کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصيل در مالزي
دوست گرامی من نمیدونم شما چقدر تو گیر و داد اطلاعات دانشگاهها و مهاجرت بودید، ولی من حدود 5 سالی هست که زندگی ام را ( 18 ساعت در روز ) برای این کار صرف کردم، چه در اینترنت و چت و از این حرفها و چه مستقیم با آدمش. خواهش میکنم برای من یکی دیگه از این چیزا نگو... این یک!!!
دوماً دوست گرامی من نمیدونم منظور شما از امکانات چیه!؟ اگه منظورتون کتابخانه، کامپیوتر، فضا و ... هست، خواهش میکنم حرف الکی نزنید!
سوماً دوست گرامی شماها که میفرمایید من هیچی نمیدونم و خودتون فقط میدونید، این رنکینگ رو از .... آوردید یا از ...؟ ( امیدوارم خودتون معنی ... ها را بفهمید) معتبرترین موسسه رنکینگ جهان، بهترین دانشگاه مالزی را 642 رنک کرده! http://www.webometrics.info/rank_by_coun...country=my
چهارماً دوست گرامی اینکه مالزی تو آسیا تکه، پس ژاپن، کره،سنگاپور و ... کشک هستند یا دوغ؟یا شاید اسم مارک شوکولات هستند! از چه نظر بهتره؟ایرکاندیشن کلاسهای دانشگاههاش که از ژاپن و کره میان یا از نظر طبیعتش یا مردمش؟
پنجماً دوست گرامی اساتید ایرانی که الان دارن تدریس میکنند در ایران و شما در کلاسهای درسشون نشستید چه کار کردند که بهترین دنیا هست؟نکنه تولید علم میکردید؟ به جزء یه عده انگشت شمارشان! خیلی کوشا هستند آره؟ ماشاالله چقدر برگه پاسخنامه دانشجوها رو تصحیح میکنند!!! اگه میخواهید بفهمید، برید پلاستیک آشغال در خونه اشون را پاره کنید و خواهید فهمید که چقد کوشا هستند. من این کار را کردم که به شما دارم میگم ها!!!
ششماً دوست گرامی کی کپی پیست کرده که بالا و پایین میپرید؟ من از شما استدعا دارم که از این حرفها نزنید دیگه! زیاد خوب نیست!
هفتماً دوست گرامی شماها چرا برنمیگیردید همین ایران در کنار بهترین اساتید دنیا درس بخونید؟ برای امکاناتش موندید؟

من چند روز هست که این حرف شما برام سوال شده که چطور فکر میکنید که اساتید ایرانی بهترین دنیا هستند! واقعا نمیدونم!!! نکنه اساتید ایرانی که در آمریکا تدریس میکنند و تعدادشون هم کم نیست، باعث این تفکر شده؟ اگر اینطوره باید عرض کنم که سخت در اشتباه هستید!!!
خب شما پاسخ دهید تا یه تشکر صورتی بیاد پایینش!!! Big Grin Big Grin Big Grin
راستی من یکی را میشناسم که رفته بود مالزی، در سفارت یهش گفتن که اسمت اسلامیه، تو تروریست هستی××× طرف هم درگیر شده بود و گرفتن سالها انداختنش زندان! حال این برام سوال شده که دین رسمی مالزیایی ها مگه چیه؟
این داستان به گفته یکی از دوستان راستگوی من واقعیت دارد!
با تشکر از دوستان دلسوز و جانگداز هموطنان خویش، با راهنماییهای زیبا و خوبتان!!!
امیدوارم هر چه زودتر به میهن خویش بازگشته و در کنار بهترین و باسوادترین و پرتلاش ترین اساتید دنیا به تحصیل و فراگیری علم و دانش بپردازید...
با آرزوی موفقیت در بهترین کشور آسیا، مالزی!!!
راستی حواستان باشد که در مالزی بهتون انگ تروریستی نزنند که سالها برید زندان گوان تانامو! Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان لطف کنید اول یک نفس عمیق بکشید، کمی تامل کنید و سپس شروع به تایپ کنید!هرکسی می تونه نظر خودش رو بده و از دیدگاه خودش صحبت کنه، سعی کنید تندی صحبت های خود را کاهش دهید و اگر هم انتقادی نسبت به حرفهای دیگر دوستان دارید با حفظ احترام و دلیل مستند بیان کنید.در آخر هم کاربران دیگر خودشون در مورد نظرات شما قضاوت خواهند کرد.

فراموش نکنید، مهاجرسرا محلی برای گفتگو است نه دعوا !!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: jam_14051 ، admin ، Ali Sepehr ، laili ، mory6 ، msar
خواهش می کنم ادبیاتتون رو عوض کنید تا کسانی که میان اینجا تجربیاتشون رو میزارن و از تجربیات دیگران استفاده می کنند دلسرد نشن.
روزی 18 ساعت پای اینترنت یه خورده زیاده ولی میشه نشست ولی به عنوان یه دوست (البته اگه قبولم کنی) یه خورده از این وقت رو صرف یادگیری زبان کن اول انگلیسی بعد فرانسه
منظورتون رو از اینکه میگید:" خواهش میکنم برای من یکی دیگه از این چیزا نگو... این یک!!! " و همچنین این جمله شما " خواهش میکنم حرف الکی نزنید! "متوجه نمیشم فکر نکنم چیزهای بدی گفته باشم یا حرف الکی!!!
من وقتی تصمیم گرفتم که از ایران خارج بشم در حال تحصیل بودم. اگر فضای فرهنگی و س ی ا س ی کشور مناسب باشه خیلی ها برمیگردند این رو به جرات می گم هرکدوم از کسانی که دارن توی یه کشو دیگه زندگی می کنن یا درس می خونن می تونن نظر من رو رد کنن آخه مهاجرت و کندن از وطن چیزی نیست که به همین سادگی به اون تن بدی و عوارضی داره که بچه ها زحمت کشیدن و به خاطرش تاپیک زدن
شما وقتی میای توی یک کشور دیگه درس بخونی همش خلاصه نمیشه به دانشگاهت باید اونجا نفس بکشی پس هوا و محیط تمیز می خای که مثلا هند، اندونزی، فیلیپین(برخی از دانشگاههاشون رنک بالایی دارن) ندارن امنیت می خای که چین نداره البته هند و اندونزی هم. یکسری هزینه های مسکن، غذا و غیره داری که اون بستگی به جیبت داره اگه مثل جیب من باشه ماهی 1تومن با زن و بچه میای مالزی و ژاپن و اروپا و امریکا نمی ری
پس شما حداقل 3 سال می خای زندگی کنی
در ضمن طبیعت خوبی داره مثل شمال ایران هوای اینجا توی بهترین شرایط 20 درجه و توی بدترین 32 درجه میانگین 26 هواش برای بچه های جنوب مثل من خوبه برای بچه های تبریز و شهرای سرد یه کم گرمه ولی بد نیست همیشه سال همینجوری 6-7 ماهی یه خورده بارون بیشتر میشه و یه خورده هم سردتر 2-3 درجه
به قول دوستمون شبها هوا خنک هستش 2-3 جای خیلی خنک هم داره که بالای کوهه و جاهای تفریحی و سرگرمی های برای همه سنین هست از جمله یکیش Genting هستش که بعد لاس وگاس بزرگترین مرکز قمار توی دنیاس جای باحالیه
دوروبرش زیاد جزیره هست که آب دریای شمال و جنوب پیشش مثل بگم چیه مثل لجنه ، اونهایی که توی آب اقیانوس خصوصا جزایر لنگکاوی ، پرهنتیان، پیننگ و ... شنا کردن می دونن من چی میگم آخه تمون استرالیای ها جاشون اینجاس
پس دو روزی که تعطیل هستی می تونی از زندگی در اینجا لذت ببری
اینها رو به خاطر این گفتم که فرموده بودید گیج شدید و نمی دونید چکار کنید و احتمالا نتونستید اطلاعات کافی از اینترنت بگیرید و الا من نمی خواستم خیلی توضیح بدم توی پستهای قبلی گفته بودم واسه چی
و الا راجع به امکانات دیگه ای مثل انواع ماساژها که خصوصا واسه نشیمن گاه مناسب هست توضیحات کافی رو می دادم
راجه به ورود و خروج به اینجا هیچ چیزی اعم از دین مسلک مذهب لباس قیافه .... بجز مواد مخدر که حکم اعدام داره حتی یک گرم که این روزها 34 نفر از هموطنان گل ایرانی ما در عرض 5 هفته در فرودگاه به دلیل حمل مواد دستگیر شدن و کم کم دارن آبروی ایرانی ها رو که مردم این کشور احترام خاصی براشون قایلن (این رو روزهای اول که اینجا بودم با تمام وجود حس می کردم) و فکر کنم این تنها کشوری هست که اینقدر به ایرانی ها احترام میزارن و کم کم دارن اینرو هم خرابش می کنن
راستی وقتی می خای وارد اینجا بشی کسی به سفارت نمی ره در واقع کاری با سفارت نداری و حتی ایرانی ها در بدو ورود یک مهر که به منزله ویزای 3 ماهه است توی پاستون می زنن
فکر کنم اسلامی تر از اسم من هم نباشه که قبل از ورودم به اینجا ویزای یکساله گرفتم بدون اینکه سفارت هم برم که اگه قصد رفتن داشتید بهتون میگم تا اینکه نخاین 500 تومن به شرکت ایران مالزی بدید
خواهش می کنم استدعا دارم بازم می گم خیلی به این مطالب سایتها توجه نکنید من توی هزینه های زندگی یه کوچولو دچار اشتباه شدم فقط به خاطر همین سایتها و قدر انجمن مهاجر سرا و دوستانی که میان و خوبی و بدی های جاهایی رو که دارن زندگی می کنن رو میگن بدونید
باید ببخشید خیلی زیاد شد
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، WIKIMAN ، Ali Sepehr ، alibati ، mory6 ، Seattle2015 ، سمبل ، msar
سلام

الان محمد عزیز دوست خوب من ازم دلخور شده و میشه که چرا از حرف سایر دوستان تشکر کردم و منظورش از تشکر صورتی رنگ متوجه میشم کنایه به منه . ایرادی نداره دوستان ماهم اینجوری هستیم دیگه Tongue

راجع به اسم اسلامی و سفارت و این حرفها که مطرح شد لازم میدونم یک تجربه خیلی ارزشمند که یکی از اقوام نزدیک خودم توی مالزی داشت رو تعریف کنم تا یکمی بحث باز بشه و به روال منطقی برگرده.

حدود سه یا چهار سال پیش بود که (سید علی) یکی از اقوام نزدیک من برای تحصیل به مالزی و KL رفت . 6 ماهی اونجا بود و وقتی که می خواست برای تعطیلات به ایران برگرده (قرار بود شنبه پرواز داشته باشه) روز پنج شنبه برای درخواست ویزای آمریکا به سفارت آمریکا مراجعه می کنه و بعد از اینکه کارمند سفارت با اهانت شدید بخاطر اسمش اونو تر////وری/////ست و ... خطاب می کنه با توجه به روحیه ای که داشت از کوره در می ره و باهاشون درگیر می شه و اونو بخاطر درگیری که ایجاد کرده بود در سفارت بازداشتش کردند (آمریکایی ها نه مالاییایی ها) . یک جلسه بازپرسی براش تشکیل دادند که توی اون جلسه هم میز بازپرس رو می شکنه و به نشیمن گاه سرباز سفارت لگد می زنه و اون رو پرت می کنه اونور . اینجاست که توی تر...و///ر/..ی...ست بودن اون Big Grin یقین حاصل می شه و بخاطر ناراحتی اعصابی که پیدا کرده اون رو به تخت می بندند و بهش مرفین تزریق می کنند.
حالا میایم ایران و مایی که هیچ خبری ازش نداریم و اون هم بر نگشته ، حتما حس هممون رو درک می کنید ، نگرانی ، فکر و خیال ، حدس و گمان و هزاران تشویشی که نمی شه جلوش رو گرفت . دوستانش هم توی مالزی ازش خبری ندارند . پلیس مالزی ازش خبری نداره . هیچ کسی خبری نداره ، دوستش که دم سفارت رسوندسش و دو روز بعد برگشته ایران از ترس که ممکنه چه اتفاقی افتاده باشه ، گم گور شده و ...
بعد از یک هفته بی خبری پدرش به همراه داییش عازم مالزی میشند تا حداقل جنازه اش رو برگردونند ایران.
اونجا هم یک هفته جستجوی همه جا با کمک مستقیم سفیر ایران در مالزی هیچ خبری نمیشه و انگار آب شده رفته توی زمین ، تا اینکه روزی که مایوس و ناامید قرار بوده پدر و داییش به ایران برگردند دوستش به پدرش زنگ می زنه و میگه همین الان علی به من زنگ زد و گفت توی کمپ زندانیان آمریکاست . به وسیله کمک سفیر ایران کمک چند مقام س..ی...ا....س...ی از ایران اون رو همون روز آزاد می کنند و درجا به ایران دیپورت میشه.

یادمه تعریف می کرد کمپی که رفته بود 2000 متر بوده و 2500 نفر توش زندانی بودند یعنی نفری 80 سانتی متر فضا!!!!! که بقول محمد کم از گوانتانامو نداره Sad و با پرداخت 400 دلار به یکی از زندانیان سابقه دار تونسته بصورت غیر مجاز 30 ثانیه با دوستش تماس بگیره و اعلام موقعیت کنه.Sad

دوستان این مساله یک اتفاق بود و در سفارت آمریکا رخ داده بود نه در سفارت مالزی یا جای دیگه .

به نظر من ما از ایران نمی تونیم در مورد هیچ کجای دنیا حتی بصورت 24 ساعت سرچ 100 % مطمئن بشیم حتی در همونجا هم این توانایی رو نداریم حالا این جا میتونه هند باشه ، مالزی باشه ، آمریکا باشه ، اروپا باشه یا حتی همین ایران باشه.

ما اگر بدون جبهه گیری و با لحنی ملایم و دوستانه باهم تبادل نظر کنیم موفق میشیم بصورت نسبی اطلاعات بدست بیاریم.

از نظر من استادان ایرانی که در دانشگاه های سراسری و مادر ایران تدریس می کنند و یا حتی در دانشگاه های مادر آزاد مثل تهران ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، مشهد و در کل شهر های بزرگ و مهم از اساتید کشور هایی مثل هند ، مالزی ، فیلیپین یا حتی همین ترکیه هم سرتر هستند و یک موی گندیده شون به صد تا از این اساتید جهان سومی می ارزه ، البته اساتید خوب و بد در همه ی کشور ها وجود داره و توی ایران هم استاد های بد داریم و توی کشور های دیگه هم استادای خوب داریم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، jam_14051 ، vahid_2224 ، mory6 ، سمبل ، msar
راستی این رو هم می خواستم بگم که من به شخصه اگر در کشورم ، در کشوری که به چم و خم ربانش آشنایی دارم و فرهنگ مردمش رو می شناسم و 19 سال اینجا نفس کشیدم و عادت کردم ، حداقل حقوق انسانی ام رو که همتون میدونید چیه رو داشتم ، خدا رو گواه می گیرم که حتی یک لحظه هم فکر مهاجرت و پذیرفتن ریسک خارج رفتن رو هم نمی کردم و همینجا زندگیم رو می کردم ، فکر می کنم اغلب ایرانیان مقیم خارج هم با من هم عقیده باشند . بهر حال این رو باید بگم که :

اگر می خوایم به کشور دیگه ای که شناخت چندانی نسبت به مردم و فرهنگش نداریم باید آستانه ی تحملمون رو بالا ببریم و تحمل عقیده ی مخالف ، فحش شنیدن و حتی تحمل شنیدن بدترین توهین ها و اهانت ها رو داشته باشیم .

حالا بیاید هر چی دوست دارید به صدرا فحش بدید ، بخدا اگه ناراحت بشمBig GrinTongue
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، jam_14051 ، sohreyezard ، سمبل ، msar
(2010-02-09 ساعت 19:57)jam_14051 نوشته:  خواهش می کنم ادبیاتتون رو عوض کنید تا کسانی که میان اینجا تجربیاتشون رو میزارن و از تجربیات دیگران استفاده می کنند دلسرد نشن.
روزی 18 ساعت پای اینترنت یه خورده زیاده ولی میشه نشست ولی به عنوان یه دوست (البته اگه قبولم کنی) یه خورده از این وقت رو صرف یادگیری زبان کن اول انگلیسی بعد فرانسه
منظورتون رو از اینکه میگید:" خواهش میکنم برای من یکی دیگه از این چیزا نگو... این یک!!! " و همچنین این جمله شما " خواهش میکنم حرف الکی نزنید! "متوجه نمیشم فکر نکنم چیزهای بدی گفته باشم یا حرف الکی!!!
من وقتی تصمیم گرفتم که از ایران خارج بشم در حال تحصیل بودم. اگر فضای فرهنگی و س ی ا س ی کشور مناسب باشه خیلی ها برمیگردند این رو به جرات می گم هرکدوم از کسانی که دارن توی یه کشو دیگه زندگی می کنن یا درس می خونن می تونن نظر من رو رد کنن آخه مهاجرت و کندن از وطن چیزی نیست که به همین سادگی به اون تن بدی و عوارضی داره که بچه ها زحمت کشیدن و به خاطرش تاپیک زدن
شما وقتی میای توی یک کشور دیگه درس بخونی همش خلاصه نمیشه به دانشگاهت باید اونجا نفس بکشی پس هوا و محیط تمیز می خای که مثلا هند، اندونزی، فیلیپین(برخی از دانشگاههاشون رنک بالایی دارن) ندارن امنیت می خای که چین نداره البته هند و اندونزی هم. یکسری هزینه های مسکن، غذا و غیره داری که اون بستگی به جیبت داره اگه مثل جیب من باشه ماهی 1تومن با زن و بچه میای مالزی و ژاپن و اروپا و امریکا نمی ری
پس شما حداقل 3 سال می خای زندگی کنی
در ضمن طبیعت خوبی داره مثل شمال ایران هوای اینجا توی بهترین شرایط 20 درجه و توی بدترین 32 درجه میانگین 26 هواش برای بچه های جنوب مثل من خوبه برای بچه های تبریز و شهرای سرد یه کم گرمه ولی بد نیست همیشه سال همینجوری 6-7 ماهی یه خورده بارون بیشتر میشه و یه خورده هم سردتر 2-3 درجه
به قول دوستمون شبها هوا خنک هستش 2-3 جای خیلی خنک هم داره که بالای کوهه و جاهای تفریحی و سرگرمی های برای همه سنین هست از جمله یکیش Genting هستش که بعد لاس وگاس بزرگترین مرکز قمار توی دنیاس جای باحالیه
دوروبرش زیاد جزیره هست که آب دریای شمال و جنوب پیشش مثل بگم چیه مثل لجنه ، اونهایی که توی آب اقیانوس خصوصا جزایر لنگکاوی ، پرهنتیان، پیننگ و ... شنا کردن می دونن من چی میگم آخه تمون استرالیای ها جاشون اینجاس
پس دو روزی که تعطیل هستی می تونی از زندگی در اینجا لذت ببری
اینها رو به خاطر این گفتم که فرموده بودید گیج شدید و نمی دونید چکار کنید و احتمالا نتونستید اطلاعات کافی از اینترنت بگیرید و الا من نمی خواستم خیلی توضیح بدم توی پستهای قبلی گفته بودم واسه چی
و الا راجع به امکانات دیگه ای مثل انواع ماساژها که خصوصا واسه نشیمن گاه مناسب هست توضیحات کافی رو می دادم
راجه به ورود و خروج به اینجا هیچ چیزی اعم از دین مسلک مذهب لباس قیافه .... بجز مواد مخدر که حکم اعدام داره حتی یک گرم که این روزها 34 نفر از هموطنان گل ایرانی ما در عرض 5 هفته در فرودگاه به دلیل حمل مواد دستگیر شدن و کم کم دارن آبروی ایرانی ها رو که مردم این کشور احترام خاصی براشون قایلن (این رو روزهای اول که اینجا بودم با تمام وجود حس می کردم) و فکر کنم این تنها کشوری هست که اینقدر به ایرانی ها احترام میزارن و کم کم دارن اینرو هم خرابش می کنن
راستی وقتی می خای وارد اینجا بشی کسی به سفارت نمی ره در واقع کاری با سفارت نداری و حتی ایرانی ها در بدو ورود یک مهر که به منزله ویزای 3 ماهه است توی پاستون می زنن
فکر کنم اسلامی تر از اسم من هم نباشه که قبل از ورودم به اینجا ویزای یکساله گرفتم بدون اینکه سفارت هم برم که اگه قصد رفتن داشتید بهتون میگم تا اینکه نخاین 500 تومن به شرکت ایران مالزی بدید
خواهش می کنم استدعا دارم بازم می گم خیلی به این مطالب سایتها توجه نکنید من توی هزینه های زندگی یه کوچولو دچار اشتباه شدم فقط به خاطر همین سایتها و قدر انجمن مهاجر سرا و دوستانی که میان و خوبی و بدی های جاهایی رو که دارن زندگی می کنن رو میگن بدونید
باید ببخشید خیلی زیاد شد
Big Grin
(2010-02-09 ساعت 23:03)sadra_sepehr نوشته:  سلام

الان محمد عزیز دوست خوب من ازم دلخور شده و میشه که چرا از حرف سایر دوستان تشکر کردم و منظورش از تشکر صورتی رنگ متوجه میشم کنایه به منه . ایرادی نداره دوستان ماهم اینجوری هستیم دیگه Tongue

راجع به اسم اسلامی و سفارت و این حرفها که مطرح شد لازم میدونم یک تجربه خیلی ارزشمند که یکی از اقوام نزدیک خودم توی مالزی داشت رو تعریف کنم تا یکمی بحث باز بشه و به روال منطقی برگرده.

حدود سه یا چهار سال پیش بود که (سید علی) یکی از اقوام نزدیک من برای تحصیل به مالزی و KL رفت . 6 ماهی اونجا بود و وقتی که می خواست برای تعطیلات به ایران برگرده (قرار بود شنبه پرواز داشته باشه) روز پنج شنبه برای درخواست ویزای آمریکا به سفارت آمریکا مراجعه می کنه و بعد از اینکه کارمند سفارت با اهانت شدید بخاطر اسمش اونو تر////وری/////ست و ... خطاب می کنه با توجه به روحیه ای که داشت از کوره در می ره و باهاشون درگیر می شه و اونو بخاطر درگیری که ایجاد کرده بود در سفارت بازداشتش کردند (آمریکایی ها نه مالاییایی ها) . یک جلسه بازپرسی براش تشکیل دادند که توی اون جلسه هم میز بازپرس رو می شکنه و به نشیمن گاه سرباز سفارت لگد می زنه و اون رو پرت می کنه اونور . اینجاست که توی تر...و///ر/..ی...ست بودن اون Big Grin یقین حاصل می شه و بخاطر ناراحتی اعصابی که پیدا کرده اون رو به تخت می بندند و بهش مرفین تزریق می کنند.
حالا میایم ایران و مایی که هیچ خبری ازش نداریم و اون هم بر نگشته ، حتما حس هممون رو درک می کنید ، نگرانی ، فکر و خیال ، حدس و گمان و هزاران تشویشی که نمی شه جلوش رو گرفت . دوستانش هم توی مالزی ازش خبری ندارند . پلیس مالزی ازش خبری نداره . هیچ کسی خبری نداره ، دوستش که دم سفارت رسوندسش و دو روز بعد برگشته ایران از ترس که ممکنه چه اتفاقی افتاده باشه ، گم گور شده و ...
بعد از یک هفته بی خبری پدرش به همراه داییش عازم مالزی میشند تا حداقل جنازه اش رو برگردونند ایران.
اونجا هم یک هفته جستجوی همه جا با کمک مستقیم سفیر ایران در مالزی هیچ خبری نمیشه و انگار آب شده رفته توی زمین ، تا اینکه روزی که مایوس و ناامید قرار بوده پدر و داییش به ایران برگردند دوستش به پدرش زنگ می زنه و میگه همین الان علی به من زنگ زد و گفت توی کمپ زندانیان آمریکاست . به وسیله کمک سفیر ایران کمک چند مقام س..ی...ا....س...ی از ایران اون رو همون روز آزاد می کنند و درجا به ایران دیپورت میشه.

یادمه تعریف می کرد کمپی که رفته بود 2000 متر بوده و 2500 نفر توش زندانی بودند یعنی نفری 80 سانتی متر فضا!!!!! که بقول محمد کم از گوانتانامو نداره Sad و با پرداخت 400 دلار به یکی از زندانیان سابقه دار تونسته بصورت غیر مجاز 30 ثانیه با دوستش تماس بگیره و اعلام موقعیت کنه.Sad

دوستان این مساله یک اتفاق بود و در سفارت آمریکا رخ داده بود نه در سفارت مالزی یا جای دیگه .

به نظر من ما از ایران نمی تونیم در مورد هیچ کجای دنیا حتی بصورت 24 ساعت سرچ 100 % مطمئن بشیم حتی در همونجا هم این توانایی رو نداریم حالا این جا میتونه هند باشه ، مالزی باشه ، آمریکا باشه ، اروپا باشه یا حتی همین ایران باشه.

ما اگر بدون جبهه گیری و با لحنی ملایم و دوستانه باهم تبادل نظر کنیم موفق میشیم بصورت نسبی اطلاعات بدست بیاریم.

از نظر من استادان ایرانی که در دانشگاه های سراسری و مادر ایران تدریس می کنند و یا حتی در دانشگاه های مادر آزاد مثل تهران ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، مشهد و در کل شهر های بزرگ و مهم از اساتید کشور هایی مثل هند ، مالزی ، فیلیپین یا حتی همین ترکیه هم سرتر هستند و یک موی گندیده شون به صد تا از این اساتید جهان سومی می ارزه ، البته اساتید خوب و بد در همه ی کشور ها وجود داره و توی ایران هم استاد های بد داریم و توی کشور های دیگه هم استادای خوب داریم.
Big Grin
پاسخ
(2010-02-09 ساعت 17:39)usa.lover نوشته:  دوست گرامی من نمیدونم شما چقدر تو گیر و داد اطلاعات دانشگاهها و مهاجرت بودید، ولی من حدود 5 سالی هست که زندگی ام را ( 18 ساعت در روز ) برای این کار صرف کردم، چه در اینترنت و چت و از این حرفها و چه مستقیم با آدمش. خواهش میکنم برای من یکی دیگه از این چیزا نگو... این یک!!!
دوماً دوست گرامی من نمیدونم منظور شما از امکانات چیه!؟ اگه منظورتون کتابخانه، کامپیوتر، فضا و ... هست، خواهش میکنم حرف الکی نزنید!
سوماً دوست گرامی شماها که میفرمایید من هیچی نمیدونم و خودتون فقط میدونید، این رنکینگ رو از .... آوردید یا از ...؟ ( امیدوارم خودتون معنی ... ها را بفهمید) معتبرترین موسسه رنکینگ جهان، بهترین دانشگاه مالزی را 642 رنک کرده! http://www.webometrics.info/rank_by_coun...country=my
چهارماً دوست گرامی اینکه مالزی تو آسیا تکه، پس ژاپن، کره،سنگاپور و ... کشک هستند یا دوغ؟یا شاید اسم مارک شوکولات هستند! از چه نظر بهتره؟ایرکاندیشن کلاسهای دانشگاههاش که از ژاپن و کره میان یا از نظر طبیعتش یا مردمش؟
پنجماً دوست گرامی اساتید ایرانی که الان دارن تدریس میکنند در ایران و شما در کلاسهای درسشون نشستید چه کار کردند که بهترین دنیا هست؟نکنه تولید علم میکردید؟ به جزء یه عده انگشت شمارشان! خیلی کوشا هستند آره؟ ماشاالله چقدر برگه پاسخنامه دانشجوها رو تصحیح میکنند!!! اگه میخواهید بفهمید، برید پلاستیک آشغال در خونه اشون را پاره کنید و خواهید فهمید که چقد کوشا هستند. من این کار را کردم که به شما دارم میگم ها!!!
ششماً دوست گرامی کی کپی پیست کرده که بالا و پایین میپرید؟ من از شما استدعا دارم که از این حرفها نزنید دیگه! زیاد خوب نیست!
هفتماً دوست گرامی شماها چرا برنمیگیردید همین ایران در کنار بهترین اساتید دنیا درس بخونید؟ برای امکاناتش موندید؟

من چند روز هست که این حرف شما برام سوال شده که چطور فکر میکنید که اساتید ایرانی بهترین دنیا هستند! واقعا نمیدونم!!! نکنه اساتید ایرانی که در آمریکا تدریس میکنند و تعدادشون هم کم نیست، باعث این تفکر شده؟ اگر اینطوره باید عرض کنم که سخت در اشتباه هستید!!!
خب شما پاسخ دهید تا یه تشکر صورتی بیاد پایینش!!! Big Grin Big Grin Big Grin
راستی من یکی را میشناسم که رفته بود مالزی، در سفارت یهش گفتن که اسمت اسلامیه، تو تروریست هستی××× طرف هم درگیر شده بود و گرفتن سالها انداختنش زندان! حال این برام سوال شده که دین رسمی مالزیایی ها مگه چیه؟
این داستان به گفته یکی از دوستان راستگوی من واقعیت دارد!
با تشکر از دوستان دلسوز و جانگداز هموطنان خویش، با راهنماییهای زیبا و خوبتان!!!
امیدوارم هر چه زودتر به میهن خویش بازگشته و در کنار بهترین و باسوادترین و پرتلاش ترین اساتید دنیا به تحصیل و فراگیری علم و دانش بپردازید...
با آرزوی موفقیت در بهترین کشور آسیا، مالزی!!!
راستی حواستان باشد که در مالزی بهتون انگ تروریستی نزنند که سالها برید زندان گوان تانامو! Big Grin Big Grin Big Grin
usa.lover عزیز حتی اگر 10سال را هم صرف گیرودارهای مهاجرت وکسب اطلاع در مورد آن بکنید باز هم قادر نخواهید بود که مانند کسی که در اون کشور زندگی کرده و تجربه داره نظر دهید.
دوما امکانات دانشگاه های مالزی رو با توجه به مشاهدات خودم در اینجا بیان کردم.بنده به خیلی از دانشگاه های اینجا رفته ام و دیدم که چه امکانات خوبی رو دارا هستند.امکانات منظور چیزهای لازمی هستند که به دانشجو در فرایند research کمک کنند از کتاب خانه گرفته تا Lab.یا دوره های آموزشی مخصوص رشته که ارائه می دهند تا برای محیط کاری آماده شویدمثل CCNA.شما هم برو ببین نمی گی بده.
سوما در مورد جایگاه مالزی در رنکینگ ها
رنکینگ دانشگاه های مالزی در آسیا:
http://www.topuniversities.com/universit...y-rankings
رنکینگ دانشگا های مالزی در آسیا:
Universiti Malaya 39th
Universiti Ke­­bang­­­saan Malaysia (51st)
Universiti Sains Malaysia (69th)
Universiti Tek­nologi Malaysia (82nd)
Universiti Putra Malaysia (90th
رنکینگ دانشگاه های مالزی در جهان:
http://www.topuniversities.com/universit...ts/101-200
براساس این رنکینگ
um 180
ukm 291
usm 314
utm 320
upm 345

چهارما کسی نگفته مالزی تو آسیا تکه اما بدک هم نیس.بنده خودم هم مایلم برای تحصیلات تکمیلی به سنگاپور بروم.مالزی با توجه به اینکه زبان تحصیل انگلیسی هست وهزینه ها کم هستند نسبت به ژاپن وکره وسنگاپور گزینه بهتری است.چون شما برای رفتن به کره و ژاپن باید زبان آنهار ا یاد بگیرید واین سخت است.در مورد سنگاپور هم همه چیز عالی است فقط هزینه های زندگی بالاست.
پنجما در مورد اساتید ایرانی. در همه جای دنیا اساتید خوب وبد وجود دارند.اما در ایران نبود امکانات اساتید ایرانی رو فلج کرده.اساتید ایرانی هم اگر امکانات داشتند به شما اثبات می شد که اساتید خوبی هم در ایران هستند.
در جواب این حرف شما"هفتماً دوست گرامی شماها چرا برنمیگیردید همین ایران در کنار بهترین اساتید دنیا درس بخونید؟ برای امکاناتش موندید؟ " دلایل برنگشتن ما به ایران می تونه شامل این چیزا باشه:
1-نبود امکانات در دانشگاه
2- نداشتن حریم شخصی در جامعه ایران الخصوص زنان
3- سنسورشیپ دولت
4-خفقان اجتماعی
5-نبود امکان پیشرفت
و...........
در مورد این داستان "راستی من یکی را میشناسم که رفته بود مالزی، در سفارت یهش گفتن که اسمت اسلامیه، تو تروریست هستی××× طرف هم درگیر شده بود و گرفتن سالها انداختنش زندان! حال این برام سوال شده که دین رسمی مالزیایی ها مگه چیه؟" باید بگم که در سفارت هر کشوری امکان داره به آدم های عوضی وریسیست هم بربخورید.اما نباید کنترل خودرا از دست بدهید و دعوا راه بیندازید.دوست شما به این علت به زندان افتاده که بر اساس قانون مالزی درگیری حکم زندان دارد وایشان هم که درگیری ایجاد کرده اند مجرم هستند.برای آزادی از زندان هم پول زیادی باید پرداخت.دین رسمی مالایی ها اسلام است.اما اینجا چیزی به عنوان دین قالب نیست.چون جامعه مالایی ترکیبی از مالای,چینی وهندی است.پس در کنار اسلام دین های هندو و بودایی هم هستند.

به امید روزی که ایران هم دارای شرایطی شود که ما را امیدوار به برگشت کند.
[عکس: http://www.tvworthwatching.com/werts/dex...20baby.jpg]
There comes a time when the diseased and the weak must be sacrificed in order to save the herd
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، laili ، usa.lover ، mohandes ، maxsupermax ، javidk ، msar
سلام.........
میخواستم بپرسم ایا مالزی واسه کارشناسی ارشد عمران هم دانشگاه داره یا دانشجو می پذیره وهمچنین هزینه تحصیل در اونجا چقدره و ایا مدرکش واسه کار کردن تو کشور های دیگه اعتبار داره ؟
پاسخ
به نظر من هم بهتره برای رشته های پزشکی یا دندون پزشکی برین فیلیپین برای رشته های فنی مهندسی و مدیریت بیاید مالزی . اگه تصمیم دارید برای فوق لیسانستون برید اروپا پیشنهاد میدم تو یه دانشگاه انگلیسی لیسانس بگیرید که بعد هم بتونید راحت تر ویزای اروپا بگیرید و برای ادامه تحصیل برید اونجا . من اینجا تو یه دانشگاه مشغول به کار هستم تدریس میکنم . متدش انگلیسی هست و مدرکش هم از یو ای ال لندن صادر میکنه ولی همون جور که دوستمون هم گفتن هزینه دانشگاه های انگلیسی بالاتر از دانشگاه های خود مالزی هست مثلا برای هزینه سه سال تحصیل برای لیسانس حدود بیست و سه میلیون میشه ولی این شامل همه هزینه ها و خوابگاه و ویزا و تحصیل و اصل مدرکی که از انگلستان دریافت میکنید هست . و فقط میمونه هزینه های خورد و خوراک و رفت و امدتون . البته این دانشگاه حدود چهل کیلومتری کوالالامپور هست و به همین دلیل هزینه های زندگی اش خیلی پاین تر هست . در مورد اجازه کار تو مالزی برای دانشجو یان همون طور که دوستمون گفتن به طور قانونی اجازه ندارید که کار کنید ولی در کنار درستون کارهایی که بقیه دانشجو ها اینجا انجام میدن مثل لیدر تور های تفریحی و یا خدمات دانشجویی و یا تدریس خصوصی در زمینه ای که مهارت دارید رو میتونید انجام بدید.
در مورد رشته Hospitality Management هم من به لیستی که دوستمون ارائه دادن دانشگاه KBU رو هم اضافه میکنم که این رشته در این دانشگاه معتبر هستش و میتونید ریز اطلاعاتش رو از توی وب سایتش ملاحظه کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
دوستان عزیز یه سر به بخش اروپا قسمت تحصیل در لهستان بزنید خوبه
پاسخ
سلام و ممنون که وقتتونو واسه راهنمائی دیگران میگذارید. من لیسانس مهندسی تکنولوژی نساجی هستم از دانشگاه دولتی یزد ولی‌ با معادله ۱۲.۰۵ به دلیل کمی‌ مشکلات. همینطور دانش آموز مدارس سمپاد یا همون تیز هوشان هم بودم. الان می‌خوام بدونم امیدی واسه پذیرش گرفتن من واسه ارشد در مالزی هست؟ یا راهی‌ واسه پذیرش گرفتن در رشتهٔ مهندسی صنایع هست؟ اگه صنایع نه چه رشته‌ای می‌شه؟اگه هست چه دانشگاهی و با چه شرایطی؟ یا اصلا مالزی رو فراموش کنم؟

پاسخ
خواهشمندم اگر براتان مقدور است منرو راهنمایی کامل کنید
من فوق دیپلم IT دارم . 29 سالم هم هست
1-می خواستم ادامه تحصیل بدم آیا مالزی فوق دیپلم ایران رو قبول می کنه و میشه برای کارشناسی کمتر از 3 سال خوند یعنی فوق دیپلم به کارشناسی
اگه نه آیا کشور دیگری هست که فوق دیپلم به کارشناسی داشته باشه ؟
2- هدف من مهاجرت از مالزی یا کشور مناسب تر به کانادا یا استرالیا هستش
به نظر شما کدام کشور بهتره و چطور میشه پس از اتمام درس برای اقامت استرالیا اقدام کرد آیا رفتن از طریق مالزی راحت تره یا از همین ایران البته اگه کسی تجربه در این زمینه داره
3- بهترین دانشگاه برای رشته های نرم افزار یا IT کدام است که کمکی هم برای مهاجرت به استرالیا یا کانادا باشه
4- به نظر شما زندگی خیلی ساده با همسرم در این کشور یا اگه کشور دیگری پیشنهاد می دهید برای 4 سال چقدر کافی است و آیا امکانات خوابگاه برا متاهل ها هم هست
5- مالزی از نظر زبان چطور هست به نظر شما کشور خوبی هست برای یادگیری زبان انگلیسی و آیا بهتر از ایرانه تا بتونم برای IELTS آماده بشم یا کشور دیگه ای رو پیشنهاد می کنید
6-آیا بدون Ielts هم میشه Apply کرد و تو همون داشنگاه زبان را خوند اگه میشه کدام دانشگاه به نظر شما ok هست و هزینش چقدره
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
سلام دوست عزیز
1) بله 2 سال می خونی
2) برخی دانشگاهها با کانادا و استرالیا ترانسفر دانشجو دارند حتی با اروپا- رفتن از طریق مالزی خیلی راحت تره
3) من توی UCTI درس می خونم که توی آی تی معروفه و با استرالیا و کانادا و فرانسه تبادل دانشجو داره خیلی از بچه ها هم تا حالا رفتن
4) حدود مالی یک میلیون تومن کل هزینه دانشکاه و هزینه زندگیت می شه خوابگاه متاهلی نیست معمولا افراد خودشون خونه میگیرن
5) قطعا کشورهای اروپایی و کانادا بهتر هستند ولی اینجا از ایران برای یادگیری زبان بهتره
6) بله بدون زبان هم میشه خود دانشگاه ازتون تست میگیره و اگه نیاز بود به موسسه زبان دانشگاه میرید
موفق باشید

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: Nexus ، ابی22 ، ladanlove ، msar
(2011-02-17 ساعت 16:29)jam_14051 نوشته:  سلام دوست عزیز
1) بله 2 سال می خونی
2) برخی دانشگاهها با کانادا و استرالیا ترانسفر دانشجو دارند حتی با اروپا- رفتن از طریق مالزی خیلی راحت تره
3) من توی UCTI درس می خونم که توی آی تی معروفه و با استرالیا و کانادا و فرانسه تبادل دانشجو داره خیلی از بچه ها هم تا حالا رفتن
4) حدود مالی یک میلیون تومن کل هزینه دانشکاه و هزینه زندگیت می شه خوابگاه متاهلی نیست معمولا افراد خودشون خونه میگیرن
5) قطعا کشورهای اروپایی و کانادا بهتر هستند ولی اینجا از ایران برای یادگیری زبان بهتره
6) بله بدون زبان هم میشه خود دانشگاه ازتون تست میگیره و اگه نیاز بود به موسسه زبان دانشگاه میرید
موفق باشید

خیلی ممنون از راهنمایی مفیدت دوست عزیز
1-حالا میشه محبت کنید بگید آیا بهترین دانشگاه برای IT همین UCTI هست یا دانشگاه دیگه ای . در ضمن من در یکی از سایتها خوندم محدودیت سنی هم وجود داره آیا اینچنین هست؟
2- آیا بهتره از این موسسه ها برای دریافت ویزا و تحصیل اقدام کنم یا خودم هم می تونم این کارو به راحتی انجام بدم
3- این تبادل دانشجو که فرمودید به چه صورته یعنی میشه بورسیه گرفت و حتی درخواست اقامت برای کشورهای کانادا یا استرالیا کرد-
4- تاریخ شروع سال تحصیلی به چه صورته . من زبانم در حد advance هست حدود نمره 5 در Ielts به نظر شما که اونجا زندگی می کنید از چه تاریخی بهتره برای اومدن اقدام کنم تا هم زبانم رو ok کنم هم برای دانشگاه
در ضمن آیا تا زمانی که زبانم در حد خیلی خوب نشه میتونم کلاسهای دانشگاه رو ثبت نام کنم و تحصیل کنم یا اینکه باید حتما ابتدا زبانم ok بشه و امتحانی رو پشت سر بزارم بعد بتونم درسهای دانشگاه رو شروع کنم
5- آیا این دانشگاه UCTI یک دانشگاه خصوصی یا دولتی و آیا مدرک فوق دیپلم IT که وزارت علوم ایران تایید کرده را قبول داره یا نه ؟ آیا دانشگاه بهتری در این زمینه هست یا نه. البته من بیشتر دوست دارم برنامه نویسی رو ادامه بدم تا IT
آیا 2 سال کفایت می کنه - با توجه به اینکه پس انداز من هم محدود هست و می خوام مجبور نشم به خاطر هزینه برگردم و تو ایران دوباره کار کنم

6- آیا اصلا میشه تو این کشور کار کرد یا نه . منظورم کار رسمی نیست کارهای متفرقه که کمک هزینه باشه. مثل مربی گری ورزشی تو باشگاه ها . یا کارهای پاره وقت دیگه

میدونم سئوالم زیاد و خیلی سپاس گذارم که محبت می کنید و پاسخ می گید امید وارم اومدم اونجا بتونم جبران کنم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Seattle2015 ، msar
سلام دوست عزیز
دانشگاه زیاد هست بهترین دانشگاههای اینجا دانشگاههای دولتی هستند و این دانشگاهی که من هستم دولتی نیست یعنی خصوصی هستش. دانشگاههای دولتی شرایط دارن حتما باید آیلتس 6 داشته باشی معدل می خاد و پذیرش محدود دارن بهترین دانشگاههای اینجا UM, USM, UKM, UPM, UTM هستند که بهترینش UM رتبه جهانیش زیره 200 هستش
خودتون هم میتونید پذیرش بگیرید و بیایید من هم خودم اومدم و پولی بابت این کارها به شرکتها ندادم
تاریخ شروع کلاسها رو میتونید از وب سایتهای دانشگاهها ببینید
همینطور که می دونید تبادل دانشجو با بورسیه فرق می کنه بورسیه شرایط خاص خودشو داره و به هر دانشگاه و دانشجو بستگی داره
کلاسها به زبان انگلیسی هست و وقتی متوجه نشید که استاد چی میگه چه فایده ای داره و دانشگاه هم حتی با داشتن آیلتس 5.5 یا 6 به بالا ازتون تست میگیره
همه دانشگاههای اینجا مدارک ایران رو قبول دارن
کار رسمی به هیچ عنوان کارهای غیر رسمی هم سخته به امید کار نباشید چونکه دانشگاه به اندازه کافی وقت گیر هست
هزینه هم همینطور که قبلا گفتم ماهی یک میلیون تمام هزینه هات رو پوشش میده
موفق باشید

Nothing is impossible
پاسخ