کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
(2011-08-28 ساعت 01:40)majid89 نوشته:  
(2011-08-26 ساعت 17:50)mehran_mir نوشته:  میشه یکی به من یه جواب قانع کننده بده؟
توی مرحله سوم step 3 برای آماده کردن مدارک برای روز مصاحبه چیزی از sponsor نگفته تازه من توی سایت travel.state.gov خوندم که برای dv visa نیازی به sponsor نیست .
پس به من لطفا بگید این حرفا واسه چیه؟
لینک http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1326.html
دوست عزیز

در فایل INSTRUCTIONS FOR DIVERSITY VISA APPLICANTS گفته شده:

An applicant for an immigrant visa may generally satisfy this requirement of the law by the presentation of documentary evidence establishing that:
1. The applicant has, or will have, in the United States personal funds sufficient to provide support for the applicant and dependent family members, or sufficient to provide support until suitable employment is located;
2. The applicant has arranged employment in the United States that will provide an adequate income for the applicant and dependent family members;
3. Relatives or friends in the United States will assure the applicant’s support; or
4. A combination of the above circumstances exists.

1. سرمایه شخصی در آمریکا داشته باشید
2. شرکتی در آمریکا متعهد به استخدام شما باشدپ
3. فامیل یا آشنایی در آمریکا شما را حمایت کند (اسپانسر)
4. ترکیب شرایط فوق

شما باید یک یا مجموعه ای از این شرایط رو باید داشته باشید تا از نظر مالی مشکلی بر دوش آمریکا نباشید.

دوستان یه سوال:

اخیرا توی تاپیکهای دیگه مطلبی دیدم که کمی نگرانم کرده و اون اینه:
"در صورتی که فردی با اسپانسر وارد خاک آمریکا شود از بعضی کمک های دولتی نمیتواند استفاده کندو احتمالا از تخفیف های بیمه ای و ... نیز محروم خواهد شد..."

آیا این صحت داره؟
لطفا اگر کسی منبع یا اطلاعاتی در این زمنیه داره راهنمایی کنه.

مرسی

من که بار اول اینو می شنوم الکی به همدیگر استرس ندین اگر کسی هر اطلاعی داره از هر موضوع فقط با ذکر منبع اعلام کنه بدونیم اگر منبع نداره چیزی اعلام نکنه
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-08-26 ساعت 17:50)mehran_mir نوشته:  میشه یکی به من یه جواب قانع کننده بده؟
توی مرحله سوم step 3 برای آماده کردن مدارک برای روز مصاحبه چیزی از sponsor نگفته تازه من توی سایت travel.state.gov خوندم که برای dv visa نیازی به sponsor نیست .
دوست عزیز

An applicant for an immigrant visa may generally satisfy this requirement of the law by the presentation of documentary evidence establishing that:
1. The applicant has, or will have, in the United States personal funds sufficient to provide support for the applicant and dependent family members, or sufficient to provide support until suitable employment is located;
2. The applicant has arranged employment in the United States that will provide an adequate income for the applicant and dependent family members;
3. Relatives or friends in the United States will assure the applicant’s support; or

4. ترکیب شرایط فوق

شما باید یک یا مجموعه ای از این شرایط رو باید داشته باشید تا از نظر مالی مشکلی بر دوش آمریکا نباشید.

دوستان یه سوال:

"در صورتی که فردی با اسپانسر وارد خاک آمریکا شود از بعضی کمک های دولتی نمیتواند استفاده کندو احتمالا از تخفیف های بیمه ای و ... نیز محروم خواهد شد..."

آیا این صحت داره؟

مرسی

البته این واسه سفارت ترکیس
زاستش من واسه مالزی اقدام کردم تو سایتش چیزی راجع به این نگفته .
شماره کیس :2012AS0004XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:18,july,20011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:4,Aug,2011
کنسولگری:kuala lumpur
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت
قانون داخلي يك كشور كه ربطي به سفارت نداره!
2012, Bay Area, CA
(2011-08-28 ساعت 13:19)respina31 نوشته:  
دوست عزیز

4. ترکیب شرایط فوق

دوستان یه سوال:

آیا این صحت داره؟

مرسی

من که بار اول اینو می شنوم الکی به همدیگر استرس ندین اگر کسی هر اطلاعی داره از هر موضوع فقط با ذکر منبع اعلام کنه بدونیم اگر منبع نداره چیزی اعلام نکنه

امیدوارم صحیح نباشه...
ولی متاسفانه این مورد رو از افراد با تجربه 2011 ای مثل free_free شنیده ام.
دوستان با تجربه و مدیران محترم لطفا راهنمایی کنن.
ورود به آمریکا: 2012
دوست عزیز

An applica

دوستان یه سوال:

آیا این صحت داره؟

مرسی

بله! این رو یکی از مدیران در پیج سوالات مطرح شده برندگان 2012 پاسخ دادند! اگر می خواید برید ببنید توی صفحه 83 این طورها باید باشه!
ایشون گفتند که از برخی تسهیلات رایگان محروم می شید اما تنها برای یک سال! یعنی کلاً اسپانسر یک سال شما رو ساپورت می کنه! و برای اون یک سال از "برخی" مزایا نمی تونید استفاده کنید!
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
تشکر کنندگان: 3rip ، SH1A2R3

بله! این رو یکی از مدیران در پیج سوالات مطرح شده برندگان 2012 پاسخ دادند! اگر می خواید برید ببنید توی صفحه 83 این طورها باید باشه!
ایشون گفتند که از برخی تسهیلات رایگان محروم می شید اما تنها برای یک سال! یعنی کلاً اسپانسر یک سال شما رو ساپورت می کنه! و برای اون یک سال از "برخی" مزایا نمی تونید استفاده کنید!
[/quote]

لطف کنین دوستان قانون نانوشته ابلاغ نکنین هر کی لینک داشت بده.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
(2011-08-28 ساعت 19:14)outlaw نوشته:  بله! این رو یکی از مدیران در پیج سوالات مطرح شده برندگان 2012 پاسخ دادند! اگر می خواید برید ببنید توی صفحه 83 این طورها باید باشه!

[/quote]

سلام:cool:

من منبع یا لینکی ندارم. منبع من حرف دوستم است. ایشون پارسال برنده شدن و اسپانسر معرفی کردند، این مطلب محرومیت از مزایا رو منم همینجا متوجه شدم و ازشون پرسیدم، ایشون هم قضیه یکسال رو تایید کردن.

اما خب چه اشکالی داره، ما قرار نیست که توی همون سال اول اوضاعمون اونقدر وخیم بشه که به کمکها و مزایای دولت امریکا محتاج بشیم.

باید حداقل سرمایه ای رو با خودمون ببریم که نه اسپانسرمون نگران شه و نه خودمون به مشکل بر بخوریم

موفق باشید
عمو احسان
تشکر کنندگان: outlaw ، SH1A2R3
(2011-08-28 ساعت 19:14)outlaw نوشته:  بله! این رو یکی از مدیران در پیج سوالات مطرح شده برندگان 2012 پاسخ دادند! اگر می خواید برید ببنید توی صفحه 83 این طورها باید باشه!

[/quote]

این داستان لطفاً با منبع حرف بزنید و کاربرد درستش هم داستانی شده برای ما!Wink جناب outlow من اگر حرفی رو بدون منبع با این اطمینان زدم شما بیا من رو بزن اصلاًBig Grin منتها تعریف شما از منبع چیه نمی دمنم! 2 تا از مدیران تایید کردن برخی از دوستان هم از بچه های دیگه پرسیدن و اون ها هم تایید کردن خود من هم جدای اینکه اسپانسرم که قبلاً اسپانسر کس دیگه بود این رو بهم گفت ،زنگ زدم از یک وکیل هم پرسیدم! حالا شما لینک می خوای شرمنده چون این تنها مربوط به لاتاری نیست و کلاً همه کیس هایی که با اسپانسر می رن چه لاتاری و چه مهاجرت تا زمانی که ساپورت اسپانسر رو دارن از برخی مزایا محرومید و اگر اندکی تنها اندکی به این مساله فکر کنید و فرمی که اسپانسر شما باید پر کنه بخونید میبینید ایشون متعهد شده که تا 1 سال شما رو از نظر مالی ساپورت کنه! این یعنی جی؟ یعنی بیاد اجاره خونت رو بده؟ نه دیگه! یعنی اگه مشکلی برات پیش اومد که نمی تونستی پولش رو بدی آویزونه دولت نشی و اسپانسر باید دست تو جیب کنه!
الان اسپانسر من(یعنی قرار بود اسپانسرم بشه) همین بلا سرش اومده و داره هزینه بیمارستان یکی از دوستانمون رو هر ماه قصدی میده! حالا شما خواستی گوش نکن ولی جان خودم حقیقته محضه Wink باید 1 سال مریض نشین تصادف نکنید و ....Big Grin
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
تشکر کنندگان: 3rip ، SH1A2R3
(2011-08-28 ساعت 22:35)faranak.n نوشته:  

این داستان لطفاً با منبع حرف بزنید و کاربرد درستش هم داستانی شده برای ما!Wink جناب outlow من اگر حرفی رو بدون منبع با این اطمینان زدم شما بیا من رو بزن اصلاًBig Grin منتها تعریف شما از منبع چیه نمی دمنم! 2 تا از مدیران تایید کردن برخی از دوستان هم از بچه های دیگه پرسیدن و اون ها هم تایید کردن خود من هم جدای اینکه اسپانسرم که قبلاً اسپانسر کس دیگه بود این رو بهم گفت ،زنگ زدم از یک وکیل هم پرسیدم! حالا شما لینک می خوای شرمنده چون این تنها مربوط به لاتاری نیست و کلاً همه کیس هایی که با اسپانسر می رن چه لاتاری و چه مهاجرت تا زمانی که ساپورت اسپانسر رو دارن از برخی مزایا محرومید و اگر اندکی تنها اندکی به این مساله فکر کنید و فرمی که اسپانسر شما باید پر کنه بخونید میبینید ایشون متعهد شده که تا 1 سال شما رو از نظر مالی ساپورت کنه! این یعنی جی؟ یعنی بیاد اجاره خونت رو بده؟ نه دیگه! یعنی اگه مشکلی برات پیش اومد که نمی تونستی پولش رو بدی آویزونه دولت نشی و اسپانسر باید دست تو جیب کنه!
الان اسپانسر من(یعنی قرار بود اسپانسرم بشه) همین بلا سرش اومده و داره هزینه بیمارستان یکی از دوستانمون رو هر ماه قصدی میده! حالا شما خواستی گوش نکن ولی جان خودم حقیقته محضه Wink باید 1 سال مریض نشین تصادف نکنید و ....Big Grin
[/quote]
من با 1 سال موافقم چون معلومه چرا اسپانسر می خوان ا،ما اگه سری به تاپیکا بزنین می بینین چه فضایی شده!!همه می خوان اسپانسرو حذف کننو و بعضی ها که داستان می سازن Big Grinمنظور اصلی من این بود که کلی گویی نشه.
اما اینم باید بدونیم که ما باید با پول بریم اونجا !!اگه اسپانسر هم نداشته باشیم سال اول خیلی از دولت کمک نمی تونیم بگیریم.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: 3rip ، majid89 ، faranak.n ، SH1A2R3 ، lottory
سلام....میخواستم بدونم که آیا اسپانسر باید برای تک تک افراد فرم جدا بده یا واسه کل خانواده یه فرم بفرسته؟
شماره کیس : 2012AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 19 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 28 جولای
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:8سپتامبر
تاریخ دریافت نامه دوم:25 سپتامبر
تاریخ مصاحبه:15 نوامبر
تاریخ دریافت ویزا:15 نوامبر
تاریخ ورود به آمریکا :16 مارچ
تاریخ دریافت گرین کارت :20 آوریل
تشکر کنندگان: majid89 ، faranak.n ، SH1A2R3
در زمینه تعهدات اسپانسر بر اساس فرم I-134 من رفتم کلی مطلب خوندم.
چکیده این مطالب به شرح زیره:
1)
هدف از این فرم اینه که شخص مهاجر مبدل به Public Charge نشه

Public charge” means an individual who is likely to become primarily dependent on the government for subsistence, as demonstrated by either the receipt of public cash assistance for income maintenance or institutionalization for long-term care at government expense.
به زبون ساده یعنی وبال گردن دولت امریکا نشه!

2)
اسپانسر متعهد میشه در صورتی که مهاجر بخواد از تسهیلات زیر استفاده کنه، شرایط مالی اون هم در نظر گرفته بشه.
این یعنی اگر مثلا من مهاجر برای یه برنامه رفاهی (کمکهای دولتی) ثبت نام کنم که به افرادی تعلق می گیره که در ماه فقط 500 دلار درامد دارن و من شخصا ماهیانه 400 دلار درامد دارم و اسپانسر من ماهیانه 5000 دلار، این برنامه به من تعلق نمی گیره.

برنامه های رفاهی اینها هستن:
Food Stamp Program : کارت ماهیانه غذا که فکر کنم 50 دلار باشه
Supplemental Security Income - SSI: کمک ماهیانه برای افراد بالای 65 سال و..
Temporary Assistance for Needy Families - TANF

در مجموع یعنی فرد مهاجر این تسهیلات رو نمی گیره.
منبع: خود فرم I-134 بخش 6c و همچنین راهنمای فرم I-134 بخش Sponsor and Alien Liability

3)
اما مواردی که شامل public charge نمیشه طبق گفته USCIS اینها هستن:
Medicaid and other health insurance and health services (including public assistance for immunizations and for testing and treatment of symptoms of communicable diseases; use of health clinics, short-term rehabilitation services, and emergency medical services) other than support for long-term institutional care
Children's Health Insurance Program (CHIP)
Nutrition programs, including Food Stamps, the Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants and Children (WIC), the National School Lunch and School Breakfast Program, and other supplementary and emergency food assistance programs
Housing benefits
Child care services
Energy assistance, such as the Low Income Home Energy Assistance Program (LIHEAP)
Emergency disaster relief
Foster care and adoption assistance
Educational assistance (such as attending public school), including benefits under the Head Start Act and aid for elementary, secondary, or higher education
Job training programs
In-kind, community-based programs, services, or assistance (such as soup kitchens, crisis counseling and intervention, and short-term shelter)
خبر خوش اینکه تسهیلات مسکن و بیمه درمانی و حتی مواردی مثل کارت غذا برای بچه ها و زنها شامل این قانون نمیشه.
منبع: USCIS

4)
مورد دیگه اینکه چه مدت این تعهد ادامه داره؟
ظاهرا فرم I-134 ارزش قانونی آنچنانی نداره و مواردی که دوستان گفتن (مثل 10 سال کار، مرگ و ...) برای فرم I-864 اهمیت پیدا می کنه. (البته این چیزیه که یه شخص گفته و باید منبع بهتری براش پیدا بشه)
منبع:
http://www.visajourney.com/forums/topic/...-resp-end/

تشکر کنندگان: 3rip ، faranak.n ، t.azimaie ، SH1A2R3 ، یاشار و ماری ، mml ، h4di ، daria ، lottory
سلام به دوستان خوبم

من هرچی تلاش کردم وفرمi-134 رو پیدا نکردم.میشه لطفا دقیقا به من بگید از کجا میتونم دانلودش کنم؟ متشکرم بسیار فراوان.
کیس:2012AS000209XX * قبولی: JULY/16/11
ارسال فرمها: AGU/09/11 * کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:11/ 10/DES * مصاحبه:FEB/01/12
ویزا:MAY/30/2012 * ورود به آمریکا:JUL/17/12
گرین کارت :JUL/25/12
(2011-08-30 ساعت 00:43)پریچهر م نوشته:  سلام به دوستان خوبم

من هرچی تلاش کردم وفرمi-134 رو پیدا نکردم.میشه لطفا دقیقا به من بگید از کجا میتونم دانلودش کنم؟ متشکرم بسیار فراوان.

http://www.uscis.gov/i-134
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، omniali ، daria
با سلام خدمت دوستان کار بلد من2تا سوال فنی داشتم
1-لطفا بفرمایید اونایی که اسپانسر ندارن چه مزایایی بهشون تعلق میگیره تا حق وحقوق خودمونو بشناسیم
2-حد اقل مبلغ برای هر نفر حدودا چقدر باشه ما سه نفر هستیم چقدر کفایت میکنه
(2011-08-30 ساعت 09:38)sezar نوشته:  با سلام خدمت دوستان کار بلد من2تا سوال فنی داشتم
1-لطفا بفرمایید اونایی که اسپانسر ندارن چه مزایایی بهشون تعلق میگیره تا حق وحقوق خودمونو بشناسیم
2-حد اقل مبلغ برای هر نفر حدودا چقدر باشه ما سه نفر هستیم چقدر کفایت میکنه

تا جایی که من می دونم اینهاست:
Food Stamp Program : کارت ماهیانه غذا که فکر کنم 50 دلار باشه
Supplemental Security Income - SSI: کمک ماهیانه برای افراد بالای 65 سال و..
Temporary Assistance for Needy Families - TANF

جزئیات بیشتر رو از وکیپدیا پیدا کن.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان