کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
ایا به جزحساب بانکی که میبرم همراهم .مثلا سند خونه که متعلق به پدرم هست رو قبول میکنند ؟ یا به نام خودم باید باشه حتما؟
انتظار.....
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-05-07 ساعت 15:11)gt3333 نوشته:  ایا به جزحساب بانکی که میبرم همراهم .مثلا سند خونه که متعلق به پدرم هست رو قبول میکنند ؟ یا به نام خودم باید باشه حتما؟

دوست عزيز
سند منزل در واقع به اين معناس كه شما ملك ذي قيمتي دارين كه در صورت مهاجرت اونو ميفروشين تا در امريكا مشكل مالي نداشته باشين
از اين رو سندي كه متعلق به پدرتون هست ممكنه به كار نياد، پدرتون ميتونه سند رو به نام شما بزنه
تشکر کنندگان: gt3333 ، SH1A2R3
(2011-05-07 ساعت 17:15)khabaloo نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 15:11)gt3333 نوشته:  ایا به جزحساب بانکی که میبرم همراهم .مثلا سند خونه که متعلق به پدرم هست رو قبول میکنند ؟ یا به نام خودم باید باشه حتما؟

دوست عزيز
سند منزل در واقع به اين معناس كه شما ملك ذي قيمتي دارين كه در صورت مهاجرت اونو ميفروشين تا در امريكا مشكل مالي نداشته باشين
از اين رو سندي كه متعلق به پدرتون هست ممكنه به كار نياد، پدرتون ميتونه سند رو به نام شما بزنه

ممنون ایا وکالت بدن بهم چطور بازم قبول نمیکنن؟و ایا موقع مصاحبه باید اصل سند هارو هم همراه ترجمه ببرم؟
انتظار.....
تشکر کنندگان: oxin ، SH1A2R3
(2011-05-07 ساعت 19:10)gt3333 نوشته:  

دوست عزيز

ممنون ایا وکالت بدن بهم چطور بازم قبول نمیکنن؟و ایا موقع مصاحبه باید اصل سند هارو هم همراه ترجمه ببرم؟
خواهش ميكنم
ببينيد مساله اينجا دارا بودن ملك هستش اونا كه مى دونن شما ملك متعلق به پدرت رو كه نميفروشي پولشو بزني به جيب ببري امريكا پس وكالت نامه هم فكر نميكنم بشه البته فكر كنم حساب بانكيتون اگه موجوديش بالا باشه نيازي به سند ندارين
راجع به اصل سند هم اطلاعي ندارم دوستان با تجربه كمك كنن مرسي
تشکر کنندگان: gt3333 ، SH1A2R3
(2011-05-07 ساعت 20:16)khabaloo نوشته:  

دوست عزيز

خواهش ميكنم
ببينيد مساله اينجا دارا بودن ملك هستش اونا كه مى دونن شما ملك متعلق به پدرت رو كه نميفروشي پولشو بزني به جيب ببري امريكا پس وكالت نامه هم فكر نميكنم بشه البته فكر كنم حساب بانكيتون اگه موجوديش بالا باشه نيازي به سند ندارين
راستش بیشتر برای محکم کاری میخواستم ببرم
حساب بانکی تا 20 30 تومان میتونم ببرم
انتظار.....
تشکر کنندگان: khabaloo ، oxin ، SH1A2R3
(2011-05-07 ساعت 20:16)khabaloo نوشته:  

دوست عزيز

خواهش ميكنم

دوست عزيز اولا كه اگر سندملك بخواي ببري حتما بايد به نام خودت باشه و در ضمن اگر هم كه به نام خودت باشه بايد ارزشگذلري كني و بعد محضريش كني و بعد ببري ترجمه به دردسرش نمي ارزه بهتره يه گواهي تمكن مالي از بانك بگيري كه هم دردسر نداره و هم سريع بهت ميدن و در ضمن الان خيلي زوده براي اسپانسر و مدارك مالي
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: ouife ، SH1A2R3
سلام
من هم این سوال رو دارم. تعریف دقیقی در مورد اسپانسر هست؟ مثلا اینکه درآمدش چقدر باشه؟ من اسپانسری دارم که وضع زندگی خوبی داره، خودش و زنش شغلهای خوب دارن و خونه هم دارن، اما دو تا بچه داره، آیا ممکنه به این خاطر توان مالی اونو پایین ارزیابی کنن؟
ضمنا پیشنهاد یا راهکاری برای خونه های بدون سند دارین؟ اگه ملکی داشته باشیم که سند محضری نداره، تو همین تهران! و فقط یه دستنویس داره، آیا این رو باور میکنن؟
شماره کیس:2012AS00011XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 2012
تاریخ کارنت شدن کیس:?
تاریخ مصاحبه:?
تاریخ دریافت کلیرنس:?
جمع تقریبی هزینه ها:
(2011-05-08 ساعت 09:29)uxmal09 نوشته:  ممنون میشم اگه کسی بتونه این سوال منو پاسخ بده:

شما که این مراحل رو گذروندید همون حساب بانکی رو توصیه می کنید؟ چون من الان موندم چیکار کنم، حساب بانکی با موجودی کافی و یک سند خونه به نام خودم دارم اینجا که ارائه بدم و اگه رو بندازم به یه نفر از آشنایان تو آمریکا می تونم بدم فرم اسپانسری رو برام پر کنه ولی حتی المقدور نمی خوام اینکارو بکنم. اصلا اگه همه اینرو بدیم سفارت (حساب بانکی، سند، فرم اسپانسر) زیادی نیست و شک برانگیز نمیشه؟

دوست عزيز ممكنه با ارائه حساب بانكي و سند خونه تمكين ماليت براي سفارت محرز بشه ولي اگر ايشالا كارت رديف شد و رفتي اونجا براي هر كاري كه بخواي انجام بدي حتما يكي بايد ضمانتتو بكونه ولي براي سفارت حساب بانكي به مبلغ كافي 20ميليون براي هر نفر بسنده ميكنه
2011AS14706

به امید فردا
تشکر کنندگان: uxmal09 ، ouife ، SH1A2R3
(2011-05-08 ساعت 10:53)shervin1988 نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 10:39)somaye نوشته:  سلام
من هم این سوال رو دارم. تعریف دقیقی در مورد اسپانسر هست؟ مثلا اینکه درآمدش چقدر باشه؟ من اسپانسری دارم که وضع زندگی خوبی داره، خودش و زنش شغلهای خوب دارن و خونه هم دارن، اما دو تا بچه داره، آیا ممکنه به این خاطر توان مالی اونو پایین ارزیابی کنن؟
ضمنا پیشنهاد یا راهکاری برای خونه های بدون سند دارین؟ اگه ملکی داشته باشیم که سند محضری نداره، تو همین تهران! و فقط یه دستنویس داره، آیا این رو باور میکنن؟

اسپانسر بايد اضافه درآمدش توي يك سال اونقدري باشه كه كفاف هزينه هاي يك نفر رو بتونه بده

شروین جان، من هنوز برام روشن نیست که این اضافه درآمد باید چقدر باشه، از طرفی نمیتونم اسپانسرم رو در این مورد سوال-جواب کنم که مازاد درآمد سالانه اش چقدره، و نمیدونم تعریف هزینه زندگی یک نفر (که البته ما دونفریم) چیه؟ کسی از بچه های سالهای قبل در این مورد تجربه داره؟
سوال دیگه اینکه آیا سند ملکی جایگزین سپرده نقدی میشه یا حتما باید سپرده نقدی هم باشه؟
شماره کیس:2012AS00011XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 2012
تاریخ کارنت شدن کیس:?
تاریخ مصاحبه:?
تاریخ دریافت کلیرنس:?
جمع تقریبی هزینه ها:
(2011-05-08 ساعت 13:46)somaye نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 10:53)shervin1988 نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 10:39)somaye نوشته:  سلام

اسپانسر بايد اضافه درآمدش توي يك سال اونقدري باشه كه كفاف هزينه هاي يك نفر رو بتونه بده

شروین جان، من هنوز برام روشن نیست که این اضافه درآمد باید چقدر باشه، از طرفی نمیتونم اسپانسرم رو در این مورد سوال-جواب کنم که مازاد درآمد سالانه اش چقدره، و نمیدونم تعریف هزینه زندگی یک نفر (که البته ما دونفریم) چیه؟ کسی از بچه های سالهای قبل در این مورد تجربه داره؟
سوال دیگه اینکه آیا سند ملکی جایگزین سپرده نقدی میشه یا حتما باید سپرده نقدی هم باشه؟

اگر از همون طرف سئوال كنيد كه ميتونه اسپانسر بشه يا نه خودش بر اساس ماليات ساليانه كه پرداخت ميكنه ميدونه كه ميشه يا نه
درضمن سند هم ميشه استفاده كرد به شرط اينكه به اسم خودتون باشه
2011AS14706

به امید فردا
تشکر کنندگان: oxin ، SH1A2R3
دستان عزیز
در لینک زیر در قسمت Diversity Visa به صراحت اعلام کرده که این دسته بر خلاف بقیه به اسپانسر نیازی ندارن.
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1326.html
قدیمیها لطفا به این لینک نگاه کنید و ما جدیدیها رو راهنمایی کنید.
ممنون

دوست عزیز، شما یک بار هم این سوال را در تاپیک سوالات مطرح شده برندگان 2012 پرسیده اید. ایجاد ارسالهای تکراری خلاف مقررات مهاجرسراست.
Frozen Mind
تشکر کنندگان: khabaloo ، sami123 ، oxin ، SH1A2R3
(2011-05-08 ساعت 16:02)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 14:53)Elyot نوشته:  دستان عزیز
در لینک زیر در قسمت Diversity Visa به صراحت اعلام کرده که این دسته بر خلاف بقیه به اسپانسر نیازی ندارن.
ممنون

دوست عزیز این اسپانسر با اسپانسر مالی فرق می کنه. اونجا نوشته که برندگان ویزای DV نیازی به کسی ندارن که براشون اقدام کنه - دعوت نامه بده و از این دست و خودشون نماینده یا به قولی اسپانسر ویزای خودشون هستن نه اینکه اسپانسر مالی نمی خوان

صفحه 13 شماره 34 از راهنمای لاتاری 2012 صراحت گفته:

IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAIN
ING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE UNITED STATES, PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?
No, applicants who obtain a DV are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.

اين اسپانسر همون اسپانسره و قرار نيست كه اقدامي براي شما انجام بده يا دعوت نامه اي بفرسته فقط فرمهاي مربوطه را پر ميكنه و صورتحساب مالياتيشو ميفرسته كه ضمانت ماليت ميكنه و بيشتر به خاطر صورتحساب مالياتي طرف مورد نظر به سختي اسپانسريو قبول ميكنه و اگر هم اينجا اسپانسر گير نيوورديد و از طريق تمكين مالي رفتيد در خود آمريكا حتما به يك ضامن احتياج داريد چون تا گرين كارتتونو بگيريد و از ساكنين اونجا محسوب شيد چند ماهي طول ميكشه و حتما براي روال كارهاتون به يك ضامن احتياج داريد
2011AS14706

به امید فردا
تشکر کنندگان: oxin ، ouife ، SH1A2R3
(2011-05-08 ساعت 16:02)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 14:53)Elyot نوشته:  دستان عزیز
ممنون

دوست عزیز این اسپانسر با اسپانسر مالی فرق می کنه. اونجا نوشته که برندگان ویزای DV نیازی به کسی ندارن که براشون اقدام کنه - دعوت نامه بده و از این دست و خودشون نماینده یا به قولی اسپانسر ویزای خودشون هستن نه اینکه اسپانسر مالی نمی خوان

صفحه 13 شماره 34 از راهنمای لاتاری 2012 صراحت گفته:

IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAIN
ING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE UNITED STATES, PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?
No, applicants who obtain a DV are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.

بله، طبق نوشته همان صفحه ای که Elyot عزیز لینکشو گذاشتن، برندگان لاتاری نیازی به اسپانسر ندارن، در حالی که متقاضیان سایر انواع ویزای مهاجرت، باید اسپانسر داشته باشن: Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed.
اما در متنی که uxmal09 عزیز آوردن، این مساله بیشتر توضیح داده شده.

جمع بندی این دو متن + تجربه سالهای قبل:
برندگان لاتاری به شرط «داشتن تمکن مالی» نیازی به اسپانسر ندارن. اما اگر وضع مالیشون مناسب نبود، باید اسپانسری از فامیل یا دوستان مقیم آمریکا (یا اسپانسر + بخشی از تمکن مالی مورد نیاز) داشته باشن تا بعدا در آمریکا خدای ناکرده «وبال» بودجه عمومی دولت آمریکا نشن.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: alisarshar ، uxmal09 ، khabaloo ، rayan.s ، oxin ، ouife ، SH1A2R3 ، daria
(2011-05-10 ساعت 20:52)uxmal09 نوشته:  سوال: فرم I-134 که توی http://www.uscis.gov/i-134 هست تاریخ انقضاش 31 می 2011 است یعنی چند روز دیگه. باید منتظر شیم فرم جدید بیاد یا همین قبوله که بدیم پر کنن؟

اگه كيس نامبرتون پايين نيست صبر كنيد تا فرم جديد بياد

2011AS14706

به امید فردا
تشکر کنندگان: uxmal09 ، hooman78 ، SH1A2R3
دوستان گرامی؛ اگر میتونید برای یک روز به هر روشی (دوست و فامیل و...)تو حساب بانکیتون برای نفری 15 تا 20میلیون پول بذارید دنبال اسپانسر نرید اینکه اسپانسر داشته باشید نه کلاسه نه تاثیری در گرفتن ویزا داره فقط اشکالش اینه وقتی میاید یه نفر هست که میگه اگه من نبودم شما را به آمریکا راه نمیدادند و بعد اومدنم یه جورایی آب خوردنتان را کنترل میکنه.(برای درک این حس اسپانسر خودتان را بذارید جای اون...وقتی فکر کنید کسی که میاد آمریکا مشکلی برای دولت ایجاد کنه شما باید جوابگو باشید چیکار میکردید؟)
-من خودم اسپانسر نداشتم ولی از خیلی از اسپانسردارها زودتر ویزا گرفتم و الانم با دوستان اسپانسر دارهم که در تماسم از اینکار رضایتی ندارند.
-بهتره اگر کسی حاضره اسپانسرتان بشه ازش بخواهید که مدت 2هفته میزبانتان در آمریکا باشه شاید بگید جفتش که بهتره ولی اون موقع تمام توصیه هاش جنبه محطاتانه داره.
-عزیزانیم که نتونستن نامه تمکن مالی تهیه کنند الان تو آمریکا هم خودشان و هم اسپانسرشان به مشکل خوردن.
تو خواه زین سخنم پند گیر خواه ملال...

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: farhad_vakili ، farzad-it ، hooman78 ، oxin ، ouife ، saied-k ، SH1A2R3 ، aden ، frozen mind ، mtcanada ، mohammadm64 ، Seattle2015 ، Shezem ، banaeian ، mirman ، daria ، tooska68 ، lottory ، kavirr

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان