کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
این تایپیک ،مثل تایپیک دیگه که در مورد (ایالت یوتا و شهر سالت لیک سیتی) بود باز شده ،تا بیشتر و بهتر از این ایالت و شهر بدونیم.
در مورد کار ،هزینه زندگی ،خونه ،ماشین و چیزایه دیگه...
از دوستانی که اطلاعاتی دارند یا خودشون ساکن این شهر هستند خواهش میکنم اطلاعاتی هر چند کم در اختیار بقیه بگذارند.

موفق و پیروز باشید
پاسخ
من فقط 2 روز توي اين شهر گذروندم...

اين مسايل خيلي نظرم رو جلب كرد:

1- ايراني بازار نيست و اون جور ايراني ها با هم يه جا نيستند. اما اگه حوس جو ايراني كرديد، با سه ساعت رانندگي يا قطار سواري مي تونيد تشريف ببريد ونكوور.

2- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

3-ماليات در اين ايالت 8 درصد است و البته مواد خوراكي و انواع شكلات از ماليات معاف هستند.

4- از نظر ترافيك شهر شلوغي است... اما منظم است.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، gadfly ، hamid2006zaman ، wushu kung fu ، arefsteps ، ParsTrader ، mml ، frozen mind ، AvRiMcM ، nastaran86 ، Linspire ، New York ، OverLord ، emankh101 ، genix21 ، farzad24 ، jan ، mehdi_behzadi ، آمریکا ، golesang ، karbar123 ، mavarfan ، mmaloumi ، ghorbat ، Rainy ، امیر مهاجر ، pr.kia ، ساری ، امیر حسن ، shahin 93 ، shani89 ، ASALI ، zina s ، shkhmo ، iSalar ، battosai ، مانترا ، rira1982 ، mtcanada ، moti1369 ، Afies ، younes77 ، opayamani ، parastoo mohajer ، پروا ، afshin06 ، kavirr ، HAZARA ، mirzamemar ، peyman1355 ، mohammadrezah ، sadeghi897 ، 3pideh ، arezoo bj ، SadMan ، BirdMan ، شهلا 1346 ، athenaa ، خانه ، mrr777 ، sh_aytak ، hushmandco ، ikamaly ، victorygo ، Alirezaa2013 ، زری وحدتی ، afshinghwink ، godot ، آنی ، گل نهال ، aghaghia ، میخک سفید ، azar1348 ، roeentan ، 5ina ، daad ، amin arefi ، ماتیتی ، behrang3001 ، Sepandar ، hsevensky2013 ، exxedus ، H Pier ، mhb161 ، fazelisaber ، y.n ، maria2000 ، سلام مهاجر ، philter ، اریوبرزن ، we are one ، manila ، مسافر تنها ، farshad varaste ، amohammadiazar ، adonis2006 ، estreza ، سوین ، hadi472 ، remarya ، 1986mona ، manamilad ، aidaz ، galiver ، taherifar ، Abdorrezaa ، kaziar ، vahidbaq ، حریر ، karpenter ، Ali_Hunter ، msar ، maryam.azad ، r.bazargan ، ben123 ، lighthouse ، نیلوفرآبی ، maria200 ، Amir.AA ، Rira_1982 ، alirezanz ، copol ، saharbb ، ELNAZ21 ، panizrm ، shf1356
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  2- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

میشه بگید چرا؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
نوع خاص ساختمان هاي اون شهر... براي من توضيح دادنش سخته. بايد خودتون ببينيد.

اما فكر نمي كنم مطاله مهمي باشه. چيزاي مهمتري هست كه بايد راجع به اين شهر بدونيم.

(2011-05-07 ساعت 18:54)wushu kung fu نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  2- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

میشه بگید چرا؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
وضعیت مهاجرین چطوریه ؟

اونجا کلا مهاجر کمه یا زیاد ؟

و وضعیت مهاجرین کلا چطوره؟
پاسخ
80 روزه که منتظر کلیر هستم، ولی وقتی ویزامو گرفتم قصد دارم برای حدود دو ماه با همسرم در سیاتل زندگی کنیم تا پاس سفید بگیریم و برگردیم تا درسمونو تموم کنیم. هیچ آشنای خاصی در آمریکا ندارم، جز چند تا دوست همکلاسی که اونا هم گرفتار زندگی خودشونن، به همین خاطر برای این مدت کم برام فرقی نمیکنه که کجا برم؛ و رو حساب خوب بودن آب و هوا در ماههای july و august سیاتل رو انتخاب کردم. قصد دارم در این مدت در استودیو 6 بمونم و از تخفیفی که حدود 10% برای داشتن کارت دانشجویی بین المللی می ده استفاده کنم...

ممنون می شم دوستان مطلع راهنماییم کنن و نظرشونو بگن
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
من گرچه الان در شهر تولیدو ایالت اوهایو مستقر هستم ولی همچنان قلبم به عشق سیاتل می تپه! زنده باد بویینگ، آباد باد سیاتل!

ناگفته نماند که صنعت هوانوردی با پرواز هواپیمای برادران رایت در ایالت اوهایو متولد شد!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
سیاتل و شهرهای کوچک اطرافش طبیعت بسیار زیبایی دارن. فاصله شهرها کم و هم جنگل وهم دریاچه های متعدد رو می تونین با هم داشته باشین. لِوِل و سطح اجتماعی شهر کاملا متفاوت از شهرهای کالیفرنیا و حتی اورگان , ایالت همجوارش هست که البته University of Washington و Microsoft , Boeingبی تاثیر نیستند. آمار دقیق با سند و مدرک ندارم اما مردمش معتقدند دومین ایالت تحصیل کرده امریکا هستند. شهر بسیار تمیز و آروم و مثل یه دهکده مجهز می مونه. با یه ساعت رانندگی به پورتلند می رسین . سبک و معماری دو شهر آنقدر شبیه هم هست که اگه چشماتون رو ببندن و ببرنتون اونجا و بعد چشماتونو باز کنند نمی فهمید سیاتل هستید یا پورتلند. اما اولین گروه جوان که از کنارتون رد بشن مشخص میشه کجایین. خوب من تو سیاتل به مراتب خالکوبیهای وحشتناک و بادی پیرسینگ تو تمام صورت و رنگ موهای عجیب و غریب کمتر دیدم تا پورتلند. (کالیفرنیا که دیگه خدا نصیب نکنه! ) سیاه پوست و مکزیکی کمتر به نسبت کالیفرنیا داره اما چشم بادومی ها هم بیشترند.ایرانی های زیادی هم اونجا زندگی می کنن و شاید اغلب از اقلیت های مذهبی ایران باشند ( ظاهرا پایگاهی دارند ) تابستان گرم و بسیار زیبایی داره( ایرانی ها می گن به عشق 2 ماه تابستان اونجا زندگی می کنن) زمستان سرد تر از ایران نداره( البته 2-3 ساله همه دنیا ریخته به هم) اما یه برف سبک به تعطیلی مدارس و ادارات منجر میشه چون شیب خیابانها زیاده و همه می ترسن رانندگی کنن. بارونش عین اسپری کردن آب می مونه و اگه چتر دست بگیرین همه می فهمن توریستین! Rolleyes یه مثلی هم دارند که میگن" آب و هوای واشنگتن را دوست نداری؟ 5 دقیق صبر کن ! " ممکنه داغ ترین آفتاب و کولاک و برف رو تو نیم ساعت تجربه کنین.عوض گربه از حیاطشون آهو و گوزن رد میشه. خداییش آب و هوای بدی نداره اما ابر غلیظ همیشگی شانس افسردگی دوران مهاجرت را بالا می بره.( تاگفته نماند من در باره زمستان کالیفرنیا هم همین نظر رو دارم ) چیدمان خونه ها و ساختمان ها همه یه جور خاصی منفاوته .امنیت خوبی داره. موبایل من که با پست اومد حدود 8 ساعت دم در رو زمین بود و کسی برش نداشته بود و برای همه عادی بود و می گفتن ماله اونها نبوده که چرا بردارن ؟؟
دیگه جونم براتون بگه ... رانندگیشون خیلی قانونمند تره . امکان نداره عابر باشه و ماشین حرکت کنه.
خیابونها واقعا تمیزه. خونه هاشونم فکر کنم سالی 4-5 بار لازم هست گردگیری کنن. اما تارعنکبوت زیاده.
شاید به اندازه کالیفرنیا مهاجر پذیر نباشه. مثلا با ویزای توریستی اجازه نمی دن برای گواهینامه و ID اقدام کنین.
قیمت مسکن از کالیفرنیا پایین تره اما مواد غذایی گرونتر .فراوانی مواد ایرانی رو نداره و ممکنه حسرت یه چیزایی رو داشته باشین. مثلا نعنا تازه گیرشون نمیاد. از کالیفرنیا انار سوغات میبرن. میرن از ونکوور سنگک می خرن ... رستوران ایرانیش مایه حفظ آبروی ایرانی ها شده. کبابشو تو خود تهران نخوردم واللا .سیب واشنگتنی هم که معرف حضورتون هست!
خلاصه اگه تابستون فقط میاین گزینه خوبیه.خوش بگذره.Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nastaran86 ، hanok ، arefsteps ، OverLord ، sohi ، MeMo ، New York ، wushu kung fu ، emankh101 ، mahdicivil ، gadfly ، aadine ، farzad24 ، mml ، odiseh ، jan ، mehdi_behzadi ، nima.nabizadeh ، آمریکا ، omid@usa ، Haghighat ، karbar123 ، mavarfan ، schaghayegh ، امیر مهاجر ، pr.kia ، ساری ، kavoshgarnet ، امیر حسن ، payam62 ، shani89 ، el333 ، ASALI ، mrr777 ، مانترا ، ensan ، shkhmo ، iSalar ، somayeh8159 ، نازنین 932 ، rira1982 ، mtcanada ، nahid.t ، Afies ، pariya2 ، opayamani ، younes77 ، parastoo mohajer ، faridl14 ، پروا ، sadeghi897 ، azadeh212 ، afshin06 ، kavirr ، HAZARA ، mirzamemar ، kasrafo ، peyman1355 ، 3pideh ، Hedieh20 ، سمانه777 ، SEPIDEHHHH ، arezoo bj ، babak82 ، farzad021 ، SadMan ، ehsansh ، روبینا ، شهلا 1346 ، ahmad.h ، kasra13 ، خانه ، sinamn ، siakhatar666 ، mahdi/sh ، hushmandco ، ikamaly ، victorygo ، Rasoul_j ، Pishoo_25 ، azadeh2014 ، afshinghwink ، میخک سفید ، malekan ، پسرک مهاجر ، godot ، گل نهال ، romance33 ، aghaghia ، amiro0008 ، azar1348 ، roeentan ، 5ina ، daad ، soli asali ، nayer ، amin arefi ، ماتیتی ، behrang3001 ، Sepandar ، نوروز ، hgbeigi ، قصه گو ، nastaran1989 ، exxedus ، farzad47 ، شرقی غمگین ، H Pier ، hsevensky2013 ، mhb161 ، babinj ، fazelisaber ، مهرنگار ، y.n ، melina 021 ، nasim ، ebi1344 ، maria2000 ، asher ، philter ، remarya ، we are one ، manila ، m.amin ، مسافر تنها ، farshad varaste ، مهتاب - 2251 ، mah111 ، frr ، poem ، negin kherad ، میما ، estreza ، shirinjoon ، سوین ، A_A ، maryamoo ، artam2 ، farhad_syd ، sani1348 ، hadi472 ، Rooz ، 1986mona ، manamilad ، justusa ، aidaz ، Melon2015 ، galiver ، Abdorrezaa ، vahidbaq ، linda2014 ، kaziar ، وحیدی نیا ، mrlzdh ، حریر ، hmahmoudi ، Ali_Hunter ، msar ، Iaccept ، r.bazargan ، maryam.azad ، sarasara1 ، fa15 ، ben123 ، نیلوفرآبی ، ENA ، jupiterx ، jamal2684 ، shooki ، Amir.AA ، peyman b ، kaspi ، golia ، nik.truth ، Rira_1982 ، barfi1 ، atlantis770 ، j.modarres ، alirezanz ، copol ، kamali2025 ، lotttery2015 ، ali etesami ، saharbb ، panizrm ، shf1356 ، Reza Smart ، leader-m ، aazitaa
وضعیت کار پیدا کردن در واشنگتن چطوره اجاره خونه برای یکنفر؟
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

پاسخ
دوستان سلام
نمیدونم دوستانی که اینجا هستند کسی هست که واشنگتن زندگی کنن یا نه
من به یه مشکل خوردم که میخوام یکی از دوستان که توی واشنگتن زندگی میکنن کمکم کنن
ممنون میشم
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
سلام
من در سیاتل بودم و شهر زیبایی هست ولی هوا سردی داره و ابری و بارانی هست . ولی کرکلند را بیشتر خوشم آمد . کنار اقیانوس آرام چه ساحل زیبایی داره . دنبال دوستی ایرانی برای هم خانه شدن هستم . موفق باشید بای
کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

پاسخ
(2011-08-18 ساعت 08:10)jan نوشته:  سلام
من در سیاتل بودم و شهر زیبایی هست ولی هوا سردی داره و ابری و بارانی هست . ولی کرکلند را بیشتر خوشم آمد . کنار اقیانوس آرام چه ساحل زیبایی داره . دنبال دوستی ایرانی برای هم خانه شدن هستم . موفق باشید بای

کرکلند و اقیانوس آرام؟ نه فکر کنم lake Washington منظورتونه. اونجا هم قشنگه برای خانواده. اما برای کسی که تنها باشه زیادی آروم و ساکت و دنجه. طبیعتش حرف نداره. اما حوصله من سر میره اونجا. دریاچه اش زیر آفتاب عین جواهر می درخشه. اما یه موج نداره آدم دلش خوش شه Big Grin
پاسخ
سلام من دو هفته آنجا بودم خیلی خیلی زیباست فقط سردی هوا و ابری بودنش یک کمی اذیت میکنه!!ولی خوب شاید دوستان دیگه دوست داشته باشن .

ودر آخر سیتم حمل و نقل شهریش حرف نداره
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
سلااااااااااااااااااااااااااااام
کسی اینجا هستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت؟

ههههههههههههه انعکاس صدامو شنیدم از خالی بودنSmile
پاسخ
منم خیلی دلم میخواد یکی صدای ما رو بشنوه و در مورد سیاتل امروز برامون بگه Smile)
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان