کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2012-06-25 ساعت 00:29)shalgham نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 21:33)darya نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 21:23)shalgham نوشته:  دوستان، من دانشجوی دکتری ژئوفیزیک هستم و در لاتاری برنده شدم. کارم فعلا تدریس تو دانشکاه و دبیرستانه. آیا امیدی هست که بتونم در امریکا معلم دبیرستان بشم؟( با فرض اینکه زبانم متوسطه و تا موقع اومدن قوی بشه)

قطعا میتونید ولی باید زبانتون خیلی قوی باشه. حرف زدن در حد روزمرگی و مکالمات عادی خیلی با درس دادن متفاوته. اونم با این دانش آموزهای پرروی امروزی! من همون اولی که اومدم امریکا تجربش کردم اونم برای بچه هایی که یک کم فارسی بلد بودند. خیلی سخت بود.جلوی بچه ها احساس حماقت میکردم!

ضمن تشکر به خاطر پاسخ مفیدتون. از اونجایی که من حدود یکسال برای اومدن به امریکا وقت دارم چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید که بتونم خودم رو سریع توی یک دبیرستان مشغول به کار کنم؟ مثلا بیشتر انرژیم رو بزارم روی مکالمه؟ یا اینکه برم یک کلاس فنی حرفه ای چیزی که اول بتونم کار پیدا کنم و یکی دو سال زبانم رو تقویت کنم و بعد رزومه بدم برای دبیرستانها؟

هرچقدر بیشتر برای زبان وقت بگذارید بهتره. چون برای هر نوع کاری بهش نیاز دارید. اصلا لهجه مهم نیست. یا مثل کلاسهای تافل و ایلتس که بیشتر روی گرامر و کلمات پیچیده وقت میذارن.کافیه شما اینقدر به ذهنتون مسلط بشید که هر چیزی خواستید بگید بتونید بگید. حالا با ساده ترین کلمات هم باشه اشکال نداره. در واقع بیشتر آدمای اینجا خیلی ساده حرف میزنن. باید کلاسی پیدا کنید که توش فقط و فقط حرف بزنید. هر چی بیشتر بهتر. می تونید برید کلاسهای فنی حرفه ای ولی به نظرم اگه هدفتون تدریسه در نهایت، این کمکتون نمی کنه. چون وقتی شما یک تخصص یاد بگیرید و بیایید اینجا مشغول به کار بشید حداقل دو سه سالی طول میکشه که جایگاه خودتون رو پیدا کنید و بتونید پول خوبی ازش در بیارید. که توی این مدت عملا برای تدریس هم آماده شدید و می تونید به کار مورد علاقتون برگردید. پس تمام تلاشهاتون بی فایده میمونه. اینجا اینطوری نیست که هر کی تخصصی داشته باشه از همون اول حقوق خوبی بگیره. اینجا تا زمانی که خودتون رو ثابت نکردید مینیمم حقوق می گیرید. چه توی یک کمپانی عظیم کار بگیرید چه توی یک رستوران کار کنید. پس به نظر من وقتتون رو تلف نکنید. زبانتون رو تقویت کنید. بیایید توی یک فروشگاه یا هر نوع کار ساده دیگه ای کار بگیرید و همزمان خودتون رو برای هدفتون که همون تدریسه آماده کنید. بعد از یکی دو سال حتما به هدفتون میرسید. مهم اینه که توی این مدت دچار روزمرگی نشید و هدفتون رو فراموش نکنید و براش برنامه ریزی کنید. امیدوارم که موفق بشید.
2010AS3xxx
پاسخ
(2012-06-24 ساعت 12:11)mehdiii نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 12:07)nazanin_nik نوشته:  بجه ه ا اوضاع کاری برای خانم ها چطوره ؟ من لیسانس علوم انسانی هستم و 2 سال سابقه کار در یک سازمان بین المللی ژاپنی در زمینه حقوق بشر دارم. بیشتر کارهای دفتری Admin jobs , زبان انگلیسی نسبتا مسلط هستم و در مورد کامپیوتر به برنامه ماکروسافت آفیس 2010 مسلطم. با فتوشاپ آشنایی دارم و قصد دارم corel هم یاد بگیرم. از طرف دیگه مدیریت تورگردانی از میراث فرهنگی, مدرک تعمیر خودرو از فنی حرفه ای دارم. حالا به نظرشما من چیکاره میشم؟Big Grin
دوست عزیز
شما شک نکن با توانایی هایی که داری خیلی سریع کار مناسب پیدا میکنی.
نگران نباش
آقا مهدی جدی گفتی یا شوخی کردی؟ اگه راست میگی من چه نوع کاری میتونم پیدا کنم؟
شماره کیس نامبر:2012AS00048000
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : May 2011
كارنت : Apr
مصاحبه و دریافت ویزا: 7june
120,000 ترجمه, ,100,000هزینه پست.هتل و اقامت در آنکارا 2,000,000
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، shkhmo
من لیسانس کامپیوترم.و آیلتس 6 دارم.برنامه نویسی C ,VB و SQL میدونم و گرافیک هم متوسط-شبکه هم CCNAو Linuxهم گذروندم و 2 سال SQL تو دانشگاه درس دادم.16 سال هم سابقه.حالا شما بگید کار گیر میارم یا نه و کجا بهتره؟....لطفاً
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
(2012-06-25 ساعت 10:08)bayat_r نوشته:  من لیسانس کامپیوترم.و آیلتس 6 دارم.برنامه نویسی C ,VB و SQL میدونم و گرافیک هم متوسط-شبکه هم CCNAو Linuxهم گذروندم و 2 سال SQL تو دانشگاه درس دادم.16 سال هم سابقه.حالا شما بگید کار گیر میارم یا نه و کجا بهتره؟....لطفاً

تا جایی که میدونم و تجربه ایکه از دوستام که برنامه نویس بودنددیدم سیاتل راحت تر مشغول میشوند چند تا از شرکت های معروف و بزرگ کامپیوتری بیشتر در اون قسمتا هستند مثل ماکروسافت و شرکتهای زیر شاخه اش
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mehdiii ، امیر مهاجر ، shkhmo
(2012-06-25 ساعت 09:42)nazanin_nik نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 12:11)mehdiii نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 12:07)nazanin_nik نوشته:  بجه ه ا اوضاع کاری برای خانم ها چطوره ؟ من لیسانس علوم انسانی هستم و 2 سال سابقه کار در یک سازمان بین المللی ژاپنی در زمینه حقوق بشر دارم. بیشتر کارهای دفتری Admin jobs , زبان انگلیسی نسبتا مسلط هستم و در D
دوست عزیز
شما شک نکن با توانایی هایی که داری خیلی سریع کار مناسب پیدا میکنی.
نگران نباش
آقای جدی گفتی یا شوخی کردی؟ اگه راست میگی من چه نوع کاری میتونم پیدا کنم؟
نازنین عزیز
من کاملا جدی گفتم، زبان که مسلطی، بهتر از اون اینکه توی یک شرکت ژاپنی بین المللی کار کردید و آفیس هم بلدید، این ها فاکتورهای اولیه خوبیه، ولی وقتی میری اونجا باید خیلی تلاش کنی تا جا بیافتی و موفق بشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، shkhmo
سلام من و همسرم کیس لاتری2013 هستیم . همسرم لیسانس حسابداری داره و ضمنا شغلش هم تعمیر ساعت و فروشندگی اون هست . من هم رشته تحصیلیم مدیریت دولتی بوده و در زمینه کارهای هنری مهارت خوبی دارم اما هیچ مدرکی ندارم میخواستم راهنماییمون کنید که ما با اومدن به اونجا چه کاری میتونیم بکنیم و اینکه اینجا با توجه به وقت کمی که داریم چی یاد بگیریم ؟ با توجه به اینکه زبانمونم متوسط رو به بالاست.
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
سلام
من تدوینگر برنامه های مستند هستم و مدت 10 سال سابقه کار دارم به نظرتون میتونم انجا کار پیدا کنم؟
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Lemony
سلام
من لیسانس کامپیوتر و ارشد MBA دارم ( هنوز ندارم البته دارم رو پایان نامه کار می کنم)، از دانشگاه سراسری.. به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستم.... تافل ibt با نمره 104 هم دارم... زبان آلمانی تا حدی می دونم ... مدرک B2 با تائید سفارت آلمان دارم..... 4.5 سابقه کار دفتری در یک مرکز بین المللی دارم.... تمام مدت کارم با شرکت های خارجی مکاتبه کردم و به مکاتبات اداری مسلط هستم...می شه راهنمایی کنید چقدر امکان داره م کار پیدا کنم؟ در چه مدت و چه کاراهایی....؟ واسه شروع هر کار شرافتمندانه ای هم حاضرم بکنم
شماره کیس :2012AS00029XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:Aug
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه: اول می
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 ژوئن
تاریخ دریافت ویزا: جولای
تاریخ ورود به آمریکا : 6 نوامبر
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد نفرات همراه با این کیس:1
جمع هزینه ها: بلیط ترکیش هر نفر 408000 ، پزشکی 200 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، shkhmo ، honey62
(2012-06-27 ساعت 18:53)صبا راد نوشته:  سلام
من لیسانس کامپیوتر و ارشد MBA دارم ( هنوز ندارم البته دارم رو پایان نامه کار می کنم)، از دانشگاه سراسری.. به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستم.... تافل ibt با نمره 104 هم دارم... زبان آلمانی تا حدی می دونم ... مدرک B2 با تائید سفارت آلمان دارم..... 4.5 سابقه کار دفتری در یک مرکز بین المللی دارم.... تمام مدت کارم با شرکت های خارجی مکاتبه کردم و به مکاتبات اداری مسلط هستم...می شه راهنمایی کنید چقدر امکان داره م کار پیدا کنم؟ در چه مدت و چه کاراهایی....؟ واسه شروع هر کار شرافتمندانه ای هم حاضرم بکنم

دوست عزیز ماشالا همه چی تمومی
فکر کنم فقط موند پیرزن خفه کردن رو هم یاد بگیری . . .Cool
خداییش با اون قسمت کار شرافتمند انه خیلی حال کردمSmile
جدی برای شما با توجه به توانایی ها یتان نه مدارکتان موقعیت های خیلی خوبی منتظرتان هست . اما نه در ابتدای ورود به امریکا . شما اگه حداقل یه سال کار های معمولی تو شرکت های معمولی رو تحمل کنید و تو این زمان که دارید بک گراندتونو درست میکنید باید برای رشته کاری خودتان همه جا اپلای کنید و پیگیرش باشید .
قطعا کار مورد علاقه تان را خواهید یافت .
امید وارم از جملات اول دلگیر نشید خواستم یه مقدار جوک کنم
موفق باشید
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، صبا راد ، mohammad.maleki ، shkhmo ، honey62 ، SEPIDEHHHH
(2012-06-27 ساعت 23:40)m.memari نوشته:  
(2012-06-27 ساعت 18:53)صبا راد نوشته:  سلام

دوست عزیز ماشالا همه چی تمومی
فکر کنم فقط موند پیرزن خفه کردن رو هم یاد بگیری . . .Cool
خداییش با اون قسمت کار شرافتمند انه خیلی حال کردمSmile
جدی برای شما با توجه به توانایی ها یتان نه مدارکتان موقعیت های خیلی خوبی منتظرتان هست . اما نه در ابتدای ورود به امریکا . شما اگه حداقل یه سال کار های معمولی تو شرکت های معمولی رو تحمل کنید و تو این زمان که دارید بک گراندتونو درست میکنید باید برای رشته کاری خودتان همه جا اپلای کنید و پیگیرش باشید .
قطعا کار مورد علاقه تان را خواهید یافت .
امید وارم از جملات اول دلگیر نشید خواستم یه مقدار جوک کنم
موفق باشید
چه خوبه این مهاجر سرا، به آدم روحیه می دن، راهنمایی می کنن... آخرش هم می گن دلگیر که نشدی.... Big GrinBig GrinBig Grin خیلیی خیلیییییی ممنون از لطفتون .... ایشالا که بشه کار پیدا کنم... موفق باشین در تمام مراحل زندگی
شماره کیس :2012AS00029XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:Aug
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه: اول می
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 ژوئن
تاریخ دریافت ویزا: جولای
تاریخ ورود به آمریکا : 6 نوامبر
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد نفرات همراه با این کیس:1
جمع هزینه ها: بلیط ترکیش هر نفر 408000 ، پزشکی 200 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mehdiii ، m.memari ، Rainy ، shkhmo ، SEPIDEHHHH
سلام دوست عزیز
من 10 سال سابقه در تدوین برنامه های مستند دارم و تصویر برداری هم بلدم
و تمام ریزه ککاریهای ایجاد یک شبکه تلویزیونی و به فنی این کار هم کاملا واردم
به نظرت تو کدوم ایالت می تونم کار راحتر پیدا کنم راستی یادم رفت بگم من برنده 2013 هستم
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، shkhmo ، honey62
این سوالات را کسی خواهش کرده تا از شما بپرسم.
وکیل پایه یک دادگستری است با 10 سال سابقه ی کار .اکثر پرونده هاش هم موفق بوده.
1.حقوقش چقدر است؟
2.چقدر طول می کشد تا استخدام شود؟
پاسخ
هه انقدر که بی هنرم کسی جواب نمیده بیکار موندیم رفت تو امریکا!!!!!!!!!!!!

سلام من و همسرم کیس لاتری2013 هستیم . همسرم لیسانس حسابداری داره و ضمنا شغلش هم تعمیر ساعت و فروشندگی اون هست . من هم رشته تحصیلیم مدیریت دولتی بوده و در زمینه کارهای هنری مهارت خوبی دارم اما هیچ مدرکی ندارم میخواستم راهنماییمون کنید که ما با اومدن به اونجا چه کاری میتونیم بکنیم و اینکه اینجا با توجه به وقت کمی که داریم چی یاد بگیریم ؟ با توجه به اینکه زبانمونم متوسط رو به بالاست.
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، honey62
(2012-07-02 ساعت 16:06)سمانه777 نوشته:  هه انقدر که بی هنرم کسی جواب نمیده بیکار موندیم رفت تو امریکا!!!!!!!!!!!!

من در امریکا نیستم ولی فکر میکنم شما همون رشته ی مدیریت رو در امریکا ادامه بدید و مدرک را در امریکا بگیرید . متوسط حقوق این قشر در امریکا کمتر از 80/000 دلار در سال نیست.
منبع
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، سمانه777 ، shkhmo
(2012-07-02 ساعت 16:19)masih sh نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 16:06)سمانه777 نوشته:  هه انقدر که بی هنرم کسی جواب نمیده بیکار موندیم رفت تو امریکا!!!!!!!!!!!!

من در امریکا نیستم ولی فکر میکنم شما همون رشته ی مدیریت رو در امریکا ادامه بدید و مدرک را در امریکا بگیرید . متوسط حقوق این قشر در امریکا کمتر از 80/000 دلار در سال نیست.
منبع

سلام
پیشنهاد می کنم برای یادگیری بیشتر زبان وقت بزارید اگر زبان بدونید از تجربیات ایران میتونید استفاده کنید .
در مورد مدارک کارهای هنری هم اطلاعاتی ندارم .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Rainy ، سمانه777 ، shkhmo ، honey62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان