کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم ds160
(2015-10-27 ساعت 08:32)shahab2000 نوشته:  
(2015-10-26 ساعت 21:16)shiva201 نوشته:  
(2015-10-26 ساعت 18:04)shahab2000 نوشته:  سلام
من فرم DS160 رو براي مادر خانومم پر كردم تا در زمان به دنيا آمدن فرزندم، در كنار ما در امريكا باشه. ولي فكر كنم دو تا اشتباه توي اين فرم كردم.
اول اينكه سفارت استانبول رو انتخاب كردم. كه ظاهرا به خاطر وجود مترجم فارسي زبان، بايد آنكارا رو انتخاب مي كردم.
دوم اينكه نوع ويزا رو بر اساس اطلاعاتي كه در فرم بود، N8 انتخاب كردم. ولي وفتي به سايت سفارت اومدم ديدم كه ظاهرا بايد B2 رو انتخاب مي كردم.
حالا سوال اينه كه من واقعا بايد چه نوع ويزايي رو بايد انتخاب مي كردم؟
سوال دوم اينه كه چطور ميشه فرم DS160 رو اصلاح كرد؟
ممنون مي شم اگه دوستان پاسخ بدهند.
با تشكر
سلام. اگه فرمتون تا انتها پر کردید و ساب میت کردید باید مجدد انجام بدید چون امکان ادیت نیست. ویزای توریستی B1و B2 هستش. توی اون لیست نگاه کنید توریستی رو انتخاب کنید
سلام
خيلي ممنون از پاسختون
پس بايد B1/B2 رو انتخاب كنم. نه B2 خالي
درسته؟
یه گزینه هست که نوشته B1B2 همونو انتخاب کنین. نوشنه که ویزای توریستی هستش
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
مصاحبه ابوظبی 16 نوامبر 2014
دریافت ویزا 19 نوامبر 2014,
ارسال مدارک گرین کارت مارچ 2015
دریافت گرین کارت اکتبر 2015 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000
دوستان اگه با بارکد فرم دی اس سابمیت شده تو سفارتی اکانت ساختیم حالا اون اکانت رو حذف کنیم با همون بارکد تو همون سفارت باز میشه اکانت ساخت.چون خودم نمیتونم وقت بگیرم . برای وقت گرفتن آژانس میگه اگه بخواهید ما وقت بگیریم براتون باید اکانتو خودمون دوباره جدید درست کنیم با همون بارکدقبلی و اکانتی که خودتون ساختبد حذف کنن. همچین چیزی درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر کسی اطلاعی داره خیلی ممنون میشم برای پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-31 ساعت 12:18)member نوشته:  دوستان اگه با بارکد فرم دی اس سابمیت شده تو سفارتی اکانت ساختیم حالا اون اکانت رو حذف کنیم با همون بارکد تو همون سفارت باز میشه اکانت ساخت.چون خودم نمیتونم وقت بگیرم . برای وقت گرفتن آژانس میگه اگه بخواهید ما وقت بگیریم براتون باید اکانتو خودمون دوباره جدید درست کنیم با همون بارکدقبلی و اکانتی که خودتون ساختبد حذف کنن. همچین چیزی درسته؟

بله دوست عزیز میشه. اول شماره فرم دی اس ۱۶۰ رو
RETRIEVE AN APPLICATION ( که یعنی بازیافت اعمال )می کنید یا هر کس دیگه ای اینکارو براتون میکنه و با استفاده از اطلاعاتی که داشتید دوباره فرم رو پر میکنه که معمولن فرم چند تا سوالای آخرو دوباره خالی میذاره برای جواب و شماره یا کد دی اس ۱۶۰ که بعنوان کانفرمیشن در آخر بهتون میده متفاوت میشه. اما متوجه نمیشم چرا باید دوباره باید براتون فرم پر کنند؟ یعنی اطلاعاتو میخوان تغییر بدن؟ به هر حال امکان پذیره...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-31 ساعت 18:31)هورمغز نوشته:  
(2015-10-31 ساعت 12:18)member نوشته:  دوستان اگه با بارکد فرم دی اس سابمیت شده تو سفارتی اکانت ساختیم حالا اون اکانت رو حذف کنیم با همون بارکد تو همون سفارت باز میشه اکانت ساخت.چون خودم نمیتونم وقت بگیرم . برای وقت گرفتن آژانس میگه اگه بخواهید ما وقت بگیریم براتون باید اکانتو خودمون دوباره جدید درست کنیم با همون بارکدقبلی و اکانتی که خودتون ساختبد حذف کنن. همچین چیزی درسته؟

RETRIEVE AN APPLICATION ( که یعنی بازیافت اعمال )می کنید یا هرایوایدیگه ای اینکارو براتون میکنه و با استفاده از اطلاعاتی که داشتید دوباره فرم رو پر میکنه که معمولن فرم چند تا سوالای آخرو دوباره خالی میذاره برای جواب و شماره یا کد دی اس ۱۶۰ که بعنوان کانفرمیشن در آخر بهتون میده متفاوت میشه. اما متوجه نمیشم چرا باید دوباره باید براتون فرم پر کنند؟ یعنی اطلاعاتو میخوان تغییر بدن؟ به هر حال امکان پذیره...

گفت لارم نیست دوباره فرم پرکنن و تغییری نمیخوام بدم اصلا .اینطوری فایده نداره از کار آژانسها سردر نمیارم. فکر کنم آدم خودش کارشو انجام بده بهتره و منتظر باشیم تا وقتها باز شه انشالاه
پاسخ
تشکر کنندگان:
Salam dostan aziz. Mikham baraye maman o babam ke Iran hastan visa ye visit eghdam konam .... Lotfan begin Che madareke lazem daram, chetori mitoonam peygiri konam , ye seri madarek hazer kardam, wali motmaen nistam, barashoon email kardam ... Ona bayesti az Iran post konan? Oon waght che joori az rawande kar motale beshim
Lotfan Mano rahnamayi konid
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: نوامبر2012
نقص مدارک: 17 می
اپرووال: 12 جولای
کیس نامبر: 29 جولای
تعیین تاریخ مصاحبه: 15 آگوست
مصاحبه: ابوظبی، نوامبر2013, یه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
چند پرسش داشتم وراهنمایی میخواستم:
1- برای ماه مارچ میخواستم وقت سفارت بگیرم (حدود5ماه دیگر)آیا از الان میتوانم وقت بگیرم ؟
2-سایت سفارت آنکارا وکنسولگری دبی را که از اون سایت میتوان وقت مصاحبه گرفت کدامند؟
3-ما میخواهیم ماه می ویا جون بریم آمریکا به نظر شما چه ماهی برای مصاحبه رفتن بهتر است ؟(از لحاظ خلوتی سفارت )
4-کدام سفارت را برای مصاحبه پیشنهاد میکنید؟آنکارا یا دبی؟چرا؟
پیشاپیش از راهنمایی که میفرمایید سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-01 ساعت 11:04)rrrraaaazzzz نوشته:  Salam dostan aziz. Mikham baraye maman o babam ke Iran hastan visa ye visit eghdam konam .... Lotfan begin Che madareke lazem daram, chetori mitoonam peygiri konam , ye seri madarek hazer kardam, wali motmaen nistam, barashoon email kardam ... Ona bayesti az Iran post konan? Oon waght che joori az rawande kar motale beshim
لازم نیست پست کنین شما فقط فرم DS160 رو برای محلی که میخواین مصاحبه انجام شه پر میکنین از سفترت اونجا وقت میگیرید روز مصاحبه یسری مدارک باید همراه داشته باشند مثل ترجمه شناسنامه و کارت ملی پاسپورت مدرکی که نشون بده تو حساب بانکیشون مقدار مشخصی پول دارند دقیق اطلاع ندارم چقدر ولی فکر کنم حدودا 40 میلیون...هر مدرکی که نشون بده قصد دارن بعد این سفر ایران برمیگردن مثل سند خونه گواهی کار... البته ممکنه لازم نشه به جورایی به آفیسر بستگی داره معمولا کسانی که ویزای شینگن دارن تو پاسپورتشون و حساب بانکی خوبی دارن راحت تر ویزا میگیرن البته پدر مادر من ویزای شینگن نداستن و هیچ مدرکی ازشون چک نکردن در مقابل برای والدین یکی از دوستانم همه مدارک با دقت دیده بودن کارت پایان خدمت آقایون حتما نگاه میکنند... کلا آفیسر باید مجاب شه شما قصد موندن ندارید و برمیگردید
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz
(2015-11-01 ساعت 12:11)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
چند پرسش داشتم وراهنمایی میخواستم:
۱- برای ماه مارچ میخواستم وقت سفارت بگیرم (حدود۵ماه دیگر)آیا از الان میتوانم وقت بگیرم ؟
۲-سایت سفارت آنکارا وکنسولگری دبی را که از اون سایت میتوان وقت مصاحبه گرفت کدامند؟
۳-ما میخواهیم ماه می ویا جون بریم آمریکا به نظر شما چه ماهی برای مصاحبه رفتن بهتر است ؟(از لحاظ خلوتی سفارت )
۴-کدام سفارت را برای مصاحبه پیشنهاد میکنید؟آنکارا یا دبی؟چرا؟
پیشاپیش از راهنمایی که میفرمایید سپاسگذارم
https://ais.usvisa-info.com/en-ir

به این مراجعه کنبن. متاسفانه چند وقته خیلی سخت میشه وقت گرفت. ولی هر روز چک کنین سایت. معمولا فرقی نداره کدوم سفارت اقدان کنین به خودتون بستگی داره کجا راحت ترید. اگه بلافاصله همون روز بهتون ویزا بدن 3 ماه وقت دارید وارد امریکا شید پس خیلی قبل تر از زمانی که قصد مسافرت دارید وقت نگیرید فکر میکنم نهایت 4 ماه قبل معقول یاشه
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2015-10-31 ساعت 21:03)member نوشته:  
(2015-10-31 ساعت 18:31)هورمغز نوشته:  

RETRIEVE AN APPLICATION ( که یعنی بازیافت اعمال )می کنید یا هرایوایدیگه ای اینکارو براتون میکنه و با استفاده از اطلاعاتی که داشتید دوباره فرم رو پر میکنه که معمولن فرم چند تا سوالای آخرو دوباره خالی میذاره برای جواب و شماره یا کد دی اس ۱۶۰ که بعنوان کانفرمیشن در آخر بهتون میده متفاوت میشه. اما متوجه نمیشم چرا باید دوباره باید براتون فرم پر کنند؟ یعنی اطلاعاتو میخوان تغییر بدن؟ به هر حال امکان پذیره...

گفت لارم نیست دوباره فرم پرکنن و تغییری نمیخوام بدم اصلا .اینطوری فایده نداره از کار آژانسها سردر نمیارم. فکر کنم آدم خودش کارشو انجام بده بهتره و منتظر باشیم تا وقتها باز شه انشالاه

درسته اونا کاری بیشتر از شما نمیتونن بکنن مگر اینکه شما کردیت کارت برای پرداخت هزینه ها رو نداشته باشید. اونا هم باید منتظر بشن تاا وقت باز بشه. قبلن که وقت گرفتن پولی نبود آژانسها وقت ها رو اهتکار میکردن اما الان هر کاری شما بتونین اونا هم میتونن! مگر اینکه وقت رو برن از قسمت رزیدنت خود اون کشور بگیرن که اونم در واقع یه جورایی کلاه برداری میشه و ممکنه موقع مراجعه به سفارت داخل راهتون ندن. اینو واقعن نمیدونم. چون ما خودمون از قسمت افراد ساکن ترکیهه وقت گرفتیم که دم در سفارتم چیزیو چک نکرد... که اینم ریسک داره اگر ساکن ترکیه یا اون کشور نباشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: member
(2015-11-01 ساعت 12:26)shiva201 نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 11:04)rrrraaaazzzz نوشته:  Salam dostan aziz. Mikham baraye maman o babam ke Iran hastan visa ye visit eghdam konam .... Lotfan begin Che madareke lazem daram, chetori mitoonam peygiri konam , ye seri madarek hazer kardam, wali motmaen nistam, barashoon email kardam ... Ona bayesti az Iran post konan? Oon waght che joori az rawande kar motale beshim
لازم نیست پست کنین شما فقط فرم DS160 رو برای محلی که میخواین مصاحبه انجام شه پر میکنین از سفترت اونجا وقت میگیرید روز مصاحبه یسری مدارک باید همراه داشته باشند مثل ترجمه شناسنامه و کارت ملی پاسپورت مدرکی که نشون بده تو حساب بانکیشون مقدار مشخصی پول دارند دقیق اطلاع ندارم چقدر ولی فکر کنم حدودا 40 میلیون...هر مدرکی که نشون بده قصد دارن بعد این سفر ایران برمیگردن مثل سند خونه گواهی کار... البته ممکنه لازم نشه به جورایی به آفیسر بستگی داره معمولا کسانی که ویزای شینگن دارن تو پاسپورتشون و حساب بانکی خوبی دارن راحت تر ویزا میگیرن البته پدر مادر من ویزای شینگن نداستن و هیچ مدرکی ازشون چک نکردن در مقابل برای والدین یکی از دوستانم همه مدارک با دقت دیده بودن کارت پایان خدمت آقایون حتما نگاه میکنند... کلا آفیسر باید مجاب شه شما قصد موندن ندارید و برمیگردید

MerC shiva jan?
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: نوامبر2012
نقص مدارک: 17 می
اپرووال: 12 جولای
کیس نامبر: 29 جولای
تعیین تاریخ مصاحبه: 15 آگوست
مصاحبه: ابوظبی، نوامبر2013, یه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزيز
من فرم ds160 رو پر كردم و براي انتخاب محل ارسال مدارك به مشكل بر خوردم. تو سايت مي زنم آنكارا، بعد از من محله مورد نظر رو مي خواد.
دوستاني كه تجربه اين كار رو دارن، معمولا كجا رو انتخاب بايد كرد؟
محله هاي آنكار را رو كه ما نمي شناسيم تا بدونيم كدوم رو انتخاب كنيم.
ممنون
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من میخوام برای پدر و مادرم درخواست ویزای توریستی کنم و یه سوال داشتم که باید دو بار و بصورت جداگانه واسه هرکدومشون فرم 160 رو پر کنم؟
مرسی
برنده 2014
کیس نامبر 71XX
1 نفر
مقصد: دالاس
ویزای یک ضرب (ایروان)
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-01 ساعت 19:45)masodsh نوشته:  سلام دوستان عزیز
من میخوام برای پدر و مادرم درخواست ویزای توریستی کنم و یه سوال داشتم که باید دو بار و بصورت جداگانه واسه هرکدومشون فرم 160 رو پر کنم؟
مرسی
سلام
بله
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-01 ساعت 18:05)shahab2000 نوشته:  سلام دوستان عزيز
من فرم ds160 رو پر كردم و براي انتخاب محل ارسال مدارك به مشكل بر خوردم. تو سايت مي زنم آنكارا، بعد از من محله مورد نظر رو مي خواد.
دوستاني كه تجربه اين كار رو دارن، معمولا كجا رو انتخاب بايد كرد؟
محله هاي آنكار را رو كه ما نمي شناسيم تا بدونيم كدوم رو انتخاب كنيم.
ممنون

دوستان كسي جواب سوال من رو نمي دونه؟
به نظر مي رسه كسي كه تا مرحله مصاحبه رفته يا حتي پول رو پرداخت كرده، اين مرحله رو پشت سر گذاشته باشه.
ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره، در اختيار من بذاره.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان