کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
با تشکر از پاسخ و راهنمایی بی دریغتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-02-02 ساعت 13:41)golchinfar نوشته:  من که در شهر تهران بارها با رانندگان تاکسی مشکل پیدا کردم و توضیح اینکه خودم هم بچه همون شهر هستم.
اما در مورد گرجستان بنظرم یک توضیح لازم است. در این کشور راننده تاکسی شدن هیچ شرایط خاصی ندارد و هر کسی میتواند یکشبه راننده تاکسی بشود.شغل کم درآمد و پردردسری به حساب می آید و بیشتر کسانی به سراغ این کار میروند که چاره ای برایشان باقی نمانده است. بنظرم قضاوت در مورد رفتار مردم گرجستان از راه مشاهده رفتار رانندگان تاکسی به نتیجه درستی نخواهد رسید.

البته دوست عزیز هدف من این نبود که مردم گرجستان رو با یه مورد انسانهای بدی نشون بدم ، فقط میخواستم به کسانیکه میرن اونجا واسه مسافرت بگم که در مورد رانندگان تاکسی یه مقدار حواسشون رو جمع کنند .... من شخصا در صورت فراهم شدن شرایط حتما به گرجستان مهاجرت می کنم و یکی از دلایل مهاجرتم اینه که مردمان واقعا خوبی داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
در یکی از سایت ها مطلبی نوشته شده بود مبنی بر اینکه " در گرجستان کارفرمایان باید معادل حدود 20 درصد از دستمزد کارگران را به دولت مالیات پرداخت کنند. " از دوستانی که از این قانون اطلاعی دارند درخواست می کنم توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه بدهند !!

مثلا" اگر حقوق کارمندی ماهیانه 1000 لاری باشد کارفرما باید 20% حقوق آن را که 200 لاری است از حقوق کارمند کم کند و به دولت به عنوان مالیات پرداخت کند و مابقی که 800 لاری می شود را به کارمند بدهد یا اینکه همان 1000 لاری را به کارمند بپردازد و 200 لاری دیگر هم به عنوان مالیات به دولت پرداخت نماید یعنی در جمع 1200 لاری در ماه باید به کارمند و دارایی پرداخت نماید !؟

موضوع دیگر اینکه آیا استخدام کارمند و یا کارگر دارای شرایط خاص می باشد و درد سر هایی به دنبال خواهد داشت !؟

آیا قانون کار در گرجستان بیشتر به نفع کارفرما است یا کارگر ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
به اطلاع همه دوستان میرسانم برای ثبت شرکت در گرجستان به هیج ایرانی به هیچ عنوان اعتماد نکنید
ماشاالله همه هم همدیگر رو کلاهبردار میدونن و وانمود میکنن که کاره خودشون درسته
غافل از اینکه به محض اعتماد و پرداخت پول پی به هدف کثیفشون میبرید
مراحل کار بسیار بسیار ساده تر از اونی که فکرشو میکنید
برای شروع کار به ادرس ثبت شرکت ها برید (از هر کسی بپرسید بهتون میگن) در ورودی ساختمان
گرجی های زیادی هستند که کار ثبت شرکت رو با یه هزینه بسیار کم انجام میدن(چونه نزده 400 لاری)
بعد از ان یک حساب بانکی براتون باز میکنن به اسمه شرکت بهتره همان موقعه یه حساب شخصی هم خودتون باز کنید و توش حداقل 2300 دلار(هرچه بیشتر بهتر) بزارید و یه پریت بگیرید برای اداره اقامت
الان خیلی هم مهمه که پول رو از حساب برداشت نکنید یه مدت بزارید باشه ولی قبلا میشد همان لحظه پول رو برداشت کرد اما جدیدا خیلی رو این قضیه گیرن و موجودی چک میکند
بعد از ان به اداره اقامت واقع در میدان ازادی مراجعه میکنید و مدارک رو به همراه ترجمه پاسپورت به گرحی و 2قطعه عکس که توی همین اداره میندازید رو تحویل میدهید جواب معمولا در حالت نرمال بعد از یک ماه میتوانید از طریق سایت هم پیگیری کنید.

هدف از نوشتن مطالب فوق فقط این بود که به هیچ ایرانی اعتماد نکنید و پولتونو دور نریزید
اینو بدونید به هیچ عنوان به این راحتی که میشنوید پاسپورت نمیدن
حتی با دادن مالیت افرادی بودن تا 6 سال هنوز موفق به گرفتن پاس نشده بودن در صورتی که خود من قبل از رفتن به گرجستان وقی با یکی از این شرکت های ثبت شرکت داخل گرجستان صحبت میکردم ادعا میکردن که 3 ماه پاسپورت میگیرن(در ازای دریافت 13 میلیون تومان)
در صورتی که انجا با افرادی اشنا شدم که حتی 2 سال بعد از ازدواجشون بافرد گرجی هنوز پاسپورت نتونسته بود بگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، bna ، mavarfan ، aminghshiraz ، sadafsetareh ، hesam1 ، alibati ، LordKia
تائید میشه
من خودم الان تفلیس هستم و دنبال همین اطلاعات و تمام شرکت های ایرانی قیمت های پرت میدن و بقیه رو کلاهبردار می دونن. با یک گرجی آشنا شدم برای کار ثبت که فارسی هم عالی بلده و هزینش همین حدود هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad52 ، hesam1 ، omino
(2012-02-24 ساعت 17:23)lotfali.zadeh نوشته:  با سلام
به اطلاع همه دوستان میرسانم برای ثبت شرکت در گرجستان به هیج ایرانی به هیچ عنوان اعتماد نکنید
ماشاالله همه هم همدیگر رو کلاهبردار میدونن و وانمود میکنن که کاره خودشون درسته
غافل از اینکه به محض اعتماد و پرداخت پول پی به هدف کثیفشون میبرید
مراحل کار بسیار بسیار ساده تر از اونی که فکرشو میکنید
برای شروع کار به ادرس ثبت شرکت ها برید (از هر کسی بپرسید بهتون میگن) در ورودی ساختمان
گرجی های زیادی هستند که کار ثبت شرکت رو با یه هزینه بسیار کم انجام میدن(چونه نزده 400 لاری)
بعد از ان یک حساب بانکی براتون باز میکنن به اسمه شرکت بهتره همان موقعه یه حساب شخصی هم خودتون باز کنید و توش حداقل 2300 دلار(هرچه بیشتر بهتر) بزارید و یه پریت بگیرید برای اداره اقامت
الان خیلی هم مهمه که پول رو از حساب برداشت نکنید یه مدت بزارید باشه ولی قبلا میشد همان لحظه پول رو برداشت کرد اما جدیدا خیلی رو این قضیه گیرن و موجودی چک میکند
بعد از ان به اداره اقامت واقع در میدان ازادی مراجعه میکنید و مدارک رو به همراه ترجمه گذرنامه به گرحی و 2قطعه عکس که توی همین اداره میندازید رو تحویل میدهید جواب معمولا در حالت نرمال بعد از یک ماه میتوانید از طریق سایت هم پیگیری کنید.

هدف از نوشتن مطالب فوق فقط این بود که به هیچ ایرانی اعتماد نکنید و پولتونو دور نریزید
اینو بدونید به هیچ عنوان به این راحتی که میشنوید گذرنامه نمیدن
حتی با دادن مالیت افرادی بودن تا 6 سال هنوز موفق به گرفتن پاس نشده بودن در صورتی که خود من قبل از رفتن به گرجستان وقی با یکی از این شرکت های ثبت شرکت داخل گرجستان صحبت میکردم ادعا میکردن که 3 ماه گذرنامه میگیرن(در ازای دریافت 13 میلیون تومان)
در صورتی که انجا با افرادی اشنا شدم که حتی 2 سال بعد از ازدواجشون بافرد گرجی هنوز گذرنامه نتونسته بود بگیره
دوست عزیز کسی که انقدر متوهم است که فکر میکند کشوری با 13 ملیون تابعیت میدهد حقش است که کلاهش را بردارند . سنت کیس یک جزیره فسقلی است برای گذرنامه چند صد هزار مطالبه میکند . متاسفانه برخی از هم وطنان دچار توهم هستند . خودم هم بارها گفته ام به ایرانی جماعت اعتماد نکنید . البته یکی دو تا ایرانی قابل اعتماد در تفلیس هستند ولی کلا با خود گرجی ها کار کردن خیلی بهتر است .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hamedrouhi ، shahram_s ، man-ari-ram ، mavarfan ، hesam1 ، Caspianbiz ، omino
چون چندین بار دوستان در پیام خصوصی یا ایمیل از من در مورد تابعیت و گذرنامه گرجی سوال کرده اند جواب را همین جا میگذارم .
اولا تابعیت قبل از این که یک امر حقوقی باشد ارتباطی معنوی بین تبعه و کشور است . یک شخصی زمانی از نظر اخلاقی حق درخواست تابعیت یک کشور را دارد که ان کشور را وطن خود بداند . شما زمانی میتوانی بروی فرم درخواست تابعیت گرجستان را پر کنی که حاضر باشی جانت را فدای ان کشور کنی . در تمام سوگند های تابعت تمام کشور ها هم این مفهوم وجود دارد البته برای ما ایرانی ها اصولا اخلاق و سوگند و وفاداری مفهوم ندارد و مثل اب خوردن قسم دروغ میخوریم پس برویم سراغ بخش حقوقی .
از نطر حقوقی شما باید 5 سال مقیم گرجستان باشید . (هم اقامت داشته باشید و هم در گرجستان حضور داشته باشید) تا بتوانید درخواست تابعیت بدهید . پس از ان درخواست شما از نظر حقوقی و شخص شما از نظر امنیتی چک میشوید و در صورتی که مشکلی نداشتید با موافق کمیسیون مربوطه به شما تابعید میدهند . توجه داشته باشید که گرجستان تابعیت دو گانه را به رسمیت نمیشناسد .
با درخواست تابعیت شما وظایف حقوقی متعددی را هم به عهده میگیرید از جمله ان خدمت نظام وظیفه است .
فساد در پلیس و دستگاه اداری گرجستان بسیار کم است پس فکر این که با پول یا پارتی ( که این یکی موضوعیت البته ندارد چون هیچ ایرانی در دولت گرجستان پستی ندارد) بتواند مراحل تابعیت را دور بزنید را از سرتان بیرون کنید .
و نکته اخر این که در صورتی که مشخص شود در هر کدام از مراحل تابعیت ( به خصوص سوگند شهروندی که شما قسم میخوید در صورت لزوم جانتان را فدای گرجستان کنید) به دولت دروغ گفته اید تابعیت شما بلافاصله باطل میشود .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، 1404 ، bna ، man-ari-ram ، mavarfan ، hesam1 ، omino
با سلام
قصد صادرات نمک تصفیه بسته بندی و فرش و واردات میوه(مخصوصا سیب)را به/از گرجستان دارم
1-آیا بازار مناسبی برای این دو کالا هست؟
2-برای اینکار نیاز به ثبت شرکت هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرق اقامت دایم با تابعیت در گرجستان چیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام...من تازه واردم میشه کمکم کنید
لیسانس زبان دارم میخوام فوق موسیقی بخونم گرجستان میتونم؟
هزینه این رشته چقدره؟گرجستان ویزای همراه میده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-04 ساعت 17:30)mohamad52 نوشته:  فرق اقامت دایم با تابعیت در گرجستان چیست.
همان فرقی که در ایران وهمه دنیا دارد . اقامت دایم صرفا مجوزیست برای زندگی و کار شما در گرجستان و هیچ حقی ( انتخابات و..) برای شما ایجاد نمیکند . ضمنا شما برای مسافرت به کشور های دیگر باید کماکان از پاس ایرانی استفاده کنید .

(2012-03-04 ساعت 18:50)anmutig نوشته:  سلام...من تازه واردم میشه کمکم کنید
لیسانس زبان دارم میخوام فوق موسیقی بخونم گرجستان میتونم؟
هزینه این رشته چقدره؟گرجستان ویزای همراه میده؟
امکانش هست اما دانشگاه های موسیقی گرجستان امتحان ورودی که معمولا عملی هم هست دارند . در مورد هزینه و.. اطلاع چندانی ندارم .

(2012-03-02 ساعت 00:46)bna نوشته:  با سلام
قصد صادرات نمک تصفیه بسته بندی و فرش و واردات میوه(مخصوصا سیب)را به/از گرجستان دارم
1-آیا بازار مناسبی برای این دو کالا هست؟
2-برای اینکار نیاز به ثبت شرکت هست؟
نمک تصفیه شده را بعید میدانم . فرش شاید .
بله باید شرکت ثبت کنید .

پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad52 ، man-ari-ram ، mavarfan
می خواستم بدونم در گرجستان کدوم بانک ها برای ایرانی ها حساب باز می کنند
و چه شرایطی برای افتتاح حساب لازم هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بانک های TBC و KSB رو مطمئن هستم چون خودم توی این دو بانک حساب باز کردم. یک هزینه ای برای افتتاح حساب می گیرن و یک هزینه ای هم برای صادر کردن ویزا کارت اگه مایل باشین. ویزا کارت هم قیمتش بستگی به نوعش داره که الکترون باشه یا نوع دیگه که الکترون از همه ارزون تره اما بیش از 2500 دلار توی روز باهاش نمیشه از حسابت برداشت کنی.
یک بانک اکراینی هم به اسم privat توی تفلیس شعبه داره که برای ایرانی ها حساب باز میکنه اما به شرطی که ساکن تفلیس (یا گرجستان) باشی و توریست نباشی.

درکل فکر کنم همه بانک های گرجی برای بازکردن حساب برای ایرانی ها مشکلی ندارند، شرایطش هم فقط پاسپورت.
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، mavarfan ، hesam1
(2012-03-10 ساعت 10:00)shahram_s نوشته:  بانک های TBC و KSB رو مطمئن هستم چون خودم توی این دو بانک حساب باز کردم. یک هزینه ای برای افتتاح حساب می گیرن و یک هزینه ای هم برای صادر کردن ویزا کارت اگه مایل باشین. ویزا کارت هم قیمتش بستگی به نوعش داره که الکترون باشه یا نوع دیگه که الکترون از همه ارزون تره اما بیش از 2500 دلار توی روز باهاش نمیشه از حسابت برداشت کنی.
یک بانک اکراینی هم به اسم privat توی تفلیس شعبه داره که برای ایرانی ها حساب باز میکنه اما به شرطی که ساکن تفلیس (یا گرجستان) باشی و توریست نباشی.

درکل فکر کنم همه بانک های گرجی برای بازکردن حساب برای ایرانی ها مشکلی ندارند، شرایطش هم فقط پاسپورت.

بانک tbc که جدیدا برای ایرانی ها کمتر از 50000 هزار دلار حساب باز نمیکنه
bank of gorgia هم باهاشون تماس گرفتم و گفتن برای ایرانی ها حساب از نمیکنن
من تمام بانکهای گرجستان رو پیدا کردم اما وقتی بانک اصلی شون برای
ایرانی ها حساب باز نمیکنه دیگه بانک های دیگه که سهامداراشون
غیر گرچی هستند دیگه چه توقعی میشه داشت
من می خوام یه حساب با مبلغ 1000 تا 2000 تا باز کنم
و همراه اون دبیت کارت و اینترنت بانک کامل بگیرم

پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb
(2012-03-10 ساعت 16:27)alibati نوشته:  بانک tbc که جدیدا برای ایرانی ها کمتر از 50000 هزار دلار حساب باز نمیکنه
bank of gorgia هم باهاشون تماس گرفتم و گفتن برای ایرانی ها حساب از نمیکنن
من تمام بانکهای گرجستان رو پیدا کردم اما وقتی بانک اصلی شون برای
ایرانی ها حساب باز نمیکنه دیگه بانک های دیگه که سهامداراشون
غیر گرچی هستند دیگه چه توقعی میشه داشت
من می خوام یه حساب با مبلغ 1000 تا 2000 تا باز کنم
و همراه اون دبیت کارت و اینترنت بانک کامل بگیرم
درود بر شما
من هم یه چنین چیزی رو نیاز دارم
اگر راهکاری هست راهنمایی بفرمایید
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: