کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
دوستانی که هزینه ها را میخواهند تبدیل کنند لاری گرجستان را 1450 حساب کنند .
پاسخ
تشکر کنندگان: Argonod ، man-ari-ram ، hesam1
شد 1580 . واقعا نمیدونم چی بگم .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، battosai
(2012-09-07 ساعت 16:36)hesam1 نوشته:  سلام و عرض ادب و تشکر ویژه از جناب andrewlachina که این همه برای راهنمایی دوستان زحمت کشیده اند

دوستان عزیز Argonod و forexme و pouriaazad بنده هم همکار و هم درد و هم نیت شما هستم - حدود 6 ساله که دارم فا**رکس کار میکنم و الان قصد مهاجرت دارم - حدود 100 میلیون تومان نیز سرمایه دارم

اگر ممکنه اطلاعاتی که در زمینه اقامت در گرجستان (خصوصن برای فا**رکس کاران) کسب کردید رو به اشتراک بذارید تا هم بنده و هم آیندگان از اون استفاده کنیم

از لطف شما ممنونم

-------------------------------------------------------------------------------

ضمنن اینطور که پیداست مهمترین مشکل ما اینه که اونجا کسب و کاری که نیاز به کارمند داشته باشه رو نمیتونیم راه بندازیم و بنابراین مشکل اقامتمون سخت میشه
شاید انشاا... همین تاپیک باعث شد با هم مهاجرت کردیم و یه شرکت ثبت کردیم و خومون شدیم کارمند خودمون و مشکلمون نیز حل شد
متوجه منظورم شدید که ؟

شاید هم بشه برای تاسیس یه بروکر یا وایت لیبل توی گرجستان تحقیق کرد - هم کسب کار واقعی خواهد بود - هم بازارش رو گسترش میدیم اونجا - هم سود خوبی خواهد داشت - در کنارش آموزشگاه و خدمات تحلیل و سرمایه گذاری و ...

نظرتون رو بفرمایید - ممنون

درود . راستش دوست عزیز من پارسال این پیشنهاد رو به یک سری از دوستان فارکس کار دادم . اما شجاعت اصلی ترین موضوع بود که اونا نداشتن با اینکه من تا مرز همه ی کارها پیش رفته بودم . متاسفانه آدم شجاع کمه . کسی که تغییر رو دوست داشته باشه و همه جوره پاش وایسه . من باور دارم با همین وضعیت فعلی گرجستان هم میشه اقامت گرفت . اصلا اقامت که چیزی نیست با همین روزهای بد ایران هم میشه موفق شد . فقظ کافیست باور داشته باشید . ما هر آنچه میشویم که به آن فکر میکنیم .

بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
این حالت شرکت که فرمودید زیاد جالب نیست
من تغریبا هفته ی دیگه میخوام یرم برای ثبت شرکت قراره شرکتم هم فعال باشه
فقط قراره هوم بیزینس باشه
کار و شغل من آنلاینه و تو خونه هم میتونم کار کنم
در این مورد باید تحقیق کنم
مالیات هم موردی نداره خب داریم کار میکنیم هرچی باشه با این وضع دلاری 2500 تومان
آدم هر چه سریعتر بره بهتره
پاسخ
با تقدیم سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم که زبان گرجی رو چجوری میشه یاد گرفت چون من هرچی گشتم نتونستم یه سی دی یا دی وی دی آموزش زبان گرجی پیدا کنم؟؟
پاسخ
(2012-09-24 ساعت 03:03)accidentboy نوشته:  با تقدیم سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم که زبان گرجی رو چجوری میشه یاد گرفت چون من هرچی گشتم نتونستم یه سی دی یا دی وی دی آموزش زبان گرجی پیدا کنم؟؟
راستش نظر من اینه که خیلی سعی نکنید تو ایران دنبال یادگیری گرجی باشید, چون منابع حداکثر در حد آموزش لغت های معمول هستند، برای آموزش بهترین راه به نظر من رفتن به گرجستان و معلم گرفتنه
اما نکته مهم اینه که شما در هر کدوم از کشورهای مستقل شده از شوروی برید روسی رو بلدند، این مساله باعث شده همه این ملتها بتونند با هم صحبت کنند، به دلیل اینکه در گرجستان تعداد زیادی ارمنی، روس و اوکراینی هست من توصیه میکنم فعلا به دنبال یادگیری زبان روسی باشید که هم به درد گرجستان رفتنتون میخوره هم اگر روزی به گرجستان هم نرفتید منابع خیلی زیادی از مطالب به زبان روسی وجود داره هم میتونید در زمینه تدریسش فعالیت کنید, در ضمن اینکه آموزش گرجی با زبان پایه روسی معمولا در گرجستان ارزونتره و راحت تر معلمش پیدا میشه.
در هر صورت به نظر من برای فعالیت در گرجستان زبان روسی به نوعی واجبه تا شما بتونید با ملتهای همسایه این کشور هم ارتباط برقرار کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: accidentboy ، Argonod ، hesam1 ، saeedfweb ، husein ، andrewlachina ، King Eagle
(2012-09-24 ساعت 12:57)arashmaziar نوشته:  
(2012-09-24 ساعت 03:03)accidentboy نوشته:  با تقدیم سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
راستش نظر من اینه که خیلی سعی نکنید تو ایران دنبال یادگیری گرجی باشید, چون منابع حداکثر در حد آموزش لغت های معمول هستند، برای آموزش بهترین راه به نظر من رفتن به گرجستان و معلم گرفتنه
اما نکته مهم اینه که شما در هر کدوم از کشورهای مستقل شده از شوروی برید روسی رو بلدند، این مساله باعث شده همه این ملتها بتونند با هم صحبت کنند، به دلیل اینکه در گرجستان تعداد زیادی ارمنی، روس و اوکراینی هست من توصیه میکنم فعلا به دنبال یادگیری زبان روسی باشید که هم به درد گرجستان رفتنتون میخوره هم اگر روزی به گرجستان هم نرفتید منابع خیلی زیادی از مطالب به زبان روسی وجود داره هم میتونید در زمینه تدریسش فعالیت کنید, در ضمن اینکه آموزش گرجی با زبان پایه روسی معمولا در گرجستان ارزونتره و راحت تر معلمش پیدا میشه.
در هر صورت به نظر من برای فعالیت در گرجستان زبان روسی به نوعی واجبه تا شما بتونید با ملتهای همسایه این کشور هم ارتباط برقرار کنید.
منم همین پیشنهاد رو دارم . ضمن این که تلفظ درست و دقیق گرجی برای فارسی زبان ها تقریبا غیر ممکنه و من به تعداد انگشتان دست هم فارسی زبان ندیدم که بتواند گرجی را درست صحبت کند . یاد گیری روسی به نسبت خیلی راحت تره .
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، Argonod ، accidentboy ، hesam1 ، man-ari-ram ، King Eagle
با سلام و سپاس از زحمات ایجاد کنندگان. بنده در زمینه خدمات انرژی فعالیت دارم و نیازمند اطلاعات در خصوص قیمت های حامل های انرژی مثل برق و گاز هستم. اینکه
1- آیا در این کشور نیز برق مانند تاجیکستان سهمیه بندی شده است؟
2- گاز به صورت لوله کشی شهری وجود دارد؟
3-اصولا منبع تامن انرژی برای گرمایش عمومی ساختمان ها چیست ؟
4 - هزینه های قبض برق و یا گاز چقدر است در ماه؟
5- از انرژی های جایگزین (تجدبد پذیر، برق خورشیدی بادی و آبگرمکن خورشیدی ) تا چه استفاده شده و یا می شود؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb
(2012-09-25 ساعت 11:01)ynsharifi نوشته:  با سلام و سپاس از زحمات ایجاد کنندگان. بنده در زمینه خدمات انرژی فعالیت دارم و نیازمند اطلاعات در خصوص قیمت های حامل های انرژی مثل برق و گاز هستم. اینکه
1- آیا در این کشور نیز برق مانند تاجیکستان سهمیه بندی شده است؟
2- گاز به صورت لوله کشی شهری وجود دارد؟
3-اصولا منبع تامن انرژی برای گرمایش عمومی ساختمان ها چیست ؟
4 - هزینه های قبض برق و یا گاز چقدر است در ماه؟
5- از انرژی های جایگزین (تجدبد پذیر، برق خورشیدی بادی و آبگرمکن خورشیدی ) تا چه استفاده شده و یا می شود؟
با سپاس
در جواب شما .
1 : خیر . این دو کشور را ابدا با هم مقایسه نکنید هیچ ربطی به هم ندارند .
2 : بله در اکثر مناطق گاز شهری وجود دارد .
3 : عمدتا گاز و بعضی خانه ها برق .
4 : بستگی به مصرف دارد حدود یک و نیم برابر ایران .
5 : گرجستان عمده توانش را روی انرژی برق ابی گذاشته و به علت داشتن ساختار کوهستانی و رودهای پر اب فعلا از خیلی از کشور های اروپای غربی هم در این ضمینه جلوتر است . ضمنا این کشور یک کشور پر باران و با روزهای ابر زیاد است . بعید میدانم روی برق خورشیدی جواب بگیرید ولی باد شاید جواب گو باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست خوبم با تشکر از شما از توضیحات کامل و کافیتون ...

سوالی داشتم اینکه من قصد تاسیس شرکت توی گرجستان و بالطبع اون اقامت و زندگی تو اونجا رو داشتم . خواستم ببینم که با سرمایه حدود 25 هزار دلار میشه کاری کرد یا اینکه به هیچ دردی نمیخوره ؟ ( دو نفر هستیم من و همسرم - فعالیت هم کارم به صورت اینترنتی و طراحی و راه اندازی سایتهای اینترنتی هست)
و اینکه با 1000 دلار ماهانه میشه اونجا زندگی متوسطی داشت ؟

واقعا کمک بزرگی میکنید اگر من رو راهنمایی کنید .

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد تفلیس دوست عزیز andrewlachina اطلاعات کاملی دارند
اما در مورد باتومی من تا جایی که میدونم حداکثر میتونید با این پول یک آپارتمان کوچیک پیش خرید کنید و در باتومی ماهی 1000 دلار نسبتا پول خوبیه
ضمنا که فقط با خرید اقامت نمیتونید بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، husein ، andrewlachina
(2012-09-30 ساعت 15:04)avayearam نوشته:  دوست خوبم با تشکر از شما از توضیحات کامل و کافیتون ...

سوالی داشتم اینکه من قصد تاسیس شرکت توی گرجستان و بالطبع اون اقامت و زندگی تو اونجا رو داشتم . خواستم ببینم که با سرمایه حدود 25 هزار دلار میشه کاری کرد یا اینکه به هیچ دردی نمیخوره ؟ ( دو نفر هستیم من و همسرم - فعالیت هم کارم به صورت اینترنتی و طراحی و راه اندازی سایتهای اینترنتی هست)
و اینکه با 1000 دلار ماهانه میشه اونجا زندگی متوسطی داشت ؟

واقعا کمک بزرگی میکنید اگر من رو راهنمایی کنید .

یا حق
این در امد برای زندگی دو نفره در تفلیس کافیست و پولی که دارید هم برای رهن اپارتمان و خرید خودرو و... کفایت میکند ولی اقامت نمیتوانید بگیرید . گیر اصلی هم همان است من توصیه میکنم کمی صبر کنید تا فصل انتخابات بگذرد و بعد با توجه به شرایط جدید راهنمایی میکنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، saeedfweb ، husein ، hesam1
حس خوبی نسبت به آینده‌ی گرجستان بر اساس انتخابات پارلمان و رئیس جمهور جدیدشون ندارم. و یجورایی فکر میکنم دوباره مافیا در گرجستان فعال بشه و در روابط خوبش با آمریکا خدشه ایجاد بشه.
علتش هم تبریک نخست وزیر روسیه و اعلام حمایتش از این انتخابات جدید در گرجستان هست که میگه مردم بدنبال تغییرات در گرجستان هستند و از وضع موجود راضی نبوده‌اند.
امیدوارم که این برداشت من اشتباه بوده باشه و مردم این کشور دچار چنین حماقت بزرگی نشده باشند.
پاسخ
سلام
اول اينكه خيلي ممنونم از تمام توضيحات دوستان مخصوصاً andrewlachina عزيز

من و همسرم تصميم گرفتيم كه حتماً به گرجستان مهاجرت كنيم و اونجا كار و زندگي راه بندازيم ولي به دليل اينكه زبانشون رو بلد نيستيم فكر ميكنم قبل از شروع كار در اوجا بايد كالج زبان بريم ، اينجا موسسه هايي هستند كه ثبت شركت ميكنند نميدونم از طريق اونها اقدام كنم يا اينكه برا زبان بريم در ابتدا چون اگر از همون ابتدا ثبت شركت كنيم چون زبونشون بلد نيستيم به مشكل ميخوريم احتمالاً و شركت نميتونه فعال باشه در اوايل رفتن ... شما چي پيشنهاد ميكنيد ؟ خودمون بريم اوجا و كارامون رو بكنيم يا از طريق موسسه هاي موجود؟ اونجا هيچ راهنمايي نداريم تا حالا هم نرفتيم راه و چاه هم بلد نيستيم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-21 ساعت 22:42)shekoufeh نوشته:  سلام
اول اينكه خيلي ممنونم از تمام توضيحات دوستان مخصوصاً andrewlachina عزيز

من و همسرم تصميم گرفتيم كه حتماً به گرجستان مهاجرت كنيم و اونجا كار و زندگي راه بندازيم ولي به دليل اينكه زبانشون رو بلد نيستيم فكر ميكنم قبل از شروع كار در اوجا بايد كالج زبان بريم ، اينجا موسسه هايي هستند كه ثبت شركت ميكنند نميدونم از طريق اونها اقدام كنم يا اينكه برا زبان بريم در ابتدا چون اگر از همون ابتدا ثبت شركت كنيم چون زبونشون بلد نيستيم به مشكل ميخوريم احتمالاً و شركت نميتونه فعال باشه در اوايل رفتن ... شما چي پيشنهاد ميكنيد ؟ خودمون بريم اوجا و كارامون رو بكنيم يا از طريق موسسه هاي موجود؟ اونجا هيچ راهنمايي نداريم تا حالا هم نرفتيم راه و چاه هم بلد نيستيم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
چندین بار برای دوستان توضیح دادم که فعلا خیلی خیلی به سختی به اتباع ایران اقامت میدهند و مراجعه به ان موسسات جز تلف کردن پولتان چیز دیگری نصیبتان نمیکند . کلا به همه توصیه میکنم فعلا دست نگه دارند تا ببینیم دولت جدید چه رویه ای را در پیش میگیرد .
پاسخ
تشکر کنندگان: shekoufeh ، mahdi_gh ، arashmaziar ، hesam1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان