کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت مریلند
(2013-03-04 ساعت 15:43)mori نوشته:  
(2013-03-04 ساعت 00:48)mehdi47 نوشته:  من هم فعلا منهتن نیویورک هستم،(اگه جا بجا نشم)، سوال خواصی بود در خدمتم.

آقا خوب سوالای بالا رو لطف کنی و جواب بدی، کمک بزرگی به ما کردی...

وقتی راجبه نیویورک(منظورم شهر نیویورک و به طور خاص منهتن) از کسانی که آمریکا بودن و هستن می پرسین، اولین چیزی که همه بهتون میگن،میگن اصلا سمتش نرو که خیلی گرونه، درستم میگن اینجا گرونه اما به همون نسبت درآمدشون هم بیشتره. حالا جزئیات هزینه ها و مزایا و معایبشو رو خدمتتون عرض میکنم.
خدمت عزیزان عرض کنم که اینجا(منهتن)، همونطور که تو پست های گذشته قدیما (تو تاپیک های دیگه) گفتم، سبک زندگی با شهرهای کوچیک فرق داره.
مهمترین مزیتش اینه که شما اینجا اصلا نیازی به ماشین ندارید،سیستم حمل و نقل عمومی عالیه،مترو،اتوبوس،قطار و تاکسی هم که خیلی زیاد(البته تاکسی همونطور که میدونید گرونه) ولی جایی نیست که شما بخواید برید و نتونید با اتوبوس و مترو برید،همه جا میرن حتی قطارش شهرهای اطراف هم میره.
چیزی که اینجا خیلی گرونه،اجاره خونه و هزینه اقامته، مثلا برای اجاره یک اتاق در یک خونه با حمام دستشویی مشترک، توی upper west side که محله خوبیه با 800-900 یه اتاق داغون میتونین بگیرین، اتاق متوسط رو به خوب رو با 1200-1400و1500 میتونین بگیرین، یا یک سوییت خیلی معمولی 1800 به بالا،البته من خونه و سوییت رو خیلی دقیق نمیدونم چون دنبال اتاق بودم بیشتر. محله هاییم که خوبه همون upper west side و east side رو به پایین midtown هستن، سمت west تا خیابون 116 و 118 اینا که دانشگاه کلمبیاس،خوبه، هارلم که خیلی جالب نیست اکثرا سیاه پوستان، east harlem که فاجعس، اصلا سمتش نرین، اینم داخل پرانتز بگم،اگه احیانن اومدین منهتن و خواستین برین dmv واسه آیدی و اینا اصلا dmv ایست هارلم نرین!!!
خب اجاره رو که گفتم،که اصل گرونی بود Smile اما خورد و خوراک فرقی با جاهای دیگه(کالیفرنیا و فلوریدا که من بودم) نداره.
اگه بخوام نیویورک رو با شهرهای ایران مقایسه کنم عینه تهرانه، شلوغ،پر سر و صدا،پر هیاهو،ترافیکای زیاد،بوق زدن های وحشتناک پشت چراغ قرمز(دقیقا شبیه ایران)،آلودگی، اما از اون طرف هم امکانات فراوان و عالی، مرکز شهر فوق العاده، همه چیز عالی. اینجا همه در حال جنب و جوشن، همه چیز سریعه، مردم از صبح تا شب کار میکنن.
فقط 3 تا توصیه میکنم به دوستانی که میخوان بیان،اول این که یا نیاین نیویورک،یا اگه اومدین،فقط منهتن و اونم محله خوبش جا بگیرین،ترجیحا همون upper west side رو به پایین، چون از خیابونای 116 و چندتای بعدش به بعد،محیط و آدما کاملا عوض میشن(باز سمت west بالاها یه مقدار بهتر از east هست) ،از هر 20 نفر تقریبا 19 نفر سیاه پوستن(منظورم سیاه های ناجوره،).
و دوم این که اگر خواستین بیاین،حتما حتما حداقل واسه 1 ماهتون جا از قبل رزرو کنید که دغدغه جا پیدا کردن نداشته باشین.
سوم من فکر میکنم بهتره دوستانی که رزومه خوبی در یک زمینه ای تخصصی دارن بیان اینجا،البته من مطمئنم واسه مشاغل عادی هم اینجا خیلی کار هست،اما شاید واسه شروع بهتر باشه از جای دیگه شروع کنن، آهان یه چیز دیگه ام زبانه،که کلا واسه هر جایی مهمه اما چیزی که من تجربه کردم،اینجا زبان قوی خیلی واجبتر از شهرهای کوچیک تره.
باز خیلی خلاصه مزایا و معایبو خدمتتون عرض کنم،عیب: هزینه بالای اجاره /مزایا: نداشتن هزینه خرید،سوخت،بیمه،نگهداری و پارک اتومبیل،امکانات فراوان،شهر شاد و پر جنب و جوش،موقعیت های شغلی بیشتر از شهرهای کوچک.
سوال دیگه ای بود در خدمتم.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
مهدی جان مرسی از راهنماییت... یه سوال دارم که گویا سوال سختیه... چون از هرکی میپرسم، نمیتونه جواب بده...
منظور از این امکانات فراوان چیه؟ مثلا توی ایران مردم برای خیلی از کارا مثل کار اداری یا امکانات درمانی و خیلی کارای دیگه حتما باید بیان تهران.
ولی آمریکا که اینجوری، همه امکانات اداری که آدم نیازمندش باشه، توی یه شهر نیست... پس منظور از این امکانات چیه که توی ایالتای دیگه نیست؟
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، kasrafo ، BirdMan ، soli asali ، taherifar
(2013-03-07 ساعت 01:35)mori نوشته:  مهدی جان مرسی از راهنماییت... یه سوال دارم که گویا سوال سختیه... چون از هرکی میپرسم، نمیتونه جواب بده...
منظور از این امکانات فراوان چیه؟ مثلا توی ایران مردم برای خیلی از کارا مثل کار اداری یا امکانات درمانی و خیلی کارای دیگه حتما باید بیان تهران.
ولی آمریکا که اینجوری، همه امکانات اداری که آدم نیازمندش باشه، توی یه شهر نیست... پس منظور از این امکانات چیه که توی ایالتای دیگه نیست؟

من خیلی واضح گفتم،نمیدونم شما منظورت چیه دقیقا؟ چرا تو شهرهای کوچیک هم امکانات هست. شاید من بد گفتم.
ببینید اختلاف دقیقا در سبک زندگیه،شما وقتی تو یه شهر کوچیک ساکن میشید(هیچ فرقی هم نداره چه ایالتی باشه) بدون ماشین از در خونه بیرون نمیتونید بیاید،زندگی بدون ماشین محاله، بعد حالا ماشین میخرید،اینجوریه که شما سوار میشید یه مسافتی رو رانندگی میکنید،بعد مثلا وارد یه فرعی میشید که این فرعی شما رو میرسونه به چند تا فروشگاه کنار هم،مثلا یه فروشگاه مثل پابلیکس، چندتا فست فودی مثل مک دونالد و کینگ برگر و تاکو بل و .... یا شاید فروشگاه های دیگه،شما خریداتونو انجام میدید،سوار ماشینتون میشین و بر میگردید منزل.همین. هر روزتون همین طوری میگذره(به اضافه اینکه روزها هم سر کار میروید) که از مزایای این شهرهای کوچیک اختلاف قابل توجه در هزینه اجاره مسکن هست نسبت به شهرهای بزرگ و دوم اینکه آرامش واسه کسانی که دنبال زندگی تو یه جای آروم هستن.حالا مثلا اگه این شهری که شما ساکن شدی،حومه لوس آنجلس یا یه شهر بزرگ دیگس و مثلا 2-3 ساعت با شهر بزرگ مورد نظر فاصله داره،شما بخوای یه شب بری تفریح کنی با خانواده یا دوستان،باید برید اونجا دیگه،چون شهر شما که جایی واسه گشتن و دیدن و تفریح کردن نداره،پس باید سوار ماشین بشید و حدودا 6 ساعت رانندگی کنید(رفت و برگشت) تا برید به اون شهرو برگردید(شاید هم کمتر،مثال زدم).
اما اون ضروریاتی که شما باهاش سر و کار داری تو شهر خودت هست،لازم نیست بری شهر بزرگ Smile مثل بانک،پست آفیس،بیمارستان،دکتر،داروخانه،شرکت بیمه،سوشال سکوریتی و .....
حالا اگه منظور شما از امکانات اینایی که گفتم بود،نگران نباش همش نزدیکت هست Smile

سیستم زندگی تو شهر بزرگ مثل نیویورک رو هم که تو پست قبلی گفتم،دیگه تکرار نمیکنم. امیدوارم توضیحات کامل باشه. Smile
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
(2013-03-09 ساعت 06:32)mehdi47 نوشته:  
(2013-03-07 ساعت 01:35)mori نوشته:  مهدی جان مرسی از راهنماییت... یه سوال دارم که گویا سوال سختیه... چون از هرکی میپرسم، نمیتونه جواب بده...

من خیلی واضح گفتم،نمیدونم شما منظورت چیه دقیقا؟ چرا تو شهرهای کوچیک هم امکانات هست. شاید من بد گفتم.
ببینید اختلاف دقیقا در سبک زندگیه،شما وقتی تو یه شهر کوچیک ساکن میشید(هیچ فرقی هم نداره چه ایالتی باشه) بدون ماشین از در خونه بیرون نمیتونید بیاید،زندگی بدون ماشین محاله، بعد حالا ماشین میخرید،اینجوریه که شما سوار میشید یه مسافتی رو رانندگی میکنید،بعد مثلا وارد یه فرعی میشید که این فرعی شما رو میرسونه به چند تا فروشگاه کنار هم،مثلا یه فروشگاه مثل پابلیکس، چندتا فست فودی مثل مک دونالد و کینگ برگر و تاکو بل و .... یا شاید فروشگاه های دیگه،شما خریداتونو انجام میدید،سوار ماشینتون میشین و بر میگردید منزل.همین. هر روزتون همین طوری میگذره(به اضافه اینکه روزها هم سر کار میروید) که از مزایای این شهرهای کوچیک اختلاف قابل توجه در هزینه اجاره مسکن هست نسبت به شهرهای بزرگ و دوم اینکه آرامش واسه کسانی که دنبال زندگی تو یه جای آروم هستن.حالا مثلا اگه این شهری که شما ساکن شدی،حومه لوس آنجلس یا یه شهر بزرگ دیگس و مثلا 2-3 ساعت با شهر بزرگ مورد نظر فاصله داره،شما بخوای یه شب بری تفریح کنی با خانواده یا دوستان،باید برید اونجا دیگه،چون شهر شما که جایی واسه گشتن و دیدن و تفریح کردن نداره،پس باید سوار ماشین بشید و حدودا 6 ساعت رانندگی کنید(رفت و برگشت) تا برید به اون شهرو برگردید(شاید هم کمتر،مثال زدم).
اما اون ضروریاتی که شما باهاش سر و کار داری تو شهر خودت هست،لازم نیست بری شهر بزرگ Smile مثل بانک،پست آفیس،بیمارستان،دکتر،داروخانه،شرکت بیمه،سوشال سکوریتی و .....
حالا اگه منظور شما از امکانات اینایی که گفتم بود،نگران نباش همش نزدیکت هست Smile

سیستم زندگی تو شهر بزرگ مثل نیویورک رو هم که تو پست قبلی گفتم،دیگه تکرار نمیکنم. امیدوارم توضیحات کامل باشه. Smile
عالی بود مهدی جان... جواب سوالمو گرفتم...
مهدی عزیز میدونم سرت شلوغه و وقت کافی نداری... ولی واسه این میپرسم که این تاپیک هم مثل تاپیک های ایالت کالیفرنیا، تگزاس و ویرجینیا مفیدتر باشه...
پس هر وقت فرصت کردی راجع به این مسائل هم یه صحبتی بکن:
سیم کارت و پلن های موجود(حداقل اونی که استفاده میکنی) و هزینه ش
اینترنت
فروشگاه های مناسب برای خرید خوراکی، لباس و لوازم برقی و...
هزینه های بلیط مترو و...
میانگین درآمد...
فعلا اینا به ذهنم رسید :دی
اگه تجربه ای داری راجع به مسائل بالا، خیلی ممنون میشیم اگه کمکمون کنی...
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mehdi47 ، el333 ، kasrafo ، BirdMan ، mitra_921 ، عشق رفتن ، soli asali ، deineath ، taherifar ، 4ugh ، ostokhan
داره خاک میخوره اینجا همش... از همین تریبون قول میدم به محض اینکه استقرار پیدا کردم، اینجا هم شلوغ بشه... البته اگه تا اون موقع مقصد عوض نشه...
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، BirdMan ، ASALI ، kasrafo ، sooso ، عشق رفتن ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
با سلام و تبریک فرارسیدن سال نو با بهترین آرزوها
میخواستم بدونم خرید خونه چقدر هزینه برمیداره؟
----
برای اقامت 6ماهه چقدر پول باید همراه خودمون داشته باشیم؟

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، sooso ، عشق رفتن ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
(2013-03-20 ساعت 17:22)BirdMan نوشته:  با سلام و تبریک فرارسیدن سال نو با بهترین آرزوها
میخواستم بدونم خرید خونه چقدر هزینه برمیداره؟
----
برای اقامت 6ماهه چقدر پول باید همراه خودمون داشته باشیم؟

ممنونم

تو امریکا ، هر چقدر پول داشته باشی ، همونقدر به قول معروف " اش " میخوری.
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، عشق رفتن ، mori ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
نیویورک

نیویورک پرجمعیت‌ ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست که از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استاتن آیلند تشکیل شده‌است. این شهر یکی از قطب‌های فرهنگی،0 یا C و اقتصادی جهان است. عده‌ای به دلیل اهمیت0 یا C، اقتصادی و فرهنگی منحصربه‌فرد نیویورک، این شهر را پایتخت جهان نامیده‌اند.[۷]

ابرشهر نیویورک با مساحت ۱،۳۲۷ کیلومتر مربع، یکی از وسیعترین شهرهای جهان است. در میان شهرهای بزرگ جهان، تولید ناخالص داخلی نیویورک در زمره بیشترین‌ها قرار دارد که از نظر ارزش اسمی، می‌توان به تنهایی آنرا با کشور بزرگی مثل روسیه مقایسه کرد.

شهر نیویورک با داشتن بیش از ۵۳ آسمانخراش با ارتفاع بیش از ۲۰۰ متر، بیشترین تعداد آسمانخراش را در میان شهرهای دنیا داراست.[۸] برج آزادی، اولین بنایی خواهد بود که در مکان مرکز تجارت جهانی نیویورک ساخته خواهد شد. گفته می‌شود تا سال ۲۰۱۲ ساخت این بنا به اتمام خواهد رسید. مطابق آمار سال ۲۰۰۷ نیویورک با احتساب حومه جمعیتی قریب به ۲۰ میلیون نفر دارد. قطار شهری نیویورک که در سال ۱۹۰۴ افتتاح شد، طولانی‌ترین خط متروی جهان است. بازار بورس نیویورک، بزرگترین بازار بورس جهان در معاملات دلاری است که در خیابان وال استریت قرار دارد.

مرکز اصلی سازمان ملل متحد در کلان‌شهر نیویورک و همچنین مجسمه آزادی، مهم‌ترین نماد ایالات متحده آمریکا در نیویورک واقع شده‌است.

تاریخچه

آغاز جنگ جهانی دوم مقدمات رشد همه جانبه نیویورک را فراهم کرد، در پی ممنوعیت آفرینش‌های هنری در کشورهای دیکته کنی اروپایی هنرمندان به سمت غرب گریختند، این مهاجرت اجباری موقعیت مناسبی را برای انتقال مرکز هنری از پاریس به شهر نیویورک فراهم کرد، موقعیتی که تسلط قاطع ایالات متحده را تا اواخر دهه ۱۹۷۰ بر جریانات عمده هنری حفظ کرد [۹]، جنگ دوم بین‌الملل و خرابی‌های گسترده در سراسر اروپا منجر به جذب سرمایه‌های جدید و سرگردان و نیروی کار فراوان به این شهر شد عاملی که به توسعه اقتصادی و رونق صنایع و کارخانجات نیویورک انجامید، در سال ۱۹۵۲ و با احداث مقر دائمی سازمان ملل متحد در نیویورک این شهر عملاً به مهم‌ترین شهر در عرصه دیپلماسی بین‌المللی تبدیل شد.

در سال‌های بعد نیز این شهر شاهد اتفاقاتی تاریخ ساز بود، نیویورک و برج‌های تجارت جهانی مهم‌ترین اهداف حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ بودند، واقعه‌ای که در سال‌های بعد نیز تاثیرات خود را بر مناسبات جهانی نشان داد.
آب و هوا
[عکس: 61e9508z9iu24tefliex.jpg]

جاذبه‌های فرهنگی

شهر نیویورک جاذبه‌های فرهنگی در سطح جهانی بسیاری دارد. مجسمه آزادی هدیه‌ای است که از طرف کشور فرانسه به این شهر داده شد هر ساله پذیرای بسیاری جهانگرد است. پارک مرکزی نیویورک محلی‌ست که شاید گرانترین زمین‌های شهر نیویورک در دور تا دور آن قرار دارند. پارک مرکزی نیویورک با مساحت ۳۴۲ هکتار از بزرگترین پارک‌های درون شهری جهان است که سالانه حدود ۲۵ میلیون نفر از آن دیدن می‌کنند. این پارک بزرگ محل برگزاری مسابقات و نمایشهای زیادی در طول سال نیز می‌باشد. در نزدیکی پارک ساختمان داکوتا دارای سابقه‌ای تاریخی برای فرهنگ کشور آمریکا قرار دارد. کتابخانه عمومی شهر نیویورک از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های عمومی جهان است و موزه گوگنهایم، موزه تاریخ طبیعی آمریکا، و موزه متروپولیتن نیویورک که در مجاورت پارک قرار دارد محتویاتی دارند که در جهان نظیرشان را نمی‌توان یافت. همچنین از موزه هنر مدرن که در بخش منهتن قرار دارد، به عنوان تاثیرگذارترین، موزه مرتبط با هنرهای مدرن در جهان یاد می‌شود.

اما سالن اپرای متروپولیتن نیویورک یکی از دوازده موسسه بزرگ فرهنگی مرکز هنرهای نمایشی لینکلن در نیویورک می‌باشد. اما بسیاری از گردشگران روز را در تایمز اسکویر و نمایش‌های خیابان برادوی سپری می‌کنند و شب را به تماشای مسابقات تیم هاکی نیویورک رنجرز و تیم بسکتبال نیویورک نیکز درون مدیسون اسکویر گاردن و یا نیویورک یانکیز درون استادیوم یانکی سپری می‌کنند. البته «کلوپ‌های شبانه» و استادیوم‌های ورزشی شهر نیویورک به وفور شاهد برگزاری کنسرت‌های فراوانی از گروه‌های مشهور موسیقی آمریکایی و جهانی است. به دلیل وفور آسمانخراش و افق معروف شهر، بسیاری از فیلم‌های هالیوودی در این شهر فیلمبرداری می‌شود. پیتزای نیویورکی از غذاهای محبوب نیویورکی‌ها است. اما با اینهمه شهر نیویورک از لحاظ تنوع شهری بینظیر است. در این شهر جمعیت قابل توجهی از ایرانیان نیز زندگی می‌کنند.

ایرانیان نیویورک

به همت گروهی از فعالان جامعه ایرانیان نیویورک، هرساله و از سال ۲۰۰۵ میلادی، به مناسبت عید نوروز، رژه‌ای با نام رژه پارسی (Persian Parade) در خیابان‌های نیویورک برگزار می‌شود که درآن ده‌ها هزار تن از ایرانیان و دیگر اقوامی که عید نوروز را جشن می‌گیرند به همراه مردم نیویورک در خیابان‌های معینی از شهر نیویورک به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

همچنین مرکز یکی از بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پروژه‌های ایران‌شناسی به نام دانشنامه ایرانیکا نیز در این شهر و در دانشگاه کلمبیا قرار دارد.

ورزش

شهر نیویورک دارای تیم‌های ورزشی‌ای است که در هر چهار لیگ اصلی آمریکای شمالی حضور دارند. مرکز تمامی این تیم‌ها شهر نیویورک است.

نیویورک یکی از مناطق معدودی در ایالات متحده آمریکا است که همچنان بازی بیسبال، بازی اول شهروندانش محسوب می‌شود و پس از بیسبال، بازی‌های فوتبال آمریکایی، بسکتبال و هاکی طرفداران بی‌شماری دارند. تاکنون تیم‌های بیسبال نیویورک توانسته‌اند با ثبت رکوردی بی‌همتا چهارده بار مسابقات قهرمانی جهان (ورلد سریز) را برگزار کنند. نیویورک یکی از چهار کلان‌شهر ایالات متحده آمریکا است که در لیگ سراسری بیسبال آمریکا، دارای دو نماینده‌است.

دو تیم بیسبال شهر نیویورک که در لیگ سراسری بیسبال آمربکا شرکت دارند، عبارتند از نیویورک یانکیز و نیویوک متز که در هر فصل لیگ، شش بار در مقابل یکدیگر بازی می‌کنند.

تیم بیسبال نیویورک یانکیز تاکنون ۲۶بار قهرمان لیگ برتر بیسبال شده‌است که آن را به پرآوازه‌ترین تیم در تاریخ بیسبال مبدل می‌کند. تیم بیسبال نیویورک متز نیز تاکنون ۲بار قهرمان لیگ برتر بیسبال شده‌است. نیویورک همچنین زمانی خانه تیم‌های سان‌فرانسیسکو جاینتز که سابقاً نیویورک جاینتز نامیده می‌شد و همچنین تیم لس‌آنجلس داجرز که سابقاً بروکلین داجرز نامیده می‌شدند، هست. هر دو تیم در سال ۱۹۵۸ میلادی به ایالت کالیفرنیا منتقل شدند.

همچنین دو تیم بیسبال از شهر نیویورک به نام‌های استاتن آیلند یانکیز و بروکلین سایکلونز در لیگ دسته یک بیسبال (minor league) حضور دارند.

نیویورک بوسیله تیم‌های نیویورک جاینتز و نیویورک جتز در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی نمایندگی می‌شود. ورزشگاه خانگی هر دو تیم، استادیوم جاینتز نام دارد که در نزدیکی نیوجرسی واقع شده‌است.

مسابقات دو ماراتون نیویورک سیتی، بزرگترین مسابقه دو ماراتون در جهان است.
تیم هاکی روی یخ نیویورک رنجرز، نماینده شهر نیویورک در لیگ ملی هاکی است.

در فوتبال، نیویورک بوسیله تیم رد بول نیویورک در لیگ حرفه‌ای فوتبال نمایندگی می‌شود. تیم فوتبال رد بول، بازی‌های خانگی خود را در استادیوم جاینتز برگزار می‌کند.

در بسکتبال، تیم نیویورک نیکز، نماینده شهر نیویورک در اتحادیه ملی بسکتبال است و در اتحادیه ملی بسکتبال زنان، تیم نیویورک لیبرتی است.

راکر پارک در محله هارلم، زمین بسکتبالی است که بسیاری از بسکتبالیست‌های حرفه‌ای ان‌بی‌ای درآن در طول لیگ تابستانی بازی می‌کنند.

مسابقات تنیس آزاد آمریکا (US Open) آخرین و چهارمین گرنداسلم مهم جهان است که هر ساله در منطقه کوینز نیویورک برگزار می‌شود.
نیویورک به عنوان شهری جهانی، میزبان مسابقات مهم و پُرآوازه‌ای است. از آنجمله می‌توان به مسابقات تنیس آزاد آمریکا (US Open) اشاره کرد که یکی از چهار مسابقه اصلی قهرمانی تنیس (گرند اسلم) است، در منطقه کوینز برگزار می‌شود. مسابقات دو ماراتون نیویورک سیتی، بزرگترین مسابقه دو ماراتون در جهان است.[۱۳] مسابقات میلروز که مسابقات دو سرعت است، هر ساله در داخل مدیسون اسکویر گاردن اجرا می‌شود و بارها رکورد قهرمانی جهان در این مسابقات شکسته شده‌است. مسابقات بوکس نیز دارای طرفداران بسیاری زیادی است که هر ساله در مدیسون اسکویر گاردن انجام می‌شود.

بسیاری از ورزش‌ها توسط مهاجرین به نیویورک آورده شدند و رفته رفته و در طول زمان به قسمتی از فرهنگ جامعه نیویورک تبدیل شدند. به عنوان نمونه می‌توان به بازی استیک‌بال اشاره کرد که کپی خیابانی بازی بیسبال است. این بازی در دهه ۱۹۳۰ در مناطق کارگرنشین نیویورک و در میان جوامع ایتالیایی، ایرلندی و آلمانی مهاجر رواج یافت و تاامروز طرفداران بسیاری دارد. در سال‌های اخیر، بازی کریکت نیز در بسیاری از پارک‌های نیویورک توسط جامعه مهاجرین از جنوب آسیا بازی می‌شود. از القاب نیویورک می‌توان به «بزرگترین زمین بازی جهان» اشاره کرد که اشاره‌ای است به رواج فوق العاده ورزش‌های خیابانی که توسط همه سنین در این شهر انجام می‌شود.

اقتصاد

قلب تجاری ایالات متحده آمریکا در شهر نیویورک واقع است. مرکز تجارت جهانی در ناحیه منهتن قرار دارد. همچنین فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی، یکی از سه فرودگاه بین‌المللی شهر نیویورک می‌باشد. در حالیکه روزنامه اقتصادی وال استریت ژورنال در این شهر چاپ می‌شود، نبض تجارت سهام کشور در خیابان وال استریت و در بازار بورس نیویورک و بورس الکترونیکی نزدک تپش می‌کند.

مراکز علمی-فرهنگی
دانشگاه شهری نیویورک
دانشگاه کلمبیا
دانشگاه نیویورک
دانشگاه راکفلر
مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ
مدرسه پزشکی کوه سینا
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، BirdMan ، nora ، sooso ، kasrafo ، arefsteps ، Houstonian ، mitra_921 ، عشق رفتن ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar
تاپیکی نیست که در مورد شهرهای این ایالت توضیح بده ، کسی راجع به Ithaca چیزی میدونه ؟ همون شهری که دانشگاه cornell در اون واقع شده.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، kasrafo ، BirdMan ، sumya ، عشق رفتن ، el333 ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar ، ostokhan
چه سوت و كوره

من مدت ٧ ماهه كه اومدم لس آنجلس ولى اصلن راضى نيستم به فكر بوستون و نيويورك هستم
معلومه ايراني ها به اين دوتا شهر نظري ندارن

يكي از بچه ها عالى راهنمايي كرده بود
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، soli asali ، adonis2006 ، taherifar ، ostokhan
نقل و قول

دوستان این تقریبا خلاصه ای هست از تجربیات من در مورد پیدا کردن خونه در منهتن و شهرهای اطراف( نیویورک)

تو نیویورک خودت نباشی خیلی سخت خونه پیدا می شه و احتمالا باید بری چند
وقت باشی دنبال خونه بگردی. در این صورت باید فکر یه جای موقت باشی.

علتش هم این هست که اونجا با بنگاه که می خوای کار کنی باید راه بیفتی
بری خونه ها رو ببینی مثل ایران تقریبا از راه دور نمیشه خونه رو پسندید
که چون برات عکس نمی فرستن بنگاه ها
به اضافه اینکه معمولا خونه ها سریع اجاره می ره و اون ها یک ساعتی رو
تعیین می کنن می گن فلان ساعت همه کسایی که می خوان بیان خونه رو ببینن
وهر کی خواست بیعانه می ذاره می ره سر معامله برای معامله هم سابقه کردیت
شما رو چک می کنن و شرط درآمد برای خودتون داره که معمولا ۴ برابر اجاره همه مستاجرا روی هم هست
و یا ازتون ضامن می خوان که باید سیتیزن آمریکا باشه و۸ برابر اجاره درآمد داشته باشه
که اینها همه مشکلش می کنه وقتی هیچ کدوم رو نداری حتی اونجا هستی

دیگه اینکه بنگاه ها حداقل ۱۵ درصد اجاره سال رو به عنوان دستمزد می گیرن
که باید این رو به قیمت اجاره اضافه کرد.
مثلا یکی از دوستای من که تو نیویورک از طریق بنگاه دنبال خونه می گرده خونه
۸۰۰ تایی پیدا می کنه با پول بنگاه نزدیک ۹۵۰ تا در ماه در میاد به علاوه
اینکه پول آب و برق و تلفن واینترنت معمولا در ماه برای هر شخص حداقل ۵۰
دلار هست
همچنین خونه ها با وسایل خونه نیست و خونه خالی تحویل می گیری باید خودت
بخری که حداقل روی ۱۰۰۰ تا برای تخت و صندلی و دراور و قابلمه ماهی تابه
و وسایل برقی کوچک باید حساب کنی. یخچال و گاز رو خونه ها هست.

با این جمع بندی گزینه هایی که شخصی قبلا اونجا ساکنه و خونه ای اجاره کرده و می خواد یه اتاق اجاره بده دیگه گشتن طاقت فرسا و احتمالا کردیت
چک نخواد البته بعضی هاش می خواد که نمی دونم اون وقت باید چه کار کنیم
در این صورت بهتر هست که شخص رو از قبل از طریق دانشگاه بشناسید چون تو نیویورک خیلی سخت می شه به کرگزلیست اعتماد کرد

راستی بنگاه ها بجز هزینه دلالی بسته به مورد بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار هم از هر نفر برای application می گیرن!!!
پاسخ
(2013-07-21 ساعت 15:08)erfanslash نوشته:  نقل و قول

دوستان این تقریبا خلاصه ای هست از تجربیات من در مورد پیدا کردن خونه در منهتن و شهرهای اطراف( نیویورک)

تو نیویورک خودت نباشی خیلی سخت خونه پیدا می شه و احتمالا باید بری چند
وقت باشی دنبال خونه بگردی. در این صورت باید فکر یه جای موقت باشی.

علتش هم این هست که اونجا با بنگاه که می خوای کار کنی باید راه بیفتی
بری خونه ها رو ببینی مثل ایران تقریبا از راه دور نمیشه خونه رو پسندید
که چون برات عکس نمی فرستن بنگاه ها
به اضافه اینکه معمولا خونه ها سریع اجاره می ره و اون ها یک ساعتی رو
تعیین می کنن می گن فلان ساعت همه کسایی که می خوان بیان خونه رو ببینن
وهر کی خواست بیعانه می ذاره می ره سر معامله برای معامله هم سابقه کردیت
شما رو چک می کنن و شرط درآمد برای خودتون داره که معمولا ۴ برابر اجاره همه مستاجرا روی هم هست
و یا ازتون ضامن می خوان که باید سیتیزن آمریکا باشه و۸ برابر اجاره درآمد داشته باشه
که اینها همه مشکلش می کنه وقتی هیچ کدوم رو نداری حتی اونجا هستی

دیگه اینکه بنگاه ها حداقل ۱۵ درصد اجاره سال رو به عنوان دستمزد می گیرن
که باید این رو به قیمت اجاره اضافه کرد.
مثلا یکی از دوستای من که تو نیویورک از طریق بنگاه دنبال خونه می گرده خونه
۸۰۰ تایی پیدا می کنه با پول بنگاه نزدیک ۹۵۰ تا در ماه در میاد به علاوه
اینکه پول آب و برق و تلفن واینترنت معمولا در ماه برای هر شخص حداقل ۵۰
دلار هست
همچنین خونه ها با وسایل خونه نیست و خونه خالی تحویل می گیری باید خودت
بخری که حداقل روی ۱۰۰۰ تا برای تخت و صندلی و دراور و قابلمه ماهی تابه
و وسایل برقی کوچک باید حساب کنی. یخچال و گاز رو خونه ها هست.

با این جمع بندی گزینه هایی که شخصی قبلا اونجا ساکنه و خونه ای اجاره کرده و می خواد یه اتاق اجاره بده دیگه گشتن طاقت فرسا و احتمالا کردیت
چک نخواد البته بعضی هاش می خواد که نمی دونم اون وقت باید چه کار کنیم
در این صورت بهتر هست که شخص رو از قبل از طریق دانشگاه بشناسید چون تو نیویورک خیلی سخت می شه به کرگزلیست اعتماد کرد

راستی بنگاه ها بجز هزینه دلالی بسته به مورد بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار هم از هر نفر برای application می گیرن!!!

عجب امیدوار کننده بود...پس با این حساب با کیسه خواب بریم دیگه :/
قایقی خواهم ساخت کیس نامبر: 2013AS00070xx سفارت: ابوظبی MAY ویزا: یکضرب مقصد:هرچه پیش آید خوش آید سفرنامه: http://goo.gl/jV9e2
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mohammadg846 ، adonis2006 ، taherifar ، ostokhan
بچه ها كسي بروكلين زندگي ميكنه ؟
اگه هست ، يكمي برامون از بروكلين بگه

يكي از بچه ها در مورد منهتن و قيمت هاش توضيح داده بود ، در قياس با لس آنجلس بهتره
چون درآمدها بالاتره
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar
(پست موقت)

اين پست رو ميگذارم بلكه دوستاني كه در نيويورك هستند از جمله دكتر كسرا بيان و اينجا رو فعال كنن.

Big GrinBig GrinCool
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، rimaya ، soli asali ، taherifar
کسی از دوستان نیوجرسی هست ؟ یا میره ؟ وضعیت چطوریاس .. ؟
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، soheil1993

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان