کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
سلام دوست عزیز.گویا در دانشگاه ترکیه تحصیل میکنید.
خواستم بدونم سطح دانشگاه هاش چه جوریه؟
با کدوم دانشگاه ایران میتونه قابل مقایسه و رقابت پذیر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 16:05)*Ace* نوشته:  سلام دوست عزیز.گویا در دانشگاه ترکیه تحصیل میکنید.
خواستم بدونم سطح دانشگاه هاش چه جوریه؟
با کدوم دانشگاه ایران میتونه قابل مقایسه و رقابت پذیر باشه؟

سطح اکثر دانشگاه های ترکیه بسیار بالا و در بعضی از دانشگا ه ها از دانشگاه های ایران بالاتر و تقریبا همه دانشگا ههای ترکیه مورد تایید وزارت علوم و وزارت درمان هستند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-01 ساعت 00:27)setiya نوشته:  سلام
من میخواهم تا 2 هفته دیگه برم ترکیه و یه ماه بمونم اگه از محیطش خوشم اومد برم و در موسسه تومر ثبت نام کنم.
آیا پس از ثبت نام لازمه برای گرفتن اقامت به ایران برگردم یا از همون جا میشه اقدام کرد؟
اگه پیشنهاد بهتری دارید خوشحال می شم بدونم
اگه قبل از ورود به ترکیه در این موسسه ثبت نام کنم و اقامت بگیرم و برم نگرانم که از زندگی در اونجا خوشم نیاد و هزینه اضافی برام باشه. نظر شما چیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید چون من با دخترم که 3 سالشه میخوام برم و دلم میخواد بهترین انتخاب رو داشته باشم
شما اول باید حضوری یا اینترنتی تومر ثبت نام کنید بعد میرید پلیس محلی اون شهر(انکارا یا استامبول )اجازه اقامت میگرید بعد پاسپورتتون رو میبرید سفارت یا کنسول (تهران یا تبریز) ویزای 1 ساله تحصیل میگرید

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من چند وقته که میخوام برای اقامت ترکیه اقدام کنم. اولش خواستم از طریق ثبت شرکت این کار رو انجام بدم. ولی بعدش دیدم هزینه زیادی داره. اون زمان(2 سال پیش) من مجرد بودم. الان متاهل هستم. تمام این تاپیک رو هم از اول تا آخر خواندم.تصمیمم از راه موسسه تومر هستش. الان چند تا سوال دارم که بتونم با یک تصمیم درست این کار رو انجام بدم.
1.مادر بزرگ من تو باکو(آذربایجان) به دنیا اومده و الان هم شناسنامه و هم پاسپورتش رو دارم این امر کمکی به اقامت دایم من بعد از اتمام تحصیل میکنه؟
2.بعد از شروع تحصیلات من در تومر و ورود به خاک ترکیه آیا من میتوانم همسرم را هم با خودم ببرم به ترکیه؟
3.تاهل من اختلالی در سیر مراحل تحصیل و اقامت ایجاد نمیکنه؟
4.من چه طور و در کجای این سایت باید فایل ثبت نام رو پیدا کنم؟
http://www.tomer.ankara.edu.tr/english/index.html
هر چی گشتم نبود
با تشکر از همه دوستانShy
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوبم، از این اینکه وقت می گذارید و به سوالات جواب می دهید سپاسگذار هستم.
من قصد گرفتن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت دارم ، با توجه به اینکه سایت های بسیاری در این زمینه فعالیت دارن و تشخیص درست بودن آنها مشکل است از دوستانی که قبلا تمام پروسه را گذرانده اند خواهشمند است یک وکیل کارآزموده و یا شرکت مطمئن فعال در زمینه ثبت شرکت در ترکیه معرفی بفرمایند. لطفا برای اینکه قوانین سایت رعایت بشود پیغام خصوصی بدهید
با سپاس فراوان
.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-05 ساعت 08:10)nahavand نوشته:  سلام دوستان خوبم، از این اینکه وقت می گذارید و به سوالات جواب می دهید سپاسگذار هستم.
من قصد گرفتن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت دارم ، با توجه به اینکه سایت های بسیاری در این زمینه فعالیت دارن و تشخیص درست بودن آنها مشکل است از دوستانی که قبلا تمام پروسه را گذرانده اند خواهشمند است یک وکیل کارآزموده و یا شرکت مطمئن فعال در زمینه ثبت شرکت در ترکیه معرفی بفرمایند. لطفا برای اینکه قوانین سایت رعایت بشود پیغام خصوصی بدهید
با سپاس فراوان
.
شرکتها و وکلا زیادی تو ترکیه هستن که کارهای مهاجرتی انجام میدن هم ایرانی هست هم ترک اما اگه بتونی با ترکها کار کنی بهتره خودت باید حضوری بری انکارا از نزدبک تحقیق کنی ادرس 1 شرکت ایرانی رو واست پیغام میذارم

پاسخ
تشکر کنندگان: nahavand
سلام
من مهندسی کامپیوتر دارم از دانشگاه دولتی و چند مدرک تخصصی سیسکو هم دارم (CCNA , CCNP) بعلاوه ی چند مدرک تخصصی شبکه
می خوام برای یک کار network engineer اقدام کنم در ترکیه
حدودا یک سال سابقه کار دارم
آیا می تونم کاری بگیرم ؟
آیا اصلا چنین شرایطی وجود داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا و چطوری می تونم کار پیدا کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من چند وقته که میخوام برای اقامت ترکیه اقدام کنم. اولش خواستم از طریق ثبت شرکت این کار رو انجام بدم. ولی بعدش دیدم هزینه زیادی داره. اون زمان(2 سال پیش) من مجرد بودم. الان متاهل هستم. تمام این تاپیک رو هم از اول تا آخر خواندم.تصمیمم از راه موسسه تومر هستش. الان چند تا سوال دارم که بتونم با یک تصمیم درست این کار رو انجام بدم.
1.مادر بزرگ من تو باکو(آذربایجان) به دنیا اومده و الان هم شناسنامه و هم پاسپورتش رو دارم این امر کمکی به اقامت دایم من بعد از اتمام تحصیل میکنه؟
2.بعد از شروع تحصیلات من در تومر و ورود به خاک ترکیه آیا من میتوانم همسرم را هم با خودم ببرم به ترکیه؟
هر چی گشتم نبود
با تشکر از همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-06 ساعت 13:05)roozbeh2688 نوشته:  سلام به همه دوستان
هر چی گشتم نبود
با تشکر از همه دوستان
من لینک این موسسه را دیدم فکر کنم لینک به فرم مورد نظر شما درست در بالای صفحه قرار دارد، به هر حال همینجا پیست کردم امیدوارم کمک کرده باشم بازهم خودتان چک کنید که درست باشد
www.tomer.ankara.edu.tr/download/ApplicationForm.doc

(2012-08-06 ساعت 01:57)shahyad نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 08:10)nahavand نوشته:  سلام دوستان خوبم، از این اینکه وقت می گذارید و به سوالات جواب می دهید سپاسگذار هستم.
با سپاس فراوان
.
شرکتها و وکلا زیادی تو ترکیه هستن که کارهای مهاجرتی انجام میدن هم ایرانی هست هم ترک اما اگه بتونی با ترکها کار کنی بهتره خودت باید حضوری بری انکارا از نزدبک تحقیق کنی ادرس 1 شرکت ایرانی رو واست پیغام میذارم

تشکر از پیغام شما

پاسخ
تشکر کنندگان: roozbeh2688
سلام،
ایا گرفتن اقامت ترکیه به معنای گرفتن"واتانداشلیک"یا همون سیتیزنشیپ هم هست؟ چون ظاهرا ترکیه به ایرانیا بهد ۵ سال اقامت میده ولی سیتیزنشیپ نمیده...
مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه گرفتن اقامت معنیش گرفتن سیتیزنشیپ نیست و شما با اقامت اجازه کار ندارید مگر اینکه مجوز کار دریافت کنید. در صورتی که سیتیزنشیپ داشته باشید میتونید کار کنید. اقامت ها ۱ سال ۵ سال و برای مدت نامحدود به معنی داشتن سیتیزنشیپ نیست

(2012-08-06 ساعت 13:05)roozbeh2688 نوشته:  سلام به همه دوستان
هر چی گشتم نبود
با تشکر از همه دوستان

اگر شما اقامتت رو بگیری همسر شما هم به عنوان خانواده شما میتونه اقامت بگیره اما اگر برای کار میخواید به این روش برید اجازه کار براتون به صورت قانونی وجود نداره و غیر قانونی هم کسی با شما قرارداد نمیبنده مگر کار کردن تو جاهای نا مناسب که کار سیاه هست و اصلا در شخصیت و شان هر کسی نیست.

اگر میخواید با هزینه شخصی خودتون اونجا فقط زندگی کنید و درس بخونید هیچ مشکلی نیست و به راحتی میتونید برید.

در صورتی که خود شما متولد شهر های آذربایجان ایران و کشور آذربایجان باشید با گرفتن نامه از ثبت اسناد (که جدیدا خیلی سخت شده و گیر میدن) بعد از ۳ سال اقامت تو ترکیه میتونید درخواست شهروندی بدید این امتیازی هست که قائل میشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahyad ، payam62 ، ghazal_ka
سلام ، میخواستم بدونم کسی از بین شما این شرکت رو میشناسه؟ شرکت بازرگاني بين المللي نوروزي http://www.nitcompany.com
توی تبلیغاتشون دیدم که برای ثبت شرکت و گرفتن اقامت به ایرانیها کمک میکنن ، میخواستم بدونم کسی کارشون رو میشناسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

دوستان من برای گرفتن اقامت ترکیه میخوام ثبت شرکت کنم تا حدودی هم از قوانین اطلاعاتی دارم....

دنبال شریکی هستم که ترکی بلد باشه و تجربه در زمینه صادرات پوشاک داشته باشه...

در همه پست ها دیدم همه ناامید هستند مخصوصا درباره ثبت شرکت...

لطفا به جای دادن اطلاعات درست ناامیدی خودتون رو به همه انتقال ندید...

به نظر من کسی که واقعا میخواد کار کنه و بخواد جوری مثل اکسیژن برای نفس کشیدن به همه چی میرسه...

برام پیغام بگذارید...

ممنون...
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeednasa
سلام من متاهل هستم بدون فرزند آیا میتونم اقامت یکساله از ترکیه بگیرم؟
راههاش چیه؟
ثبت شرکت؟
خرید ملک؟
لطفا راهنمایی فرمایید
زبان ترکی هم بلدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام با تشکر از این همه اطلاعات مفید

تقریبا تمام مطالب رو خوندم ولی‌ چندتا سوال دارم

من ۲۵ سالمه و تقریبا تا ۳ ماه دیگه فوق لیسانسم تموم می‌شه و بعدشم که باید برم سربازی البته باید بگم که ۵ ماهه که ازدواج کردم

از بین راه هایی که خوندم به نظرم ثبت شرکت بهترین راهه البته فعلا.... من می‌خوام بدونم من بعد از تموم شدن درسم باید برم سربازی و آیا این که من تا تقریبا ۲ سال نمیتونم از ایران خارج شم مشکل ایجاد نمی‌کنه در پروسهٔ اقامت؟ یا اینکه راهی‌ هست من همه کارامو قبل از سربازی انجام بدم از قبیل اومدن به ترکیه یا هر چی‌ که نیاز به خروج از کشور داشته باشه؟ آیا خانمم نمیتونه خودش این کارارو بکنه ؟ حضور خودم حتما لازمه؟ من گرافیک خوندم و الان دارم به شرکت خدمات عکاسی‌ و یا حتا شرکت تبلیغاتی یا ودینگ پلنینگ فکر می‌کنم چون اینا زمینه‌های کاری من هستند چون عکاسی‌ هم زیاد کار کردم...یه سوال دیگه...الان من چون ازدواج کردم نمیتونم با پدرو مادرم برای یک شرکت اقدام کنیم؟ منظور اینکه هر شرکت برای اقامت فقط یک خانواده هستش؟....ممنون از رهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان