کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
با سلام خدمت دوستان و جناب اندرو.
من و پسر عمویم بوشهری هستیم و تمام صفحات تاپیک را با توضیحات شما ودیگر دوستان خوانده ایم. این طور که به نظر می رسد با توجه به شیرین کاری های هموطنان و دولت عزیزمان اقامت گرفتن در گرجستان بسیار سخت شده است. می خواستم بدانم اگر هنوز امیدی هست من و پسر عمویم می توانیم در کار توزیع و فروش و بسته بندی خرما شرکتی به ثبت برسانیم و آیا این کار در گرجستان بازار کار پیدا خواهد کرد؟ سرمایه ما 100 میلیون است که اگر تلاش بیشتری کنیم تا 150 میلیون هم می توانیم فراهم کنیم. البته با وضعیت فعلی ما این مبلغ تا 3 سال آینده با پس انداز کردن به دست خواهد آمد.
خواهشمندم به ما در این باره کمک کنید.
پیشاپیش ممنون از پاسخ شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
سلام دوست عزیز . یکی از برادران شیرازی سال پیش سعی کرد این کار را انجام دهد ولی موفق نشد . مردم گرجستان از خرما چندان خوششان نمی اید . مگر این که بخواهید خرما را در گرجستان بسته بندی و در کشور های دیگر بفروشید که ان بحث جدایی است .
پاسخ
تماس گرفتم با یه شرکت که تو کار مهاجرت گرجستان بود گفت کلا اقامت با ثبت شرکت دیگه امکان نداره
با خرید خونه میشه متری 850 دلار
یعنی چیزی در حدود 70 میلیون یه خونه 80 متری
آدم واقعا میصرفه بره گرجستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته شرکت http://ariy...... رد کرد این مورد رو
http://ariya.......... آیا تایید میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز دلار را چند حساب کردید که برای 80 متر به رقم 70 میلیون رسیدید ؟ با قیمت دلار فعلی رقم 150 میلیون به دست می اید نه 70 میلیون . ضمنا ابدا با خرید ملک اقامت نمیدهند .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام جوابتونو دیدم خیلی خوشحال شدم ممنونم ازتون والا سرسری حساب کردم
البته با شرکت بوووووووق که صحبت کردم گفتند که با 1500 دلار
برام شرکت ثبت میکنند
برام حساب ویزا باز میکنند
برام دسته چک میگیرند
و در تمامی مراحل کمکم میکنند
و اقامتمو میگیرند
و 500 دلار هم برای اقامت همسرم یعنی کلا 2000 دلار
و سالهای بعدی هم با 500 دلار اقامت رو تمدید میکنم
حالا قراره تا یک ماهه دیگه که پاسم آماده شد برم
هدف نهایی من گرفتن پاس گرجیه
چون میگند به زودی وضعیت کشور گرجستان داره بهتره میشه و اگه پاس گرجی داشته باشی رفتن به کشورهایی مثل آلمان بسیار راحته
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببین برادر من . اولا شرکت بوووق شکر اضافی خورده .این باغ سبز هایی که به شما نشان میدهند خیلی ها را بدبخت کرده . شما تا مالیات بر درامد کافی ( رقم دقیقی وجود ندارد ولی گویا حد اقلش 3000 تا 4000 لاری در سال است)نپردازید امکان ندارد اقامتتان را تمدید کنند . هزینه های زندگی را هم که برایتان نوشتم . از فکر پاس گرجی هم نه تنها شما بلکه همه کسانی که اینجا را میخوانند بیایید بیرون به کسی پاس نمیدهند سیاست اقامتی گرجستان درست مثل اسراییل است اقامت راحت میدهد ولی تابعیت به غیر گرجی (و حتی خود گرجی تبار های خارج جدیدا) خیلی خیلی سخت . به بیدزینا ایوانشویلی که هفت پشتش گرجی هستند پاس نمیدهند بعد شما توقع دارید به شما پاس بدهند ؟ یعنی شرکت بوووووووووق توانش بیشتر از ایشان است ؟ (ایشان 5.2 میلیارد دلار یعنی 11 هزار میلیارد تومن ثروت دارند ) . دولت طی 3 سال گذشته کمتر از 100 نفر از اتباع خارجی که بیش از 7 سال است در گرجستان هستند پاس داده سر همان مخالفین دارند خشتک دولت را در می اورند . به هر حال با شرایط شما ابدا توصیه نمیکنم نه به گرجستان که به هیچ کشور دیگری مهاجرت کنید چون بعد از مدتی همان مختصر سرمایه را هم از دست داده و بر میگردید ایران .
پاسخ
تشکر کنندگان: Argonod ، 1404 ، hesam1 ، accidentboy ، Caspianbiz
پس رفتن به گرجستان هیچ فایده ای نداره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.میخواستم بدونم از کجا کلاس زبان گرجی را شروع کنم.؟در گرجستان به کجا مراجعه کنم؟
و دیگه اینکه کار کشاورزی اونجا بهتره و یا رستوران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
والا اجاره خونه خیلی بالاست در حد ماهیانه 800 به بالا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-27 ساعت 18:10)mohajer29 نوشته:  والا اجاره خونه خیلی بالاست در حد ماهیانه 800 به بالا
عجب!!
شما با کجا مقایسه کردی که میگی بالاست؟!! میانمار، سودان یا همین تهران خودمون؟ ببخشید قصد جسارت نداشتم اما ماهی 300-400 دلار برای اجاره خونه اصلن رقمی به حساب نمیاد مخصوصا در مقایسه با جایی مثل انگلیس. و اینطور که شما عنوان کردید این رقم بسیار بالاست، شدیدن توصیه میکنم از جایی که هستید به هیچ وجه خارج نشید
نکته ی جالب در مورد این تاپیک اینه که پستهای اولیه شامل چندین سطر هستند و حال گاهن به یک خط هم نمیرسند.
ضمنا دوستانی که بدنبال یادگیری زبان گرجی هستند میتونن از این سایت یه استارتی بزنن که هم نوشتاری است و هم گفتاری و از دوستمون جناب اندرو خواهش میکنم یه نگاهی به سایت بندازن بابت تایید کلمات یا تلفظ آنها
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: babakfx ، hesam1
با سلام .
من در کار بورس بین الملل (فارکس) هستم و تقریباً ماهیانه بین 4000 تا 7000 دلار درآمد دارم. می خواستم ببینم میتونم در اونجا اقدام به تاسیس شرکت کنم یا نه؟ ضمناً کار بورسی که من انجام میدم نیاز به هیچ کارمند یا کارگری نداره. پس ایجاد اشتغال هم نمی تونم داشته باشم. خرید و فروش هیچ جنسی هم در کار نیست که بخواد مالیات بهش تعلق بگیره. ضمناً من عکاس حرفه ای مدلینگ و پرتره هم هستم و در شیراز به مدت 9 سال مدیر کانون تبلیغاتی بودم که مدارک اون از وزارت ارشاد صادر شده. حالا به نظر شما من تو کدوم کیس میتونم شرکت ثبت کنم. البته کار فارکس رو هم حتماً باید ادامه بدم. ضمناً طبق جستجویی که در اینترنت کردم فارکس در گرجستان هیچ منع قانونی نداره و یک شرکت که آدرس سایتش هم www.forexite.com.ge مشغول به کار هست.
آیا راه اندازی یک عکاسی به عنوان مثلاً ثبت شرکت که 1 یا دو نفر پرسنل داشته باشه قابل قبول تر هست یا شرکت تبلیغاتی که باز هم یکی دو نفر استخدام بشن؟ مورد بعدی اینه حقوق یک مثلاً منشی یا کارمند ساده حدود چند دلار میشه؟ و آیا مالیات رو باید از حقوق کارمند کسر و پرداخت کرد یا جداگانه باید پرداخت کرد؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: babakfx ، hesam1
(2012-08-28 ساعت 17:03)Argonod نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 18:10)mohajer29 نوشته:  والا اجاره خونه خیلی بالاست در حد ماهیانه 800 به بالا
عجب!!
شما با کجا مقایسه کردی که میگی بالاست؟!! میانمار، سودان یا همین تهران خودمون؟ ببخشید قصد جسارت نداشتم اما ماهی 300-400 دلار برای اجاره خونه اصلن رقمی به حساب نمیاد مخصوصا در مقایسه با جایی مثل انگلیس. و اینطور که شما عنوان کردید این رقم بسیار بالاست، شدیدن توصیه میکنم از جایی که هستید به هیچ وجه خارج نشید
نکته ی جالب در مورد این تاپیک اینه که پستهای اولیه شامل چندین سطر هستند و حال گاهن به یک خط هم نمیرسند.
ضمنا دوستانی که بدنبال یادگیری زبان گرجی هستند میتونن از این سایت یه استارتی بزنن که هم نوشتاری است و هم گفتاری و از دوستمون جناب اندرو خواهش میکنم یه نگاهی به سایت بندازن بابت تایید کلمات یا تلفظ آنها
موفق باشید

دوست عزیز همیشه سعی کنید ادب رو در صحبتهاتون رعایت کنید
نیازی نیست شما به بنده راهنمایی بدید چون از شما کمکی نخواستم
بله قیمت منزل بسیار بسیار بسیار بالاست
در محله ی معمولی به پایین شهر روستاوی 40 متر خونه حداقل ماهی 850 بسیار بالاست
حالا در محله ی متوسط تفلیس به ماهی 2/5 میلیون هم میرسه
من جایی گفتم نمیتونم این مبلغ رو بدم؟ گرون بودن یا ارزون بودن رو اینجوری که شما میفرمایید نمیسنجند انگلستان 40 متر 2 میلیونم باشه ماهی می ارزه
ولی اینو بدون تو تهران تو محله ی متوسط به پایین خونه 40 متری حداقل ماهیی 850 هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به قول خودتون عجب!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-28 ساعت 19:16)pouriaazad نوشته:  با سلام .
من در کار بورس بین الملل (فارکس) هستم و تقریباً ماهیانه بین 4000 تا 7000 دلار درآمد دارم. می خواستم ببینم میتونم در اونجا اقدام به تاسیس شرکت کنم یا نه؟ ضمناً کار بورسی که من انجام میدم نیاز به هیچ کارمند یا کارگری نداره. پس ایجاد اشتغال هم نمی تونم داشته باشم. خرید و فروش هیچ جنسی هم در کار نیست که بخواد مالیات بهش تعلق بگیره. ضمناً من عکاس حرفه ای مدلینگ و پرتره هم هستم و در شیراز به مدت 9 سال مدیر کانون تبلیغاتی بودم که مدارک اون از وزارت ارشاد صادر شده. حالا به نظر شما من تو کدوم کیس میتونم شرکت ثبت کنم. البته کار فارکس رو هم حتماً باید ادامه بدم. ضمناً طبق جستجویی که در اینترنت کردم فارکس در گرجستان هیچ منع قانونی نداره و یک شرکت که آدرس سایتش هم www.forexite.com.ge مشغول به کار هست.
آیا راه اندازی یک عکاسی به عنوان مثلاً ثبت شرکت که 1 یا دو نفر پرسنل داشته باشه قابل قبول تر هست یا شرکت تبلیغاتی که باز هم یکی دو نفر استخدام بشن؟ مورد بعدی اینه حقوق یک مثلاً منشی یا کارمند ساده حدود چند دلار میشه؟ و آیا مالیات رو باید از حقوق کارمند کسر و پرداخت کرد یا جداگانه باید پرداخت کرد؟ با تشکر
یکی از دوستان همین فروم رو موضوع فارکس تحقیق کردن تو گرجستان و اگه فروم رو بخونید میتونید پیداشون کنید و ازشون سوال کنید که چجوریه . در مورد سوال دوم فکر کنم عکاسی بهتر از شرکت تبلیغاتی باشه چون دومی به تسلط بسیار بالایی به زبان نیاز داره . البته تو هر دوی اینها گرجستان جلوتر از ایرانه و خب باید سطح کارتون در حد بالاتری از خود گرجی ها باشه تا بتونید رقابت کنید . در مورد دستمزد هم ادمی که سرش به تنش بیرزه با کمتر از 600 لاری در ماه کار نمیکنه . مالیات رو نمیدونم .

(2012-08-28 ساعت 17:03)Argonod نوشته:  
عجب!!
موفق باشید
سایت خوبیه . البته یه مورد رو یاد اوری میکنم . زبان گرجی 7 حرف داره که تو فارسی نیست و فارسی زبان ها به سختی میتونن تلفظش کنن دوستان بهتره برای محاوره روزمره رو رو گرجی کار کنن و در کنارش روسی رو برای کار های رسمی و گفتگوها پیچیده یاد بگیرن چون خیلی کم دیدم که فارسی زبانی بتونه گرجی رو کامل و با لهجه درست صحبت کنه حتی کسانی که سالهاست گرجستان زندگی میکنن این مشکل رو دارن . روسی به نسبه برای فارسی زبان ها راحت تره .
پاسخ
تشکر کنندگان: Argonod ، hesam1
(2012-08-28 ساعت 22:37)mohajer29 نوشته:  دوست عزیز همیشه سعی کنید ادب رو در صحبتهاتون رعایت کنید
نیازی نیست شما به بنده راهنمایی بدید چون از شما کمکی نخواستم
بله قیمت منزل بسیار بسیار بسیار بالاست
در محله ی معمولی به پایین شهر روستاوی 40 متر خونه حداقل ماهی 850 بسیار بالاست
حالا در محله ی متوسط تفلیس به ماهی 2/5 میلیون هم میرسه
من جایی گفتم نمیتونم این مبلغ رو بدم؟ گرون بودن یا ارزون بودن رو اینجوری که شما میفرمایید نمیسنجند انگلستان 40 متر 2 میلیونم باشه ماهی می ارزه
ولی اینو بدون تو تهران تو محله ی متوسط به پایین خونه 40 متری حداقل ماهیی 850 هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به قول خودتون عجب!!!
در ابتدا پوزش میخوام دوست عزیز اگر اساعه ادب کردم یا نوشتارم بگونه ای بود که برداشت سوء کردید
بنده یکی از متقاضیان سفت و سخت مهاجرت به گرجستان هستم از این رو شاید بیشترین تعداد بازدید از این انجمن را دارم اونم بخاطر شنیدن شاید یک خبر خوب در رابطه با بهبود وضعیت اقامت ایرانیان.
از این رو پست های تک خطی شما که آپدیت این تاپیک محسوب میشه شاید باعث شد که عصبی برخورد کنم که باز هم عذرخواهی میکنم
در آخر اینکه قیمتهاتون برای تفلیس معقول نیست مگر اینکه یه ایرانی در گرجستان این قیمتها رو بهتون داده باشه. ضمنا فصل اجاره هم خیلی مهمه که بر اساس تحقیق من بهترین زمان زمستونه که حتی میشه نصف قیمت هم پیدا کرد.

(2012-08-28 ساعت 19:16)pouriaazad نوشته:  با سلام .
وقت بخیر
میشه گفت همکار هستیم. البته یک نفر دیگه هم در این تاپیک هست که ایشون هم همکار هستند
من از همین بابت چند هفته پیش یه سفر به گرجستان داشتم. در واقع شرایط محیط(اینترنت+آرامش+حساب بانکی+...) از بابت کار فارکس عالی هست.
تنها مشکل ندادن اقامت یا به قولی سخت شدن آن است.
طی 2 هفته ی آینده دوباره یه سفر به گرجستان خواهم داشت و اگر اطلاعات جدیدی کسب کنم حتما اینجا آپدیت خواهم کرد.
پاسخ
نه Argonod جان قیمتی که ایشون فرمودند برای تفلیس دیگه غیر معقول نیست .هر لاری امروز که حساب کردم 1330 تومن بود . یعنی یه اپارتمان یک خوابه که توی جای مناسب تفلیس کمتر از 600 لاری نمیدنش حدود همون 850 در میاد . خونه تو گرجستان گرون نشده به اون صورت ریال ایران به خاک سیاه نشسته .
پاسخ
تشکر کنندگان: Argonod ، hesam1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان