کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
بله
شما زمانی که 3 ماه ویزاتون به پایان برسه می تونین برگردین و دوباره به ترکیه برین(3 ماه تمدید میشود)
برای تمدید 3 ماه به یک سال امکان تا جایی که میدونم میشه اما دقیق پروسه کاریش رو نمیدونم که می توانید از دوستانی که در سایت عضو هستند و انجا زندگی می کنند بپرسید.
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان:
از جوابتون واقعا ممنونم ولی من یه چیز رو متوجه نشدم ، بعد از 3 ماه موندن در ترکیه وقتی به ایران برگردیم سریعا میشه دوباره رفت ترکیه ؟ یا باید 3 ماه هم تو ایران بمونیم و بعد بریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-27 ساعت 01:07)shookz نوشته:  سلام ، میشه توی شرایط فعلی که شنیدم فقط میشه 3ماه ترکیه موند و باید برگشت به ایران و بعد از 3 ماه میشه برگشت ترکیه ، اگه کسی میدونه یه توضیحی به من بده که چطور میشه بعد از ورود به ترکیه ویزای یکساله گرفت ؟ و اینکه اگر بخوام اونجا یه کار مثل آتلیه عکاسی و طراحی شروع کنم چه شرایطی داره و آیا اصلا میشه و اگه شدنیه با چه حدود هزینه ای ؟ ممنونم
شما با هر بار ورود به ترکیه میتونید3 ماه در اونجا اقامت داشته باشید و قبل از اینکه دقیقا 3 ماه تمام بشه(چند روز قبل) 1 ورود خروج به مرز ایران بکنید یا چند روز مسافرت بیای ایران دوباره بری ترکیه و 3 ماه بمونی (چند روز قبل از اتمام 3 ماه باید خاک ترکیه رو ترک کنی) در مورد ویزای 1 ساله چند راه هست که ساده ترین و کم هزینه ترینش اینه که شما بری موسسه هایی که زبان ترکی استامبولی یا همون tomer که هم در انکارا هست و هم استانبول ثبت نام کنی و دانشجوی اونجا بشی و از این طریق به راحتی میتونی ویزای 1 ساله با قابلیت تمدید تا اخر دوره زبانت رو بگیری برای اتلیه عکاسی یا هر کسب وکار دیگه ایی که خارجی ها بخوان در ترکیه انجام بدن فکر کنم اول حتما باید 1 شرکت به اسم خودت اونجا ثبت کنی که این کار رو موسسه های ثبت شرکت انجام میدن البته حواست باشه که قانونی باشن و کلاهبردار نباشن با ثبت شرکت میتونی اقامت 5 ساله بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
Smile 
سلام
كلا تركيه خيلي دردسر داره Sad
يعني اون دردسري كه ادم براي تركيه تحمل ميكنه 30 درصد هم بزاره روش ميتونه بره به كانادا يا يك جاي ديگه كه جهان سوم نباشه Rolleyes
كلا براي گرفتن اقامت تركيه 3 تا راه دارين

1 گرفتن يك دختر خانوم ترك Tongue
اينو بگم به عنوان فردي كه زياد به تركيه تردد دارم دختر هاي خوبي دارند ولي دختر ايراني البته اهلش يك چيز ديگست كلا كل دنيا پي دختر هاي ايراني هستند به خصوص اون كشور هايي كه دستشون به دهنشون ميرسه مگرنه بقيه تو خوابشون هم نمي تونند زيارت كنند

اين مورد رو براي دختر ها اصلا توصيه نمي كنم چون مرد هاشون اصلا قابل مقايسه با ما آذري ها نيستند و بدجوري دمار از روزگار زناشون در ميارن كلا يك خورده قاطي دارن البته اگر به تكواندو و ايكيدو و كار حرفه اي با نانچيكو اشنايي داريد قضيه فرق مي كند Big Grin

2 اون قدر تخصص بالايي اون هم در موارد غير پزشكي داشته باشيد كه بتونيد در يك شركت پدر مادر دار كه حد اقل 5 تا كارمند ترك داره استخدام بشيد و شركت هم بتونه وزارت كار رو قانع كنه كه شما خيلي ناز و يكي يدونه هستيد و نبايد شما رو از دست بده Cool

3 ثبت شركت
اين روش در نگاه اول خيلي ساده به نظر مياد ولي در عمل از همش پر دردسرتر و پر هزينه تره

شما بايد دفتر اجاره كنيد
5 تا كارمند ترك استخدام كنيد يا اگه حسابرستون خيلي زرنگ باشه با پرداخت بيمه 5 تا شهروند تركيه اين قسمت رو ماست مالي مي كنه
ماهي 200 لير به همين حسابرس زرنگه پرداخت كنيد
راستي بيمه ها هم تقريبا در همين حدوده
بعدشم بايد فعاليت مثبت داشته باشيد چون تركيه عاشق چشم و ابروي شما نيست. پي سرمايه شما و تخصص شما و ايجاد اشتغال براي شهروندانشه
خلاصه خيلي زرنگ باشيد و خونه اي كه اجاره كرديد بشه به عنوان دفتر شركت هم معرفي كرد حد اقل ماهي 1200 تا 1500 دلار بايد خرج كنيدSad

البته اگه واقعا نيت خير كار كردن رو داريد كه خوب فكر كنم بشه با تلاش زياد اين پول رو علاوه بر هزينه هاي خودتون در بياريد و بعد از 5 سال به پاسپورت ترك كه همچين آش دهن سوزي هم نيست مي رسيد

البته مطلبي در مورد ازدواج كوتاه مدت هم هست كه در اين صورت شما اجازه اقامت رو مي گيريد ولي باز بايد 5 سال ديگه پاس رو بگيريد در صورتي كه اگه صادقانه دست يك دختر خانوم تركيه اي رو بگيريد و خوشبختش كنيد اونوقت تا 2 سال هم ممكنه كه پاس رو بگيريد
در مورد پاراگراف اخر اطلاعاتم زياد تكميل نيست حتما قبل از اقدام از وكيل بپرسيدShy

ساعت 4:30 بامداد

باطري من تموم شد Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، آزيتا ، amirdadash
شما حتی اگر در ترکیه شرکت ثبت کنید به شما اجازه کار و اقامت نمیدن این رو من خودم شخصا دنبال کردم و ۱۰۰ درصد به شما میگم که اینکارو نکنید. راه حل اینکه شما بتونید با ثبت شرکت اقامت و اجازه کار بگیرید این هست که ۵ کارمند ترک استخدام کنید دفتر اجاره کنید و یک حسابدار اجباری باید در ثبت شرکت شما باشه. در ضمن به شما در ابتدا یکساله ویزا داده میشه به شرط اینکه شما در پایان سال اول کاری کارمندانتون رو داشته باشید و گردش مالی شرکت بالای یه رقمی که دقیق الان یادم نیست فکر کنم در حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود باشه.

در ضمن طبق قوانین جدید امور خارجه ترکیه در هر ۱۸۰ روز شما مجاز به حضور ۹۰ روز در ترکیه هستید طبق این قانون در صورتی که مدت حضور شما در ترکیه بیش از ۱۵ روز بشه ۹۰ روز برای شما محاصبه شده و شما تا زمانی که ۱۸۰ روز بگذره نمیتونید وارد ترکیه بشید مگر در زمان حضورتون در اونجا اقدام به دریافت ویزا ۶ ماه توریستی بکنید. یعنی با دور زدن مرز و رفتن اومدن طبق قوانین جدید نمیشه ۹۰ روز تمدید کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام ....
ببخشيد يك سوال داشتم
كه اگه اشكالي نداره خوشحال ميشم پاسخ بديد...
ميشه يه توضيحي كه تا حدودي كامل باشه درباره ي اقامت از طريق خريد خانه در تركيه بديد......
اين راه تو كشورهاي ديگه هم كاربرد داره.....؟؟!؟!؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-06 ساعت 21:54)fafa k.a.f نوشته:  سلام ....
ببخشيد يك سوال داشتم
ميشه يه توضيحي كه تا حدودي كامل باشه درباره ي اقامت از طريق خريد خانه در تركيه بديد......
شما میتونید تو ترکیه مثل بقیه کشورها از جمله امارات مالزی و............... با خرید خانه اقامت بگیرید

پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f
فرمايش شما متين
براي گردش مالي 200 مليون لطفا منبعي رو كه از اون اين مطلب رو خوانده ايد لينك بديد
در مورد حساب شدن بيشتر از 15 روز به عنوان 90 روز هم همينطور
اگه از سايت هاي درست و حسابي ترك باشه كه چه بهتر
(2012-06-06 ساعت 11:01)ehsan310 نوشته:  شما حتی اگر در ترکیه شرکت ثبت کنید به شما اجازه کار و اقامت نمیدن این رو من خودم شخصا دنبال کردم و ۱۰۰ درصد به شما میگم که اینکارو نکنید. راه حل اینکه شما بتونید با ثبت شرکت اقامت و اجازه کار بگیرید این هست که ۵ کارمند ترک استخدام کنید دفتر اجاره کنید و یک حسابدار اجباری باید در ثبت شرکت شما باشه. در ضمن به شما در ابتدا یکساله ویزا داده میشه به شرط اینکه شما در پایان سال اول کاری کارمندانتون رو داشته باشید و گردش مالی شرکت بالای یه رقمی که دقیق الان یادم نیست فکر کنم در حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود باشه.

در ضمن طبق قوانین جدید امور خارجه ترکیه در هر ۱۸۰ روز شما مجاز به حضور ۹۰ روز در ترکیه هستید طبق این قانون در صورتی که مدت حضور شما در ترکیه بیش از ۱۵ روز بشه ۹۰ روز برای شما محاصبه شده و شما تا زمانی که ۱۸۰ روز بگذره نمیتونید وارد ترکیه بشید مگر در زمان حضورتون در اونجا اقدام به دریافت ویزا ۶ ماه توریستی بکنید. یعنی با دور زدن مرز و رفتن اومدن طبق قوانین جدید نمیشه ۹۰ روز تمدید کرد.

(2012-06-07 ساعت 01:45)shahyad نوشته:  
ببخشيد يك سوال داشتم
شما میتونید تو ترکیه مثل بقیه کشورها از جمله امارات مالزی و............... با خرید خانه اقامت بگیرید

دوستان دقت كنند در مورد تركيه فعلا يك صحبت هايي هست ولي 100 درصد نشده

اگه شما منبع معتبر داريد لينك بديد

از اين سايتهاي فارسي كه بيشترشون هم كلاه بردارند نباشه ها

كلا متن قانون رو از سايت معتبر ترك قرار بديد

ترجمش با من
پاسخ
(2012-06-07 ساعت 02:48)naserturk نوشته:  
(2012-06-06 ساعت 11:01)ehsan310 نوشته:  

(2012-06-07 ساعت 01:45)shahyad نوشته:  
ببخشيد يك سوال داشتم

دوستان دقت كنند در مورد تركيه فعلا يك صحبت هايي هست ولي 100 درصد نشده

اگه شما منبع معتبر داريد لينك بديد

از اين سايتهاي فارسي كه بيشترشون هم كلاه بردارند نباشه ها

كلا متن قانون رو از سايت معتبر ترك قرار بديد

ترجمش با من

نه من متاسفانه منبعي خاص در دسترس ندارم ....Sad
ولي تا اونجا كه ميدونم شرايطي خاص داره كه مثلا بايد تو جايي خاص باشه ....
تا يك اندازه ي خاصي باشه نه كمتر ....
و تا يك سقف قيمتي داره كه اگه از اون پايين تر باشه اقامت داده نميشه .......
براي همين گفتم شايد كسي اطلاعات دقيق تري داشته باشه....
پاسخ
تشکر کنندگان:
به تازگی قانونی تصویب شده که به ایرانیها اجازه خرید ملک در ترکیه رو میده ایا کسی میدونه که از این طریق میشه اقامت گرفت یا نه؟
یه سری از سایتها تبلیغاتی کردن اما تا چه حد درسته؟

http://www.trtpersian.com/trtworld/fa/ne...dd5e4485cd

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno...i-eritecek

پاسخ
در مورد قانون جديد بايد بگم هنوز دولت ريز شرايط رو اماده نكرده
از طرف ديگه تركيه هم يك نهادي شبيه به شوراي نگهبان ما داره به نامه دادگاه قانون اساسي كه سالهاي قبل چندين بار جلوي اين جور قانون ها وايستاده و عملا كن لم يكنش كرده ( به استناد از سخنان يكي از وكلاي مجلس تركيه كه در صحن علني مجلسشان صحبت مي كرد )Rolleyes

با توجه به مخالفت اكثريت مردم تركيه بعيد نيست باز جلوي اين كار گرفته بشه

در مورد اقامت به نوعي اطمينان دارم كه فعلا اقامت نمي دهند چون يكي از بزرگترين فعالان در زمينه ساختمان در يك مصاحبه به دولت پيشنهاد مي داد كه عملا اين قانون يك قانون نصفه كاره است و اگر بخواهيم كه خارجي ملك بخرد بايد در قانون امكان اقامت رو هم در نظر بگيريمBig Grin

حالا بعد از اين همه سخنان منفي بياييم ببينيم براي ثروتمندان عزيزمان كه كه ايران براشون كوچيكه و مي خواهند چنتا ويلا و .... هم در تركيه داشته باشند چه راهي مي توان پيدا كرد Wink

اولا شما چارهاي نداريد جز اينكه حتما يك شركت بزنيد
يك شركت خانوادگي كافي خواهد بود
براي مثال
شركت بين زن و شوهر
شركت بين پدر و فرزند
شركت بين خودتون و ايال صيغه ايBig Grin
و ........
بعد اگه به زبان تركي وارد هستيد منظورم در حد بلبل صحبت كردنه ها Rolleyes
خودتون با شريك محترم تشريف مياريد تركيه اول يك محل اجاره مي كنيد و يك شركت ثبت مي كنيد
بعده ثبت شركت زود با عجله ميريد امنيت و يك اقامت نازنين 6 ماهه ميگيريد
بعد ويلا ها رو مي خريد به نام شركت
بعد تغير ادرس شركت ميديد به كجا ؟ همون ويلا بزرگه كه قرار بيشتر اونجا باشيد ديگهTongue
جاي اجاره رو هم بر مي گردونيد چون ديگه لازم نداريدش

حالا كمك كم داره مناظر تركيه تو دهن مبارك مزه ميده كه اي دل غافل وقت اقامت تموم ميشهSad

حالا بايد براي هر نفر از شركا كه فيلشان ياد انتاليا يا بودروم كردهBig Grin 5 نفر كارمند ترك با بيمه استخدام بفرمائيد يا حد اقل بيمشون رو پرداخت كنيد

يك گردش مالي هم نشان بدهيد كه البته براي اين كار همون قبض صرافي هاي تركيه كه نشون بده شما ماهي 300 400 تا از اين دلار قشنگا خورد كرديد كافيه

خلاصه اين قضيه ماهي حدود 1 تا 1.5 مليون براي هر نفر خرج داره

اما فوايد اين كار

عملا بعد از 5 سال شما پاسپورت تركيه مي گيريد بعد ديگه لازم نيست اونجا شركتي باشه يا كارمندي يا شريكي ..... چون خودتون همون ملك شركت رو ميزنيد به اسم خودتون و خلاص
ولي در ساير روشها پاسپورت در كار نيست و هي همين اجازه اقامت تمديد مي شود

البته قبلا گفتم كه استخدام در شركت ترك معتبر و يا ازدواج با يك دختر خانوم نازنينWink اهل تركيه خيلي كم دردسر تر از شركت زدنه ولي خوب شايد هر كسي شرايطش رو نداشته باشهShy

اگه اهل كار كردن و فعاليت تجاري باشيد شركت خيلي دست و بال شما رو باز مي كنه و به راحتي مي تونيد از طريق صادرات به ايران درامد فوق العاده اي كسب كنيد
ساخت و ساز مسكن هم درامد خوبي داره و در صورت اجرائي شدن قانون جديد خيلي بهتر هم ميشه

كلا اگه نياز به مشاوره و راهنمائي يا احتمالا همراهي در تركيه داشتيد من و دوستم در خدمتيم
پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f ، ghazal_ka
آقا من چشمم آب نمی خوره با این روش ها . اصلا کسی که توی بیزنس باشه می دونه که مشکل اصلی هم همین اداره کردن کارمند هاست تا خود بیزینس . اونم 5 تا Big Grin . بابای من از قبل انقلاب توی کار صادرات و واردان بوده ، توی دفترش من یادم نمی یاد توی این همه مدت به زور بیشتر از 2 تا کارمند دیده باشم .... Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-18 ساعت 03:11)الفی نوشته:  آقا من چشمم آب نمی خوره با این روش ها . اصلا کسی که توی بیزنس باشه می دونه که مشکل اصلی هم همین اداره کردن کارمند هاست تا خود بیزینس . اونم 5 تا Big Grin . بابای من از قبل انقلاب توی کار صادرات و واردان بوده ، توی دفترش من یادم نمی یاد توی این همه مدت به زور بیشتر از 2 تا کارمند دیده باشم .... Wink

خوب معلومه چشم براي ديدنه Big Grin
در مورد 5 تا كارمند هم اگه دقت كرده باشيد نوشتم كه يا بيمه اونها رو پرداخت كنه
يعني نيازي نيست حقوق بده
حتي خيلي زرنگ باشي شايد بتوني مقداري از بيمه رو هم از خود طرف بگيري كه مثلا من تو رو بيمه مي كنم نصفش رو بدي كافيه

البته يك شركتي هست كه ايرانيه و ميگه وكيلاي ما كاري ميكنند كه استخدام اون 5 نفر لازم نباشه
ولي اين شركت خيلي پولكيه و من هم به اين جور شركت ها كه براي جواب سلام دادن هم شماره فيش واريزي بخواهند اعتماد نمي كنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-06 ساعت 11:01)ehsan310 نوشته:  شما حتی اگر در ترکیه شرکت ثبت کنید به شما اجازه کار و اقامت نمیدن این رو من خودم شخصا دنبال کردم و ۱۰۰ درصد به شما میگم که اینکارو نکنید. راه حل اینکه شما بتونید با ثبت شرکت اقامت و اجازه کار بگیرید این هست که ۵ کارمند ترک استخدام کنید دفتر اجاره کنید و یک حسابدار اجباری باید در ثبت شرکت شما باشه. در ضمن به شما در ابتدا یکساله ویزا داده میشه به شرط اینکه شما در پایان سال اول کاری کارمندانتون رو داشته باشید و گردش مالی شرکت بالای یه رقمی که دقیق الان یادم نیست فکر کنم در حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود باشه.

يعني من اگه 20 روزه برم تركيه ، ديگه تا 5-6 ماه نمي تونم برم؟؟ مطمئنيد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من نميدونم بعضي دوستان چه اصراري به دادن خبر هاي نادرست دارند
الان در تركيه روال اينه كه شما قبلا بدون ويزا 3 ماه در تركيه بودي و با يك بار ورود خروج به هر كدام از مرز ها دوباره 3ماه شرو مي شد
بعد دولت تركيه اومد گفت شما هر چند روز كه از اين حد اكثر 3 ماه مجاز رو در تركيه هستيد همونقدر هم در ايران باشيد

البته اينجوري نيست كه 15 روز اومدي ديگه 15 روز صبر كني بعد دوباره بري تركيه

يك بازه 6 ماهه داره كه 3 ماه از اين 6 ماه رو مي توني در تركيه باشي حالا مديريت با خودت هست كه اين 90 روز رو در طي 6 ماه چطوري استفاده كني
مثلا 1 ماه تركيه باشي 3 روز ايران باشي بعد دوباره برگردي تركيه ولي بايد بدوني كه جمعه چند روز اونجا بودي و معدل اون رو در جمع خارج از تركيه هم باشي

اما راه حل
درخواست ويزاي توريستي 6 ماه 450 لير هست و يك دفترجه هم ميگيري كه البته يك بار خواهي گرفت و حدود 175 لير هم اونه و اون وقت شما ميشويد توريست
ثبت نام براي كلاس تومر از اين بهتره فكر كنم هزينش هم يكي در بياد و اونئقت شما دانشجو حساب ميشي و اگر اشتباه نكنم در برخي خدمات شهرداري مثل بليط اتوبوس و مترو نصف قيمت حساب ميشه و سينما و ....
ولي كلا اگه قصد فعاليت داريد يك باره بريد پي ثبت شركت چون بعد جا انداختن كار پليس گير بده تمام رشته هاي ادم پنبه مي شه

ولي خوب خيلي هزينه ماهانه گرون در مياد
هزار جور ماليات دارند كلا كشور رو با ماليات اداره مي كنند ديگه
ادم تو اين جور موارد قدر ايران رو بيشتر مي دونه به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان