کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره ها
مرسی ماکا و احسان جان.چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
1. ایا من احتییاجی هست ایمیل بزنم که ببینم مدارکم رسیده یا نه ؟(در سورتی که از طریق DHL پیگری کرده بودم و رسیده بود ؟
2.چطور میشه فهمید که پرونده من current شده یا نه ؟ (جون تو سایت فقط عبارت current را مینویسد)
3. کی باد ایمیل زد و تاریخ روز مصاحبه را پرسید ؟ یا این که بید صبر کرد و خود انها ایمیل میزنند ؟

با تشکر
تشکر کنندگان:
(2012-08-09 ساعت 13:00)sert3e نوشته:  مرسی ماکا و احسان جان.چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
1. ایا من احتییاجی هست ایمیل بزنم که ببینم مدارکم رسیده یا نه ؟(در سورتی که از طریق DHL پیگری کرده بودم و رسیده بود ؟
2.چطور میشه فهمید که پرونده من current شده یا نه ؟ (جون تو سایت فقط عبارت current را مینویسد)
3. کی باد ایمیل زد و تاریخ روز مصاحبه را پرسید ؟ یا این که بید صبر کرد و خود انها ایمیل میزنند ؟

با تشکر

با سلام
1) اگر با پیگیری اینترنتی، متوجه رسیدن مدارک شدید نباید نگران باشید. اما برای اطمینان خاطر می تونید ایمیل هم بزنید. ایمیل به کی سی سی بایستی فرمت خاص خودش رو داشته باشه. با مراجعه به تاپیک مربوط می تونید از اون آگاه بشید.
2) شما همین الانش هم کارنت هستید. چون 2012 ای هستید و 2012ایها همگی کارنت شده اند.
3) قائدتا خودشون باید ایمیل بزنن و اعلام کنن که زمان مصاحبه شما مشخص شده. امه من توصیه می کنم خودتون هم به سایت dvlottery.state.gov هر روز سر بزنید (همونجایی که از برنده شدنتون مطلع شدید) نامه قبولبتون حذف می شه و قرار مصاحبه جایگزینش می شه.
با توجه به اینکه شما دیر متوجه برنده شدنتون شدید، شاید بتونید با ایمیل هم پیگیری کنید.
بدون نگرانی به دنبال تکمیل پرونده و مدارک پزشکی باشید. سوال دیگه ای بود در خدمتم.
ارادتمند
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: schaghayegh ، ASALI ، daria
با تشکر از funnybluesolea عزیز
و چند سوال دیگر
1. ایا کارت بین المللی واکسیناسیون انستیتو پاستور را چند روزه میشود گرفت ؟از همین الان اقدام کنیم بهتر است یا اول منتظر نامه مصاحبه باشیم ؟
2.من سند خانه به اسم خودمه و 10000 $ هم پول دارم.ایا نیاز به اسپانسر هم هست؟(کسی را در امریکا ندارم)
3.در صورتی که KCC مدارک من را 5 روز پیش دریافت کرده , معمولا چند روز بعد نامه مصاحبه اعلام میشود ؟
بنده چون برای کانادا اقدام کردم تقزیبا تمام مدارکم به غیر از اکسیناسیون انستیتو پاستور اماده است . بهترین کار برای من چیست ؟

پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم
تشکر کنندگان: funnybluesolea
(2012-08-09 ساعت 21:28)sert3e نوشته:  با تشکر از funnybluesolea عزیز
و چند سوال دیگر
1. ایا کارت بین المللی واکسیناسیون انستیتو پاستور را چند روزه میشود گرفت ؟از همین الان اقدام کنیم بهتر است یا اول منتظر نامه مصاحبه باشیم ؟
2.من سند خانه به اسم خودمه و 10000 $ هم پول دارم.ایا نیاز به اسپانسر هم هست؟(کسی را در امریکا ندارم)
3.در صورتی که KCC مدارک من را 5 روز پیش دریافت کرده , معمولا چند روز بعد نامه مصاحبه اعلام میشود ؟
بنده چون برای کانادا اقدام کردم تقزیبا تمام مدارکم به غیر از اکسیناسیون انستیتو پاستور اماده است . بهترین کار برای من چیست ؟

پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم

1- به نظر من از همین شنبه شروع کن. دیگه فرصتی نیست اونها باید سریعا به شما وقت مصاحبه بدن.
2- شما بعد از کارنت شدن بهتره برای یک روز هم که شده مقداری قرض کنید، اگر مقدار دلار دولتی به همین شکل باقی بمونه به نظر من بین 25 تا 30 میلیون تومان کافی به نظر می یاد. البته از سندتون هم غافل نشید.
3- اطلاع دقیقی در این مورد ندارم، فکر نکنم زمان مشخصی براش بشه تصور کرد. به هر حال من جای شما بودم یه ایمیل می زدم.

بهترین کار برای شما شروع واکسناسیون و آماده کردن مدارکه. کار دیگه ای تا زمان اعلام مصاحبه ندارید.
موفق باشید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: ASALI ، schaghayegh ، daria ، mohamad_counter
(2011-08-11 ساعت 13:00)SH1A2R3 نوشته:  
(2011-08-11 ساعت 12:49)salam100 نوشته:  سخن من با كساني هست كه كيس نامبرشون بالا هست
با توجه به تعداد برندگان كه مغرقي شده 4453 نفر و با توجه به محدوديت ويزا كه 3500 نفر هست به احتمال زياد بسياري از كساني كه كيس نامبرشون بالا هست يا اصلا به مصاحبه دعوت نميشوند يا اگر بشوند به fbi check ميخورند و ويزا نمي گيرند
يادتون باشه كه سال هاي قبل (به جزلاتاري سال 2011) اصلا از طريق سايت نمي شد چك كرد كه قبول شديد فقط اگر نامه مي امد مي فهميديد از انجايي كه پست ايران خيلي نامه ها رو نمي رسوند خيلي ها متوجه نمي شدند ولي امسال خيلي ها با چك كر دن ساده در سايت لاتاري مي فهمند كه قبول شدند
در ضمن يادتون باشه بعضي ها هم بعد از قبولي ازدواج مي كنند يا بچه دار مي شوند و همه اين ها دست به بدست هم ميده كه ظرفيت ايران تكميل بشه و سفارت كيس هاي بالا را صدا نزنه
حالا امديم و شانس اورديم و با وجود اينكه كيس نامبرمون بالا بود صدامون زدند خيال مي كنيد كه وقتي صدامون مي زنند تو چه زماني هست اگر خيلي خوشانس باشيم augest و بد شانس sep شما حساب كنيد امسال 2011 حتي توي 13 sep هم مصاحبه داريم اين مي دونيد يعني چه؟ يعني اينكه اگر fbi check بخوريم ديگه بايد ويزاي امريكا رو فراموش كنيم
در نهايت مي خواستم يك چيز به دوستان بگم هدف من ناميد كردن نيست ولي نبايد دلخوشي الكي هم داد شوخي نيست بايد از امروز تا يك سال صبر كرد و واقعا چقدر دردناكه كه بعد از يك سال بفهمي كيستو صدا نزدن يك سال از برنامه هاي زندگي عقب مي افتي چه اميدها داري و در نهايت هيچ

فقط دو پيشنهاد دارم به دوستان به زندگي عادي خودتان برگرديد انگار نه انگار كه هيچ اتفاقي تيفتاده در خلال كارهاتون كارهاي لاتاري رو جلو ببريد ولي دل نبنديد ولي مي دونم كه اينكاري كه گفتم خيلي سخته و خيلي ها نمي كنند ولي يادتون باشه گذز زمان خيلي درسه توي اين يك سال بهتون مي ده

شما که دیگه اب پاکی رو رو دستمون ریختین.من کاملا با نظر شما مخالفم.اصلا گول عدد 4453 رو نخورید.میگین نه.؟یه سال صبر کنین میبینین.

دنبال موضوعی می گشتم، داشتم این تاپیک رو از اول می خوندم که این پست رو دیدم. دقیقا مال پارساله، خیلی جالبه، مخصوصا جواب شایراSmile
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: daria ، schaghayegh ، smmyp ، Serendipity ، frz61 ، MPU ، sayeh_m ، Hedieh20
(2012-08-10 ساعت 22:17)funnybluesolea نوشته:  
(2011-08-11 ساعت 13:00)SH1A2R3 نوشته:  
(2011-08-11 ساعت 12:49)salam100 نوشته:  سخن من با كساني هست كه كيس نامبرشون بالا هست
با توجه به تعداد برندگان كه مغرقي شده 4453 نفر و با توجه به محدوديت ويزا كه 3500 نفر هست به احتمال زياد بسياري از كساني كه كيس نامبرشون بالا هست يا اصلا به مصاحبه دعوت نميشوند يا اگر بشوند به fbi check ميخورند و ويزا نمي گيرند
يادتون باشه كه سال هاي قبل (به جزلاتاري سال 2011) اصلا از طريق سايت نمي شد چك كرد كه قبول شديد فقط اگر نامه مي امد مي فهميديد از انجايي كه پست ايران خيلي نامه ها رو نمي رسوند خيلي ها متوجه نمي شدند ولي امسال خيلي ها با چك كر دن ساده در سايت لاتاري مي فهمند كه قبول شدند
در ضمن يادتون باشه بعضي ها هم بعد از قبولي ازدواج مي كنند يا بچه دار مي شوند و همه اين ها دست به بدست هم ميده كه ظرفيت ايران تكميل بشه و سفارت كيس هاي بالا را صدا نزنه
حالا امديم و شانس اورديم و با وجود اينكه كيس نامبرمون بالا بود صدامون زدند خيال مي كنيد كه وقتي صدامون مي زنند تو چه زماني هست اگر خيلي خوشانس باشيم augest و بد شانس sep شما حساب كنيد امسال 2011 حتي توي 13 sep هم مصاحبه داريم اين مي دونيد يعني چه؟ يعني اينكه اگر fbi check بخوريم ديگه بايد ويزاي امريكا رو فراموش كنيم
در نهايت مي خواستم يك چيز به دوستان بگم هدف من ناميد كردن نيست ولي نبايد دلخوشي الكي هم داد شوخي نيست بايد از امروز تا يك سال صبر كرد و واقعا چقدر دردناكه كه بعد از يك سال بفهمي كيستو صدا نزدن يك سال از برنامه هاي زندگي عقب مي افتي چه اميدها داري و در نهايت هيچ

فقط دو پيشنهاد دارم به دوستان به زندگي عادي خودتان برگرديد انگار نه انگار كه هيچ اتفاقي تيفتاده در خلال كارهاتون كارهاي لاتاري رو جلو ببريد ولي دل نبنديد ولي مي دونم كه اينكاري كه گفتم خيلي سخته و خيلي ها نمي كنند ولي يادتون باشه گذز زمان خيلي درسه توي اين يك سال بهتون مي ده

شما که دیگه اب پاکی رو رو دستمون ریختین.من کاملا با نظر شما مخالفم.اصلا گول عدد 4453 رو نخورید.میگین نه.؟یه سال صبر کنین میبینین.

دنبال موضوعی می گشتم، داشتم این تاپیک رو از اول می خوندم که این پست رو دیدم. دقیقا مال پارساله، خیلی جالبه، مخصوصا جواب شایراSmile

خیلی جالب بود. اینم آخرین پست این دوستمون در تاریخ ۸ آگوست (۳ روز پیش) :

(2012-08-08 ساعت 14:07)salam100 نوشته:  بچه ها من تا 20 روز ديگه دارم ميام دالاس به دنبال يك هم اتاقي مي گردم حالا شهرش ميتونه dfw يا ارلينگتون يا ديگر اطراف باشه اگر كسي هست لطفا پيغام بگذاره
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: funnybluesolea ، schaghayegh ، smmyp ، sayeh_m ، hadiseh.t
دوستان من کیس ام تازه کارنت شده یعنی وقت مصاحبه میدن بهم؟؟؟؟
کیس نامبر :***2012AS32
رویت قبولی :10 جولای
رسیدن فرم ها :۲۱ جولای
تعداد افراد کیس :۲ نفر
تاریخ مصاحبه : ۲۷ اگوست
محل مصاحبه :ابوظبی
دریافت ویزا : خانم ۱ضرب و آقا کلیرنس
تاریخ کلیر شدن : (19 سپتامبر)
تاریخ ورود به ايالات متحده : 2.20.2013
تشکر کنندگان: tajhizgaran
(2012-08-11 ساعت 20:30)mo897sa نوشته:  دوستان من کیس ام تازه کارنت شده یعنی وقت مصاحبه میدن بهم؟؟؟؟
سلام دوست من
نگرانیت قابل درکه، اما بهتره از خودت دورش کنی چون هنوز 50 روز دیگه فرصت هست، چرا امیدوار نباشی. مطمئنا وقت مصاحبه خواهی گرفت.

موفق باشید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: daria ، oe163 ، schaghayegh ، tajhizgaran
سلام
به گفته شما من به KCC ایمل زدم که ببینم مدارکم رسیده یا نه ؟ جوابی دریافت نکردم هنوز به غیر از یک ایمیل اتوماتیک که گفته بود ایمل من رو دریافت کرده (اگر اشتباه نکرده باشم)

1.ایا لازم است دوباره ایمیل بزنم و روز و تاریخ مصاحبه را بپرسم ؟ اگر بله و در صورت امکان نمونهای را در اختیار من قرار دهید

با تشکر
تشکر کنندگان:
(2012-08-12 ساعت 09:25)sert3e نوشته:  سلام
به گفته شما من به KCC ایمل زدم که ببینم مدارکم رسیده یا نه ؟ جوابی دریافت نکردم هنوز به غیر از یک ایمیل اتوماتیک که گفته بود ایمل من رو دریافت کرده (اگر اشتباه نکرده باشم)

1.ایا لازم است دوباره ایمیل بزنم و روز و تاریخ مصاحبه را بپرسم ؟ اگر بله و در صورت امکان نمونهای را در اختیار من قرار دهید

با تشکر

اگر مطمئنید ایمیلی که فرستاده اید فرمت درستی داشته، نیازی نیست دوباره ایمیل بزنید. معمولا مدتی طول می کشه تا جواب بدن. نگران نباشید.
موفق باشید
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: daria ، tajhizgaran
مرسی از funnybluesolea عزیز
من نمونه نامه رو که فرستادم براتون در قالب پیام خصوصی گزاشتم.لطف کنید نگاهی بندازید.
در ضمن نظر شما در مورد مکالمه تلفنی با انها چیه ؟ اگر بله که دقیق چی بگم ؟
من مقداری استرس دارم چون مقداری دیر شده.

ممنون از راهنمایی شما
(2012-08-12 ساعت 09:25)sert3e نوشته:  سلام

با تشکر

از تاریخ ارسال هر نامه حدودا 3-4 روز طول میکشه که جواب بدن ولی اگر سریعتر میخواهید پاسخ بگیرید میتونید تماس تلفنی با kcc بگیرید.

(2012-08-12 ساعت 18:20)sert3e نوشته:  مرسی از funnybluesolea عزیز
من نمونه نامه رو که فرستادم براتون در قالب پیام خصوصی گزاشتم.لطف کنید نگاهی بندازید.
در ضمن نظر شما در مورد مکالمه تلفنی با انها چیه ؟ اگر بله که دقیق چی بگم ؟
من مقداری استرس دارم چون مقداری دیر شده.

ممنون از راهنمایی شما

در تماس تلفنی فقط سوال کنید که آیا مدارک شما توسط آنها دریافت و وارد سیستم شده یا نه . ولی فقط جهت اطلاع بگم که از زمان رسیدن مدارکتون به دفتر کی سی سی حدود 6-8 هفته طول میکشه که اطلاعات اولیه ارسالی شما وارد سیستمشون بشه . مدارک من 26 جون رسید به دستشون ولی 1 هفته پیش هم تماس گرفتم هنوز وارد سیستمشون نشده بود و گفتند که 1-2 هفته دیگه تماس بگیر .
حالا که کارنت شدم دوباره امروز باهاشون تماس میگیرم ببینم uPDATE شدند یا نه !!!!
Rolleyes
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
تشکر کنندگان: funnybluesolea
من امروز reply ایمیلم از kcc اومد و در جواب این رو زده بودنند.

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of October. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

Diversity Visa Unit
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

میشه راهنمایی کنید ؟
اگز زمان ویزا تا اخر September هست پس چرا زده تو October ?
تشکر کنندگان: aziking ، tajhizgaran
سلام
من کاملا گیج شدم اگه لطف کنید راهنمایی کنید سپاسگزارم
شماره کیس من 2013xxxxxxx1xxx هستش و تقریبا دو هفته هست که فرمهای اولیه را ارسال کردم. ولی الان همه کیس ها مربوط به 2012 هستش یعنی من برای سال اینده منتظر باشم یا امسال هم امکانش هست و چطور میتونم پیش بینی کنم
خانم عزیز
لطفاً از اعلام شماره کیس دقیق خود در تاپیک خودداری کنید. عمو سعید
(2012-08-26 ساعت 00:05)SHima Jalali نوشته:  سلام
من کاملا گیج شدم اگه لطف کنید راهنمایی کنید سپاسگزارم
شماره کیس من 2013xxxxxxx1459 هستش و تقریبا دو هفته هست که فرمهای اولیه را ارسال کردم. ولی الان همه کیس ها مربوط به 2012 هستش یعنی من برای سال اینده منتظر باشم یا امسال هم امکانش هست و چطور میتونم پیش بینی کنم

مصاحبه ی 2013 ها از ژانویه و فوریه2013 شروع میشه تا اخر سپتامبر2013
شما با اینکه کیس نامبرت خیلی خوبه جزو نفرات و ماه های اول هستی که مصاحبه میشی
کیس نامبر: 2012as 6500 انکارا
رویت قبولی: 11 ماه بعد از اعلام نتایج
تاریخ مصاحبه: دوم جولای2012
ازدواج بعد از اعلام تاریخ مصاحبه
دریافت برگ آبی تعداد 2 نفر
تاریخ کلير: 10 سپتامبر
ورود به امریکا:10 اکتبر الاباما
مهاجرت به لس آنجلس
تشکر کنندگان: smmyp ، afshin4749 ، honey62 ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان