کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره ها
اگه شما اینو بگین پس وای به روزگار ما!!!!!بچه ها خواهش میکنم الکی همه رو تو استرس نندازین .ما همینجوریشم تو زندگیمون کلی استرس داریم.قسمتمون هر چی باشه همون میشه خواه با کیس 1000 خواه 79000.امیدتون فقط به خدا باشه.تا اینجاشم با کمک اون به اینجا رسیدیم.Rolleyes
یه سوال مگه امسال نگفتن ظرفیت ایران بالاتر رفته؟چرا اینقدر نگرانین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: ali.narooei ، h4di
نگران نباشین بچه ها
بذارین فقط زمان بگذره ، اون وقت میشینیم بررسی میکنیم

الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: ali.narooei ، afshin4749
کسایی که تو این سایت به جای امیدوار کردن .ضدحال میزنن واقعا ظلم میکنن.من علیرغم روحیه قوی که دارم منم بد جوری تو دلشوره و نگرانی افتادم.اگه قرار باشه با توجه به شماره کیسم تا سپتامبر سال دیگه این استرس بهم بیاد و اینقدر دلهره بکشم دیگه عمری برام نمیمونه!!!!!!!!!!!!SadSad
2012as55XXX
تشکر کنندگان: arman_m ، sssss ، behzad7
دوست عزیز به کار عادی روزانه ات برس. به این قضیه مثل یه سرگرمی نگاه کن که کنار زندگی عادیت جلوش میبری. به حرف کسی هم گوش نده Smile)

(2011-08-10 ساعت 23:09)SH1A2R3 نوشته:  کسایی که تو این سایت به جای امیدوار کردن .ضدحال میزنن واقعا ظلم میکنن.من علیرغم روحیه قوی که دارم منم بد جوری تو دلشوره و نگرانی افتادم.اگه قرار باشه با توجه به شماره کیسم تا سپتامبر سال دیگه این استرس بهم بیاد و اینقدر دلهره بکشم دیگه عمری برام نمیمونه!!!!!!!!!!!!SadSad

تشکر کنندگان: ali.narooei ، Masoudpish ، afshin4749 ، Nazgol66
(2011-08-10 ساعت 23:19)h4di نوشته:  دوست عزیز به کار عادی روزانه ات برس. به این قضیه مثل یه سرگرمی نگاه کن که کنار زندگی عادیت جلوش میبری. به حرف کسی هم گوش نده Smile)

(2011-08-10 ساعت 23:09)SH1A2R3 نوشته:  کسایی که تو این سایت به جای امیدوار کردن .ضدحال میزنن واقعا ظلم میکنن.من علیرغم روحیه قوی که دارم منم بد جوری تو دلشوره و نگرانی افتادم.اگه قرار باشه با توجه به شماره کیسم تا سپتامبر سال دیگه این استرس بهم بیاد و اینقدر دلهره بکشم دیگه عمری برام نمیمونه!!!!!!!!!!!!SadSad
مرسی از دلگرمیتون واقعا به این دلداری احتیاج داشتم.Rolleyes

2012as55XXX
تشکر کنندگان: ali.narooei
دوستان عزیز 2012 خواهش میکنم اصلاً به دلتون بد راه ندید Big Grin

100% حتماً همتون کارنت میشید، این رد خور نداره، همونطور که دوستان هم اشاره کردن هیچ وقت ایران به حداکثر ظرفیتش نمیرسه.Big GrinBig Grin
این خوب نیست که از الان به خودتون استرس وارد کنید، بگذارید 3 الی 4 ماه از بولتونتون بگذره خواهید دید که روند کارنت شدن هم شتاب میگیره، پیشنهاد میکنم این روند رو در سالهای پیش ملاحظه کنید، حتماً از استرستون کم میشهBig Grin

همگی خوب و خوش باشیدBig Grin
دوست دار شما عزیزان Hornet Tongue
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: h4di ، ali.narooei ، funnybluesolea ، daria ، Masoudpish ، Emad_L ، ozone ، arman_m ، poone59 ، sssss ، afshin4749 ، سامان صفایی ، behzad7 ، amiry

با سلام. با یک نگاه به تاریخ لاتاری ( که با زحمتی که اشکان عزیز کشیده است به راحتی و کاملا مستند در تاپیک های 2011 مشخص است) به راحتی می توان دید که تعداد کسانی که موفق به اخذ ویزا شده اند در بهترین سال شانس ایران 60% بوده است . حال اگر ما امسال دیگه اخر شانس باشیم و70% برندگان ایرانی موفق به گرفتن ویزا شوند باز هم حد اکثر3112 نفر موفق به اخذ ویزا خواهند شد و حدود 388 ویزا بازهم از کف ما ایرانیان خواهد رفت پس بهتر اینست که بجای نگرانی از کارنت نشدن حواسمون رو جمع کنیم که خدای نکرده با اشتباه در مدارکمون شانس گرفتن ویزا رو از دست ندیم.
بعلاوه با اتفاق عجیبی که امسال برای بنگلادش افتاده و برندگانش از 6500 نفر به 2373 نفر کاهش پیدا کرده با احتساب 60% شانس موفقیت بنگلادشی ها در امسال(با توجه به بالاترین رکورد موفقیت بنگلادشی ها که همیشه زیر 50% درصد بوده است) امسال بنگلادشی ها حداکثر 1424 ویزا خواهند گرفت و این یعنی اینکه از سهمیه 3500 نفری که بنگلادش هر سال تکمیل می کرد امسال حدود 2000 نفر استفاده نشده باقی خواهد ماند که در آسیا بین کشورهایی که مازاد نداشته باشند توزیع خواهد شد. برای اینکه درک موضوع راحت تر باشه کافیه توجه کنیم از مجموع سهمیه 15000 نفر برنده هر سال آسیاهمیشه6500 نفر مربوط به بنگلادش بوده و بنگلادش از مجموع کل 7500 ویزای سهم اسیا تعداد 3500 ویزا را نصیب خود می کرده است.
حالا اگه خیالتون راحت شد دعا کنین من و خانومم هم مثل همه شما دوستان عزیز ویزامونو بگیریم.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: h4di ، funnybluesolea ، daria ، ماندانا ، Emad_L ، frz61 ، viona ، ozone ، arman_m ، afshin4749 ، behzad7 ، sinswimer ، SANI HAGHIGHI ، کیانا
(2011-08-10 ساعت 06:44)Ashkan78 نوشته:  دوستان نكته جالب در ويزا بولتن سپتامبر 2011، بخش D ... تعداد برنده هاي كشور ايران هست. ايزان امسال ركورد شكست و با 4453 برنده (شامل برنده هاي اصلي و اعضاي خانواده)، پر برنده ترين كشور آسيايي بود و حتي از بنگلادش هم جلو زد (عداد برنده هاي امسال بنگلادش و كاهش آن ها نسبت به سال هاي پيش خودش جال توجهه). در دنيا هم ايران پس از نيجريه، غنا، اكراين، اتيوپي، ازبكستان، كنيا و مصر، در رتبه هشتم كشورهاي پر برنده ايستاد كه خودش قابل تأمله.

در مقايسه با سال پيش، ‌تعداد برندگان ايران 158 درصد افزايش نشان داده! (سال پيش فقط 2819 نفر برنده از ايران داشتيم).

به فرض اين كه تمام برندگان ايراني امسال پيگير پرونده خود باشند و شرايط اخذ ويزا را از نظر مالي و تحصيلي/كاري داشته باشند (كه البته امري بعيد است)، باتوجه به اين كه سقف ويزاي صادره براي يك كشور 7 درصد از كل (3500 ويزا) خواهد بود، در ايران براي نخستين بار در تاريخ قرعه كشي 953 نفر مازاد داريم.

يكي به من بگه برنده هاي بنگلادش امسال چرا اينقدر كم شدن؟
اشکان عزیز . من فکر کنم با توجه به نتایج امسال حالا دیگه میتونیم از منطق اختصاص کیس نامبر و دلیل وجود کیس نامبرهای نجومی امسال (به قول هم مهاجرسرایی های عزیز) رمز گشایی کنیم. به نظر میرسه آسیا با توجه به محدودیت ظرفیت 14.6 درصدی (یعنی 15000 برنده از آسیا در هر سال ) هر سال خیلی زود تعداد ظرفیتش در مقایسه با سهمیه های 52 درصدی آفریقا و 30 درصدی اروپا تکمیل میشده و با تکمیل ظرفیت از ادامه قرعه کشی کنار گذاشته می شده است وبه همین دلیل در کیسهایی که دیر تر انتخاب می شده اند و طبیعتا کیس نامبرهای بالاتری داشتند دیگر برنده ای از آسیا نبوده است اما امسال با توجه به کاهش عجیب و غریب تعداد برنده های بنگلادشی .آسیا شانس این رو داشته که تا آخرین مراحل قرعه کشی حضور داشته باشه و ما شانس داشتن کیس نامبرهای بالای 70000 را هم داشته باشیم یعنی اتفاقی که هر سال فقط برای آفریقاکه دارای%52 سهمیه کل برندگان است می افتاده
تشکر کنندگان: h4di ، ماندانا
(2011-08-10 ساعت 21:20)flake نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان
من ٢ تا سوال داشتم:
١-من اغلب پست هاي مهاجر سرا رو خوندم ولي هيچ كسي رو نديدم كه برنده ٢٠١٢ باشه و كنسولگري اش ابوظبي باشه. چون براي من يك نفر ديگه ثبت نام كرده بود،هيچ كدام يادمان نيست كه خودمان كنسولگري رو انتخاب كرده بوديم ياkccبرامون انتخاب كرده!!!!
٢-ايا تعداد افرادي كه از يك كنسولگري مصاحبه ميشوند توي روند كار ها تاثير داره?
با تشكر

این خیلی نکته جالبیه. ایا کسی از دوستان هست که در نامه قبولیش محل سفارت رو ابوظبی نوشته باشه؟ با توجه به تعداد بالای برنده های امسال از ایران
( صد البته خوشبختانه) معلوم نیست در آنکارا جه خبر می شه
تشکر کنندگان: ماندانا
دوستان تاریخ دقیق مصاحبه آنکارا چه جوری اعلام میشه منظورم اینه که چه جوری بفهمیم تاریخ دقیق مصاحبه توی اکتبر کی هست که بتونیم مدارک رو پست کنیم....
با تشکر
شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
تشکر کنندگان: سامان صفایی
سلام به همه دوستان عزیز
به مهاجر سرا خوش اومدید و به همتون تبریک میگم . یه سری به این تاپیک زدم که خاطرات یک سال و سه ماه پیش برام زنده بشه و باید بگم من هم بخاطر کیس نامبر بالایی که داشتم واقعا سال پر استرسی را گذروندم و الان که تقریبا یک ماه دیگه باید برم مصاحبه اومدم به همتون عرض کنم نگران هیچ چیز نباشید همتون مطمئنا کارنت خواهید شد شک نکنید.
به مصاحبه میرید و انشاالله با یه ویزای یک ضرب مارا هم توی شادی خودتون سهیم میکنید.
برای همتون آرزوی شادی و موفقیت دارم
تشکر کنندگان: MPU ، javidk ، Ashkan78 ، frz61 ، viona ، arman_m ، ozone ، afshin4749 ، سامان صفایی
(2011-08-11 ساعت 03:32)ravian نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
به مهاجر سرا خوش اومدید و به همتون تبریک میگم . یه سری به این تاپیک زدم که خاطرات یک سال و سه ماه پیش برام زنده بشه و باید بگم من هم بخاطر کیس نامبر بالایی که داشتم واقعا سال پر استرسی را گذروندم و الان که تقریبا یک ماه دیگه باید برم مصاحبه اومدم به همتون عرض کنم نگران هیچ چیز نباشید همتون مطمئنا کارنت خواهید شد شک نکنید.
به مصاحبه میرید و انشاالله با یه ویزای یک ضرب مارا هم توی شادی خودتون سهیم میکنید.
برای همتون آرزوی شادی و موفقیت دارم

با تشکرravian عزیز. منتظریم تا در سفرنامه شما ببینیم که یک ضرب روز مصاحبه ویزا را گرفتید
تشکر کنندگان: ravian ، سامان صفایی
(2011-08-10 ساعت 19:14)Hornet نوشته:  ضمن عرض سلام خدمت دوست عزیز اشکان
باید به استحضار دوستان 2012 برستونم که، جناب آقای اشکان، خیلی خیلی در کار تحلیل و پیشبینی آمار تبهر دارن. ذکر این نکته لازمه که ایشان به "اشکان آمار" معروف هستند. بچه های 2011 مثل من از تحلیلها و پیشبینی های ایشون خیلی استفاده کردن. وجودشون تو این تاپیک غنیمته.
یک سوال هم از اشکان عزیز داشتم،
با توجه به اینکه شماره کیس نامبرهای 2012 تا حدود 73500 هم دیده شده، ولی تعداد کیسهای اعلام شده در شروع بولتن، از سالهای قبل کمتره، میخواستم بدونم تحلیل شما و سایر دوستان در این خصوص چیه ؟

در ضمن با توجه به اینکه عدد 8000 اعلام شده برای آسیا در ماه اکتبر، خیلی با پیشبینی من فاصله داره، من در حال به روز کردن مدلم هستم و به محض اینکه به نتیجه ای برسم اونو با سایر دوستان 2012 به اشتراک خواهم گذاشت.

با تشکر Hornet عزیز به عنوان یک نظر فکر میکنم با توجه به شرایط خاص امسال برای آسیا که پراکندگی کیس نامبرها رو از اعداد 3 رقمی تا 75000 در بر دارد استفاده از مدلی مشابه با کارنت شدن آفریقا در سالهای قبل مناسب تر باشد. بر این اساس باید انتظار داشت مطابق سال جاری در آفریقا جهت ماه آگوست سال آینده حدود 71000 و جهت جولای سال اینده تا حدود 58000 کارنت گردند. حتی ممکنه به خاطر شرایط خاص امسال که یک سری نتایج باطل شد و خیلی ها مخصوصا در کشورهای فقیر به دلایل متعدد از جمله انتظار برای دریافت اعلام برنده شدن از طریق پست. بیخبر بودن از باطل شدن نتایج قبلی و اعلام مجدد قبولی ها . چک نکردن مجدد سایت و همچنین گم شدن کانفیرمایشن نامبر پس از عدم قبولی در اعلام نتایج مرحله اول متاسفانه احتمالا درصد کسانی که فرم ها را برای kcc ارسال نموده و خواهند نمود بطور قابل ملاحظه ای کاهش یابد که اگر این اتفاق بیافتد ممکن است باعث شود بمنظور فراهم آوردن امکان توزیع سهمیه خالی در داخل هر قاره و یا حتی بین قاره ها. کارنت کلیه کیس ها زودتر از وقت معمول اعلام شود. همچنین مشابه سالهای گذشته تعداد کارنت شده اولیه جهت قاره های مختلف تقریبا با هم برابراست که از این نمی توان نتیجه گیری خاصی کرد جز این که kcc چون هنوز بطور قطعی نمی تواند تعیین کند چه تعداد از 10000 نفر اول هر قاره تا پایان سپتامبر فرمها را ارسال خواهند نمود منطقا کارنتی های سری اول با سالهای قبل تغییر ننموده است. ابر این اساس اگر صغری و کبرای این حقیر درست باشد قاعدتا از ماه دسامبر میبایست تعداد کارنتهای هر ماه نسبت به سال قبل بطور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.
تشکر کنندگان: ماندانا ، ozone ، arman_m ، t.azimaie ، behzad7
قسمت اول حرفت به احتمال خيلي زياد اتفاق مي افته و ايراني هاي برنده اي كه شرايط دريافت ويزا رو دارن، و پيگير پرونده شون هستن كمتر از 3500 نفر خواهند بود.

اما در مورد قسمت دوم حرفت اصلا موافق نيستم. اگه برندگان كشور X كه ويزا گرفتن، در يك سال تعدادشون به 3500 نفر بسه... ويزاهايي كه به هر دليل باقي مي مونه به كساني مي دن كه از كشورهايي هستن كه هنوز تعداد ويزاي اون كشور به 3500 نرسيده..

(2011-08-11 ساعت 01:02)MPU نوشته:  اگر ما امسال دیگه اخر شانس باشیم و70% برندگان ایرانی موفق به گرفتن ویزا شوند باز هم حد اکثر3112 نفر موفق به اخذ ویزا خواهند شد و حدود 388 ویزا بازهم از کف ما ایرانیان خواهد رفت پس بهتر اینست که بجای نگرانی از کارنت نشدن حواسمون رو جمع کنیم که خدای نکرده با اشتباه در مدارکمون شانس گرفتن ویزا رو از دست ندیم.
بعلاوه با اتفاق عجیبی که امسال برای بنگلادش افتاده و برندگانش از 6500 نفر به 2373 نفر کاهش پیدا کرده با احتساب 60% شانس موفقیت بنگلادشی ها در امسال(با توجه به بالاترین رکورد موفقیت بنگلادشی ها که همیشه زیر 50% درصد بوده است) امسال بنگلادشی ها حداکثر 1424 ویزا خواهند گرفت و این یعنی اینکه از سهمیه 3500 نفری که بنگلادش هر سال تکمیل می کرد امسال حدود 2000 نفر استفاده نشده باقی خواهد ماند که در آسیا بین کشورهایی که مازاد داشته باشند( که فقط ممکنه ایران باشد) توزیع خواهد شد.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: kopol ، ماندانا ، ParsTrader ، poone59 ، ravian
(2011-08-11 ساعت 06:11)Ashkan78 نوشته:  اما در مورد قسمت دوم حرفت اصلا موافق نيستم. اگه برندگان كشور X كه ويزا گرفتن، در يك سال تعدادشون به 3500 نفر بسه... ويزاهايي كه به هر دليل باقي مي مونه به كساني مي دن كه از كشورهايي هستن كه هنوز تعداد ويزاي اون كشور به 3500 نرسيده..

(2011-08-11 ساعت 01:02)MPU نوشته:  بعلاوه با اتفاق عجیبی که امسال برای بنگلادش افتاده و برندگانش از 6500 نفر به 2373 نفر کاهش پیدا کرده با احتساب 60% شانس موفقیت بنگلادشی ها در امسال(با توجه به بالاترین رکورد موفقیت بنگلادشی ها که همیشه زیر 50% درصد بوده است) امسال بنگلادشی ها حداکثر 1424 ویزا خواهند گرفت و این یعنی اینکه از سهمیه 3500 نفری که بنگلادش هر سال تکمیل می کرد امسال حدود 2000 نفر استفاده نشده باقی خواهد ماند که در آسیا بین کشورهایی که مازاد داشته باشند( که فقط ممکنه ایران باشد) توزیع خواهد شد.
با تشکر از شما MPUو Ashkan عزیز
میشه بپرسم MPU که میگین سهمیه مازاد بین همه کشورها تقسیم میشه
و اقا اشکان که میگه (گه برندگان كشور X كه ويزا گرفتن، در يك سال تعدادشون به 3500 نفر بسه... ويزاهايي كه به هر دليل باقي مي مونه به كساني مي دن كه از كشورهايي هستن كه هنوز تعداد ويزاي اون كشور به 3500 نرسيده..)
از کجا میگین یعنی منبع خاصی برای این مورد هست و کدومتون به حرفش بیشتر اعتقاد داره
چون برای ماهایی که استرس داریم خیلی مهمه
بازم ممنون از شما که وقتتون رو میذارید و به سوال های ما تازه قبول شده ها جواب میدین

ویه سوال مهم
کسی برای ما 2012 جدول درست نمیکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان 2012 جدول یادتون نره
2012AS00067xxx
تعداد:2
تاریخ مصاحبه: 25july
کلیرنس: پایان انتظار 31 اگوست Big GrinBig Grin:
تشکر کنندگان: arman_m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان