزا 20july
تعداد:2نفر(من ودخترم)
ورود به آمریکا:sep20,2012
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان:
(2011-09-08 ساعت 09:40)omidooo نوشته:  
(2011-09-05 ساعت 11:46)MPU نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 12:41)nayereh نوشته:  سلام
دوستان من این فرم DS230 رو برای مادر و پدرم که برنده شدن پر کردم و فرستادم.
فقط نمی دونم این چه داستانیه که تو سایت سفارت آمریکا در آنکارا الان دیدم:
http://turkey.usembassy.gov/general_information2.html
پدر و مادر من هردو بیش از 10 سال پیش بازنشسته شدن و تو فرم ها نوشته بود که شغلشون از 10 سال پیش چیه و منم همون رو که تو فرم خواسته بود نوشتم. ضمنا از یک وکیل هم در امریکا پرسیدم و ایشون هم تاکید کردن همونی که فرم خواسته .
حالا این آنکارا چی می فرماید؟

Common Mistakes made on Applications
Fill in all sections of Form DS-230 completely and accurately.

Question No. 22: Iranian applicants must list all prior employment, not just for the past ten years. Failure to fill this out correctly will result in a delay in the administrative clearance.

باید چی کار کنیم؟ ینی ایرانی ها هی باید این استثنائات رو پیدا کنن؟ ( یکی دیگشم برای گواهی عدم سوئ پیشینه هست که اونم دوستان همه می دونن که لازم نیست برای آنکارا از پلیس ایران عدم سوئ پیشینه گرفت)
می خوام بدونم استثنا دیگری برای ایرانی ها گذاشتن؟
و ضمنا اینکه فرم های پدر و مادر من که نباید دوباره پر بشه و برای kcc فرستاده بشه؟ باید وقت مصاحبه یا حداقل 15 روز قبلش بفرستیم همون آنکارا؟

برامم جالبه که همه جای دنیا چه کشور پیشرفته و په غیره اما و اگر تو کار قانونشون هست!
باسلام تا آنجایی که من متوجه شدم سفارت در آنکارا فرم مخصوصی داره(که به راحتی از سایت قابل دانلود است و می بایست فرم مذکور را به همراه سایر مدارک قبل از مصاحبه تکمیل و ارسال کنیم. در فرم مذکورکلیه سوابق کاری از ابتدا تا کنون- کلیه سوابق تحصیلی و همچنین سفر های خارجی به طور دقیق سوال شده است. من حدس می زنم که عدم ارایه اطلاعات کامل در آن مرحله باعث ایجاد مشکل خواهد شد.خود من نیز در فرم ارسالی در این مرحله از 14 سال سابقه کارم برای اینکه الزامات فرم را رعایت کرده باشم فقط 10 سالش رو نوشتم.

دوست عزيز اگه امكان داره لينك دانلود فرم هايي رو بايد پر كنيم و براي سفارت آنكار پست كنيم رو ذكر كنيد.

دوست عزیز . این هم لینکی که خواسته بودین.

http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/i...052011.pdf
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: shadin_n ، Hornet
(2011-05-05 ساعت 13:43)kamranjon نوشته:  با سلام به دوستان عزيز

اينم فايل pdf و فارسي فرم DS-230

http://up.iranblog.com/images/3aj46d5do7vko7h68ni.pdf
http://up.iranblog.com/images/42sygtlnuoglg2dxx90.pdf

اونجایی که پرسیده عضو انجمن حرفه ای هستید؟ اگه عضو انجمن سفالگری باشیم باید بنویسیم؟ آخه یک نفر گفت اگه اینجا چیزی بنویسی اف بی آی فکرمی کنه چیز خطرناکیه اونوقت مشکل پیش میاد.
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: ali.narooei
سلام بر همگی
من تو فرم ds-230 قسمت محل تولد فقط اسم شهرو نوشتم و دیگه چیزی در مورد بخش و دهستان و روستا که تو شناسنامه هست چیزی ننوشتم به نظر شما موقع مصاحبه گیر نمیدن؟
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
به دلیل مشکلاتی که من (فرزند خانواده) داشتم ، در صفحه ی دوم ، اسم من رو به عنوان کسی که بعدا وارد خاک آمریکا وارد میشه نوشتن !

در سایت وزارت امور خارجه امریکا نوشته : از این اشخاص بعدا به طور جداگانه مصاحبه خواهد شد.
در نامه ی دوم ، نوشته تمام افراد خانواده باید به مصاحبه بیایند!

نظر شما چیه؟
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
تشکر کنندگان:
(2011-09-23 ساعت 16:18)oktay نوشته:  سلام دوستان
به دلیل مشکلاتی که من (فرزند خانواده) داشتم ، در صفحه ی دوم ، اسم من رو به عنوان کسی که بعدا وارد خاک آمریکا وارد میشه نوشتن !

در سایت وزارت امور خارجه امریکا نوشته : از این اشخاص بعدا به طور جداگانه مصاحبه خواهد شد.

نظر شما چیه؟

در نامه دوم اسم شما رو هم به عنوان benefi.. نوشته؟ اگه آره باید ازشون حتما سوال کنی.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: ali.narooei ، oktay
(2011-09-23 ساعت 19:06)outlaw نوشته:  

نظر شما چیه؟

در نامه دوم اسم شما رو هم به عنوان benefi.. نوشته؟ اگه آره باید ازشون حتما سوال کنی.

بله همینطوره ، نامه رو آماده کردیم ، انشالله امروز فردا میفرستیم.
تشکر کنندگان:
[من فراموش کردم کیس نامبرم رو بالای همه صفحات بزنم مشکل برام پیش میاد؟Sad

کیس نامبر :2012AS00061xxx
تاریخ ارسال فرم اولیه :2011july 24/مرداد 3
محل مصاحبه :آنکارا

تاریخ مصاحبه :4jun
تاریخ ویزا :6jun یک ضرب
تاریخ ورود به آمریکا :Cool
تعداد نفرات همراه :0
تشکر کنندگان:
(2011-09-23 ساعت 21:36)SANI HAGHIGHI نوشته:  [من فراموش کردم کیس نامبرم رو بالای همه صفحات بزنم مشکل برام پیش میاد؟Sad
دوست عزیز من هم نزدم و نگران بودم.ولی‌ وقتی‌ ایمیل زدم تا از رسیدن و درست بودن فرم‌ها مطمئن شوم،در جواب گفتند که فرم‌ها رسیده و قابل قبوله.نگران نباشید

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: ali.narooei ، SANI HAGHIGHI ، mitr.p
(2011-09-23 ساعت 21:06)oktay نوشته:  

نظر شما چیه؟

ببخشید این فرم که میگین صفحه 2 اسم شما رو نوشتن، سری اول فرستادید یا مربوط به سری دومه؟

بله همینطوره ، نامه رو آماده کردیم ، انشالله امروز فردا میفرستیم.

شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان:
(2011-09-24 ساعت 15:32)sima s نوشته:  
(2011-09-23 ساعت 21:06)oktay نوشته:  
(2011-09-23 ساعت 16:18)oktay نوشته:  
ببخشید این فرم که میگین صفحه 2 اسم شما رو نوشتن، سری اول فرستادید یا مربوط به سری دومه؟

سلام
مربوط به فرم DS-230 هست که سری اول فرستادیم.
ولی توی نامه ی دوم که تاریخ مصاحبه رو مشخص کردن ، اسم من رو به عنوان
benefi.. نوشتن !
تشکر کنندگان:
من تو فرم نوع مدرک تحصیلی که کارشناسی هست نوشتم و لی اسم رشته تحصیلی رو ننوشتم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد
باید ایمیل بدم اصلاح کنم یه نه ؟؟
شماره کیس : 2012AS00035XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: 8 مارس
تاریخ مصاحبه: MAY 21
تاریخ رویت جواب کلیرینس : 29 جون
تاریخ دریافت ویزا: 17 جولای
جمع هزینه ها : 10000 عکس + 82000 DHL دوسری + هزینه سفارت 330 دلار + دکتر 240 دلار + 1500000 دو بار سفر به آنکارا
تشکر کنندگان:
(2011-09-28 ساعت 19:08)emran_no نوشته:  من تو فرم نوع مدرک تحصیلی که کارشناسی هست نوشتم و لی اسم رشته تحصیلی رو ننوشتم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد
باید ایمیل بدم اصلاح کنم یه نه ؟؟

نیاری نیست شما اگر به اونها ایمیل زدی و مطمئن شدی که مدارک بدستشون رسیده و از نظر اونها قابل قبول بوده نیازی به ایمیل مجدد نداری
موفق باشید
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: emran_no ، mamal amricaei

سلام دوستان من متوجه شدم كه در فرمي كه به كي سي سي فرستاديم اونجاييكه نوشتن از شانزده سالگي به بعد كجا ها بيش از شي ماه بوديد از زمان تولد تا ٢٥ سالگي كه در زادگاهم بودم را ننوشته ولي بعد از ان هر جا بودم نوشتم بايد جيكار كنم به كي سي سي اطلاع بدم؟
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان