کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
قديم تر ها شرطه معدله بالاى ١٤ وجود داشت براى گرفتنه ١٥ امتيازه ليسانس يا فوق،مثله اينكه الان نيست،من ترم بعد ترمه آخرم ميشه و معدلم ١٣،٥٠،به نظرتون برم ترميم معدل بردارم معدلم رو بيارم بالا چون معلوم نيست شرط دوباره عوض بشه يا اينكه بيخيال بشم؟تسويه كنم ديگه كارى از دستم برنمياد،رشته ام هم مهندسى برق مخابراته از دانشگاهه تهران جنوب كه سكشن ١ حساب ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 21:49)xperia نوشته:  درود خدمت دوستان مخصوصا عزیزان پیشکسوت
بنده چندین صفحه مرتبط با استرالیا از این انجمن رو خوندم، متاسفانه راهنمای کامل و گام به گام ندیدم که آپدیت هم باشه
حتی چندین مطلب از بعضی دوستان که همین تقاضا رو داشتن بود، اما بی جواب موند
خواهش میکنم بفرمایید کجا میشه راهنمای گام به گام استرالیا پیدا کرد که توش زیر دکترا صحبت شه ما متوجه شیم!
این واژه های تخصصی توضیح داده شده مثل اسسمنت، لاج، ویزای 189 و 190 و...
ضمنا خواهشا وبسایت مهاجرت دولت استرالیا رو معرفی نکنید، یه آدرس وطنی (مخصوصا همین انجمنها) رو معرفی کنید که ما اول راه بیفتیم، بعد بریم سراغ اونها
مرسی از شما پیشکسوت عزیز که بی منت لطف میکنید.

http://www.migranthelp.com
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، xperia
برای امتحان زبان میتونید بجای آیلتس از PTE استفاده کنید

توی گوگل سرچ کنید "" ازمون PTEexam ""
چند تا کانال و ... هم هستند که نمیدونم میشه اینجا معرفی کرد یا نه

من این امتحان رو دادم
به مراتب از ایلتس راحت تره
باکو امتحان دادم

خیلی اسون تره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، ممنون ميشم راهنمايي كنين، من مهندس صنايع با ٣٧ سال سن و همسرم مهندس كامپيوتر با ٣٥ سال سن، هر دو ما داراي اقامت كانادا ميباشيم، برادر من در استراليا پاسپورت استراليا دارد و يك شركت داره كه براي هر دو ما جاب آفر فرستاده، اولين سوال اينكه با وجود اقامت كانادا نياز به نمره زبان هست و اينكه چه ويزايي براي ما بهتره با وجود جاب آفر، ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-25 ساعت 16:32)amirpadl نوشته:  سلام، ممنون ميشم راهنمايي كنين، من مهندس صنايع با ٣٧ سال سن و همسرم مهندس كامپيوتر با ٣٥ سال سن، هر دو ما داراي اقامت كانادا ميباشيم، برادر من در استراليا پاسپورت استراليا دارد و يك شركت داره كه براي هر دو ما جاب آفر فرستاده، اولين سوال اينكه با وجود اقامت كانادا نياز به نمره زبان هست و اينكه چه ويزايي براي ما بهتره با وجود جاب آفر، ممنون.

اگر اقامت دائم بخواهید بگیرید، بله احتیاج دارید. اگر هم می‌خواهید از جاب آفر استفاده کنید ویزا ی کار میتونید درخواست بدید. ( visa subclass 186)

http://www.homeaffairs.gov.au/Trav/Visa-1/186-
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-26 ساعت 06:52)gbtm نوشته:  
(2018-02-25 ساعت 16:32)amirpadl نوشته:  سلام، ممنون ميشم راهنمايي كنين، من مهندس صنايع با ٣٧ سال سن و همسرم مهندس كامپيوتر با ٣٥ سال سن، هر دو ما داراي اقامت كانادا ميباشيم، برادر من در استراليا پاسپورت استراليا دارد و يك شركت داره كه براي هر دو ما جاب آفر فرستاده، اولين سوال اينكه با وجود اقامت كانادا نياز به نمره زبان هست و اينكه چه ويزايي براي ما بهتره با وجود جاب آفر، ممنون.

اگر اقامت دائم بخواهید بگیرید، بله احتیاج دارید. اگر هم می‌خواهید از جاب آفر استفاده کنید ویزا ی کار میتونید درخواست بدید. ( visa subclass 186)

ممنون، فقط ميخوام بدونم بعد از اينكه با ويزاي كار رفتيم استراليا بعد از چند سال ميتونيم درخواست اقامت بديم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-26 ساعت 16:45)amirpadl نوشته:  
(2018-02-26 ساعت 06:52)gbtm نوشته:  

ممنون، فقط ميخوام بدونم بعد از اينكه با ويزاي كار رفتيم استراليا بعد از چند سال ميتونيم درخواست اقامت بديم؟

بعضی‌ از ویزا‌ها اقامت دائم است یعنی‌ شما از بدو ورود با اقامت دائم وارد میشوید. بعضی‌ از ویزاهای اقامت موقت شرایط تبدیل به دائم رو داره که هر ویزا شرایطش فرق میکنه. در غیر این صورت باید دوباره یک ویزا ی دائم رو انتخاب کنید که خوب قأعدتا باید امتیازات لازم رو بیارید.

نوع سوال شما نشانگر این است که هنوز سایت اداره مهاجرت ،که منبع اصلی‌ سوالات است را کاملا مطالعه نکرده اید.ویزا ی اشاره شده در بالا (۱۸۶) از نوع اقامت دائم است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون میشم از تجربیاتتون بنده رو هم بهره مند کنید و با شرایطی که دارم بنده رو راهنمایی بفرمایید
من و همسرم در صورت مساعد بودن شرایط قصد مهاجرت به استرالیا را داریم
همسرم 33 ساله (متولد 63 )هستن ، رشته تحصیلیشون روانشناسی عمومی و مدرکشون ارشد همین رشته از دانشگاه آزاد هست ،شغلش مشاور مدارس در سطح آموزش و پرورش با 7سال سابقه کار ،
برای زبان هم برنامه داریم بصورت فشرده برای یسال آینده آمادگی پیدا کنن و نمره IELTS که لازم هست رو بدست بیارن
خودم 32 ساله (متولد 64) هستم ، رشته تحصیلیم مهندسی بهداشت حرفه ای –occupational health and safty adviser شغل مرتبط در لیست شغلی استرالیا به این نام هست و جزوه stsol دسته بندی شده -، شغلم در ایران : کارشناس بهداشت حرفه ای در شبکه بهداشت ام با 10 سال سابقه کار ، سطح زبانم مثل همسرم در حال آموزش دیدن هستم – البته دانشجو ترم 4 ارشد رشته بهداشت حرفه ای هستم. مقطع کاردانیم رو از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسیم رو از دانشگاه تهران گرفتم الان هم تو دانشگاه ایران دانشجو هستم .
با توجه به مواردی که خدمتتون عرض کردم چند سوال برام مطرح هست که پاسخ شما میتونه در برنامه آینده زندگی ما بسیار موثر باشه

1- با توجه به اینکه در حال حاضر هر دو کارمند دولت هستیم با حقوق دریافتی دو نفرمون حدود 3.5 تا 4 میشه آیا مهاجرت برای ما گزینه مناسبی میتونه باشه ،
--هدف از مهاجرت برای ما درست کردن شرایط بهتر برای خودمون هست--

2- آیا با توجه به اینکه رشته بهداشت حرفه ای بنا به سرچی که انجام دادم اگه اشتباه متوجه نشده باشم جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا 2018 بوده ، شرایط شغلی و حقوقی مناسبی دارد ؟ و یا اینکه بفرمایید چطور میشه شغل مناسب با این رشته پیدا کرد

3- اگر ویزای کار برای یکی از دو نفرمون فراهم بشه نفر بعدی میتونه به طبعه نفر اول مهاجرت کنه؟

4- اگر نظر شما برای مهاجرت مثبت است بفرمایید که اگه رشته ما دو نفر بازار کار مناسبی اونجا نداره چه رشته فنی و حرفه ای را در یک سال آینده اخذ کنیم میتونه به ما برای مهاجرت کمک کنه

متوجه شدم با ویزای 189 نمیتونم مهاجرت کنم چون رشته کاریم تو لیست MLTSSL نیست ،احتمالا ویزای مناسب من 190 باشه

قبلا از اینکه پاسخ ما رو میدید بسیار سپاسگزاریم
پاسخ
تشکر کنندگان:
فاطیما -کارشناس مهندسی بهداشت حرفه ای
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان‌همسر من فوق دیپلم کامپیوتر داره و الان هم برنامه اش اینه مدارک‌بین‌المللی سیسکو رو بگیره. کلاس زبان‌هم میره و میتونه‌نمره لازم‌و کسب کنه فقط تنها مشکل اینه‌سابقه کاری نداره..با شرایط ایشون ایا امکان گرفتن اقامت استرالیا رو داره یا نه؟
Case Number:2015AS000010XX
DV260 Forms:June 16th
Unlock:August 16th
Second Letter:January 23rd
Interveiw:March 3rd
Visa:March 6th (یک ضرب)Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-28 ساعت 02:51)morida نوشته:  دوستان‌همسر من فوق دیپلم کامپیوتر داره و الان هم برنامه اش اینه مدارک‌بین‌المللی سیسکو رو بگیره. کلاس زبان‌هم میره و میتونه‌نمره لازم‌و کسب کنه فقط تنها مشکل اینه‌سابقه کاری نداره..با شرایط ایشون ایا امکان گرفتن اقامت استرالیا رو داره یا نه؟

حتما اول لیسانس بگیره. ایلتس 7 به بالا داشته باشه و حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشه تا بتونه اقامت استرالیا بگیره.
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان برای پیدا کردن یک جاب آفر باید چکار کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
در حال حاضر شرایط مهاجرت به استرالیا بسیار سخت شده و میدونم که در بسیاری موارد چک محل کار را انجام میدن.
در ضمن برای اکثر موارد در حال حاضر سابقه بیمه خواسته میشه.

در ضمن این را هم عرض کنم که دوست عزیز سعی کن از همین الان به قانونی زندگی کردن عادت کنی. اگر از این ایرانی بازی ها تو استرالیا در بیاری واقعا دچار مشکل میشی.

من آمریکا را نمیدونم چون هنوز توش زندگی نکردم ولی در مورد استرالیا بهت عرض کنم که اصلا باید از مد این چیزها بیای بیرون.
چون در هر زمان حتی 20 سال بعد از مهاجرت هم کوچکترین موردی براشون پیدا بشه واقعا دچار مشکل میشی.

اگر تخصص خاصی دارید و فکر میکنید که میتونید در استرالیا کار کنید میتونید از طریق جاب آفر اقدام کنید.

سلام jordanir
بنظرتون واسه اقامت استرالیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری اقدام کنیم، احتمال موافقت با مهاجرتمون چقدر است؟ منظورم اینه که این راه برای مهاجرت بهتره بنظرتون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام amirpadl جان، شما تو زمینه گرفتن اقامت استرالیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری اطلاعاتی دارین . جاهای زیادی مطالعه کردم بعضی قسمتاش برام قابل فهم نبود.میشه شرایط کلی و مهم شو برام توضیح بدین لطفا و اینکه چه چیزی ممکنه چوب لای چرخ اینجور اقامتی باشه؟بازم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
Thumbsup 
(2019-02-19 ساعت 22:56)helma نوشته:  سلام amirpadl جان، شما تو زمینه گرفتن اقامت استرالیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری اطلاعاتی دارین . جاهای زیادی مطالعه کردم بعضی قسمتاش برام قابل فهم نبود.میشه شرایط کلی و مهم شو برام توضیح بدین لطفا و اینکه چه چیزی ممکنه پوب لای چرخ اینجور اقامتی باشه؟بازم ممنونم

سلام. این سوال منم هست. ممنون میشم یکی از دوستان پاسخ بده.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان