کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت اوهایو
در نزدیکی تولیدو کالجی با مشخصات زیر وجود داره:

https://www.owens.edu/

اگر هم منظور امکان تحصیل در مقطع لیسانس هست، که به دانشگاه toledo هم میشه فکر کرد.

آقا اسی عزیز، از 10 میلیون تا رسیدن به خاک آمریکا، بیشتر از نصفش خرج میشه و تنها چیزی که براتون می مونه یه پس انداز مختصر برای روزهای اول وروده.

شهریه دانشگاه تولیدو برای هر ترم در مقطع فوق 10-12 هزار دلار هست که تنها با گرفتن فاند، یعنی کمک هزینه کامل به همراه حذف کامل شهریه،
خواه از این دانشگاه یا هر دانشگاه دیگه ای در آمریکا، می تونید به ادامه تحصیل در آمریکا فکر کنید.

با گرفتن نمرات خوب در امتحان های تافل و جی آر ای و رزومه خوب و ریز نمرات مطلوب برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه و دانشگاه های دیگه آمریکا می تونید اقدام کنید.

اگر صرفاً به دنبال تحصیل ارزان در خارج از ایران هستید، به دانشگاه های دولتی در کشورهای ارزان اروپا هم فکر کنید که شهریه هر ترم حدود 500 یورو خواهد بود.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، emankh101 ، hamed_gh ، ابی22 ، AmericanHamid ، free_free ، essi_fre ، SH1A2R3 ، Solitude ، shkhmo ، ojee ، soli asali ، mohamadir ، taherifar ، msar
(2011-08-16 ساعت 16:31)mml نوشته:  در نزدیکی تولیدو کالجی با مشخصات زیر وجود داره:

https://www.owens.edu/

اگر هم منظور امکان تحصیل در مقطع لیسانس هست، که به دانشگاه toledo هم میشه فکر کرد.

آقا اسی عزیز، از 10 میلیون تا رسیدن به خاک آمریکا، بیشتر از نصفش خرج میشه و تنها چیزی که براتون می مونه یه پس انداز مختصر برای روزهای اول وروده.

شهریه دانشگاه تولیدو برای هر ترم در مقطع فوق 10-12 هزار دلار هست که تنها با گرفتن فاند، یعنی کمک هزینه کامل به همراه حذف کامل شهریه،
خواه از این دانشگاه یا هر دانشگاه دیگه ای در آمریکا، می تونید به ادامه تحصیل در آمریکا فکر کنید.

با گرفتن نمرات خوب در امتحان های تافل و جی آر ای و رزومه خوب و ریز نمرات مطلوب برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه و دانشگاه های دیگه آمریکا می تونید اقدام کنید.

اگر صرفاً به دنبال تحصیل ارزان در خارج از ایران هستید، به دانشگاه های دولتی در کشورهای ارزان اروپا هم فکر کنید که شهریه هر ترم حدود 500 یورو خواهد بود.

سلام
من مهدی هستم و می خواستم بدونم می تونید برای من پذیرش دکترا در رشته برق از این دانشگاه بگیرید؟
من 2012 می یام امریکا و می خوام بیام تولیدو و در ضمن من در دانشگاه هم درس دادم.
لطفا جوابتون رو به ایمیل DR3738@YAHOO.COM بفرستید
با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo ، ojee ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar ، msar
(2011-09-10 ساعت 21:26)mehdiravanbod نوشته:  سلام
من مهدی هستم و می خواستم بدونم می تونید برای من پذیرش دکترا در رشته برق از این دانشگاه بگیرید؟
لطفا جوابتون رو به ایمیل DR3738@YAHOO.COM بفرستید
با تشکر و سپاس فراوان

یعنی چی؟!!

شما که می خوای دکترای برق بخونی و توی دانشگاه هم درس دادی، نمی تونی برای خودت یه پذیرش از دانشگاه تولیدو با رتبه 600 بگیری؟! این همه دانشجوی ایرانی که توی این دانشگاه درس می خونن، مگه من براشون پذیرش گرفتم؟! اصلاً مگه میشه که کسی برای یه نفر دیگه پذیرش بگیره؟! در ضمن من هم الان برگشتم ایران و قصد مراجعت به تولیدو رو هم ندارم.

در ضمن سایت مهاجرسرا، یک تالار گفتگو هست و همونطور که شما سؤالتون رو در یک تاپیک عمومی پرسیدید، جواب شما هم در همین تاپیک داده می شه که بقیه اعضاء هم از اطلاعات رد و بدل شده استفاده کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، hitab ، Danoosh ، SH1A2R3 ، Solitude ، shkhmo ، mohamadir ، armin021 ، taherifar ، msar
(2011-09-16 ساعت 05:16)mml نوشته:  
(2011-09-10 ساعت 21:26)mehdiravanbod نوشته:  سلام
لطفا جوابتون رو به ایمیل بفرستید
با تشکر و سپاس فراوان

یعنی چی؟!!

شما که می خوای دکترای برق بخونی و توی دانشگاه هم درس دادی، نمی تونی برای خودت یه پذیرش از دانشگاه تولیدو با رتبه 600 بگیری؟! این همه دانشجوی ایرانی که توی این دانشگاه درس می خونن، مگه من براشون پذیرش گرفتم؟! اصلاً مگه میشه که کسی برای یه نفر دیگه پذیرش بگیره؟! در ضمن من هم الان برگشتم ایران و قصد مراجعت به تولیدو رو هم ندارم.

در ضمن سایت مهاجرسرا، یک تالار گفتگو هست و همونطور که شما سؤالتون رو در یک تاپیک عمومی پرسیدید، جواب شما هم در همین تاپیک داده می شه که بقیه اعضاء هم از اطلاعات رد و بدل شده استفاده کنند.

بی خیال - من که نگفت تو دانشگاه اونجا در س می دم - من توی ایران درس می دم
چطور می شه پذیرش گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar ، msar
بچه ها کسی میدونه که برای پزشکها اونجا تو بیمارستانها و یا ریسرچ کار میدن؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، mohamadir ، taherifar ، msar
(2011-10-02 ساعت 01:08)mehdiravanbod نوشته:  چطور می شه پذیرش گرفت؟

بهترين جايي كه به نظرم مي رسه مي تونيد جوابتون رو پيدا كنيد، سايت applyabroad هست. در اين سايت به صورت تخصصي در مورد موضوعات مرتبط با پذيرش و مراحل اون صحبت شده و حجم مطالبي كه در اين مورد وجود داره بسيار بيشتر از مهاجرسراست.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna ، Solitude ، ojee ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar ، msar
آقای حامد خان! دوست عزیز ساکن تولیدو که چسبیدی به درس (!) و دیگه به مهاجرسرا سر نمی زنی، این تاپیک سوت و کوره ها!
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ojee ، mohamadir ، taherifar ، msar
(2011-11-19 ساعت 02:22)mml نوشته:  آقای حامد خان! دوست عزیز ساکت تولیدو که چسبیدی به درس (!) و دیگه به مهاجرسرا سر نمی زنی، این تاپیک سوت و کوره ها!

سلام محمود جان
خوب هستی ؟
خودت که میدونی اینجا درس خوندن چجوریه . یه چند وقت هم سایت مشکل ویروس داشت نمیشد اومد توش . ولی ما کوچیک بچه های مهاجرسرا هم هستیم. سعی میکنم از این به بعد بیشتر بیام
موفق و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: boshra ، mml ، SH1A2R3 ، ojee ، soli asali ، mohamadir ، taherifar ، msar
سلام
ذوستانی که تو تولیدو زندگی میکنن آیا این شهر رو واسه یه زن و شوهر برای مدت 6 ماه زندگی توصیه میکنن؟
اگه هم اطلاعاتی در مورد مناطق تولیدو دارید ،چند تاشو اسم ببرید تا بتونم دنبال خونه بگردم،که هم امن باشه هم مناسب
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Solitude ، mohamadir ، taherifar ، msar
(2011-11-28 ساعت 13:15)Saeed Darvish نوشته:  سلام
ذوستانی که تو تولیدو زندگی میکنن آیا این شهر رو واسه یه زن و شوهر برای مدت 6 ماه زندگی توصیه میکنن؟
اگه هم اطلاعاتی در مورد مناطق تولیدو دارید ،چند تاشو اسم ببرید تا بتونم دنبال خونه بگردم،که هم امن باشه هم مناسب

بله
شهر بسسیار خوب و با هزینه بسیار پایین هست اما درباره کار خیلی اوضاع خوبی نداره. اما در یک منطقه بسیار خوب با خور و خوراک خوب ایرانی میتونید با 4000 دلار برای 3 ماه زندگی کنید. البته خوب این تمام هزینه ها جز پول تفریحات رو شامل میشه.
خواستید بگید تا بهتون درباره اجاره خانه کمک کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Solitude ، soli asali ، mohamadir ، taherifar ، msar
(2011-11-28 ساعت 18:09)boshra نوشته:  
(2011-11-28 ساعت 13:15)Saeed Darvish نوشته:  سلام

بله
شهر بسسیار خوب و با هزینه بسیار پایین هست اما درباره کار خیلی اوضاع خوبی نداره. اما در یک منطقه بسیار خوب با خور و خوراک خوب ایرانی میتونید با 4000 دلار برای 3 ماه زندگی کنید. البته خوب این تمام هزینه ها جز پول تفریحات رو شامل میشه.
خواستید بگید تا بهتون درباره اجاره خانه کمک کنیم.

اگه لطف کنید اسم چند تا محله و یا زیپ کد رو به من بدید تا بتونم دنبال آپارتمان بگردم ممنون میشم
البته مناطقی که امن باشه

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Solitude ، soli asali ، taherifar ، msar
با کدپستی 43623 می تویند سرچ کنید و به دنبال آپارتمان های شرکت Harvest Square بگردید. من 2.5 ماه و بعضی از دوستانم 2-3 سال در آپارتمان های این شرکت زندگی کرده اند. شرکت خوبی است و آپارتمان های تمیز و امنی دارد که اکثراً در کنار یک مرکز خرید بزرگ به اسم Westfield Franklin Park Mall قرار دارد که هم این مرکز خرید و هم فروشگاه های مواد عذایی مانند Costco و Korger در نزدیکی شما قرار دارند. به سینمای این مرکز خرید هم برای سرگرمی می توانید فکر کنید. من در این 2.5 ماه، هم با کمک دوستان این شهر و هم با استفاده از دوچرخه به همه کارهایم می رسیدم؛ ولی برای زمان 6 ماه، باید برای خرید ماشین دست دومی با قیمت حدود 6000 تا برنامه ریزی کنید.

این شهر، جمعیت ایرانی 30-40 نفره ای دارد که بسیار کمک حال و مهربان هسنتد و اکثراً از دانشجویان دانشگاه تولیدو اند. این دانشجویان انجمنی به نام Persian Students Association را تأسیس کرده اند که در مناسبت های ایرانی، برنامه های جالبی برگزار می کند. از برنامه های ثابت این انجمن، نمایش فیلم های ایرانی در دانشگاه تولیدو است.

با کمک این دوستان، من و خانمم، بشری، خاطرات بسیار خوبی از این شهر داریم و همیشه قدردان محبت و کمک دوستان مهربان این شهر هستیم.

در ضمن، هوای سرد و مرطوب تولیدو را فراموش نکنید...
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Solitude ، mohajer13 ، mehrdad pharm ، soli asali ، taherifar ، msar
باسلام خدمت دوستان
من دارم راجع به شهر کلمبوس اوهایو تحقیق می کنم
لطفا اگر کسی اطلاعات دقیقی در مورد شهر و زندگی برای یک خانواده ی 4 نفری داره اینجا ویا در پیغام خصوصی برام بذاره ممنون میشم
با سپاس فراوان
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: boshra ، taherifar ، msar
اوهايو نام نوعي گياه شبیه به شاه بلوط هندي است و شايد جنگل‌هاي شاه بلوط در ميانه غربي ايالات متحده امريكا وجه تسميه ايالتي باشد که در تاريخ يكم مارچ 1803 به عنوان هفدهمين ايالت به اتحاديه ايالات متحده امريكا پيوست.
ايالت اوهايو را با لقب ايالت «آي باك» هم مي‌شناسند. نام درختي بومي كه در پهنه اين سرزمين وسيع كه 116096 كيلومتر مربع وسعت دارد به صورت وحشي روييده است. اما اين روزها اوهايو بيش از هر چيز به عنوان خاستگاه هوانوردي در ايالات متحده آمريكا شناخته مي‌شود.
شايد به اين دليل كه برادران رايت كه هواپيما را اختراع كردند اهل اين ايالت بودند.
مركز ايالت اوهايو شهر كلمبوس است كه در ريزشگاه دو رودخانه مهم سايوتر و آلنتجنجي بنا شده است و ريشه نام خود را از كرستف كلمب گرفته است. اما از ديرباز شهر سين سيناتي كه قدمتي حدوداً 350 ساله دارد شهرت بيشتري داشته است. اگر چه شهرهاي ديگري چون توليدو، كليولند و ديتون هم از مراكز مهم اداري و اقتصادي اوهايو محسوب مي‌شوند.
اكتشافات باستان شناسي دلایلی دال بر زندگي‌ بدوي اقوام عشيره‌اي بومي در 15000 سال قبل را در امتداد دره اوهايو نشان مي‌دهد. اما شواهدي جدي از تشكيل دولت شهرهاي باستاني در بين سال‌هاي 1000 تا 800 قبل از ميلاد در محدوده تمدن باستاني آدنا يافت شده است. پايه‌اي براي تمدن اقوام سرخ‌پوست دره اوهايو كه تا قرن 17 ميلادي نيز در اين پهنه سكني داشتند.
در قرن هيجدهم ميلادي طي جنگ‌هاي هفت ساله كه به جنگ ايندينا و فرانسه مشهور شد، اوهايو از جمله سرزمين‌هايي بود كه به بريتانيا واگذار گرديد. تا سرانجام با شورش پونتياك در دهه 1760 ميلادي زمينه براي پيوستن به انقلاب آمريكا به وجود آمد و ديري نپاييد كه در 1803 اوهايو بخشي از دولت بزرگ ايالات متحده آمريكا گرديد. ايرانيان نيز در طول نيم قرن گذشته در اين ايالت سكني گزيده‌اند. به گونه‌اي كه اينك نزديك 10000 ايراني در سه شهر بزرگ آن یعني كلمبوس، سين سيناتي و توليدو زندگي مي‌كنند. اكثر اين ايرانيان از افراد تحصيل كرده و حرفه‌اي محسوب مي‌شوند و بسياري در مقام پزشك مشغول خدمت به جامعه ايالات متحده آمريكا هستند. آنها توانسته‌اند تا سطوح مديريت‌هاي مياني در موسسات بزرگ اقتصادي ايالت پيشرفت كنند. و نشان دهند شايسته سهمي كه از بهره‌وري اين ايالت به عهده آنها گذاشته شده هستند.
به گفته دكتر مسعود غفاري از ايرانيان ساكن اوهايو در مركز اين ايالت چندين تشكل رسمي براي ايرانيان وجود دارد كه در ميان آنها انجمن دانشجويان ايراني در شهرهاي سين سيناتي و كلمبوس بيش از بقيه فعال بوده و سعي در حفظ باورها و آداب ايراني دارند.
تعدادي رستوران و شيريني فروشي ايراني علي الخصوص در شهر كلمبوس تاسيس شده است كه نقش پررنگي در معرفي ذائقه و فرهنگ تغذيه ايرانيان به ساير مليت‌هاي ساكن اين ايالت دارد.
http://4.bp.blogspot.com/-RYRhaY8rs7A/Tu...io_svg.png
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، rira1982 ، soli asali ، taherifar ، msar ، lighthouse
ایرانیان در کلمبوس: بنابر شنیده ها حدود 2000 ایرانی در کلمبوس زندگی می کنند. تعدادی از آنها اساتید دانشگاههای کلمبوس می باشند و بقیه کسب کار خصوصی دارند. تعداد دانشجویان ایرانی با ویزای F1 در OSU حدود 50 نفر است. انجمن ایرانیان کلمبوس مسول برگذاری مراسم مختلف است. انجمن دیگری زیر نظر OSU تحت عنوان Iranian Student and Scholar Association فعالیتهای فرهنگی و دانشجویی می کند.

نظر دانشجویان نسبت به شهر و دانشگاه: بسیاری از دانشجویان از خلوتی خیابانها بخصوص بعد از ساعت 10 شب ناراضی هستند و تعداد مکانها برای تفریح را ناکافی می دانند. گرچه بخاطر تنوع نژادی و دانشجویان خارجی، این شهر نسبت به بسیاری از شهرهای Midwest بازتر است با این حال هنوز نشانه های جامعه محافظه کار در آن دیده می شود. اما با توجه به ارزانتر بودن آن نسبت به بقیه شهرهای آمریکا و شناخته بودن دانشگاه، یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان است. مخصوصاً اینکه ترکیبی از زندگی دانشجویی و فرهنگ آمریکایی، خارجیان فارغ التحصیل را برای کار و زندگی در جامعه آمریکایی آماده می کند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، mirman ، taherifar ، msar ، lighthouse ، golia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان