کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصيل در مالزي
سلام من 23 سال دارم.
در حال حاضر مشغول زبان خوندنم و تحويل پايان نامه دانشگاه.
رشته گرافيك خوندم و اگه خدا بخواد ليسانس گرافيك رو مي گيرم.
مي خواستم بدونم براي ادامه تحصيل در مالزي به چه چيزهايي نياز دارم؟
آيا دانشگاه خوبي در زمينه رشته من وجود داره؟هزينه تحصيل در رشته من براي فوق ليسانس چقدره؟
اگه امكان داره آدرس سايت دانشگاه هايي رو كه رشته هنر داره برام بفرست.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
لطفا به این سایت ها مراجعه کنید :www.maleisure.com/education.html
همچنین : http://www.arts.monash.edu.au/contact-us/malaysia.php
و این سایت : http://www.mymalaysiainfo.com/
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh00 ، سمبل ، msar
سلام.من دانشجوی رشته ی روانشناسی هستم ومشتاق ادامه ی تحصیل در مالزی.میخواستم بدونم هزینه ی 2 سال کارشناسی چقدر میشه؟ آیادانشگاه شغلی رو برای دانشجویان در نظر داره(برای کمک هزینه)؟کدوم دانشگا ها رشته ی منو دارن .ممنون.ایمیل:amin_lopard@yahoo.com
پاسخ
Hosein نوشته: سلام من 23 سال دارم.
در حال حاضر مشغول زبان خوندنم و تحويل پايان نامه دانشگاه.
رشته گرافيك خوندم و اگه خدا بخواد ليسانس گرافيك رو مي گيرم.
مي خواستم بدونم براي ادامه تحصيل در مالزي به چه چيزهايي نياز دارم؟
آيا دانشگاه خوبي در زمينه رشته من وجود داره؟هزينه تحصيل در رشته من براي فوق ليسانس چقدره؟
اگه امكان داره آدرس سايت دانشگاه هايي رو كه رشته هنر داره برام بفرست.

با سلام
دوست عزیز بهترین دانشگاه برای رشته های هنر دانشگاه لیم کوکوینگ Limkokwing هست.البته این دانشگاه بیشتر در مقطع کارشناسی هنر قوی هست و یک رشته هنر در مقطع فوق لیسانس داره که حتما تو قسمت course بگردید ببینید به دردتون میخوره یا نه...
هزینه تحصیل در این دانشگاه حدود سالی 4000$ تا 6000$ هست.خوابگاه هم ماهی $140 تا 200$ هست.از نظر امکانات با دانشگاههای مطرح دنیا رقابت میکنه.عکسهایی از این دانشگاه رو میتونید در قسمت Facilities در سایت: www.limkokwing.edu.my تماشا کنید.
در ضمن دانشگاه دانشگاه موناش استرالیا در مالزی بسیار گرونه...اگه بچه مایه داری بسم الله...در ضمن خیلی سخت پذیرش میده.
هزینه زندگی در مالزی به طور کلی حدود سالی 7 میلیون با احتساب هزینه های جانبی هست...که البته بستگی به خواسته شما داره...
در کل سعی کنید از یک دانشگاه دولتی پذیرش بگیرید و اگر میخواهید بعد از تحصلاتتون به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنید حتما به 3 دانشگاه شعبه های خارجی بروید...دانشگاههای ناتیگهام انگلیس، دانشگاه موناش استرالیا و دانشگاه کرتین استرالیا...البته بیشتر دانشگاههای خصوصی مالزی در بعضی رشته ها مدرک از دانشگاه های خارجی مانند استرالیا، انگلیس و آمریکا و فرانسه میدن.
موفق باشید..
پاسخ
تشکر کنندگان: 1reza ، odiseh00 ، سمبل ، msar
amin lopard نوشته: سلام.من دانشجوی رشته ی روانشناسی هستم ومشتاق ادامه ی تحصیل در مالزی.میخواستم بدونم هزینه ی 2 سال کارشناسی چقدر میشه؟ آیادانشگاه شغلی رو برای دانشجویان در نظر داره(برای کمک هزینه)؟کدوم دانشگا ها رشته ی منو دارن .ممنون.ایمیل:amin_lopard@yahoo.com

سلام دوست عزیز...
ببینید کارشناسی درمالزی اغلب 3 سال به طول می انجامد.
شما به عنوان یک دانشجوی خارجی حق کار کردن در مالزی رو ندارید...البته بعضی از دانشگاهها و موسسات به عنوان کارآموزی ممکن هست به شما حقوق هم بدهند...البته برای مقاطع بالاتر این مطلب مصداق پیدا میکند.
هزینه زندگی رو در بالا گفتم...البته ین قیمت متغییر هست. ولی بین سالی 5000$ تا 10000$ هست.
هزینه دانشگاهای خصوصی مالزی هم معمولا بین 3000$ ت 10000$ در سال هست.که گرون ترین دانشگاه های خصوصی ، "موناش" و "سان وی" هستند.
متاسفانه من اطلاعی در مورد رشته شما ندارم که بگم کدوم دانشگاه...ولی خودتون در سایت دانشگاهها بگردید و رشتتون رو پیدا کنید+ بهترین دانشگاه...
ولی یکی از بهترین دانشگاههای خصوصی دانشگاه تیلور هست که رشته شما رو داره...www.taylors.edu.my که جزو رشته های ترنسفر آمریکا هست که این یه امتیاز بسیار خوبی هست...
http://www.taylors.edu.my/courses/adp/adp_landing.php
با آرزوی موفقیت
پاسخ
تشکر کنندگان: سمبل ، msar
سلام
مي خواستم بدونم براي ادامه تحصيل در كارشناسي ارشد رشته مهندسي نفت كدام دانشگاه مالزي بهتر است و ايا ارزش رفتن دارد؟مي شه براي دكترا به ايران برگشت؟
پاسخ
mrm نوشته: سلام
مي خواستم بدونم براي ادامه تحصيل در كارشناسي ارشد رشته مهندسي نفت كدام دانشگاه مالزي بهتر است و ايا ارزش رفتن دارد؟مي شه براي دكترا به ايران برگشت؟

دوست گلم این کار رو باید خودتون انجام بدید...
اول از همه، لیست تمام دانشگاههای تاپ مالزی رو گیر بیارید و بعد بهترین انتخاب ها رو اینجا مطرح کنید تا نظر بقیه اعضا رو جویا بشوید...
اگر پول دارید ، بله می ارزه، یعنی بروید یه دانشگاه توپ...
اگر هم نه که هیچ...
اگر دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل رو درش دارید، توسط وزارت علوم تایید شده باشد، شما میتوانید برگردید و مدرک شما ارزیابی خواهد شد.
موفق باشید
پاسخ
اگر کسی درباره دانشگاه های لیم کوکوینگ و تیلورز مالزی اطلاعات خواست من در خدمتم!!!
مخصوصا در رشته های Tourism management, Hospitality management, culinary art.
پاسخ
سلام سطح دانشگاه هاي مالزي در چه حديه؟
پاسخ
در سطح تیم ملی! Big Grin
اینم شد سوال دوست عزیز؟
اگر منظورتان از نظر امکانات و نحوه تدریس هست، باید به عرضتان برسانم که دانشگاههای خصوصی مالزی مثل مالتی مدیا، لیم کوکوینگ و تیلورز با دانشگاه شاخ دنیا از نظر امکانات رقابت میکنن. میتونید برای اطلاع بیشتر به وبسایتهایشان رجوع کنید.
از نظر کیفیت تدریس با اینکه خیلی از اساتیدشان از آمریکا و کانادا و اروپا هستند، ولی باز هم به آمریکا و کانادا و استرالیا نمیرسند ولی باز هم عالی هستند و به هیچ وجه با ایران قابل قیاس نیست!!! البته منظورم دانشگاههای خصوصی هستند نه دولتی ها!
دانشگاههای دولتی از نظر کیفیت پایین تر هستند ولی باز هم قابل قیاس با ایران نیستند. حداقل تحقیقتون رو 2000 تومن نمیخرید.
از نظر اعتبار مدرک، همه دانشگاههای خصوصی مالزی، با دانشگاههای کشورهایی مثل آمریکا،استرالیا،کانادا،انگلیس،فرانسه و ...قرارداد دارند و برنامه های 1+2 یا 2+1 یا 0+3 بگذار میکنند(برای لیسانس). برای فوق لیسانس هم دوره های قراردادی هم وجود دارد.
مثلا دانشگاه تیلورز که هنوز ایرانی زیادی در اون نیست چند دوره داره که ترنسفر آمریکا هستند و بعد از 1 یا دو سال تحصیل در مالزی، میتونید خیلی راحتتر به دانشگاه مقصد در آمریکا دست پیدا کنید. در ضمن مدرک اون 2 سال(فوق دیپلم) از آمریکا صادر میشه!
شعبه دانشگاههای خارجی مثل دانشگاه کرتین استرالیا یا موناش استرالیا یا چند دانشگاه از انگلیس هستند و به زودی شعبه هایی از کانادا و آمریکا در مالزی افتتاح خواهد شد.
در کل مالزی کشور خوبی برای تحصیل کسانی که پیل(پول)رفتن به آمریکا و کانادا و ... را ندارند، هست.
در ضمن هزینه در مالزی تقریبا با سوئد برابر است و اگر برای مقطع بالای لیسانس میخواهید ادامه تحصیل بدهید، حتما سوئد را انتخاب کنید. چون دانشگاههایش رایگان هستند و فقط هزینه زندگی را دارید ه حدود ماهیانه 700 هزار تومن هست. هزینه تحصیل در دانشگاههای خوب(خصوصی) مالزی هم حدود ماهیانه 350 هزار تومن+ هزینه زندگی ماهیانه 400 تومن هست که میشه جمعاً 750 هزار تومن! حتی مالزی کمی هم گرون تر هست.(البته برای دانشگاههای خصوصی).
ولی شما در مالزی اجازه کار به هیچ وجه ندارید و اگر هم بتونید کار گیر بیارید اینقدر ناچیز هست(حدود ساعتی 3 رینگت) که اصلا نمی ارزد که کار کنید.
ولی در سوئد شما هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید که حداقل ساعتی 7 یورو میگیرید و اگر هم زرنگ باشید میتونید کل هزینه زندگی تان را در بیاورید که بستگی به خودتان دارد.
در کل سوئد به عقیده من بهتر هست از همه نظر به جزء هوای سردش که بعضی ها خوششان نمی آید که این هم دلیل قانع کننده ای نیست برای نرفتن!در ضمن شما ویزای شینگن دارید و مثل آب خوردن میتونید به کشورهای عضو شینگن مسافرت کنید و حتی ویزای توریستی آمریکا هم راحتتر بهتون میدهند.
تحصیل رایگان در سوئد فقط تا سال 2011 تضمین شده هست و به احتمال خیلی زیاد پولی خواهد شد. و فقط دو بار (یکسال) فقط اپلای باقی مونده برای تحصیل رایگان و در اپلی بعدی برای ترم بهار رشته ها بسیار محدود هستند. پس میماند همین ترم که یکی دو روزه که اپلای ها شروع شده و تا یکماه آینده ادامه داره!
مالزی را بعد از سوئد انتخاب کنید(پیشنهاد من).
موفق باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: keyvan360 ، zara man ، mory6 ، سمبل ، msar
من به خاطر مشکلاتی نمی تونم برم دانشگاه های ایران

میخواستم بدونم شرایط پذیرش دانشگاه های مالزی چیست؟
هزینه تحصیل مهم هست.
ایا میشه همزمان تحصیل کرد وکار کرد؟(البته کار کنی تا کمک هزینه تحصیل بشه)
خودم به رشته پزشکی و داروسازی علاقه دارم اما از شهریه پزشکی خبر ندارم .
رشته های It به نظر باید برم.
از نظر مالی هم خانواده میتونه هزینه رو بده اما غرورم نمی ذاره
در ضمن کارشناسی رو تو مالزی بگریم برای ارشد میخوام به اروپا برم.
خودم هم دیپلم تجربی هستم و امسال هم پیش میخونم
درضمن ممنوع تحصیل هم هستم (البته تو ایران)
پاسخ
واقعا کسی اطلاعات نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
(2010-01-09 ساعت 14:49)pi30 نوشته:  واقعا کسی اطلاعات نداره؟

سلام
می تونی بیایی اینجا فاندیشن یا همون پیش دانشگاهی بخونی یا می تونی برای دیپلما یا همون فوق دیپلم بدون داشتن پیش دانشگاهی اقدام کنی.
کار نمی تونی بکنی چونکه خلاف مقررات اینجاست. فقط تو خود دانشگاه کار دانشجویی می تونی انجام بدی که پولی که میدن خیلی کمه.
شهریه دانشگاه سالی 5 میلیون هستش
کرایه خونه از ماهی 100 هزار تومن به بالاست
هزینه غذا و حمل و نقل از ماهی 150 هزار تومن به بالا

برای بعضی از دانشگاه ها هم مدرک زبان نمی خواد خودشون یه تست ازت میگیرن و بین سطح 1 تا 5 می ذارنت بعد از اتمام سطح 5 میری سر کلاسهای دانشگاه

اگه سوالی داشتی بگو
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: pi30 ، khabaloo ، mohammad.maleki ، Snowman ، Ramkal ، peyman.eskandary ، سمبل ، msar
(2009-12-03 ساعت 21:06)vahid_2224 نوشته:  سلام سطح دانشگاه هاي مالزي در چه حديه؟

با سلام
من توی مالزی درس می خونم امکانات دانشگاهای مالزی خوب است ولی از نظر اساتید بسیار ضعیف هستند
اینجا خبری از اساتید آمریکایی و اروپایی نیست اکثر اساتید مالایی هستند و طول می کشه تا با لحجه انگلیسی اونا آشنا بشی
البته از دانشجو کار می کشن به این شکل که هر درسی حداقل 50% نمرش پروژه است.
اگه سوالی داشتید در خدمت هستم  
(2009-12-04 ساعت 00:47)usa.lover نوشته:  در سطح تیم ملی! Big Grin
اینم شد سوال دوست عزیز؟
اگر منظورتان از نظر امکانات و نحوه تدریس هست، باید به عرضتان برسانم که دانشگاههای خصوصی مالزی مثل مالتی مدیا، لیم کوکوینگ و تیلورز با دانشگاه شاخ دنیا از نظر امکانات رقابت میکنن. میتونید برای اطلاع بیشتر به وبسایتهایشان رجوع کنید.
از نظر کیفیت تدریس با اینکه خیلی از اساتیدشان از آمریکا و کانادا و اروپا هستند، ولی باز هم به آمریکا و کانادا و استرالیا نمیرسند ولی باز هم عالی هستند و به هیچ وجه با ایران قابل قیاس نیست!!! البته منظورم دانشگاههای خصوصی هستند نه دولتی ها!
دانشگاههای دولتی از نظر کیفیت پایین تر هستند ولی باز هم قابل قیاس با ایران نیستند. حداقل تحقیقتون رو 2000 تومن نمیخرید.
از نظر اعتبار مدرک، همه دانشگاههای خصوصی مالزی، با دانشگاههای کشورهایی مثل آمریکا،استرالیا،کانادا،انگلیس،فرانسه و ...قرارداد دارند و برنامه های 1+2 یا 2+1 یا 0+3 بگذار میکنند(برای لیسانس). برای فوق لیسانس هم دوره های قراردادی هم وجود دارد.
مثلا دانشگاه تیلورز که هنوز ایرانی زیادی در اون نیست چند دوره داره که ترنسفر آمریکا هستند و بعد از 1 یا دو سال تحصیل در مالزی، میتونید خیلی راحتتر به دانشگاه مقصد در آمریکا دست پیدا کنید. در ضمن مدرک اون 2 سال(فوق دیپلم) از آمریکا صادر میشه!
شعبه دانشگاههای خارجی مثل دانشگاه کرتین استرالیا یا موناش استرالیا یا چند دانشگاه از انگلیس هستند و به زودی شعبه هایی از کانادا و آمریکا در مالزی افتتاح خواهد شد.
در کل مالزی کشور خوبی برای تحصیل کسانی که پیل(پول)رفتن به آمریکا و کانادا و ... را ندارند، هست.
در ضمن هزینه در مالزی تقریبا با سوئد برابر است و اگر برای مقطع بالای لیسانس میخواهید ادامه تحصیل بدهید، حتما سوئد را انتخاب کنید. چون دانشگاههایش رایگان هستند و فقط هزینه زندگی را دارید ه حدود ماهیانه 700 هزار تومن هست. هزینه تحصیل در دانشگاههای خوب(خصوصی) مالزی هم حدود ماهیانه 350 هزار تومن+ هزینه زندگی ماهیانه 400 تومن هست که میشه جمعاً 750 هزار تومن! حتی مالزی کمی هم گرون تر هست.(البته برای دانشگاههای خصوصی).
ولی شما در مالزی اجازه کار به هیچ وجه ندارید و اگر هم بتونید کار گیر بیارید اینقدر ناچیز هست(حدود ساعتی 3 رینگت) که اصلا نمی ارزد که کار کنید.
ولی در سوئد شما هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید که حداقل ساعتی 7 یورو میگیرید و اگر هم زرنگ باشید میتونید کل هزینه زندگی تان را در بیاورید که بستگی به خودتان دارد.
در کل سوئد به عقیده من بهتر هست از همه نظر به جزء هوای سردش که بعضی ها خوششان نمی آید که این هم دلیل قانع کننده ای نیست برای نرفتن!در ضمن شما ویزای شینگن دارید و مثل آب خوردن میتونید به کشورهای عضو شینگن مسافرت کنید و حتی ویزای توریستی آمریکا هم راحتتر بهتون میدهند.
تحصیل رایگان در سوئد فقط تا سال 2011 تضمین شده هست و به احتمال خیلی زیاد پولی خواهد شد. و فقط دو بار (یکسال) فقط اپلای باقی مونده برای تحصیل رایگان و در اپلی بعدی برای ترم بهار رشته ها بسیار محدود هستند. پس میماند همین ترم که یکی دو روزه که اپلای ها شروع شده و تا یکماه آینده ادامه داره!
مالزی را بعد از سوئد انتخاب کنید(پیشنهاد من).
موفق باشید...

سلام عاشق آمریکا
اینجا خبری از اساتید آمریکایی و اروپایی نیست اکثر اساتید مالایی هستند و طول می کشه تا با لحجه انگلیسی اونا آشنا بشی
بهترین اساتید دنیا ایرانی هستند و اینجا هم اساتید ایرانی بهترین هستند ولی حیف که کمند
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
پاسخ
این شهریه سالی سالی 5 میلیون برای چه رشته ای هست.
مثلا رشته هوش مصنوعی تو یه دانشگاه متوسط هزینش چقدر هست ؟
پیش دانشگاهی رو هم همینجا می خونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان